Jump to content

Οι Γιοι της Στάχτης: Κοράκι σε άλικο φόντο - Κεραμίδας Ελευθέριος


Electroscribe
 Share

Recommended Posts

Άντε, επιτέλους, γιατί τον είχαν πρήξει το Λευτέρη στο περίμενε...

 

...κι εμάς μαζί.

 

φήμες μιλούν και για ένα εξίσου καλό εξώφυλλο.

Edited by Παρατηρητής
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κοντά μας.

 

Όχι ακόμα. Λογικά θα κυκλοφορήσει μέσα στον Ιούλιο, διαφορετικά τον Σεπτέμβρη (αφού τον Αύγουστο οι εκδοτικοί κλείνουν). Εύχομαι το συντομότερο πάντως γιατί η αναμονή κατάντησε κουραστική. Αλλά αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να περάσουν περίπου 18 μήνες μετά το συμβόλαιο για την έκδοση (τακτική που χρησιμοποιούν μερικοί μεγάλοι οίκοι).

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πάμε για Σεπτέμβριο.

Όσο για το εξώφυλλο, έχω μία υποψία ότι θα είναι πανέμορφο.

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε με ανυπομονησία! Κό ρα κι, κό ρα κι (όλοι μαζί ρυθμικά:lol:)!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κι από μένα και ευχές για μεγάλη επιτυχία. Θα περιμένω για την επίσημη παρουσίαση, μακάρι να είναι σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε με ανυπομονησία! Κό ρα κι, κό ρα κι (όλοι μαζί ρυθμικά:lol:)!

 

 

Πες μου πώς κράζει το κοράκι!!!!

 

 

:tongue:

Edited by Παρατηρητής
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και να που φτάσαμε τελικά στον Νοέμβριο. Το Κοράκι είναι πια έτοιμο να πετάξει. Εχθές μας ήρθε ο νέος κατάλογος του Πατάκη όπου το βιβλίο υπάρχει μαζί με το φοβερό του εξώφυλλο. Μιλώντας με την πωλήτρια -υπεύθυνη marketing των εκδόσεων, κατάλαβα πως ο Πατάκης πιστεύει στο έργο του Λευτέρη και είναι διατεθειμένοι να τον στηρίξουν. Τώρα το βιβλίο βρίσκεται στο τυπογραφείο μαζί με τον πέμπτο τόμο της σειράς των Οτόρι. Αν όχι την επόμενη, σίγουρα στην τρίτη βδομάδα του Νοέμβρη, το Κοράκι σε Άλικο Φόντο θα μας περιμένει στα ράφια.

 

Και ναι, το εξώφυλλο τα σπάει!

Edited by Παρατηρητής
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εναγωνίως να το πιάσω στα χέρια μου. Σίγουρα θα το κάνω δώρο σε πολύ κόσμο - ένα δώρο για το οποίο θα είμαι περήφανος. Περισσότερα όταν κυκλοφορήσει και αφήσει αρκετό κόσμο με το στόμα ανοιχτό.

 

Λευτέρη, και το δικό σου journey through the dark πλησιάζει στο τέλος του. Προετοιμάσου, γιατί το φως στην άκρη θα είναι εκτυφλωτικό!

 

Υ.Γ.1 Για το εξώφυλλο το έχω ξαναπεί: ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ

Υ.Γ.2 Χρυσά ράφια θα ευχηθώ όταν έρθει εκείνη η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκάσαμε εμείς από την αναμονή, φαντάζομαι τον Λευτέρη.

Θα πάρει απόλυτη προτεραιότητα στις αναγνώσεις μου, αν και φοβάμαι λιγάκι ότι, όπως σε τέτοιες περιπτώσεις, η πολλή και καλή διαφήμιση πριν εμπεριέχει έναν κίνδυνο (σχετικής) απογοήτευσης μετά, λόγω των μεγάλων προσδοκιών που δημιουργούνται. Οπωσδήποτε ο Λευτέρης έχει τα φόντα να αποτελέσει την εξαίρεση, αλλά προτιμώ να κρατώ καλάθι, όχι βέβαια μικρό, αλλά φυσιολογικού μεγέθους.rolleyes.gif

