Jump to content

Βοήθεια με τίτλο...


Blondbrained
 Share

Recommended Posts

Παιδιά, συγχωρέστε μου την ερώτηση, δεν ξέρω καν αν επιτρέπεται ή είναι δόκιμη ως ερώτηση μέσα στο φόρουμ...αν δεν επιτρέπεται, σβήστε το τόπικ, δεν έχω πρόβλημα.

 

έχω το εξής θέμα:

το βιβλίο που θα εκδόσω, λέγεται Τρελοφάνεια.

Είναι η πρώτη λέξη που έγραψα, ξεκινώντας το μυθιστόρημα, οπότε είμαι δεμένη μ'αυτόν.

 

Ο εκδότης μου θεωρεί ότι είναι αντιεμπορικός τίτλος, αλλά δεν είναι και σίγουρος.

ένας φίλος μου συγγραφέας, μου είχε πει οτι είναι δίκοπο μαχαίρι σαν τίτλος, μπορεί να λειτουργήσει θετικά, μπορεί κι αρνητικά...

 

οπότε ρωτώ εσάς, που και καλοί αναγνώστες είστε, και καλοί συγγραφείς :)

 

αν βλέπατε ένα βιβλίο με τον τίτλο Τρελοφάνεια, θα το προσπερνούσατε με αρνητική διάθεση, ή θα τραβούσε ίσως το βλέμμα σας, να διαβάσετε έστω το οπισθόφυλλο?

Ειλικρινά, όμως!

 

μακάρι να σώσω αυτόν τον τίτλο...τον αγαπώ πολύ, αλλά μην επηρεαστείτε απ'αυτό :)

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι σατιρικό/χιουμοριστικό το βιβλίο σου; Γιατί ο τίτλος παραπέμπει σε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

<BR>Είναι σατιρικό/χιουμοριστικό το βιβλίο σου; Γιατί ο τίτλος παραπέμπει σε κάτι τέτοιο.<BR>

 

Όχι ακριβώς, αν και υπάρχει ένας σαρκαστικός και αυτοσαρκαζόμενος χαρακτήρας μέσα, ο οποίος έχει τον τίτλο του τρελού για το περιβάλλον του βιβλίου.

Βασικά, για μένα, κι επειδή είναι σε κάποιο υπόγειο επίπεδο αυτοβιογραφικό το βιβλίο, πολλές ατάκες ή και πράξεις του τρελού αυτού ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΕΣ, για μένα, και για όσους δονούνται στα ίδια μήκη κύματος μ'εμένα...δεν είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ αστείο πάντως...if you know what I mean...νομίζω,όμως, πως διαβάζοντας το οπισθόφυλλο θα καταλάβει ο κόσμος οτι δεν είναι εσκεμμένα αστείο....

 

Αν όντως παραπέμπει σ'αυτό που λες, τότε αυτόματα, αποτρέπει όσους δεν ενδιαφέρονται για κάτι 'αστείο', αλλά και 'κοροϊδεύει' όσους ελπίζουν σε κάτι αστείο....χμμμμ... :unsure:

Edited by Blondbrained
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το βρίσκω κάπως αποπροσανατολιστικό, εκτός κι αν το εξώφυλλο είναι εντελώς φρικαλέο πια. Πάντως η λέξη, σαν λέξη μου αρέσει αρκετά.

Edited by Naroualis
Link to comment
Share on other sites

Α, τώρα που το λες το εξώφυλλο είναι αρκούντως φρικαλέο ως προς την διάθεση που δημιουργεί, η οποία ταιριάζει 100% με το περιεχόμενο του βιβλίου, οπότε, ίσως μαζί εξώφυλλο και τίτλος να είναι πιο ειλικρινής ο συνδυασμός?

δεν ξέρω να βάζω και εικόνα, να βάλω το εξώφυλλο, γκαμώτο!

 

 

 

ΥΓ παιδιά, ευχαριστώ πολύ που βοηθάτε...χαλαρώνω ήδη, γιατί έχω αγχωθεί μ'αυτο΄το πράμα!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς επειδή είναι περίεργος, όχι χρησιμοποιημένος, πρωτότυπος ο τίτλος σου, προσφέρει καλύτερη δυναμική στις πωλήσεις! Αυτό πρέπει να το σκεφτεί ο εκδότης σου, που καταλαβαίνω γιατί ανησυχεί. Εγώ πάντως, σαν marketing, δεν θα άλλαζα τον τίτλο, θα έχτιζα πολύ καλή προώθηση γύρω του.

