Jump to content

Sci-Fi Ορμόνες (Γυναίκες ηθοποιοί)


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Guest old#2065

Νομίζω οτι θα προτάξω το απόλυτο επιχείρημα της μιας πλευράς

 

 

Τη ΜΟΝΙΚΑ

post-2065-0-35681400-1325169191_thumb.jpg

 

Edited by npaps
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα προτάξω το απόλυτο επιχείρημα της μιας πλευράς

 

 

 

 

 

Και της άλλης μεριάς είναι η Kate Moss.... (μη #$@@#)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα προτάξω το απόλυτο επιχείρημα της μιας πλευράς

 

 

 

 

 

Και της άλλης μεριάς είναι η Kate Moss.... (μη #$@@#)

 

Αχά! Και το είχα απορία ποιοί είναι τελικά αυτοί που τη θεωρούν όμορφη την Kate Moss, που ακόμα και άρθρα που την εγκωμιάζουν έχουν ένα ύφος "εντάξει, όμορφη ακριβώς δεν τη λες, αλλά είναι πολύ στυλάτη κλπ κλπ". Τον έναν τουλάχιστον θαυμαστή τον βρήκαμε...;-)

 

Εγώ ψηφίζω μέση λύση. Ούτε να κρέμονται πατσές από πουθενά, ούτε να φαίνονται τα κόκαλα που εξέχουν. Αυτό το κοκαλιάρικο που είναι τώρα της μόδας νομίζω ότι δείχνει συντηρητισμό=πώς θέλουν κάποιοι πολιτικά ορθοί @#%& τύποι να είναι οι γυναίκες για να μην προκαλούν. Για σκεφτείτε μια ανορεξική, ντυμένη με μεγάλο ντεκολτέ και κοντή φούστα, να παίρνει πόζες προσπαθώντας να φανεί προκλητική/μοιραία/όπως θέλετε πείτε το: μάλλον δεν εμπνέει για κάτι τέτοιο. Ενώ μια τύπου Claudia Cardinale/Sophia Loren στα νιάτα της δε χρειαζόταν και πολύ για να τραβήξει όλα τα μάτια πάνω της, ακόμα και ντυμένη σαν πλύστρα. Καν ι οι άντρες να στρωθούν να κάνουν γυμναστική ή τουλάχιστον να προσέξουν λίγο την εμφάνισή τους και να μην περιμένουν να τρέχουν πίσω τους οι γυναίκες τη στιγμή που αυτοί χλαπακιάζουν τα σουβλάκια και τις πίτσες με το φορτηγό, αραγμένοι στους καναπέδες.

Link to comment
Share on other sites

Αχά! Και το είχα απορία ποιοί είναι τελικά αυτοί που τη θεωρούν όμορφη την Kate Moss, που ακόμα και άρθρα που την εγκωμιάζουν έχουν ένα ύφος "εντάξει, όμορφη ακριβώς δεν τη λες, αλλά είναι πολύ στυλάτη κλπ κλπ". Τον έναν τουλάχιστον θαυμαστή τον βρήκαμε...;-)

 

 

Ναι, είναι η Melkiades :p

 

(αν εννοείς εμένα, μάλλον δεν έχεις διαβάσει τη συζήτηση από την αρχή)

Link to comment
Share on other sites

Τα σουβλάκια κι η πίτσα είναι απόδειξη ότι ο άνθρωπος έχει κάνει το ΙQ του τριψήφιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν ακριβώς τη συζήτηση την έχω ξαναματαδεί σε άλλο τοπικ. Ίσως στις αντρικές ορμόνες δεν είμαι σίγουρη. Deja vu... :dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο και το τελευταίο είναι σακιά με κόκαλα, αλλά λίγα για την Galadriel :p

Link to comment
Share on other sites

Ποστ αφιερωμένο στην Αλεξάνδρα μας:

(αν και, η αλήθεια είναι πως κι εμένα οι αραχνοΰφαντες μου δημιουργούν ένα άγχος, θέλω να τις ταΐσω ρε παιδί μου, να τις βοηθήσω κάπως... ειδικά αν είναι πολύ μικρούλες...)

 

Claudia Cardinalle, από μια εποχή που οι γυναίκες ήτανε Γυναίκες στο σινεμά :)

 

 

 

claudia3.jpg

 

Claudia-Cardinale-claudia-cardinale-21182320-512-683.jpg

 

claudia-cardinale.jpg

 

f6p0sngb75fw0pnw.jpg

 

all time goddess. :)

 

Προσκυνω, στηνομαι στα τεσσερα κι αρχιζω τις μετανοιες....Αγιε μου Φανουρη, τι παιδι ηταν αυτο!

 

Γυναικα διχως κωλο, λιμανι διχως μωλο....

