Jump to content

Αηδιαστικός Σουρεαλισμός


Μελδόκιος
 Share

Recommended Posts

Σήμερα έκανα με τον φίλο μου τον Κοματόζο μια συμφωνία. Θα ζωγραφίζαμε και οι δυό κάτι αλλοπρόσαλο στο paint, δηλαδή ότι μας έβγαινε χωρίς να το σκεφτούμε, και θα τα ανταλλάζαμε.

 

Έτσι και πράξαμε λοιπόν, και τα αποτελέσματα ήσαν τρομακτικαλς... Σας παραθέτουμε τα αηδιαστικά μας έργα που είναι ικανά να τρυπώσουν στο υποσυνείδητό σας και να σας κάνουν το μυαλό σκατά.

 

Ιδού:

 

ComaTose

 

Μελδόκιος

 

Εσείς τι λέτε;

Edited by Μελδόκιος
Link to comment
Share on other sites

u sick fuck!

 

 

kala re de sou eipa na to baleis sto playroom kai oxi edo?

 

(ouaxaxaxxaxa thn pathses malaka)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ComaTose, το έργο σου δείχνει μιά βαθειά αίσθηση του σουρεαλισμού και της παράνοιας της τεχνοκαταναλωτικής μας κοινωνίας εμφανή πουθενά περισσότερο από τα Underground Manga της δεκαετίας του 60 και του 70 αναρχικών Ιαπώνων καλλιτεχνών που ζουσαν σε καλλιτεχνικά κοινόβια δείχνοντας με αυτό τον τρόπο την αντίθεσή τους στην πορεία της χώρας τους. :chinese:

 

Αγαπητέ Μελδόκιε, το έργο σου δείχνει μιά εξ ίσου βαθειά αίσθηση την ανάγκης απο-μπαουντλερισμού της τέχνης του κινουμένου σχεδίου που αλυσοδεμένο στον υπερ-σακχαρισμό του Ντίσνευ δεν αφήνεται να ακολυθήσει δρόμους που χάραξε το μπάουχαους και που εμφανή δείγματα αυτής της τάσης βλέπει κανείς σε κινούμενα σχέδια όπως το Beavis and Butthead, Mugrats και λοιπά. :fire:

 

Και να αφήσετε αυτό το τόπικ εδώ που βρίσκεται!!! :cool2:

 

 

 

Dain

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι υπέροχα! Είναι πραγματικά έργα τέχνης! Εύγε! Ζήτω! Συνεχίστε το εκπληκτικό σας έργο που φωτίζει την χαμένη στα σκοτάδια της πραγματικότητας κοινωνία μας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τώρα το πρόσεξα αυτό το τόπικ.

Ένα μόνο θα πω: ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Πλάκα είχε όμως... :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας αδικημένος και καταδικασμένος καλιτέχνης... Κανείς δεν καταλαβαίνει το απύθμενο βάθος της τέχνης μου... :(

Μόνο ο Βάρδος το εκτίμησε. :p

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας αδικημένος και καταδικασμένος καλιτέχνης... Κανείς δεν καταλαβαίνει το απύθμενο βάθος της τέχνης μου... :(

Μόνο ο Βάρδος το εκτίμησε. :p

 

Μεδόκιε άσε τις βλακείες. Κάποιο πουλάκι μου είπε οτι σε είδε να παίζεις με LEGO στο Battlegrounds με έναν άλλο περίεργο τύπο. Τσκ τσκ και οι γονείς σου νομίζουν οτι σε σουδάζουν παλιόπαιδο... :p

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εσύ ρε Μελδόκιε, μην έχεις τόσο βαθιά τέχνη, γιατί που θα την καταλάβουμε όλοι εμείς οι ρηχοί χαρακτήρες;;

:sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΟΣ ΣΟΥΡΕΑΛΙΣΜΟΣ ΙΙ

Ιδού το δεύτερο συνδιασμένο χτύπημα αυτόματης ζωγραφικής με το μάους. Μισώ.

 

 

jokoko.jpg

Τζοκοκό: Η τυραννία της μυστικής Γραβάτας

--Μελδόκιος

 

 

aidiastikossourealismos.jpg

Το δάσος των εικοσιπέντε χιλιάδων προλήψεων ~ Osana

--Comatose

 

Κάντε και οι άλλοι τίποτα έχει πλάκα:p

Edited by Μελδόκιος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί, αλλά με το που είδα το πρώτο, ΕΛΙΩΣΑ στα γέλια!!! way to go! :lol:

Edited by Blade master
Link to comment
Share on other sites

JESEUS CHRIST EATING ICECREAM ...... ^_^

 

Meldokie zwgrafizeis poiisei kai grafeis eikoes ....

 

Keep going ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..