Link to comment
Share on other sites

^_^ σ'ευχαριστώ! θα συγκεντρώσω τις απαντήσεις σας (τωρινές και μελλούμενες) και θα τον πάρω τηλέφωνο να τον πρήξω λίγο, αν πάει προς τα κει η δουλειά (μακάρι) :)
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως παραπέμπει σ'αυτό που λες, τότε αυτόματα, αποτρέπει όσους δεν ενδιαφέρονται για κάτι 'αστείο', αλλά και 'κοροϊδεύει' όσους ελπίζουν σε κάτι αστείο....χμμμμ... :unsure:

Ως αναγνώστης αισθάνομαι άσχημα όταν κάποιος με κοροϊδέψει (είτε το θέλει είτε όχι) και είναι κρίμα (ως αναγνώστης πάλι) να μη διαβάσω κάτι που θα μου έκανε κρίνοντας (λανθασμένα) από τον τίτλο. Τα παραπάνω δεν τα θέλεις (ως συγγραφέας).

 

Μακάρι να βλέπαμε λίγο και το εξώφυλλο.

 

Αν άλλα περιμένω από το βιβλίο και άλλα διαβάσω ίσως να μην αγοράσω το δεύτερό σου βιβλίο. :whistling:

Edited by kitsos
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να φανώ κακός αλλά προσωπικά ο τίτλος δεν μου αρέσει. Με παραπέμπει σε ρομαντικό βιβλίο όπως αυτό που διαβάζει η μάνα μου. Όμως μπορεί το εξώφυλλο να σώζει την κατάσταση. Επίσης θα συμφωνήσω με τον κίτσο γιατί αν ο τίτλος παραπλανήσει δεν θα έχει την ανάλογη επιτυχεία. Προσωπικά θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς, να δεις τις απόψεις του εκδότη και μετά να πάρεις απόφαση.

 

Αυτή είναι η γνώμη μου. Ελπίζω να μην σε ενόχλησα. :blush:

Link to comment
Share on other sites

καθόλου δεν μ'ενόχλησες, ζήτησα την ειλικρινή σας γνώμη, αλλά ειλικρινά μου κάνει εντύπωση που σε παραπέμπει σε ρομάντσο :)

 

μα πώς βάζουν εικόνα...λοιπόν, το ψάχνω να βάλω το εξώφυλλο...νομίζω πως αυτό σώζει πολύ την κατάσταση, ούτε ρομάντζα, ούτε αστειάκια! Ξεκάθαρα πράγματα...μισό να δω μήπως τα καταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έι, blondbrained, μπορείς αν θες να μου στείλεις με email την εικόνα του εξώφυλλου (πες μου ότι ξέρεις να στέλνεις ένα απλό attachment με email :rolleyes: ) και θα την ανεβάσω εγώ εδω για να έχουμε καλύτερη άποψη.

Πάντως γενικά ο τίτλος μού ακούγεται teasing ειδικά αν υποστηρίζεται από καλό εξώφυλλο και οπισθόφυλλο.

Link to comment
Share on other sites

τα νεύρα μου σμπαράλια με το Image shack...σ'ευχαριστώ mman...το στέλνω σε σένα (ελπίζω να μη κάνω κι εκεί λάθος!)

Edited by Blondbrained
Link to comment
Share on other sites

Λέω να κρατήσεις τον τίτλο, για τους λόγους που σου είπα πριν, αλλά να αλλάξεις γραφίστα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλέ γιατί ν'αλλάξω γραφίστα? Τι μού'κανε ο άνθρωπος; Μιά χαρά εξώφυλλο! :)

 

(βρε μπας κι είσαι εσύ γραφίστας;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι (αν και σε χαμηλή ανάλυση) το εξώφυλλο που μου έστειλες

post-1396-1240836708_thumb.jpg

δεν ταιριάζει μ' αυτόν το τίτλο. Δεν ξέρω τι απ' τα δύο πρέπει ν' αλλάξει, αλλά εκ πρώτης όψεως δεν μου φαίνεται ότι δουλεύουν καλά μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Πέγκυ, ειλικρινά, τι θέμα έχει το βιβλίο σου; Δώσε μια σούμα ή ένα ενδεικτικο του κειμένου στο οπισθόφυλλο.

