Jump to content

ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ


THALASSHS
 Share

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι

 

Γύρω στα μέσα Σεπτεμβρίου κυκλοφορεί και στην Αθήνα το περιοδικό

κόμικ "Εικονογραφημένες Περιπέτειες Δράσης 1 - Μικρός Ηρως".

Το σκίτσο ανήκει στον Κώστα Φραγκιαδάκη,

και ο χρωματισμός στον Δημήτρη Ζώη

ενώ η επιμέλεια της έκδοσης στον Ν. Ζώη.

Παρακαλώ όποιος το έχει ήδη προμηθευθεί από την επαρχία (όπου κυκλοφορεί από τις

3 Αυγούστου) να με ενημερώσει και να μας πει τις εντυπώσεις του.

Παραθέτω κάποιες εικόνες για μια πρώτη αίσθηση.

 

post-1337-1188800933_thumb.jpg

 

 

post-1337-1188804462_thumb.jpg

 

post-1337-1188885504_thumb.jpg

 

Παρακαλώ για την στήριξη και την επικοδομητική κριτική όλων σας.

 

ευχαριστώ

 

Νίκος Ζώης :rolleyes:

Edited by THALASSHS
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για τη δουλειά σας και καλή επιτυχία! Ο Γιώργος Θαλάσσης είναι από τους πλέον αγαπημένους μου παιδικούς ήρωες.

 

Μια ερώτηση: Το σενάριο είναι βασισμένο στην αρχική ιστορία κι αν όχι ποιος το υπογράφει;

Link to comment
Share on other sites

Αχ, δεν το πιστεύω! Τί καλοκαίρια μου θύμησες... Τρέχω να το προμηθευτώ (ελπίζω να το βρω κάπου) και θα επανέλθω! (Να, αυτά μου κάνετε και δεν λεώ να ξεκολήσω από τα 12 τόσους αιώνες τώρα...)

Link to comment
Share on other sites

Αχ, δεν το πιστεύω! Τί καλοκαίρια μου θύμησες... Τρέχω να το προμηθευτώ (ελπίζω να το βρω κάπου) και θα επανέλθω! (Να, αυτά μου κάνετε και δεν λεώ να ξεκολήσω από τα 12 τόσους αιώνες τώρα...)

 

φίλοι μου καλημέρα σε όλους

 

το σενάριο βασίζεται ακριβώς στό πρώτο τεύχος που έγραψε ο Στέλιος Ανεμοδουράς, εκδόθηκε το 1953, και είχε τον τίτλο "Ελεύθερος Σκλάβος". Εδώ ο παππούς (Σ. Α.)εννοούσε ότι και μέσα στην σκλαβιά το φρόνημα μπορεί να είναι ελεύθερο. Σε αυτό το τεύχος γνωρίζεται ο Γιώργος με την Κατερίνα και με τον Σπίθα.

 

Το περιοδικό υπάρχει μόνο εκτός Αθηνών (στην Αθήνα - πρώτα ο Θεός - στα μέσα Σεπτέμβρη). Το έχω δεί στην Σκάλα Ωρωπού, στο Δήλεσι, στον Λεβέντη (προς Λαμία) κλπ.

 

Παραθέτω άλλη μια εικόνα. :rolleyes:

 

post-1337-1188884325_thumb.jpg

 

κι'αυτή

 

post-1337-1188884883_thumb.jpg

 

γειά χαρά

 

Νίκος

Edited by THALASSHS
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα κόλλημα με το "Παιδί-Φάντασμα". Μπράβο που το ξαναβγάζετε.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο σε Bruce Wayne παιδί φέρνει ο Γιώργος Θαλάσης στην εικόνα του εδώ... Άντε να το δούμε και απο κοντά, γιατί τα παλιά κράνος και μάχη του πατέρα μου θα μου μείνουν στα χέρια καμιά μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..