Σιγα μην το ζηλεψω το αραχνουφαντο (φαινεται δεν εχω δωσει το στιγμα μου και παρερμηνευομαι)

 

H γυνή ΟΦΕΙΛΕΙ να έχει χειρολαβές. Άνωθεν και κάτωθεν και ολίγον εις τα πλαϊνά. Παρομοίως ο ανήρ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ να διαθέτει μαξιλάρι, εμπρόσθια χειρολαβή και οπίσθιες χειρολαβές. Η φύση έδωσε χεράκια στον άνθρωπο για κάποιο λόγο! :Ρ

 

Εγώ πάντως διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως και όπως αλλιώς θέλετε. Τα πιασιματάκια, ψωμάκια, μαξιλαράκια κλπ είναι υπερτιμημένα. Έλεος δηλαδή.

Εμένα μου αρέσουν πολύ οι κοκκαλιάρηδες άνθρωποι γενικά με οστεώδη πρόσωπα (και όχι μαγουλάκια) και κόκκαλα από εδώ και από κει. Αλλά γούστα είναι αυτα:tease:

 

Ο καθενας με τα γουστα του. Εγω ως ανατολιτισσα (ισως γι' αυτο να αριστευσα και στο bellydancing :dazzled: ) προτιμω καμπυλες, στηθος, οπισθια και κοιλιτσα (στο αρσενικο). Τα κοκκαλα με τρομαζουν. Οπως λεει κι ενας κολλητος "Να θες να την αγκαλιασεις, να τη γυρισεις μπρουμυτα, να της κανεις κανενα εξτριμ ρε αδελφε, και να φοβασαι οτι θα σου σπασει?"

 

Το πρώτο και το τελευταίο είναι σακιά με κόκαλα, αλλά λίγα για την Galadriel :p

 

 

Σ'εκεινη την κωμωδια με τον Γουιλις μια χαρα καμπυλες ειχε...

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ πάντως διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως και όπως αλλιώς θέλετε. Τα πιασιματάκια, ψωμάκια, μαξιλαράκια κλπ είναι υπερτιμημένα. Έλεος δηλαδή.

Εμένα μου αρέσουν πολύ οι κοκκαλιάρηδες άνθρωποι γενικά με οστεώδη πρόσωπα (και όχι μαγουλάκια) και κόκκαλα από εδώ και από κει. Αλλά γούστα είναι αυτα:tease:

 

Ο καθενας με τα γουστα του. Εγω ως ανατολιτισσα (ισως γι' αυτο να αριστευσα και στο bellydancing :dazzled: ) προτιμω καμπυλες, στηθος, οπισθια και κοιλιτσα (στο αρσενικο). Τα κοκκαλα με τρομαζουν. Οπως λεει κι ενας κολλητος "Να θες να την αγκαλιασεις, να τη γυρισεις μπρουμυτα, να της κανεις κανενα εξτριμ ρε αδελφε, και να φοβασαι οτι θα σου σπασει?"

 

 

:good: :good: :good:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

(και όχι μαγουλάκια)

:huh:

 

 

 

Η Julia Roberts είναι η κακιά βασίλισσα στο Mirror, Mirror της δεύτερης Χιονάτης φέτος.

 

post-1004-0-17532400-1326620442_thumb.jpg

post-1004-0-94765700-1326620455_thumb.jpg

post-1004-0-67039000-1326620471_thumb.jpg

post-1004-0-74028500-1326620482_thumb.jpg

post-1004-0-55549200-1326620490_thumb.jpg

post-1004-0-50558700-1326620520_thumb.jpg

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Για τα δύο τελευταία ποστ:

1) 1η φώτο της κυρίας Αντονέλι: αυτές τις κάλτσες ρε παιδί μου, πάντα τις θεωρούσα απίστευτα ανέραστες... ειδικά όταν είναι στο χρώμα του δέρματος.

2) 2η φώτο Τζούλια: τι απίστευτο φουστάνι!

3) Τελευταία φώτο Τζούλια: τι απαράδεκτο παπούτσι!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, Μπάμπη, ούτε εγώ την πάω. Μου μοιάζει σαν εκείνες τις κακοφτιαγμένες -εντελώς πλαστικές- κουκλίτσες που κυκλοφορούσαν προ μπάρμπι κι ήταν τρομαχτικές :p

Link to comment
Share on other sites

O Άλεξ τρομάζει κάθε φορά που τη βλέπει. Κι εγώ τη βρίσκω χάλια μαύρα κι άραχνα.

Link to comment
Share on other sites

O Άλεξ τρομάζει κάθε φορά που τη βλέπει. Κι εγώ τη βρίσκω χάλια μαύρα κι άραχνα.

 

O Άλεξ είναι φοβιτσιάρης :tease:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μόνο θεές ή πανάσχημες υπάρχουν; Δηλαδή είναι στην κατηγορία των ασχημότερων γυναικών που έχετε δει; Διότι αν είναι πανάσχημη, τότε θα πρέπει να εφευρεθούν μερικές λέξεις ακόμη στην ελληνική, γιατί υπάρχουν πολλέεεεεες κλίμακες ακόμη προς τα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Sci-Fi Ορμόνες (Γυναίκες ηθοποιοί)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..