Jump to content

Anime Villains


The Blackcloak
 Share

Recommended Posts

Ο,τι λέει ο τίτλος. Μερικοί που μπορώ να σκεφτώ τώρα είναι οι Yakushiji Tenzen (Basilisk), Danjou,Shirangiku(Hundred Stories), Griffith (Berserk), Masato (Mermaid's Forest), Darcia(Wolf's Rain) και ο πρωταγωνιστής του jin-roh.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλειψα τον Nishi από το Gantz, o οποίος τη λέει απίστευτα σε όλους τους όλους τους άλλους χαρακτήρες μέσα σε ένα επεισόδειο. Στο επόμενο βέβαια τα τινάζει και κάπως εξευτελιστικά είναι η αλήθεια, αλλά είναι λογικό για ένα άτομο 80% pure evil...

Link to comment
Share on other sites

Δύο κακοί που μου έρχονται στα γρήγορα είναι:

  1. Former 3rd Division Captain (now resigned): Ichimaru Gin
    Απ'τους απολαυστικότερους και πιο εκνευριστικούς κακούς που έχω δει (απορώ πως και ζει ακόμα, εγώ άμα τον είχα απέναντί μου παντως να χαμογελάει έτσι όλη την ώρα δεν νομίζω ότι θα του χαριζόμουν...).
  2. King of Hellywood, the insane "Hamdo"
    Ο κακός του "Ima, Sokoni Iru Boku" ο οποίος ξεχωρίζει γιατί είναι απλά θεότρελος με όλη την σημασία της λέξης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόνο ένας μου έρχεται στο μυαλό, αλλά ως ο χειρότερος: Gauru, FMP (ναι, με έχει σημαδέψει βαθύτατα)

 

ΚΑτά τα άλλά Griffith (Berserk), o πώς-τον-έλεγαν του Ceres, ο Shishio και η ερωμένη του από το Ruruni Kenshin, η Lust από το FMA, o μπαμπάς Ikari από το NGE, o κατάσκοπος του Ichimaru από το Naruto (ναι, όσο κι αν το θάβω έχει δύο χαρακτήρες που μου αρέσουν αρκετά, αυτόν και το παιδί που είναι μεγαλοφυία στο να στήνει σχέδια) και πολλοί άλλοι που δε θυμάμαι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Αχ, πράγματι! Πώς και ξέχασα τον Shishio Makoto;

 

Καλά, Μηδενίκιε, ο Ikari Gendo δε νομίζω πως μπορεί να θεωρηθεί villain, μη σου πω ούτε antagonist ούτε τίποτα.

 

Επίσης, κυρία Αυτή... Ουυυυυ! 66666666666666! Μπλιτς = από τα χειρότερα πράγματα που έχω δει στη ζωή μου οπότε πρέπει τώρα να βρίσω τους χαρακτήρες του άμεσα που κάποιος τους απέδωσε μια καλή ιδιότητα...

Link to comment
Share on other sites

Guardian, κι εγώ βρίζω Naruto, αλλά υπάρχουν 2 χαρακτήρες που μου αρέσουν. Ούτε εμένα μου άρεσε το Bleach, αλλά ο συγκεκριμένος χαρακτήρας ήταν απολαυστικός.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ε; :angry: Και αναρωτιόμουν γιατί δεν υπάρχει τόπικ για το Bleach!!!

Είστε ανεκδιήγητοι αλλά επειδή δεν θέλω να spammάρω σε άσχετο τόπικ δεν θα το συνεχισω :bleh: .

 

Mακάρι να σας λυπηθεί ο Kenpachi και να μη σας θεωρήσει άξιους να πεθάνετε απ'το zanpakutou του... :nonono:

 

Και είναι "δεσποινίς Αυτή", παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Kenpachi δυστυχώς μπροστά στο Guts θυμίζει παιδάκι του νηπειαγωγείου (ας μην ξεχνάμε και πόσες σφαγές έχουμε δεί από τον καθένα τους).

Καλά, Μηδενίκιε, ο Ikari Gendo δε νομίζω πως μπορεί να θεωρηθεί villain, μη σου πω ούτε antagonist ούτε τίποτα

 

Θα συμφωνήσω. Ο Gendo είναι απλά η ενήλικη έκδοση του Shinji και δυστυχώς γι αυτόν δεν είχε μια μάνα που να τον αγαπά τόσο (παρότι ήταν ένα σάπιο ακοινώνητο μπασταρδάκι που προσπαθούσε να γίνει mastermind, καταλήγει θύμα).

Edited by The Blackcloak
Link to comment
Share on other sites

Αν και θεωρείται αντί - ήρωας, θα έλεγα Lucy απο "Elfen Lied".

Την πάω με χίλια!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, η Lucy είναι ιδιότυπος χαρακτήρας: πάσχοντας από MPS τουλάχιστον, είναι και antihero, και monster, και child character (όλα αυτά είναι αρχέτυπα χαρακτήρων) - η ίδια, η πραγματική Lucy, είναι εντελώς αντιηρωική, υπάρχει η κτηνώδης πλευρά, και υπάρχει και η Nyu.

