Jump to content

Star Wars: The Clone Wars (2008-2015)


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

Μόλις τελείωσa τη δεύτερη season. Είχε μέσa πολλούς aξιομνημόνευτους χaρaκτήρες. Οι τοπ ήτaν Cad Ban κaι η νέa κυρίa Zaratoth, Duchess Satine (τι Padme κaι Anakin ρεεεεεε). Επίσης ο Master Tera Sinube aξίζει άπειρο respect κaι aς ήτaν μόλις σε ένa επεισόδιο. Aύριο λογικά θa ξεκινήσω την τρίτη season. Γιa νa δούμε.

 

Πράγματι η Satine ήταν άπαιχτη. Χαλαρά θα έβλεπα σειρά βασισμένη στις περιπέτειές της με τον Obi-Wan. Τώρα έχω να δω την τελευταία σεζόν που δεν έχω δει τίποτα και τα τελευταία της 4ης που επίσης δεν πρόλαβα να τα δω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την προηγούμενη βδομάδα είδα όλη τη σειρά. Την ταινία δεν την είδα(εκτός αν μέσα στον μαραθώνιο clone wars την είδα και μπερδεύτηκα). Αρχικά ήμουν διστακτικός γιατί πήρε κάποιες αρνητικές κριτικές, μάλιστε η 3D σειρά θεωρήθηκε κατώτερη της 2D σειράς. Εμένα μου φάνηκε καλύτερη. Βλέπουμε διάφορους νέους χαρακτήρες, πολύ ενδιαφέροντες. Από τη Δούκισσα Σατίν μέχρι τη Βέντρες και τον Μπέην. Μορφάρα και ο πειρατής. Για να μην πω για την νεαρή Ασόκα Τάνο που είναι πρωταγωνίστρια. Επίσης μου άρεσαν κάποια επεισόδια που επικεντρώθηκαν στους κλώνους. Βασικά θα ήθελα περισσότερα τέτοια. Και μερικά ακόμη με master jedi (Kit Fisto-οκ αυτός είχε το κομμάτι του- και Plo Koon) και ειδικά με Quinlan Vos που περίμενα θα δείξει μερικά επεισόδια μετά την εισαγωγή του αλλά ως τώρα τζίφος.

Τώρα τελευταία κάπως ξενέρωσα με την ανάσταση. Θέλω να πω αφού είχαμε τον αδερφό, ήταν περιττή και μάλλον παράλογη. Άλλο αρνητικό -αν και ομολογουμένως έχει τη φάση του- είναι τα αστειάκια με τα droids. Φτάνει ο Jar Jar ως κωμικός χαρακτήρας.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα τον τρίτο κύκλο. Τα δυο πρώτα επεισόδια απλά ίσως τα καλύτερα που έχω δει. Οι Clone Troopers ως βασικοί πρωταγωνιστές και όχι απλώς cannon fodder ή δευτεραγωνιστές.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έπεσε η αυλαία για φέτος τουλάχιστον.

Πρέπει να το ψάξω αν θα συνεχιστεί (αρχικά έλεγαν ότι αυτή θα είναι η τελευταία σεζόν,μετά είπαν ότι ετοιμάζουν μια ακόμη για του χρόνου) ειδικά τώρα που πλέον έχει η Ντίσνεη το Star Wars. Κι εδώ θα μπορούσε να τελειώσει βέβαια αλλά νομίζω υπάρχουν κάποια θεματάκια που δεν έχουν κλείσει και η επόμενη σεζόν μπορεί να είναι πολύ δυνατή.

Φέτος είχε 2 μειονεκτήματα. Το ένα είναι τα επεισόδια με τα ρομπότ που ήταν μάλλον βαρετά και το άλλο η εισαγωγή από το πουθενά ενός συγκεκριμένου Σιθ :secret: . Είναι κουλ τύπος δεν αντιλέγω αλλά και κουλό πως μπήκε στα Clone Wars. Πάντως είχε κάποια δυνατά επεισόδια, ειδικά αυτά στο τέλος με την Ασόκα.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον η σειρά είχε ένα πραγματικά δυνατό φινάλε. Ευτυχώς θα μας μείνει αυτό και όχι τα αμέσως προηγούμενα επεισόδια με τα ρομπότ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 11 months later...

Damn. Ο τελευταίος Sith που βλέπουμε στο hologram, μου θυμίζει το γιο που είχε πάει με την Dark Side στο διπλό επεισόδιο που χάθηκαν Άνακιν, Όμπι-Ουαν και Ασόκα σε ένα πλανήτη/relic που ζούσαν ο Γιος/Dark Side, η κόρη/Light Side και ο πατέρας τους που τους ισορροπούσε.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Star Wars: The Clone Wars (2008-2015)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..