Γιατί, με αυτά που διαβάζω τόση ώρα στο τόπικ, το αποτέλεσμα μου κάνει σε αυτό που οι Άγγλοι λένε one fine mess και προσωπικά, με αυτά τα δεδομένα, θα σκεφτόμουν πολύ αν θα διάβαζα ένα βιβλίο σαν κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

μη μου λες τέτοια, μη μου λες τέτοια!!!!

 

(τι έλεγες greenmist για γραφίστες, λέει;)

Link to comment
Share on other sites

μη μου λες τέτοια, μη μου λες τέτοια!!!!

 

(τι έλεγες greenmist για γραφίστες, λέει;)

 

Λέω ακριβώς ότι και ο mman. Αυτός ο τίτλος, που επιμένω ότι είναι καλός, δεν ταιριάζει καθόλου με αυτό το εξώφυλλο, που πιστεύω ότι είναι πολύ κακό.

Link to comment
Share on other sites

μη μου λες τέτοια, μη μου λες τέτοια!!!!

 

(τι έλεγες greenmist για γραφίστες, λέει;)

Στα λέω από τώρα, για να μην τα ακούσεις κατόπιν εορτής. Βασικά συμφωνώ με mman και greenmist, ότι δηλαδή το μάρκετινγκ του προϊόντος είναι συγκεχημένο, με έναν πολύ δυναμικό και πρωτότυπο τίτλο και ένα εξώφυλλο που παραπέμπει σε κάτι σκοτεινό και εσωτερικό. Αν ξέραμε περισσότερα ίσως και να μπορούσαμε να πούμε προς τα που θα μπορούσε να γύρει η ζυγαριά.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ακόμα τι θα μπει στο οπισθόφυλλο, είχα γράψει μία περίληψη (δική μου ιδέα ας πούμε για οπισθόφυλλο) την οποία έστελνα στους εκδότες μαζί με το βιβλίο, αλλά κι αυτή δεν την βρίσκω κάπου!

 

θα σου πω όμως περίπου σε τι αναφέρεται, όσο πιο ξεκάθαρα μπορώ:

 

Σε πρώτο επίπεδο η δράση του κειμένου αναφέρεται σε ένα υποτιθέμενο τέλος του κόσμου, απο έναν ιό. Κλισέ, αλλά το χρησιμοποίησα σαν μία έντονη κατάσταση, για να δώσω υπόβαθρο σε ένα δεύτερο επίπεδο δράσης που μ'ενδιαφέρει περισσότερο. Ο πρωταγωνιστής ανακαλύπτει 'αναγκαστικά' ή ίσως λίγο βίαια (εξαιτίας αυτής της έντονης κατάστασης), τον εαυτό του, με την βοήθεια δύο άλλων χαρακτήρων, οι οποίοι μαζί με τον πρωταγωνιστή αποτελούν -στην ουσία- ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ, στην τριαδική του υπόσταση... είναι σαν να περνάει στάδια αυτογνωσίας, αλλά χωρίς να φτάσει στην συνειδητότητα της αυτογνωσίας (δεν τον θεώνω τον κύριο στο τέλος)...τώρα, δεν θα κάτσω ν'αναλύσω τι εννοώ μ'αυτό, είναι κάτι που μπορούμε να συζητήσουμε αφού διαβαστεί.

Είναι ένα βιβλίο αρκετά συμβολικό, αλλά με δράση που παρουσιάζεται ως πιθανή πραγματικότητα...ίσως είναι σουρεαλιστικό, δεν είμαι πολύ καλή στους χαρακτηρισμούς, μπορεί να κάνω λάθος. Έτσι μου είπε κάποιος που το διάβασε.

Αυτό που έκανα εν ολίγοις ήταν να κόψω κομματάκια τον ίδιο μου τον εαυτό, στα τρία για την ακρίβεια, και να 'παίξω' με τις διαφορετικές, αλλά τόσο ίδιες τελικά πτυχές μου...βασίστηκα και σε κάποια διαβάσματα που έκανα εκείνη την περίοδο για θρησκευτικά/φιλοσοφικά ρεύματα, εξ ου και η τριαδικότητα (του ανθρώπου, σ'αυτή την περίπτωση) και θεωρώ οτι χρησιμοποίησα πετυχημένους συμβολισμούς/χαρακτήρες, για να μεταδώσω αυτό που ήθελα.

