Jump to content

Επετειακοί διαγωνισμοί


Nienor
 Share

Recommended Posts

Τώρα, για την πρόταση να ερωτούνται οι διοργανωτές του εκάστοτε διαγωνισμού για το off/on topic ενός διηγήματος, σε προηγούμενες περιπτώσεις (με εύκολα εξηγήσιμες εξαιρέσεις), επέλεξαν διπλωματικά να αφήσουν την ετυμηγορία στους ψηφοφόρους. Επειδή (όπως πάλι εσύ είπες, μιλώντας σωστά) είναι θέμα ευαίσθητο. Πόσο μάλλον αν τεθεί το ερώτημα στους mods της βιβλιοθήκης που προτείνεις, κι αυτοί είναι άλλοι από τα άτομα που "τρέχουν" τον συγκεκριμένο διαγωνισμό. Όχι και τόσο πρακτική πρόταση.
αν πρόσεξες, αυτό που είπα είναι να ρωτήσουν αν το θεωρούν επίσης τόσο σημαντικό. από όσο ξέρω, οι κανονισμοί για να γίνει δεκτή μία ιστορία στους διαγωνισμούς σύντομης σουσουφίτικης ιστορίας υπαγορεύουν η ιστορία να είναι σουφού ή φου ή τρόμου και να είναι -σε ένα βαθμό τουλάχιστον- αυτοτελής. το να κρίνει κανείς αν μια ιστορία έχει τέτοια στοιχεία, ή έστω αν προσπάθησε να τις δώσει τέτοια το εκάστοτε μέλος, είναι σχετικά εύκολο έως προφανές. όποιος έχει απορία σε αυτό, και το θεωρεί τόσο σημαντικό να λύσει την απορία του, μπορεί να λύσει την απορία του με οποιοδήποτε μέλος (υποθέτω) φιλικά προσκείμενο σε αυτό, εναλλακτικά με κάποιον που εμπιστεύεται την κρίση του, ή -ελλείψει αυτών- με κάποιον mod υπεύθυνο της βιβλιοθήκης ή το μέλος που τρέχει το διαγωνισμό. όπως και να έχει, όχι ανοιχτά, για να το βλέπουν όλοι και να επηρεάζονται.

αλλά η απορία δεν θα είναι/ θα πρέπει να είναι -έτσι όπως το βλέπω εγώ- "ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτής της ιστορίας στο διαγωνισμό;", αλλά "είναι φου ή σουφού;", ή κάτι τέτοιο. αν αυτό φαίνεται περιττό σε κάποιον, i salute them. join the club. :whistling:

 

από εκεί και πέρα, αν πληρούνται τα κριτήρια και είναι όντως φου/σουφού/τρόμου ιστορία, το περιεχόμενο και η θεματολογία -και πάλι έτσι όπως το βλέπω εγώ- που θα επιλέξει ο καθένας μας για την ιστορία του, δεν αφορούν κανέναν. ο καθένας μας αντιλαμβάνεται διαφορετικά το κάθε θέμα, το αναλύει διαφορετικά, και πλάθει διαφορετικές ιστορίες και ονειρεύεται διαφορετικά όνειρα (να' μαστε καλά για αυτό...). το να ρωτάει ένα μέλος ανοιχτά for eveyone to see αν η ιστορία που έχει γράψει άλλο μέλος εμπίπτει θεματολογικά στο διαγωνισμό προσωπικά το θεωρώ αγενές και μη θεμιτό - καμία ιστορία δεν κατακρίνεται ή αποκλείεται λόγω θεματολογίας, αρκεί να είναι (πάμε, όλοι μαζί!) φου/σουφού/τρόμου.

 

όταν ψηφίζουμε ποια ιστορία είναι η καλύτερη, δεν ψηφίζουμε βάσει ενός κριτήριου, πόσο κοντά στο δοθέν θέμα είναι. παίζουν ρόλο και το γράψιμο, η ανάπτυξη, η ιδέα αυτή καθεαυτή. στα σχόλια μας, μπορεί όποιος θέλει να αναφέρει πόσο εντός ή εκτός θέματος βρήκε κάθε ιστορία (αν το θεωρεί σημαντικό), κλπ κλπ.

 

τώρα, όποιος κατάλαβε και μπορεί να συνοψίσει σε μια πρόταση τι προσπαθώ να πω, i salute them (yet again...)

