Jump to content

Ravenkult Studios - Horror in Art & Design


northerain
 Share

Recommended Posts

Ώρα για νέο thread, με νέο υλικό.

 

Εδώ και μερικά χρόνια δουλεύω ως freelance artist για διάφορες εκδοτικές εταιρίες παιχνιδιών ρόλων και κανονικών βιβλίων.

Το 2008 έκανα το εξώφυλλο και όλη την εικονογράφηση για το ''Don't Lose Your Mind'', ένα supplement για το παιχνίδι ''Don't Rest Your Head''. To 2009 κέρδισε το βραβείο Best Supplement στα Indie Awards, ενώ ήταν nominee για best supplement στα Ennies, οπού πήρε την δεύτερη θέση. Μεταφράστηκε δε στα Ιταλικά. Η Ιταλική έκδοση του βιβλίου είναι τώρα nominee για Best in Show στα Ιταλικά βραβεία.

 

Πριν λίγο καιρό άρχισα να δουλεύω με την Jemma Press και έκανα τα εξώφυλλα για το ''Mirror'' του Graham Masterton και το ''Slayer'' της Koehler. Δουλεύω τώρα το τρίτο που δεν μπορώ να σας πω τι είναι.

 

Σύντομα θα βγει επίσης ένα βιβλίο της Ars Nocturna με δικό μου εξώφυλλο. Όταν βγουν με το καλό όλα αυτά, θα μπορέσω να σας τα δείξω και εδώ.

 

Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, ορίστε και μερικές εικόνες.

 

 

dlymcover.jpg

 

Εξώφυλλο για το DLYM.

 

 

-

 

slayer.jpg

 

Εξώφυλλο για το Slayer της Koehler.

 

 

-

 

nurse.jpg

 

Εξώφυλλο για το περιοδικό Withersin.

 

 

-

 

hole.jpg

 

Εξώφυλλο για το περιοδικό Midnight Echo, το περιοδικό της Australian Horror Writers Ascociation.

 

Περισσότερα σε επόμενο ποστ.

Edited by northerain
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει απίστευτα το στυλ που έχεις και χρησιμοποιείς. πραγματικά αμα βγάλεις artbook θα το αγοράσω σίγουρα. Ελπίζω να συνεχίσεις έτσι με τις επιτυχίες σου.

 

Το Don't Rest Your Head είναι ένα αρκετά ωραίο παιχνίδι μπορώ να πω. Δεν είχα ιδέα ότι είχες συμμετάσχει σε κάποια απο τα βιβλία του. Ευγε. :thmbup:

 

ΥΓ: Ποιο πολύ ζηλέυω που μένεις Σουηδία. Εγώ τώρα ξεκίνησα τα Φιλανδικά και αμα κάτσει και καμία δουλειά έφυγα για πάνω. Σουηδία ή Φιλανδία.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή δουλειά! Δημιουργική με έμπνευση και προσωπικό στυλ. Είμαι σίγουρος ότι θα έχεις πολλές επιτυχίες και θα σε αναζητούν, ιδιαίτερα για εξώφυλλα. Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πριν λίγο καιρό άρχισα να δουλεύω με την Jemma Press και έκανα τα εξώφυλλα για το ''Mirror'' του Graham Masterton και το ''Slayer'' της Koehler. Δουλεύω τώρα το τρίτο που δεν μπορώ να σας πω τι είναι.

 

 

 

Χε χε χε, ξέ-ρω, ξέ-ρω [σε περιπαικτικό τόνο].

 

Σοβαρά τώρα, από καιρό θαυμάζω τη δουλειά σου και εκτιμώ ιδιαίτερα τη φρεσκάδα που έφερες στο χώρο (αλλά και στις συγκεκριμένες εκδόσεις).

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.

 

Μου αρέσει απίστευτα το στυλ που έχεις και χρησιμοποιείς. πραγματικά αμα βγάλεις artbook θα το αγοράσω σίγουρα. Ελπίζω να συνεχίσεις έτσι με τις επιτυχίες σου.

 

Το Don't Rest Your Head είναι ένα αρκετά ωραίο παιχνίδι μπορώ να πω. Δεν είχα ιδέα ότι είχες συμμετάσχει σε κάποια απο τα βιβλία του. Ευγε. :thmbup:

 

ΥΓ: Ποιο πολύ ζηλέυω που μένεις Σουηδία. Εγώ τώρα ξεκίνησα τα Φιλανδικά και αμα κάτσει και καμία δουλειά έφυγα για πάνω. Σουηδία ή Φιλανδία.

 

Το DLYM είναι το πρώτο supplement που βγήκε. Ας ελπίσουμε οτι θα βγουν κι άλλα, αν και τώρα συγκεντρώνονται στο Dresden Files rpg.