Υπάρχει δράση εξωτερική, υπάρχει αντίδραση, εξυλέωση ως έναν βαθμό, αλλά και παράδοση, υπάρχει εξωτερική και εσωτερική βία, αλλά και αναμονή... όσο το έγραφα, ΒΙΩΝΑ τις καταστάσεις (ψυχικές κι εξωτερικές) του πρωταγωνιστή μου...ή μάλλον τις ξαναζούσα σ'έναν βαθμό.

το ένα μέρος της τριάδας του πρωταγωνιστή μου είναι ένας τρελός που συναντιέται μαζί του, και του γίνεται κολλιτσίδα... αυτός ο τρελός με αντιπροσωπεύει περισσότερο απ'όλους, και για χάρη του δημιουργήθηκε ο τίτλος... μ'έχουν πει τρελή στο παρελθόν (καλοπροαίρετα υποτίθεται), μπορεί σ'ένα βαθμό να είμαι, αν τρέλα είναι η 'διαφορετικότητα' που μπορεί και να περιθωριοποιήσει έναν άνθρωπο...αλλά αυτός ο τρελός γνωρίζει καλύτερα τον εαυτό του απο τους άλλους δύο χαρακτήρες, κι είναι σε μεγαλύτερη επαφή με το μέσα του.

Τέλος, η τριαδικότητα χρησιμοποιείται απο τους ανθρώπους 'ασυνείδητα' για να εμφανίσουν έναν εαυτό/μάσκα προς τα έξω...είναι κι αυτό ένα μέρος του μηνύματος.

 

δεν ξέρω αν έβγαλες νόημα, θα μπορούσα να μιλάω για μέρες γι'αυτό το βιβλίο... αν έβρισκα την περίληψη ίσως ήταν πιο ξεκάθαρο το μήνυμα, αλλά ατύχησες :p

 

δεν ξέρω γιατί έχεις την αίσθηση του 'μπάχαλου'... ομολογώ οτι ακόμα κι αυτοί που το 'αγάπησαν', αμφιβάλλω οτι κατάλαβαν αυτό που τελικά έλεγα, όμως κρίνω πως είναι ένα βιβλίο πολυεπίπεδο, γιατί κι εγώ είμαι πολυεπίπεδη (όπως οι περισσότεροι άνθρωποι), κι ως τέτοιο δεν γίνεται ακριβώς ακατανόητο, απλά κατανοείται διαφορετικά απ'τον καθένα...το πιστεύω αυτό, γιατί έχω ακούσει διαφορετικές 'κατανοήσεις' απο διαφορετικούς ανθρώπους. :)

 

ελπίζω βέβαια να μην σε απογοητεύσει τελικά το βιβλίο, όταν το διαβάσεις. Για μένα είναι το προσωπικό μου αριστούργημα. είμαι έτοιμη να 'σταυρωθώ' για χάρη του, τόσο πολύ πιστέυω σ'αυτό. Δεν πρόκειται να έχει καμία επιτυχία τρελή (ίσως και καθόλου), αλλά είναι ένα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ, και το πιστεύω...όχι επειδή είναι δικό μου... το πιστεύω :) Αν μου είναι γραμμένο να εκδοθεί μόνο ένα έργο μου, σ'αυτή την ζωή, ας είναι ΜΟΝΟ η τρελοφάνεια.

 

εντιτ:

με έναν πολύ δυναμικό και πρωτότυπο τίτλο και ένα εξώφυλλο που παραπέμπει σε κάτι σκοτεινό και εσωτερικό.

 

τώρα που διαβάζω αυτό το σχόλιο, νομίζω οτι του πηγαίνει ένας τέτοιος τίτλος μ'ένα τέτοιο εξώφυλλο, γιατί εμπεριέχονται τα στοιχεία και των δύο στο βιβλίο. έτσι νιώθω δηλαδή...δεν ξέρω ρε παιδιά, αν βγάλετε άκρη απ'αυτά που έγραψα τώρα, θα εκτιμήσω πολύ την γνώμη σας.

Edited by Blondbrained
Link to comment
Share on other sites

δεν ταιριάζει καθόλου με αυτό το εξώφυλλο, που πιστεύω ότι είναι πολύ κακό.