Αν κυκλοφορήσει μέσα στον Νοέμβρη, δεσμεύομαι για γνώμη πριν την Πρωτοχρονιά. Σφυρίχτε μόλις σκάσει μύτη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους. Ότι κι αν διαβάζω δεσμεύομαι να το αφήσω στην άκρη μόλις βγει το κοράκι. Μη μας καταστρέψει μόνο τον ανώριμο...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κι εγώ δεσμεύομαι να το έχω διαβάσει μέχρι τα Χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, το βιβλίο είναι πλέον διαθέσιμο. Το είδα σήμερα στη βιτρίνα του βιβλιοπωλείου του Πατάκη στην Μπενάκη. Ο μαύρος καβαλάρης στον άλικο ουρανό ήταν εκεί. Το κοράκι πετά.

Μία ακόμα ενίσχυση για την Ελληνική Λογοτεχνία του Φανταστικού, το sff και το Φανταστικό γενικά.

Λευτέρη, καλοτάξιδο!

 

 

...Time has come

For the Crow to fly away!

 

Avantasia- Scarecrow

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, το βιβλίο είναι πλέον διαθέσιμο. Το είδα σήμερα στη βιτρίνα του βιβλιοπωλείου του Πατάκη στην Μπενάκη. Ο μαύρος καβαλάρης στον άλικο ουρανό ήταν εκεί. Το κοράκι πετά.

Μία ακόμα ενίσχυση για την Ελληνική Λογοτεχνία του Φανταστικού, το sff και το Φανταστικό γενικά.

Λευτέρη, καλοτάξιδο!

 

 

...Time has come

For the Crow to fly away!

 

Avantasia- Scarecrow

Yay!!! άμα τη επιστροφή στην Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

το είδα κι εγώ και μάλιστα το χάιδεψα κιόλας!* Αλλα λεφτά δεν είχα μαζί μου οποτε θα πάει για αύριο η αγορά. Πάντως, κακά τα ψέματα, άλλο να το κουβεντιάζεις κι άλλο να το βλέπεις!

 

*πωπω τι θυμήθηκα τώρα. Τη Latreen από το Men In Tights. "I was this close! I touched it!"

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Συγχαρητήρια! :thmbup:

 

Να ρωτήσω όμως γιατί δεν το βρήσκω online; Ούτε στη biblionet; Δεν κάνω κάτι καλά;

Link to comment
Share on other sites

Congrats Λευτέρη! Να ξέρουμε τι θα σηκώσουμε στην επόμενη επίσκεψη στον Παπασωτηρίου!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια! :thmbup:

 

Να ρωτήσω όμως γιατί δεν το βρήσκω online; Ούτε στη biblionet; Δεν κάνω κάτι καλά;

 

Πολυαναμενόμενο κοράκι. Είμαι σίγουρος θα βγει από το φόντο του και θα πετάξει πάνω από πολλά φράγματα.

Στέφανε, μιας και βγήκε προχθές από τυπογραφείο,τα site και ειδικά η βιβλιονέτ θα ενημερωθούν σταδιακά μέσα στις επόμενες μέρες.

Σήμερα το πρωί πάντως το βλέπω στις εκδόσεις Πατάκη, αν και δεν έχουν περάσει ακόμα το εξώφυλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθὲς τὸ παρέλαβα στὸ βιβλιοπωλεῖο καὶ μόνο ποὺ δὲν οὔρλιαξα ἀπ' τὴν χαρά μου. Ἄντε, Λευτέρη, καλοτάξιδο!

ΥΓ. Ἐξυπακούεται πὼς θὰ τὸ διαβάσω κι ἐγώ.

Link to comment
Share on other sites

Με κοράκι στον τίτλο, η επιτυχία είναι σίγουρη! first.gif

 

Το περιμένω γοργοφτέρουγο να κουρνιάσει στο Παπασωτηρίου της Ξάνθης για να το τσιμπήσω! Καλή επιτυχία! friends.gif

Link to comment
Share on other sites

Από το site

http://www.patakis.gr/viewshopproduct.aspx?id=590906

 

Ημερομηνία 1ης έκδοσης: 31/12/1991

Ρε Λευτέρη, εγώ νόμιζα πως ήταν δύο τα χρόνια της αναμονής! Τεσπα, πάω να ληστέψω κανένα βιβλιοπωλείο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..