 

(το Elfen Lied μου αρέσει τρελά, αλλά είναι πολύ ιδιότυπο, love or hate έργο)

Link to comment
Share on other sites

H lucy είναι καλοφτιαγμένος χαρακτήρας, αν και προσωπικά συμπαθώ τον Kurama και 10 φορές περισσότερο(πολύ τραγικός με την αρχαιοελληνική έννοια). :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εξήγησα εγώ καλά. Μου αρέσει η ιδιαίτερη κακιά φύση της Lucy περισσότερο απο την γλυκιά Nyu.

 

Επίσης αγαπημένος κακός είναι και ο Orochimaru απο Naruto! Τον πάω απίστευτα αυτόν τον τύπο! (Είμαι καλά γιατρέ μου? :unsure: )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχω ξεχάσει να γράψω τον θεϊκό Orochimaru, από το Naruto.

 

Καλά, αυτός ο άνθρωπος (αν μπορεί να θεωρηθεί άνθρωπος) γράφει ιστορία με τη φιλοσοφία του.

 

Μου αρέσει να βλέπω τα πράγματα να κινούνται. Ένας ανεμόμυλος που δεν κινείται είναι ωραίος μια στο τόσο, αλλά όχι για πολύ. Και για αυτό εγώ δημιουργώ τους ανέμους που δίνουν κίνηση στο ρου της ιστορίας.

 

Ας μη ξεχνάμε ότι επίσης

όταν πήγε να δολοφονήσει τον δάσκαλό του, προκειμένου να τον βασανίσει και παράλληλα να γλιτώσει τον εαυτό του από την επώδυνη θέση του να έχει να σκοτώσει τον δάσκαλό του, χρησιμοποίησε μια διεστραμμένη απαγορευμένη τεχνική (για την οποία προσέφερε και ως ανθρωποθυσίες κάποιους από τους υποτακτικούς του) για να αναστήσει τους δασκάλους του δασκάλου του και να του δώσει τη "χαρά" να πολεμήσει εκείνος με τους δικούς του δασκάλους!

(ουγκ! δε μπόρεσα να αποδώσω το νόημα χωρίς να χρησιμοποιήσω τη λέξη "δάσκαλος" λιγότερο από 5 φορές :bag: )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ohhhhhhhhh!!!!!

 

 

ναι,ναι!!!ο orochimaru είναι θεός....πολύ καλός κακός:p:P

 

αλλά εμένα μου αρέσουν και οι humunculus από το full metal alchemist...ειδικά o Wrath...λίγο πατσαβούρα τον είχαν κάνει αλλά δεν πειράζει:p

 

α!!ξέχασα να πώ ότι και το naruto αλλά και το bleach(δεν το έχω δει ακόμη αλλά ξέρω υπόθεση) τα σπάνε!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

(μια μικρή διόρθωση, μιας και είναι κοινά λάθη: ένας homunculus, πολλοί homunculi - δυστυχώς τα popular media δε βοηθούν σε αυτά, όπως, επίσης, κάποιοι γράφουν την Drachma [ναι, ακριβώς αυτό]: Dorakuma, επειδή έτσι είναι το ιαπωνικό του transliteration)

 

Βασικά, ο πιο ενδιαφέρων villain του FMA είναι ένας,

ο πατέρας των δύο αδερφών

.

Link to comment
Share on other sites

όντως,έχεις δίκιο για το λάθος..

 

 

αλλά δεν βρήκα αρκετά ενδιαφέρον τον πατέρα των αδελφών Elric..πιο καλή μου φάνικε η άλλη που σάπιζε και δεν θυμάμαι το όνομα της....θα έλεγα ότι την λένε Dante αλλά αν θυμάμαι καλά η dante είναι η shinobi της shinobi των αδελφών Elric...ή κάνω λάθος???

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους πρώτους κακούς που αγάπησα, είναι ο Desslick του Starblazers... Παλιό, καλό και αγαπημένο anime.

Link to comment
Share on other sites

sorry δεν το έχω δει ή απλά δεν το θυμάμαι...

 

 

αλλά σίγουρα δεν μπορώ να ξεχάσω τον veggeta από το dragonball...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Θα συμφωνήσω με τον Orochimaru από το Naruto. Είναι από τους καλύτερους κακούς αν και είναι γλοιώδης και αηδιαστικός κατά καιρούς, όπως κατά την διάρκεια του chuunin exam όπου πρωτοεμφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επίσης να ξαναπώ ότι ο Yagami Light είναι από τους καλύτερους κακούς που εμφανίστηκαν σε anime. Θέλει αρκετό βρωμόξυλο ο Light αλλά δεν παύει αν είναι από τους πιο έξυπνους, αν και ευχαρίστως θα τον σκότωνα και θα τον στραγγάλιζα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..