 

edit: κατά τα άλλα, just for the record, αν και συμφωνώ μαζί σου, το αν θα επιτρέπονται σχόλια πριν ολοκληρωθεί η ψηφοφορία και ανακοινωθεί η σειρά κατάταξης το αποφασίζει κάθε φορά αυτός που τρέχει το διαγωνισμό.

Edited by araquel
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Electroscribe

    8

  • Oberon

    10

  • trillian

    11

  • DinoHajiyorgi

    21

Εγώ είπα απλά ότι αν ένα πρόωρο σχόλιο είναι κακό, τέσσερα πρόωρα σχόλια είναι πολύ κακά. Κι αν ο roriconfan έθεσε μόνο ζήτημα για το αν η ιστορία άπτεται του θέματος, οι απαντήσεις υπερθεμάτισαν λέγοντας ότι είναι εντός θέματος "με αριστουργηματικό τρόπο", δηλαδή άνοιξαν συζήτηση και επί της ποιότητας του κειμένου (ο Ντίνος το είπε συγκεκριμένα, αλλά εσύ συμφώνησες απερίφραστα κι ο Διονύσης το έκανε quote και αυτό το κομμάτι, όχι μόνο το "είναι on topic").

 

Σίγουρα, αν δε μας αρέσουν τα σχόλια τόσο νωρίς σ' ένα διαγωνισμό, δε βοηθάμε με το να ανοίγουμε συζήτηση και να διευρύνουμε μάλιστα το πλαίσιό της. Εϊναι σαν να προ(σ)καλούμε και τα υπόλοιπα μέλη να που τη γνώμη τους άμεσα. Αφού μιλήσατε εσείς οι 4, γιατί να μην το κάνουμε κι οι υπόλοιποι; Γιατί να μην υπερασπιστεί κι ο adinol τον εαυτό του; Γιατί, αφού πιάσαμε τη δική του ιστορία, να μην πιάσουμε και τις υπόλοιπες; Δε λέω ότι εγώ προσωπικά θέλω να το κάνω, αλλά δεν μπορώ και να κατηγορήσω κάποιον που απλά θα σας μιμηθεί.

 

από όσο ξέρω, οι κανονισμοί για να γίνει δεκτή μία ιστορία στους διαγωνισμούς σύντομης σουσουφίτικης ιστορίας υπαγορεύουν η ιστορία να είναι σουφού ή φου ή τρόμου και να είναι -σε ένα βαθμό τουλάχιστον- αυτοτελής. το να κρίνει κανείς αν μια ιστορία έχει τέτοια στοιχεία, ή έστω αν προσπάθησε να τις δώσει τέτοια το εκάστοτε μέλος, είναι σχετικά εύκολο έως προφανές.

 

Το να κρίνει κανείς είναι εύκολο. Να το ξεστομίσει... ε, δεν το είδα να συμβαίνει και πολύ.

 

 

όταν ψηφίζουμε ποια ιστορία είναι η καλύτερη, δεν ψηφίζουμε βάσει ενός κριτήριου, πόσο κοντά στο δοθέν θέμα είναι. παίζουν ρόλο και το γράψιμο, η ανάπτυξη, η ιδέα αυτή καθεαυτή. στα σχόλια μας, μπορεί όποιος θέλει να αναφέρει πόσο εντός ή εκτός θέματος βρήκε κάθε ιστορία (αν το θεωρεί σημαντικό), κλπ κλπ.

 

Προσωπικά, δεν έχω παρατηρήσει να νοιάζεται κανείς για το on/off topic όταν ψηφίζει. Ούτε για το σουφου/φου/τρόμου, που επανέλαβες τόσες φορές. Just for the record.

 

το αν θα επιτρέπονται σχόλια πριν ολοκληρωθεί η ψηφοφορία και ανακοινωθεί η σειρά κατάταξης το αποφασίζει κάθε φορά αυτός που τρέχει το διαγωνισμό.

 

Εκτος αν, καλή ώρα, λείπει σε διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη για το απρεπές μου σχόλιο.

 

Αλλά προς τι η χολή; Τι παίζεται, για να καταλάβω. Χρηματικό έπαθλο; Δημοσίευση που θα κρίνει την καριέρα του συγγραφέα; Φήμη; Υπόληψη;

 

Θέλει κανείς να πει πατάτα το δικό μου διήγημα πριν καν στηθεί το poll; Παρακαλώ, ορίστε.

