Jump to content

Sci-Fi of All Time


synodoiporos
 Share

Recommended Posts

1-Prelude-to-Foundation.jpg

Δείτε και ξαναθυμηθείτε τις καλύτερες τηλεοπτικές σειρές sci-fi όλων των εποχών, από το number-50 έως το number-1, έτσι όπως κατατάχτηκαν εδώ.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Hey!!! Πολύ ωραίο λινκ, Συνοδοιπόρε! :thumbsup: :aufo:

 

Αν εξαιρέσουμε το ότι το Lois and Clark αδικείται πολύ να είναι τόσο πίσω, και πως το νέο Galactica δεν είναι και τόσο αριστουργηματικό για τη θέση που έλαβε, γενικά συμφωνώ παρ'όλο που θα κατέτασα αισθητά διαφορετικά τις πιο πολλές σειρές!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Dain! Τουλάχιστον όμως σεβάστηκαν κάποιες αξίες, χεχε (αναφέρομαι βέβαια στα νούμερο 1 και 3) :D

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν νομίζω ότι το X-Files αξίζει την θέση που πήρε, εγώ θα την έβαζα πολύ πιο χαμηλά. Επίσης το SG Atlantis, το Buffy, και το Firefly θα τα έβαζα στο Top 10.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Dain! Τουλάχιστον όμως σεβάστηκαν κάποιες αξίες, χεχε (αναφέρομαι βέβαια στα νούμερο 1 και 3) :D

 

:lol: Γι'αυτό δεν ωρύομαι! Αλήθεια το DS9 που ήταν? Δεν το θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Να πω, το Matrix ήταν πουθενά εκεί μέσα και δεν το είδα, ή δεν ήταν; Ούτε το DS9 το είδα. Γενικά κι εγώ θα έκανα πολλές ανακατατάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το Matrix είναι ταινίες, όχι σειρά. Δεν μπορεί όμως το DS9 να μην είναι μέσα στα 50! Έλεος δηλαδή! Αλήθεια το Enterprise πού ήταν επίσης?

Link to comment
Share on other sites

:lol: Γι'αυτό δεν ωρύομαι! Αλήθεια το DS9 που ήταν? Δεν το θυμάμαι...
Δυστυχώς δεν υπάρχει... Έβαλαν το Babylon 5 (και το Voyager). Όμως απ' ό,τι κατάλαβα, δεν ήταν τα καλύτερα sci-fi όλων των εποχών αλλά του συγκεκριμένου καναλιού/περιοχής.
Link to comment
Share on other sites

A να, για σειρές είναι, σωστά Dain. Ούτε το Enterprise είδα. Είδα μόνο το Voyager στην 14η θέση. Και φυσικά είναι τελείως παράλογο να μην υπάρχει το DS9, όπως και το Enterprise, και να υπάρχουν κάτι άλλα... θεόκουφα, to say the least. Αν είναι πάντως όπως λέει ο Τέταρτος, μόνο για κάποιο συγκεκριμένο κανάλι/περιοχή, τότε ΟΚ, μπορεί να έχει οτιδήποτε. Δεν ξέρω αν πχ έχει παίξει DS9 ή ΕΝΤ.

Edited by Spock
Link to comment
Share on other sites

H μόνη άλλη σειρά που θυμάμαι στο έτσι και δεν την είδα στα top 50 είναι ο Hercules. Έχει τη Xena οπότε λογικά θα τον είχε και το Herc.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σας άρεσε το link :)

 

Εντύπωση μου έκανε ότι το Babylon-5 κατέλαβε μόνο την 5η θέση ενώ το X-Files κατέλαβε την 4η ( :blink: )

 

Επίσης, χαρακτηριστικό είναι ότι το πρόσφατο LOST τέθηκε εκτός δεκάδας, μόλις στην 11η θέση.

 

:amartian:

Link to comment
Share on other sites

Μα το...Hitchhiker;!! Το Hitchhiker;!! Ανώτερο από τόσες και τόσες άλλες;! Μια σειρά της πλάκας που έκανες υπομονή μαζί του επειδή έβαζε συχνά-πυκνά λίγο γυμνό;

 

Και ποιος θυμάται ή ξέρει τι ήταν το Sliders;!

 

Και από πότε τα Xena και Tales from the Crypt είναι sci-fi;

 

Όχι...κάτι δεν πάει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..