Jump to content

Sci-Fi Ορμόνες (Γυναίκες ηθοποιοί)


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

MΠΑΖ-OFF!!!

Η γνώμη, η μάλλον η συγκεκριμένη γνωμάρα σου...όλη δική σου!

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη, η μάλλον η συγκεκριμένη γνωμάρα σου...όλη δική σου!

 

Με συγχωρείς που θα επιμείνω αλλα η Anterson είναι σαβούρα ολικής... :tease:

Δεν είναι τυχαίο που δεν έκανε καριέρα στο σινεμά ποτε... :rofl2:

Link to comment
Share on other sites

Joan Severance. Black Scorpion.

post-1004-1178265649_thumb.jpg

post-1004-1178265621_thumb.jpg

post-1004-1178265447_thumb.jpg

post-1004-1178265466_thumb.jpg

post-1004-1178265484_thumb.jpg

post-1004-1178265506_thumb.jpg

post-1004-1178265525_thumb.jpg

post-1004-1178265538_thumb.jpg

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή δεν κρατάμε κακία στον D'Ailleurs...

post-1004-1178266089_thumb.jpg

post-1004-1178266064_thumb.jpg

post-1004-1178266022_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή δεν κρατάμε κακία στον D'Ailleurs...

post-1004-1178266089_thumb.jpg

post-1004-1178266064_thumb.jpg

post-1004-1178266022_thumb.jpg

 

τι κ********η γκόμενα είναι αυτή! Η φωνή της είναι τέλεια! Ειδικα στην ταινία που έκανε την λ****α με την άλλη την μ******α...Ε ρε κ*****ς

 

πάρτε και μια άλλη κ*****α

 

263667.jpg

 

Lucy_Lawless.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ D'Ailleurs. Μπορεί να μην έχεις τα γούστα μου, συμφωνώ όμως με τα δικά σου.

post-1004-1178730832_thumb.jpg

post-1004-1178730790_thumb.jpg

Και τα κορίτσια μαζί:

post-1004-1178730181_thumb.jpg

post-1004-1178730197_thumb.jpg

post-1004-1178730223_thumb.jpg

post-1004-1178730240_thumb.jpg

(Ευχαριστώ και τον Spock2266 που ποστάρει το κορίτσι του γενναιόδωρα προς γενικό οφθαλμόλουτρο).

Link to comment
Share on other sites

τι κ********η γκόμενα είναι αυτή! Η φωνή της είναι τέλεια! Ειδικα στην ταινία που έκανε την λ****α με την άλλη την μ******α...Ε ρε κ*****ς

 

πάρτε και μια άλλη κ*****α

 

Συγνώμη, σε ΑΤΜ δακτυλογραφείς τα μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

Τιμημένες τεστοστερόνες του φόρους, ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη για την εισβολή και σας αφιερώνω:

 

3062__t2v3952crop.jpg Έρχεται από την γειτονική Ιταλία, ακούει στο όνομα Anna Falchi και θα την συναντήσετε στα εξής:

 

falchi.jpg annafalchi6_grneri_foglia.jpg Danger Zone (TV serie 2006)

 

caraibi01.jpg caraibi0003.jpg Caraibi (aka Caribeans, TV mini serie, 1998 )

10.jpg

La principessa e il povero (aka The princess and the pauper, TV fairytale 1997)

 

 

della1.gif Dellamorte Dellamorte (aka The Cemetary man, TV horror/mystery film 1994)

 

desideria0003.jpg Desideria e l’ anello del drago (aka The dragon’s ring, TV fairytale 1994)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stun damage. Ο τύπος μου.

Ερωτεύτηκα.

ΑΑΑΑ.

 

Σοβαρά τώρα, σ' ευχαριστώ, μπαίνει στο πάνθεον, πάω να τη googlάρω, αχ.

 

Ω θεοί, στις φωτογραφίες με τις μπούκλες I skip beats.

Edited by Nienna
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τη δική μου αλήθεια, ποτέ δεν ενθουσιαζόμουν με την ομορφιά των περισσότερων γυναικών ηθοποιών. Βρίσκονται πάντα σε ένα κόσμο που δεν μου ανήκει και ό,τι και να γίνει δεν θα γίνει δικός μου (εννοώ, ωραία η Γουίβερ στο Άλιεν, ωραία η Τ'Πολ στο Εντερπράιζ, ωραίες άλλες πενήντα κοπέλες σαν αυτές, αλλά σε ένα κόσμο που μας είναι ξένος και μακρινός (στον κόσμο του σινεμά, της τηλεόρασης, εκεί που τα πάντα λειτουργουν αλλιώς από ό,τι στη δική μας καθημερινότητα). Το πρόβλημά μου δεν είναι ότι "ποτέ δεν θα με ερωτευόταν η Τ'Πολ και έτσι ποτέ δεν θα ήμουν μαζί της" (που προφανώς και ισχύει), εννοώ ότι και να με ερωτευόταν με κάποιο μαγικό τρόπο, πάλι δεν θα μπορούσα να ζήσω μαζί της, αφού οι ζωές μας είναι τόσο μα τόσο μα τόσο διαφορετικές. Έτσι, η Τ'Πολ για παράδειγμα δεν έχει διαφορά στα μάτια μου από την Ντέζι (τη φίλη του Ντόναλντ - χεχεχε όχι ακριβώς φυσικά, γιατί εκείνη είναι πάπια, αλλά πιστεύω καταλαβαίνετε τι εννοώ) ή άλλες ωραίες γυναίκες του χάρτινου, εικονογραφημένου κόσμου.