 

σου φαίνεται πολύ κακό σε σχέση με τον τίτλο, ή γενικώς σαν εικόνα για εξώφυλλο?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ακόμα τι θα μπει στο οπισθόφυλλο, είχα γράψει μία περίληψη (δική μου ιδέα ας πούμε για οπισθόφυλλο) την οποία έστελνα στους εκδότες μαζί με το βιβλίο, αλλά κι αυτή δεν την βρίσκω κάπου!

 

θα σου πω όμως περίπου σε τι αναφέρεται, όσο πιο ξεκάθαρα μπορώ:

 

Σε πρώτο επίπεδο η δράση του κειμένου αναφέρεται σε ένα υποτιθέμενο τέλος του κόσμου, απο έναν ιό. Κλισέ, αλλά το χρησιμοποίησα σαν μία έντονη κατάσταση, για να δώσω υπόβαθρο σε ένα δεύτερο επίπεδο δράσης που μ'ενδιαφέρει περισσότερο. Ο πρωταγωνιστής ανακαλύπτει 'αναγκαστικά' ή ίσως λίγο βίαια (εξαιτίας αυτής της έντονης κατάστασης), τον εαυτό του, με την βοήθεια δύο άλλων χαρακτήρων, οι οποίοι μαζί με τον πρωταγωνιστή αποτελούν -στην ουσία- ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ, στην τριαδική του υπόσταση... είναι σαν να περνάει στάδια αυτογνωσίας, αλλά χωρίς να φτάσει στην συνειδητότητα της αυτογνωσίας (δεν τον θεώνω τον κύριο στο τέλος)...τώρα, δεν θα κάτσω ν'αναλύσω τι εννοώ μ'αυτό, είναι κάτι που μπορούμε να συζητήσουμε αφού διαβαστεί.

Είναι ένα βιβλίο αρκετά συμβολικό, αλλά με δράση που παρουσιάζεται ως πιθανή πραγματικότητα...ίσως είναι σουρεαλιστικό, δεν είμαι πολύ καλή στους χαρακτηρισμούς, μπορεί να κάνω λάθος. Έτσι μου είπε κάποιος που το διάβασε.

Αυτό που έκανα εν ολίγοις ήταν να κόψω κομματάκια τον ίδιο μου τον εαυτό, στα τρία για την ακρίβεια, και να 'παίξω' με τις διαφορετικές, αλλά τόσο ίδιες τελικά πτυχές μου...βασίστηκα και σε κάποια διαβάσματα που έκανα εκείνη την περίοδο για θρησκευτικά/φιλοσοφικά ρεύματα, εξ ου και η τριαδικότητα (του ανθρώπου, σ'αυτή την περίπτωση) και θεωρώ οτι χρησιμοποίησα πετυχημένους συμβολισμούς/χαρακτήρες, για να μεταδώσω αυτό που ήθελα.

Υπάρχει δράση εξωτερική, υπάρχει αντίδραση, εξυλέωση ως έναν βαθμό, αλλά και παράδοση, υπάρχει εξωτερική και εσωτερική βία, αλλά και αναμονή... όσο το έγραφα, ΒΙΩΝΑ τις καταστάσεις (ψυχικές κι εξωτερικές) του πρωταγωνιστή μου...ή μάλλον τις ξαναζούσα σ'έναν βαθμό.

το ένα μέρος της τριάδας του πρωταγωνιστή μου είναι ένας τρελός που συναντιέται μαζί του, και του γίνεται κολλιτσίδα... αυτός ο τρελός με αντιπροσωπεύει περισσότερο απ'όλους, και για χάρη του δημιουργήθηκε ο τίτλος... μ'έχουν πει τρελή στο παρελθόν (καλοπροαίρετα υποτίθεται), μπορεί σ'ένα βαθμό να είμαι, αν τρέλα είναι η 'διαφορετικότητα' που μπορεί και να περιθωριοποιήσει έναν άνθρωπο...αλλά αυτός ο τρελός γνωρίζει καλύτερα τον εαυτό του απο τους άλλους δύο χαρακτήρες, κι είναι σε μεγαλύτερη επαφή με το μέσα του.

Τέλος, η τριαδικότητα χρησιμοποιείται απο τους ανθρώπους 'ασυνείδητα' για να εμφανίσουν έναν εαυτό/μάσκα προς τα έξω...είναι κι αυτό ένα μέρος του μηνύματος.