 

Γιατί το αίμα στο βλέμμα και τα λόγια; Για μένα αυτοί οι «διαγωνισμοί» δεν είναι παρά μια αιτιολογία, άλλοθι, να βγάλω λίγο έργο, να γίνω παραγωγικός. Και τα όποια σχόλια, όσο νωρίς και να ξεκινήσουν, θα έπρεπε να δημιουργούν ένα κλίμα πλάκας. Δηλαδή τι; Χαντακώθηκαν οι υπόλοιποι επειδή μου βγήκε η λέξη «αριστουργηματικό» για μια από τις ιστορίες; Πάει δηλαδή, month, Guardians, nikosal, Electroscribe… απελπιστείτε και μην μπαίνετε καν στον κόπο να γράφετε. Το βραβείο των 1000 ευρώ έχει προαποφασιστεί!

 

Δεν αντιλέγω πως παρασύρθηκα με κάποια επίθετα παραπάνω λόγω της αγενούς παρέμβασης του roriconfan. Πρώτον, πως είναι δυνατόν να μη βλέπει πως είναι εντός θέματος, και δεύτερον, κι αν ήταν… προς τι ο Νέστορας Μάτσας;

 

Χαλαρώστε. (Εκτός κι αν είμαστε κατοχυρωμένοι στο Στοίχημα και δεν το ξέρω.)

Link to comment
Share on other sites

ok, electroscribe, μάλλον εσύ δεν θα μπορούσες να συνοψίσεις το προηγούμενο ποστ μου σε μια πρόταση. πάσο...

 

για να κλείσει το θέμα,

1. τα πρόωρα σχόλια δεν είναι κακά ή ανεπιθύμητα. είναι στην κρίση του καθενός που τρέχει ένα διαγωνισμό.

 

2. κανένας δεν έχει δικαίωμα να αμφισβητεί αν μια ιστορία άλλου βρίσκεται θεματικά εντός πλαισίου και θέματος διαγωνισμού, εφόσον η ιστορία είναι φαντασίας/ επιστημονικής φαντασίας/ τρόμου.

όσο το συζητάμε στο παρόν τόπικ, σπαμάρουμε. το τόπικ αυτό αφορά το χρονικό των δ.σ.σ.ι., και όχι τον επετειακό. προσωπικά, δεν βρίσκω τι (άλλο) υπάρχει προς συζήτηση.

 

αν θέλει κανένας να σχολιάσει μια ιστορία, ας πράξει σύμφωνα με την κρίση του, αν δεν έχει εφράσει άποψη σχετικά όποιος τρέχει το διαγωνισμό. ο σχολιασμός της όποιας ιστορίας όμως πρέπει να είναι σύμφωνος με το [2.] που βρίσκεται πιο πάνω.

Προσωπικά, δεν έχω παρατηρήσει να νοιάζεται κανείς για το on/off topic όταν ψηφίζει. Ούτε για το σουφου/φου/τρόμου, που επανέλαβες τόσες φορές. Just for the record.

όποιος νομίζει ότι δεν γίνονται τέτοια σχόλια, ότι κανένας δεν σχολιάζει πόσο εντός ή εκτός θέματος είναι μια ιστορία, ας πάει να ανασύρει καμιά δικιά μου ιστορία, που θυμάμαι ότι κάποιοι μου είχαν πει ότι δεν ήμουν πολύ εντός θέματος. αν βαριούνται, ας με πιστέψουν, γίνεται. και ο καθένας είναι ελεύθερος να το κάνει.

 

ξαναλέω, δεν βρίσκω τι (άλλο) υπάρχει προς συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι για το spam, αλλά δε θέλω να κλείσει το ζήτημα με δυο ποστ που συνοψίζουν λανθασμένα αυτά που είπα.

 

Ο araquel βρίσκει "αγενές και μη θεμιτό" το να σχολιάζει κανείς τη θεματολογία ενός διηγήματος που συμμετέχει σε διαγωνισμό. Εγώ "αγενές και μη θεμιτό" βρίσκω τον πρόωρο σχολιασμό - θετικό ή αρνητικό. Δικαίωμά μας αμφοτέρων. Θέλω να πιστεύω.

