Jump to content

The Art of Northerain


northerain
 Share

Recommended Posts

Είπα να ανοίξω ένα θρέντ οπου θα μπορώ να ποστάρω τα έργα μου ώστε να μην ανοίγω καινούριο κάθε φορα.

Και ας ξεκινήσω με το τελευταίο μου

kissmefinalbrandedda.jpg

Edited by northerain
Link to comment
Share on other sites

Οι δουλειές σου είναι γενικά πολύ καλές και οι πιτσιλιές του χρώματος μέσα σε άλλο χρώμα στις οποίες καταλήγουν τα σκίτσα χαρακτηριστιά δικές σου.

 

Το συγκεκριμένο είναι εντυπωσιακό και από άποψη χρωμάτων και από άποψη θέματος. Δώσε μας τίτλους (ξέρω κόλλημα :p θα με ανεχτείς) και άλλα έργα. :)

Link to comment
Share on other sites

Βόρειε Βροχή, είναι πολύ ωραία δουλειά, εφιαλτική, ατμοσφαιρική. Στο horror είσαι στο στοιχείο σου.

 

Ν.

Link to comment
Share on other sites

Απ' τα πιο καλά σου είναι αυτό εδώ, πάρα πολύ καλό. Σχεδόν με έπεισες να ξανακάνω visual stuff εκτός των της σχολής...

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ε??? Ντροπή!

Νίενορ, λέγεται ''Kiss Me'' και θα ποστάρω κι άλλα πράματς σύντομα.

Ομιχλώδη κύριε, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Eνώ το "Kiss me" το βρήκα σαν σύνολο flawless από αντίληψη, χρωματισμό και απεικόνηση, το deathboy με 3ινησε προσωπικα. Το tattoo στο στή8ος φαντάζει σα 3ενο σώμα (δεν δίνει αίσ8ηση στον χώρο/σώμα -όγκο- αν 8ες), όπως αντίστοιχα και τα μαλλιά (εκτος αν ειναι σκια οπότε παω πάσο.)

 

 

 

Θα ή8ελα επίσης αν υπάρχει λόγος του έντονου μπλέ tattoo στο χέρι να μου το ε3ηγήσεις παρακαλώ διότι τραβά αμέσως το βλέμα χωρίς να προσφέρει κάτι α3ιόλογο στο σχέδιο, και η έκφραση του παιδιού ερχεται σε 2η ή και τρίτη μοίρα ενώ φαντάζομαι λόγο της προοπτική σου ότι εκείνο είναι που επι8υμείς να αναδεί3εις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο πολύ design work παρα έργο με κάποιο στόχο η νόημα...Ναι, τα μαλλιά δεν θα μπορούσαν ποτέ να είναι έτσι και τα τατουάζ δεν θα μπορούσε ποτέ να είναι πραγματικά...αλλά δεν ήταν σκοπός μου να κάνω κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μεν, αλλά πολύ σκοτεινά για τα γούστα μου! Αλλά, αφού αυτό σε εκφράζει, ένα έχω να πω: keep going! :)

Link to comment
Share on other sites

Και 2 καινούρια...στο ίδιο theme.

 

 

 

 

deathgirl.jpg

 

siblings.jpg

Edited by northerain
Link to comment
Share on other sites

Να και το επόμενο background μοθ για καιρό, αν και σε χαμηλή ανάλυση !

Link to comment
Share on other sites

Ουαου ειναι πολυ τελεια!Χα,σιγα μην το εννοω...

 

Στα διδυμα...εκει που η τουφα της κοπελιας περνα μπροστα απο το κρανιο...χτυπαει ασχημα.

Μαλλον θα επρεπε να γινουν πιο θολα τα μαλλια και ετσι ο διαχωρισμος της τουφας απο το κρανιο.Παντως σιγουρα δεν δινουν την εντυπωση μαλλιων εκει.Απλα μια κηλιδα σκοτους.

 

Στο "Φιλα με",το δεξι φτερο της γκομενας(αριστερα οπως βλεπουμε) ειναι πολυ ορθιο,ισως και πιο μικρο απο το δεξι.Δεν υπαρχει καλη συμμετρια παντως.

 

Αντε,βαλε κι αλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Heiron για τα μαλλιά έχεις δίκιο και έκανα κάποιες αλλαγές για να σε ευχαριστήσω...Τώρα το φτερό της κοπέλας είναι έτσι λόγο της οπτικής γωνίας...Αν το σκεφτείς καλά θα δείς οτι κάπως έτσι θα φαίνοταν.

 

EDIT: Updated versions uploaded above.

Edited by northerain
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

The new shit rocks. Keep going. You might even convince me to start manipulating photos again...

Link to comment
Share on other sites

I agree with Nienna. I love the darkness you exhibit and bring forth in your works. And yet there is an undetermined hope there, something that is present, in a subtle way.

I also love the simplicity of the complexity or maybe it's the complexity of the simplicity?

 

Keep going.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..