Jump to content

Δ.Σ.Σ.Ι. Επετειακός


Nienor
 Share

Ψηφίστε το θέμα της ιστορίας της 8άδας!  

27 members have voted

  1. 1. ??????? ????!

    • Ανεκπλήρωτο Όνειρο
      1
    • Ιστορία ωρίμανσης with a twist
      3
    • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι...
      5
    • Έμμεση Κατάχραση
      1
    • Φτάνει στα βάθη του Άγνωστου κάτι το νέο να βρούμε
      1
    • Το τέλειο έγκλημα
      3
    • Πλοίο - Φάντασμα
      2
    • Ζωή & Θάνατος
      0
    • Σκοτάδι κάτω από το φως του ήλιου
      1
    • Παλμός
      6
    • Εν Πλω
      2
    • εφηβική ζωή
      2


Recommended Posts

Aχαχαχα έχασες το χιούμορ σου βλέπω Χαλκιδοσκώληκα; Πάνω που λείπει ο Dain και μπορώ να σου γράφω ό,τι θέλω...

 

Πλανάσαι πλάνην οικτρά, αγαπητές μου Ερμουπολίτη. Όλα χαρτί και καλαμάρι τα μαθαίνω! ;) :atongue2:

 

 

 

Σχετικά με το διαγωνισμό: Το θέμα "Παλμός" μ'αρέσει πολύ! Ήδη έχω κάτι ιδεούλες. :)

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trillian

    10

  • Nienor

    5

  • nikosal

    7

  • DinoHajiyorgi

    8

Ομολογώ ότι δεν έκλεισε στις 12, αλλά άνθρωπος είμαι κι εγώ, με πήρε ο ύπνος :tongue:

 

Μετά λοιπόν την καθιερωμένη "μέχρι-να-ξυπνήσει-ο-moderator" παράταση νικητήριο θέμα ανακυρήσσεται... ο παλμός!

 

 

Το poll κλείνει και ο κύριος Araquel που έβαλε το θέμα παρακαλείται για... διευκρινήσεις :tongue: Μετά θα ανοίξουμε ξεχωριστό τόπικ και ξεκινάμε :)

 

Θυμίζω ότι η 28άδα των συμμετεχόντων -δηλ όσοι αναφέρονται στο πρώτο ποστ αυτού του τόπικ- γράφουν στο θέμα που επιλέχτηκε από την ψηφοφορία της 8άδας, το οποιο είναι "Όντα Ανώτερα/Όντα Κατώτερα".

Edited by trillian
Link to comment
Share on other sites

Μούμπλε-μούμπλε..."Παλμός" λοιπόν...

post-1004-1216902800_thumb.jpg

"Παλμός"... "Παλμός"... "Παλμός"...

post-1004-1216902812_thumb.jpg

... ... ...

post-1004-1216902821_thumb.jpg

Αααααργχχχ!! ... Die araquel die!!

post-1004-1216902843_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να πω ότι δε σε νιώθω... σε νιώθω! Έτσι απλά, παλμός, χωρίς ούτε μια κατευθηντήρια οδηγία... κλαψ...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να πω ότι δε σε νιώθω... σε νιώθω! Έτσι απλά, παλμός, χωρίς ούτε μια κατευθηντήρια οδηγία... κλαψ...

 

Κανονικά, η κατευθυντήρια οδηγεία, κάνοντας το πιο συγκεκρημένο, ίσως το έκανε χειρότερο. Με ανοιχτό το πεδίο...περισσότερες προσωπικές επιλογές... Ο παλμός ενός αγέννητου μωρού...ο εγκεφαλικός παλμός ενός ρομπότ...ένας παλμός που επηρεάζει τις αισθήσεις...ο παλμός ενός άστρου που πεθαίνει...ο παλμός που ανοίγει την πύλη σε παράλληλο σύμπαν...ένα παλμικό υπερόπλο...

 

Και πάλι... το μυαλό μου ακόμα ένα κενό...γιατί οι τίτλοι υπάρχουν, μια καλή ιστορία όμως;

Link to comment
Share on other sites

Καλά, έχετε το θέμα στα χέρια σας, και ψάχνετε αλλού;

 

Λίγο... "βλάχικη" λύση. (Πως γράφουν κάτι πινακίδες με μισά ελληνικά και μισά λατινικά γράμματα...) Ωραία σουφουφίτικη κατεύθυνση, αλλά το Παλμός μεταφράζεται ως Pulse! Συμπτωματικά, το Palm OS έχει σαν βάση τη λέξη "παλάμη" που μάλλον έχει να κάνει με τον τρόπο που αυτή η τεχνολογία λειτουργεί στο...χέρι. Άρα η πρόταση σου Νίκο είναι μια "απάτη".

Link to comment
Share on other sites

είναι μια APATI.

 

Πλάκα έκανα φυσικά, επειδή ανάφερες όλους αυτούς τους "παλμούς".

Και επίσης συμφωνώ ότι δεν πρέπει να δοθεί καμιά διευκρίνιση.

 

Όσο για τη γκρίνια σου για το θέμα μην τα βάζεις μαζί μου, εγώ ψήφισα το "τέλειο έγκλημα", πλην όμως απέτυχα να πείσω τους υπόλοιπους παρά την καμπάνια με πμ που εξαπέλυσα. Μου μένει μόνο στη συνάντηση των mods, αύριο το πρωί, να περάσω την τριπλή ψήφο. Μέχρι τότε μην αρχίσεις να γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τη γκρίνια σου για το θέμα μην τα βάζεις μαζί μου, εγώ ψήφισα το "τέλειο έγκλημα", πλην όμως απέτυχα να πείσω τους υπόλοιπους παρά την καμπάνια με πμ που εξαπέλυσα. Μου μένει μόνο στη συνάντηση των mods, αύριο το πρωί, να περάσω την τριπλή ψήφο. Μέχρι τότε μην αρχίσεις να γράφεις.

 

Μα είσαι καλά;! Έχεις όρεξη για "Άγκαθα Κρίστη" καλοκαιριάτικα;! Να λύνουμε εγκλήματα με τις ζέστες;!! Φτου κακά! :bangin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..