 

Αλλά προς τι η χολή; Τι παίζεται, για να καταλάβω. Χρηματικό έπαθλο; Δημοσίευση που θα κρίνει την καριέρα του συγγραφέα; Φήμη; Υπόληψη;

 

Γιατί το αίμα στο βλέμμα και τα λόγια; Για μένα αυτοί οι «διαγωνισμοί» δεν είναι παρά μια αιτιολογία, άλλοθι, να βγάλω λίγο έργο, να γίνω παραγωγικός. Και τα όποια σχόλια, όσο νωρίς και να ξεκινήσουν, θα έπρεπε να δημιουργούν ένα κλίμα πλάκας. Δηλαδή τι; Χαντακώθηκαν οι υπόλοιποι επειδή μου βγήκε η λέξη «αριστουργηματικό» για μια από τις ιστορίες; Πάει δηλαδή, month, Guardians, nikosal, Electroscribe… απελπιστείτε και μην μπαίνετε καν στον κόπο να γράφετε. Το βραβείο των 1000 ευρώ έχει προαποφασιστεί!

 

Δε νομίζω ότι έβγαλα κάτι σε "χολή" ή σε "αίμα στο βλέμμα και τα λόγια".

 

Κι αυτό πρόωρος σχολιασμός είναι και μάλιστα όχι της ιστορίας που θα κατέθετα, αλλά των (υποθετικών) κινήτρων μου για να λάβω μέρος. Αφού, λοιπόν, ήθελα να βγω οπωσδήποτε πρώτος (αγνοώντας; ότι δε κέρδιζα κάτι έτσι), ας μείνω καλύτερα απέξω.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα split το topic, μια και περισσότερο μιλούμε για τους διαγωνισμούς παρά για το χρονικό τους...

 

Electroscribe, πράγματι ο πρόωρος σχολιασμός μπορεί να επηρεάσει μερικούς (ελπίζω ότι οι περισσότεροι έχουμε την ευθυκρισία να μην παρασυρόμαστε έτσι εύκολα). Και, βέβαια, η άρνηση μιας κατηγορίας δεν πρέπει να προκαλεί περισσότερη δημοσιότητα από την ίδια την κατηγορία, όπως είπε και ο Umberto Eco.

 

Ωστόσο, νομίζω ότι έχουμε ξεφύγει από το πνεύμα της ευγενικής άμιλλας. Κατηγορίες του στυλ "είσαι μια λέξη πάνω από το όριο", "το θέμα ήταν 'ανώτερα' και όχι 'ανώτατα' " και τα συναφή, είναι... off topic! Εξάλλου, όπως είπε και ο Ντίνος, ο διαγωνισμός είναι μια αφορμή για γράψιμο και διασκέδαση! Οπότε ας μην τον κάνουμε αρένα...

 

Με το να μη συμμετέχεις δε νομίζω ότι θα λυθεί κάποιο από τα προβλήματα που επισημαίνεις. Απλώς αυξάνει την αρνητική διαφήμιση. Κρίμα είναι να χάσεις την αφορμή να γράψεις κάτι όμορφο και να χάσουμε κι εμείς την ευκαιρία να το διαβάσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα είναι να χάσεις την αφορμή να γράψεις κάτι όμορφο και να χάσουμε κι εμείς την ευκαιρία να το διαβάσουμε!

Όπωσδήποτε! :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα γράψει ένα ποστ λέγοντας να μη γίνονται πια σχόλια πριν τη λήξη των διαγωνισμών για να μην δημιουργοόυνται φασαρίες, όπως γινοταν παλιά και δεν είχαμε φασαριες, τελικά φαίνεται πως δεν είναι πια εφικτό αυτό, για διάφορους λόγους. Έτσι, το ανακαλώ.

 

Οπότε, keep the fires burning, guys...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που λόγω τριημέρου δεν θα βρίσκομαι σε adsl πού μπορώ να ζητήσω καμια δυο μέρες παρατασούλα. πλίζζζζζζζζζζζζ :blush:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που λόγω τριημέρου δεν θα βρίσκομαι σε adsl πού μπορώ να ζητήσω καμια δυο μέρες παρατασούλα. πλίζζζζζζζζζζζζ :blush:

 

Θα δούμε. ;) :atongue2:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που λόγω τριημέρου δεν θα βρίσκομαι σε adsl πού μπορώ να ζητήσω καμια δυο μέρες παρατασούλα. πλίζζζζζζζζζζζζ :blush:

 

Nienor, Trillian, Celestial και Robin-Hood συνεχίζουν να πλατσουρίζουν στην Ικαρία, να πίνουν ποτάκια ως τα χαράματα και να ξυπνούν στις 1:30 το μεσημέρι. Μίλησα με την Nienor σήμερα (όπου νά'ναι επιστρέφουν) και μου είπε πως of course, παρατάσεις επιβάλλονται. :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Πάλι flame ξεκίνησα; (χέρι καλύπτει πρόσωπο) Μια ερώτηση έκανα και μετά αιτιολόγησα που την έθεσα.