 

δεν ξέρω αν έβγαλες νόημα, θα μπορούσα να μιλάω για μέρες γι'αυτό το βιβλίο... αν έβρισκα την περίληψη ίσως ήταν πιο ξεκάθαρο το μήνυμα, αλλά ατύχησες :p

 

δεν ξέρω γιατί έχεις την αίσθηση του 'μπάχαλου'... ομολογώ οτι ακόμα κι αυτοί που το 'αγάπησαν', αμφιβάλλω οτι κατάλαβαν αυτό που τελικά έλεγα, όμως κρίνω πως είναι ένα βιβλίο πολυεπίπεδο, γιατί κι εγώ είμαι πολυεπίπεδη (όπως οι περισσότεροι άνθρωποι), κι ως τέτοιο δεν γίνεται ακριβώς ακατανόητο, απλά κατανοείται διαφορετικά απ'τον καθένα...το πιστεύω αυτό, γιατί έχω ακούσει διαφορετικές 'κατανοήσεις' απο διαφορετικούς ανθρώπους. :)

 

ελπίζω βέβαια να μην σε απογοητεύσει τελικά το βιβλίο, όταν το διαβάσεις. Για μένα είναι το προσωπικό μου αριστούργημα. είμαι έτοιμη να 'σταυρωθώ' για χάρη του, τόσο πολύ πιστέυω σ'αυτό. Δεν πρόκειται να έχει καμία επιτυχία τρελή (ίσως και καθόλου), αλλά είναι ένα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ, και το πιστεύω...όχι επειδή είναι δικό μου... το πιστεύω :) Αν μου είναι γραμμένο να εκδοθεί μόνο ένα έργο μου, σ'αυτή την ζωή, ας είναι ΜΟΝΟ η τρελοφάνεια.

 

εντιτ:

 

τώρα που διαβάζω αυτό το σχόλιο, νομίζω οτι του πηγαίνει ένας τέτοιος τίτλος μ'ένα τέτοιο εξώφυλλο, γιατί εμπεριέχονται τα στοιχεία και των δύο στο βιβλίο. έτσι νιώθω δηλαδή...δεν ξέρω ρε παιδιά, αν βγάλετε άκρη απ'αυτά που έγραψα τώρα, θα εκτιμήσω πολύ την γνώμη σας.

OK, άρα η συγγραφέας δεν έχει ιδέα για τι μιλάει το βιβλίο της... Δε πλοτ θίκενς.

Link to comment
Share on other sites

σου φαίνεται πολύ κακό σε σχέση με τον τίτλο, ή γενικώς σαν εικόνα για εξώφυλλο?

 

Και τα 2! Ειδικά τώρα που έδωσες και στοιχεία για το βιβλίο σου, το εξώφυλλο είναι...

Link to comment
Share on other sites

OK, άρα η συγγραφέας δεν έχει ιδέα για τι μιλάει το βιβλίο της... Δε πλοτ θίκενς.

 

μα έγραψα για τι γράφει...δεν μπορώ να γράψω κι όλο το βιβλίο! :p

αυτά που χρειάζεται να ξέρεις σαν αναγνώστης, και που θα μπουν στο οπισθόφυλλο (θέλω να μπούν) είναι τα στοιχεία:

τέλος του κόσμου, τριαδικότητα του ατόμου. Τόσο απλό, αλλά και τόσο 'ανοιχτό' σαν θέμα, έτσι δεν είναι; Δεν μπαίνει σε καλούπι αυτό το πράγμα.

 

(τι δεν κατάλαβες;)

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά τώρα που έδωσες και στοιχεία για το βιβλίο σου, το εξώφυλλο είναι
...

 

το λαμβάνω ΠΟΛΥ σοβαρά υπόψιν, και θα ζητήσω meeting για να συζητηθεί το θέμα! ΕΝΑΝ ΓΡΑΦΙΣΤΑ ΤΩΡΑΑΑΑΑ! :)

 

πάντως σαν εικόνα μ'αρέσει εμένανε....είμαι άσχετη με μάρκετινγκ και εξώφυλλα, αλλά κάτι αποπνέει αυτή η εικόνα! Επειδή είμαι, όμως, άσχετη, εμπιστεύομαι την γνώμη σου...θα ερευνηθεί το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Upcoming Events

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..