Ωπ, μήπως σας ξενέρωσα λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τη δική μου αλήθεια, ποτέ δεν ενθουσιαζόμουν με την ομορφιά των περισσότερων γυναικών ηθοποιών. Βρίσκονται πάντα σε ένα κόσμο που δεν μου ανήκει και ό,τι και να γίνει δεν θα γίνει δικός μου (εννοώ, ωραία η Γουίβερ στο Άλιεν, ωραία η Τ'Πολ στο Εντερπράιζ, ωραίες άλλες πενήντα κοπέλες σαν αυτές, αλλά σε ένα κόσμο που μας είναι ξένος και μακρινός (στον κόσμο του σινεμά, της τηλεόρασης, εκεί που τα πάντα λειτουργουν αλλιώς από ό,τι στη δική μας καθημερινότητα). Το πρόβλημά μου δεν είναι ότι "ποτέ δεν θα με ερωτευόταν η Τ'Πολ και έτσι ποτέ δεν θα ήμουν μαζί της" (που προφανώς και ισχύει), εννοώ ότι και να με ερωτευόταν με κάποιο μαγικό τρόπο, πάλι δεν θα μπορούσα να ζήσω μαζί της, αφού οι ζωές μας είναι τόσο μα τόσο μα τόσο διαφορετικές. Έτσι, η Τ'Πολ για παράδειγμα δεν έχει διαφορά στα μάτια μου από την Ντέζι (τη φίλη του Ντόναλντ - χεχεχε όχι ακριβώς φυσικά, γιατί εκείνη είναι πάπια, αλλά πιστεύω καταλαβαίνετε τι εννοώ) ή άλλες ωραίες γυναίκες του χάρτινου, εικονογραφημένου κόσμου.

Ωπ, μήπως σας ξενέρωσα λίγο;

Μπαααα! Είστε φυσιολογικότατος! Να δεις που κάτι παρόμοιο συμβαίνει σε μένα με τις καθημερινές, τις αληθινές γυναίκες. Βλέπω μια ωραία κοπέλα στο μετρό, μας φαντάζομαι ζευγαράκι, μετά αρραβωνιασμένους, μετά παντρεμένους, μετά με δύο παιδιά και στα πρόθυρα διαζυγίου, σώζουμε τον γάμο μας, συνεχίζουμε, εντωμεταξύ την φαντάζομαι πως θα δείχνει σε είκοσι χρόνια, χοντρή και κουρασμένη, μέχρι που πρώτα εγώ ή εκείνη (ανάλογα με το σενάριο) πεθαίνουμε ο ένας στα χέρια του άλλου στο νοσοκομείο. Φυσικά, όταν κατέβω από το τρένο έχω τελειώσει με την ωραία κοπέλα…μέχρι να δω κάποια άλλη και φτου από την αρχή. Είμαστε νομίζω παρομοίως νορμάλ περιπτώσεις κύριε nikosal.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, τι στο καλό έχει να κάνει η ομορφιά με το αν θα μπορούσαν να γίνουν δικιές σας και τη ζωή που θα κάνατε; Στο κάτω-κάτω η ζωή δεν είναι ανεξάρτητη αυτών που τη ζουν.

 

Και η ομορφιά υπάρχει από μόνη της, και στην τέχνη και στους ανθρώπους.

Δηλαδή, εννοώ, δεν σ' αρέσει ο Παρθενώνας επειδή δεν μπορείς να λατρεύεις το θεό σου εκεί μέσα, και δε σ' αρέσει η Μόνα Λίζα επειδή δεν μπορείς να τη βάλεις στον τοίχο σου; ;P

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, τι στο καλό έχει να κάνει η ομορφιά με το αν θα μπορούσαν να γίνουν δικιές σας και τη ζωή που θα κάνατε; Στο κάτω-κάτω η ζωή δεν είναι ανεξάρτητη αυτών που τη ζουν.