 

Πάρα πολύ καλή δουλειά! Δημιουργική με έμπνευση και προσωπικό στυλ. Είμαι σίγουρος ότι θα έχεις πολλές επιτυχίες και θα σε αναζητούν, ιδιαίτερα για εξώφυλλα. Σου εύχομαι τα καλύτερα!

 

Thanks!

 

Χε χε χε, ξέ-ρω, ξέ-ρω [σε περιπαικτικό τόνο].

 

Σοβαρά τώρα, από καιρό θαυμάζω τη δουλειά σου και εκτιμώ ιδιαίτερα τη φρεσκάδα που έφερες στο χώρο (αλλά και στις συγκεκριμένες εκδόσεις).

 

Ας ελπίσουμε σε πολλά Ravenkult χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Και, φυσικά, η διεύθυνση των Ravenkult Studios βρίσκεται και στα Links του sff (έτσι για να μαθαίνουμε να χρησιμοποιούμε τα features του φόρουμ)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από μένα, δεν σε είχα πάρει πρέφα πιο πριν! Είναι από τις δουλειές που με συναρπάζουν! Καλή συνέχεια και καλές επιτυχίες!:thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Σκέφτομαι να φτιάξω και μερικά wallpapers αν ενδιαφέρεται κανείς.

Link to comment
Share on other sites

To Don't Lose Your Mind κέρδισε το Best in Show στα Ιταλικά βραβεία, αντιμέτωπο με τις ιταλικές εκδόσεις του Warhammer Fantasy Roleplaying και Traveller. Άλλη μια νίκη!

Link to comment
Share on other sites

To Don't Lose Your Mind κέρδισε το Best in Show στα Ιταλικά βραβεία, αντιμέτωπο με τις ιταλικές εκδόσεις του Warhammer Fantasy Roleplaying και Traveller. Άλλη μια νίκη!

 

Εύγε αγόρι μου, εύγε!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ολόκληρο ποστ και το έφαγε το ΣΦΦ. Πάμε πάλι.

Φωτογραφίες απο το Lucca con όπου και κέρδισε το βραβείο.

 

DSC01328.jpg

 

Οι αφίσες στο βάθος είναι artwork που έκανα για το βιβλίο.

 

 

 

DSC01318.jpg

 

Το DLYM στα αριστερά.

 

 

DSC01310-1.jpg

Edited by northerain
Link to comment
Share on other sites

Σας έχω πρήξει, αλλά βρήκα την καλύτερη φώτο. Στο κέντρο βλέπετε το βραβείο Lucca που κέρδισε το βιβλίο.

 

00013.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα σε κάνω ban απ' το φορουμ ρε! Μην σπαμάρεις το τοπικιο μου με την προπαγάνδα σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε κάνω ban απ' το φορουμ ρε! Μην σπαμάρεις το τοπικιο μου με την προπαγάνδα σου.

Bring it on.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Νέες δουλειές και νέο design στην ιστοσελίδα!

 

fallen.jpg

 

Fallen: Demon Anthology

 

 

 

mirror.jpg

 

Το Mirror που βγήκε απο την Jemma.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν πω οτι πρώτη φορά είδα αυτο το τόπικ θα αρχίσουν να πέφτουν σφαλιάρες και δεν με συμφέρει!laugh.gif

Συγχαρητήρια Νόρθε, ήξερα οτι σχεδίασες ένα εξώφυλλο βιβλίου (σε ένα τόπικ πήρε κάτι το μάτι μου) αλλά δεν είχα ιδέα για όλη αυτήν την παραγωγή!

 

Αν καταφέρω κάποια στιγμή να γράψω κάτι καλό (προς έκδοση δηλαδή) πολύ θα ήθελα να επιμεληθείς του εξωφύλλου.

 

Υ.Γ Σε φιλική τιμή ε;laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

To Mirror ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!! Και εδω φαινεται καλύτερα από ότι στο εξωφυλλο του βιβλίου! Μπραβο και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά ρε παιδιά. Ότι χρειαστείτε, εδώ είμαστε.

 

Ορίστε και ένα video.

 

Link to comment
Share on other sites

Σε έχω ήδη κλεισμένο Κοτρώνη. Οι άλλοι να περιμένουν τη σειρά τους.devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 weeks later...

Πρώτη φορά το βλέπω το τόπικ...μπράβο είναι φανταστικά....(+1) Πάντως τους ζηλεύω αυτούς που μπρούν και χρησημοποιούν το photoshop... πρέπει να είναι πολύ δύσκολο να το μάθεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..