Είχα πρόθεση να κρατήσω κίνηση στον διαγωνισμό αλλά μπα, αρχίσανε οι γκρίνιες.

Άλλη φορά, δεν θα ξαναπώ λέξη για διήγημα πριν την λήξη της προθεσμίας.

Ζητώ συγνώμη για την αναστάτωση (για άλλη μια φορά). Ας το σταματήσουμε εδώ το θέμα.

Άντε, για να αλλάξω θέμα πείτε πόσες μέρες προθεσμία παραπάνω δίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Ώρες. Η λήξη της προθεσμίας ήταν χαράματα 18ης Αυγούστου, τα παιδιά στην Ικαρία αποφάσισαν να τη μεταθέσουν για το επόμενο μεσημέρι στις 14:00, δεν ξέρω γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα πράγματα με το στρατό έχουν σφίξει πάρα πολύ και δεν προλαβαίνω να ολοκληρώσω την ιστορία που έγραφα. Θα αναγκαστώ λοιπόν να αποχωρήσω, επειδή δεν ξέρω πότε θα έχω τον χρόνο να την γράψω και ποστάρω (μπορεί και την επόμενη εβδομάδα, μπορεί και τον Οκτώβρη). Καλή επιτυχία σε όλους όσους συμμετάσχουν.

Link to comment
Share on other sites

Και ΝΑΙ. Η στιγμή που (σχεδόν) όλοι περιμέναμε ήρθε! Η :rose: παράταση :rose: της προθεσμίας για την υποβολή των ιστοριών.

Η προθεσμία λοιπόν παρατείνεται μέχρι και την άλλη Κυριακή 24 Αυγούστου τα μεσάνυχτα, (προς Δευτέρα), δηλαδή έχουμε ακόμα μια εβδομάδα για να γράψουμε/τελειώσουμε τις ιστορίες μας.

Νομίζω πως είναι αρκετά καλή παράταση , ε? :atongue2: (Τα λέω για να τα ακούω και γω, φυσικά!)

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μου έστελνε pm o φίλτατος Dino δεν θα το είχα πάρει καν χαμπάρι το ζήτημα (sorry είμαι εντελώς αποδιοργανωμένος εδώ και κάτι μήνες, όπως φαίνεται και από τα ελάχιστα που ποστάρω εδώ). Το είδα σήμερα και ψάχνομαι ακόμα με τους όρους. Αν προλάβω να κάνω κάτι μέχρι την προθεσμία θα το ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ώρες. Η λήξη της προθεσμίας ήταν χαράματα 18ης Αυγούστου, τα παιδιά στην Ικαρία αποφάσισαν να τη μεταθέσουν για το επόμενο μεσημέρι στις 14:00, δεν ξέρω γιατί.

 

Εδώ μπορώ να απαντήσω: Ο υπαίτιος ήταν φυσικά... ο Robin Hood!

 

Εξηγούμαι: Ο ανηλεής admin δε μας άφησε σε χλωρό κλαρί. Μας τριγυρνούσε κάθε νύχτα στα μπαράκια, και δε μας άφηνε να γυρίσουμε αν δεν είχε τουλάχιστον χαράξει. Στη συνέχεια δε, απαιτούσε να κοιμόμαστε μέχρι τις 2 το μεσημέρι τουλάχιστον, για να μην του διακόψουμε τον ύπνο. Για να μη μιλήσω για τις παραλίες! Πριν τις 5 το μεσημέρι δεν υπηρχε περίπτωση να πατήσουμε άμμο, ενώ κι όταν την πατάγαμε, μας έσπρωχνε συνέχεια στη θάλασσα για να μη μαυρίσουμε... Που να σας τα λέω... :tongue:

 

Να αναφέρω επίσης ότι έχω κάποιες ιδέες κατά νου και φυσικά, ο κόσμος να χαλάσει, θα προλάβω τη νέα προθεσμία :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορώ να απαντήσω: Ο υπαίτιος ήταν φυσικά... ο Robin Hood!