 

Και η ομορφιά υπάρχει από μόνη της, και στην τέχνη και στους ανθρώπους.

Δηλαδή, εννοώ, δεν σ' αρέσει ο Παρθενώνας επειδή δεν μπορείς να λατρεύεις το θεό σου εκεί μέσα, και δε σ' αρέσει η Μόνα Λίζα επειδή δεν μπορείς να τη βάλεις στον τοίχο σου; ;P

Ακριβώς, Nienna. Είπες ακριβώς αυτά που ήθελα να πω. Θαυμάζουμε την ομορφιά για την ομορφιά. Τα υπόλοιπα είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τιμημένες τεστοστερόνες του φόρους, ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη για την εισβολή και σας αφιερώνω:

 

Έρχεται από την γειτονική Ιταλία, ακούει στο όνομα Anna Falchi και θα την συναντήσετε στα εξής:

della1.gif Dellamorte Dellamorte (aka The Cemetary man, TV horror/mystery film 1994)

 

Και μόνο για το dellamore dellamorte αξίζει μια θέση εδώ. Απίστευτη ταινία και απίστευτη η ομορφιά της.

Και μιας και πιάσαμε ταινίες του Soavi, ας δούμε μία πόσο μεγάλωσε το μικρό νυμφίδιο από το The Church

 

Asia Argento (The church, New Rose Hotel, Phantom of the Opera, Love bites)

 

ArgentoAsia.jpg

asia_argento.jpg

asia.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, τι στο καλό έχει να κάνει η ομορφιά με το αν θα μπορούσαν να γίνουν δικιές σας και τη ζωή που θα κάνατε; Στο κάτω-κάτω η ζωή δεν είναι ανεξάρτητη αυτών που τη ζουν.

 

Και η ομορφιά υπάρχει από μόνη της, και στην τέχνη και στους ανθρώπους.

Δηλαδή, εννοώ, δεν σ' αρέσει ο Παρθενώνας επειδή δεν μπορείς να λατρεύεις το θεό σου εκεί μέσα, και δε σ' αρέσει η Μόνα Λίζα επειδή δεν μπορείς να τη βάλεις στον τοίχο σου; ;P

 

Δεν συσχέτισα την ομορφιά με το αν θα μπορούσαν να γίνουν δικές μου κλπ. Είπα ότι ο κόσμος των γυναικών του σινεμά και της τηλεόρασης είναι άλλος κόσμος από τον δικό μου. Δεν εφάπτονται. Θα δω λοιπόν ξανά και ξανά το Άλιεν, δεν μου λέει όμως τίποτα η ομορφιά της Γουίβερ πέρα από μια φευγαλέα ματιά, μια απλή παραδοχή "κοίτα όμορφη κοπέλα". Η ομορφιά ενός ανθρώπου (επειδή είναι ζωντανός και όχι ένα άψυχο έργο τέχνης) σχετίζεται με τη ζωή μου.

Για αυτό το λόγο, μια ωραία γυναίκα στο δρόμο, στη γειτονιά, στη δουλειά, στο απέναντι μπαλκόνι μου λέει πολλά. Θα έβρισκα ένα τόπικ με ωραίες γυναίκες που συναντάμε στο δρόμο (το οποίο φυσικά δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε) πολύ πιο ενδιαφέρον από ένα τόπικ με ηθοποιούς. Και οπωσδήποτε δεν με συγκινεί να κάνω υποκλίσεις και διάφορα "ααα" και "ωωω" και "τι θεά" στο συγκεκριμένο τόπικ. Αυτό είπα.

Τα παραδείγματα στην κορυφή του μηνύματος είναι άστοχα. Στον Παρθενώνα θα μπω και θα τον θαυμάσω, τα έργα τέχνης θα τα δω εκεί που εκτίθενται και στα βιβλία μου και θα τα απολαύσω. Η τέχνη είναι ο κόσμος μου, η ταινία που παρακολουθώ στο σπίτι και στο σινεμά είναι επίσης ο κόσμος μου, η ηθοποιός όμως με το ωρολόγιο πρόγραμμα, αυτόγραφα, φαν κλαμπ, συνεντεύξεις, ατζέντης δεν είναι.

Και δεν θεωρητικολογώ. Προσπαθούσα από μόνος μου να καταλάβω γιατί το συγκεκριμένο τόπικ δεν με ελκύει, παρά το γεγονός ότι έχει κατά κόρον ωραίες γυναίκες (που φυσιολογικά με ελκύουν). Και κατέληξα εκεί. Thats all.

Edited by nikosal
Link to comment
Share on other sites

Οι ωραίες γυναίκες του σινεμά παρ' ότι δυσδιάστατες , μακρινές όσο κι ένας πλανήτης εκτός του ηλιακού μας συστήματος, δεν αποτελούν ωστόσω πρωτογενές υλικό φαντασιώσεων, τουλάχιστον για τα περισσότερα αγόρια ;

Οι πρώτες ερωτικές εμπειρίες (αρχικά χωρίς σύντροφο) της εφηβικής ηλικίας δεν σημαδεύονται από χάρτινες παρτενέρ;

Πολλοί φίλοι μου παραδέχονται ότι αρχικό αντικείμενο του πόθου τους δεν αποτέλεσαν κορίτσια της διπλανής σχολικής αίθουσας αλλά ζουμερές γυναίκες της οθόνης. Οι φαντασιώσεις δεν είναι κι αυτές μέρος της ζωής μας;

Με αυτή τη συλλογιστική και τα ωραία κορίτσια που παρελαύνουν στο topic μας αφορούν (ίσως όχι όλα ανάλογα με τις ιδιαίτερες προτιμήσεις του καθενός) αλλά και μας επηρεάζουν.

Άλλωστες και οι ηρωίδες των ιστοριών σας (για όσους γράφουν) σίγουρα θα έχουν κάποια αναφορά είτε σε πρόσωπα που γνωρίζετε, είτε σε πρόσωπα που σας είναι γνωστά χωρίς η γνωριμία αυτή να προϋποθέτει σώνει και καλά προσωπική επαφή. Το υλικό από το οποίο τις πλάθετε δεν οφείλετε κατά ένα μέρος και σε κινηματογραφικές εικόνες πoυ σας άρεσαν ;

Ο δικός μου οβολός στην τεστοστερόνη της σελίδας, τον οποίο και δεν καταθέτω διότι είναι αυστηρά ακατάλληλος, θα ήταν μια ηρωίδα όχι κινηματογραφική αλά χάρτινη : DRUNA

Link to comment
Share on other sites

Druna rules. :tongue:

 

Και μετά από αυτή τη σοβαρή δήλωση, απαντάω:

 

Ακόμα και να θεωρήσουμε πως θέλεις κάποιου είδους συναισθηματική σύνδεση για να σου κάνει κλικ μια κοπέλα, την οποία ας πούμε πως το παρέχει η εγγύτητα του απέναντι μπαλκονιού ή η οικειότητα που νοιώθεις για τον κεντρικό δρόμο της πόλης σου, το λεοφορείο, το μετρό κτλ., αυτό και πάλι δεν αναιρεί το να μπορείς να αισθανθείς κοντά σε ηθοποιούς. Γιατί; Μα λόγω των χαρακτήρων. Εν τάξει, μια ηθοποιός για σένα είναι αντζέντηδες και αυτόγραφα, αλλά οι χαρακτήρες; Δεν μπορείς να πεις "δεν υπάρχουν", εννοώ, άλλοι άνθρωποι έχουν crushes σε χάρτινους χαρακτήρες [και κομιξάδικους και βιβλίων], έλκονται από concepts, ερωτεύονται ιδέες...

 

Άσε που ο έρωτας, ο κανονικός [;], ο με "αληθινούς" ανθρώπους, είναι πράγμα φαντασιωτικό, μπαίνει σε κίνηση στον κόσμο των ιδεών, της φαντασίας... Δεν έχει να κάνει ιδιαίτερα με το εδώ-και-τώρα ενός ατόμου [αν και αν τον διαχειριστεί κανείς σωστά, αποκτά], έχει να κάνει με το δυναμικό που βλέπεις να έχει, το τι μπορεί να γίνει, το τι μπορεί να σου μάθει/να του μάθεις, και δυστυχώς και με το τι αποφασίζεις να προβάλλεις πάνω του [το αντέχει δεν το αντέχει]...

 

[Μην τα πάρεις αυτά ως επίθεση ή καμμιά άλλη τέτοια βλακεία, ε; Συζήτηση κάνουμε.]

Link to comment
Share on other sites

Jennifer Love Hewitt. Ghost Whisperer.

post-1004-1179052178_thumb.jpg

post-1004-1179052150_thumb.jpg

post-1004-1179051605_thumb.jpg

post-1004-1179051641_thumb.jpg

Ένα update στην Cate Blanchett...

post-1004-1179051703_thumb.jpg

post-1004-1179051718_thumb.jpg

Κάτι σε ιδιαίτερο λάτιν. Elizabeth Pena. Jacob's Ladder. Batteries Not Included.

post-1004-1179051803_thumb.jpg

post-1004-1179051820_thumb.jpg

post-1004-1179051835_thumb.jpg

Και η Amy Irving. Carrie και The Fury.

post-1004-1179051895_thumb.jpg

post-1004-1179051911_thumb.jpg

post-1004-1179052010_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Sci-Fi Ορμόνες (Γυναίκες ηθοποιοί)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..