 

Εξηγούμαι: Ο ανηλεής admin δε μας άφησε σε χλωρό κλαρί. Μας τριγυρνούσε κάθε νύχτα στα μπαράκια, και δε μας άφηνε να γυρίσουμε αν δεν είχε τουλάχιστον χαράξει. Στη συνέχεια δε, απαιτούσε να κοιμόμαστε μέχρι τις 2 το μεσημέρι τουλάχιστον, για να μην του διακόψουμε τον ύπνο. Για να μη μιλήσω για τις παραλίες! Πριν τις 5 το μεσημέρι δεν υπηρχε περίπτωση να πατήσουμε άμμο, ενώ κι όταν την πατάγαμε, μας έσπρωχνε συνέχεια στη θάλασσα για να μη μαυρίσουμε... Που να σας τα λέω... :tongue:

 

Να αναφέρω επίσης ότι έχω κάποιες ιδέες κατά νου και φυσικά, ο κόσμος να χαλάσει, θα προλάβω τη νέα προθεσμία :)

 

O... δικός μας Robin όλα αυτά???? :o :o What had he taken?? :atongue2:

 

Να φροντίσετε να γράψετε και να προλάβετε, mademoiselle, όπως και όλοι οι υπόλοιποι. ;)  

Προσωπικά κοντεύω να τελειώσω αρκεί να βρω τι θα γράψω στη σκηνή πριν το τέλος. Ένα παραμυθάκι μου βγήκε, δεν ξέρω αν είναι καλό, πάντως βάζοντας μια ισχυρή δόση από "stardust" μέσα (όχι το βιβλίο/ταινία, κανονική "αστρόσκονη") βγαίνει καλύτερο από ότι πριν. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω είναι απολύτως αληθινά, μόνο που πρέπει να αντιστρέψει κανείς τους ρόλους :tongue: Στην πραγματικότητα, μάλλον ο καλός μας Ρομπέν υπέφερε :)

 

Παρότι μου ήρθαν αρκετές ιδέες στις διακοπές, η καλύτερη παρέμενε μια ιδέα που είχα πριν φύγω, αλλά δεν είχα καταφέρει να τη συνδέσω με το θέμα. Σήμερα όμως, εκεί που έφτασα επιτέλους στο κρεβατάκι μου και με το πάτωμα να ταλαντεύεται ακόμα κάτω απο τα πόδια μου, μου ήρθε μια φαεινή.

 

Για να δούμε λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω είναι απολύτως αληθινά, μόνο που πρέπει να αντιστρέψει κανείς τους ρόλους :tongue: Στην πραγματικότητα, μάλλον ο καλός μας Ρομπέν υπέφερε :)

 

Έτσι ντε!! Το μυρίστηκα (Βαλκυρίες της Αποκάλυψης! Βαμπίρια μεταμεσονύκτιων ποτακίων!)

[Συγνώμη για τον έντονο συναισθηματισμό αλλά...από τη μια ζήλευα που δεν ήμουν στην παρέα σας, από την άλλη ήξερα πως αν ήμου κι εγώ εκεί...τέσσερις θα με κουβαλούσαν πίσω.]

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής:

 

2 συμμετοχές από τους 8 (moi, Naroualis), και...

 

6 συμμετοχές από τους 28! (Sonya, Namris, roricinfan, adinol, kitsos, mariposa).

 

Δεν δείχνει καν ζεστό το πράγμα. Υπάρχει ελπίδα μέχρι την Κυριακή το βράδυ;

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκομαι σε φάση διορθώσεων και επανεξέτασης/εμπλουτισμού. Δεν το βλέπω να ζεσταίνεται το πράγμα, αλλά τουλάχιστον εγώ είμαι οκ με το ότι, επί τη ευκαιρία, μπήκα ξανά στην διαδικασία της συγγραφής. :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έπεσε σε μια πολύ άσχημη περίοδο για εμένα. Πάντως το έχω γράψει σχεδόν όλο, θα προλάβω πιστεύω μέχρι την κυριακή, αλλά φοβάμαι ότι θα είναι εντελώς "ασιδέρωτο". Αλλά δεν μπορώ να μου επιτρέψω να μην συμμετάσχω, σε ό,τι κατάσταση και αν βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

Mια που κάμποσοι ακόμα γράφουν/γράφουμε προτείνω να δωθεί ακόμα μια παράταση, αν συμφωνούν και οι Trillian και Nienor.

Επίσης προτείνω να γίνει δεκτή στο διαγωνισμό και η ιστορία του Electroscribe κι ας είναι αισθητά (αν και όχι τόοοοσο πολύ) πάνω από το όριο των λέξεων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..