Jump to content
northerain

Write Off

Recommended Posts

northerain

The Write Off

Το write off αποκτά νέους κανόνες και ένα μικρό facelift! Επειδή έγινε ένας μικρός πανικός, θα κάνουμε τους κανόνες λίγο πιο αυστηρούς.

Κυρίως όσον αφορά την διοργάνωση, όλα θα περνάνε από εμένα (αρχικά, αργότερα βλέπουμε). Δηλαδή εγώ θα διαλέγω τους δυο διαγωνιζόμενους (first come first serve basis) και τον συγγραφέα της εισαγωγής.

Αν κάποιος θέλει να αναμετρηθεί με κάποιον συγκεκριμένα, απλά κανονίστε το και πείτε το μου απλά.

Θα υπάρχει ενα όριο 7 ημερών. Όποιος δεν ποστάρει ιστορία χάνει αυτομάτως. Δεν θα υπάρξουν παρατάσεις.

Μόνο ενα write off την φορά.

Για να μετρήσει μια ψήφος, πρέπει να απαντήσετε στο τελικό τόπικ και να σχολιάσετε τις ιστορίες.

Αρχικό κείμενο:

Είναι ένας διαγωνισμός όπου 2 συγγραφείς αναμετρούνται επί ίσης όροις. Λαμβάνουν ταυτόχρονα μια μικρή εισαγωγή(100-200 λέξεις) και έχουν 7 μέρες να γράψουν, διορθώσουν και παραδώσουν τα διηγήματά τους για να κριθούν από τα μέλη του φόρουμ.

Winner gets bragging rights.

Τα ζευγάρια διαγωνιζομένων μπορούν να συνεννοηθούν μεταξύ τους αλλά την διοργάνωση θα αναλαμβάνω εγώ(και ίσως άλλοι Mods) για να τηρούνται οι κανόνες. Πέρα απ αυτά, θα έχουμε μόνο 1 write off την βδομάδα ώστε να του δώσουμε την απαραίτητη προσοχή.

FAQ

Q:Υπάρχει όριο λέξεων?

A:Ναι, κάπου στις 2000-3000 λέξεις. Lets keep it short.

Q:Ποιος γράφει την εισαγωγή?

A:Όποιος προσφερθεί και στην συνέχεια επιλεχτεί από τους διοργανωτές.

Q:Επιτρέπεται να παρακάμψουμε την εισαγωγή με λογοτεχνικά τεχνάσματα(όνειρα κτλ)?

A:Οχι :hitler:

Q:Πως γίνεται η ψηφοφορία?

Α: Με poll που ανοίγω όταν και οι 2 ιστορίες έχουν παραδοθεί.

Αν έχετε ερωτήσεις ή αν ξέχασα κάτι, ρωτήστε!

Credits

Η αρχική ιδέα για το παιχνίδι είναι του northerain.

Edited by Mesmer

tetartos

Αντιγράφοντας το post της Nienor και σ' αυτό το topic:

Τα write off διαθέτουν νέα αρίθμηση που ξεκινάει από την αρχή τους και φτάνει ως το 37 το οποίο είναι αυτό που τρέχει αυτή τη στιγμή. Θα προσθέσω τη λίστα των λινκς και στο πρώτο ποστ του τόπικ αυτού ώστε αν θέλετε να μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στο τι έχει γίνει μέχρι στιγμής.

Σημειωση:

Η μορφή της λίστας έχει ως εξής:

Όνομα διαγωνιζόμενου 1 vs όνομα διαγωνιζόμενου 2 (αν υπάρχει αυτή η παρένθεση σημαίνει πως το write off ακυρώθηκε και εάν περιέχει όνομα σημαίνει πως μόνο ο διαγωνιζόμενος του οποίου το όνομα είναι μέσα στην παρένθεση είχε ανεβάσει την ιστορία του).

1 Rikochet vs zoyki (Rikochet)

2 Bardoulas© vs Northerain(Κανείς)

3 laas7 vs Nihilio

4 Dain vs Northerain

5 Rikochet vs Mistseeker

6 Drowvarius vs Blackcloak

7 Throgos vs Anergos Xaros (Throgos)

8 Αtrelegis vs Nihilio

9 Isis vs Rikochet

10 Ερωβιάνα vs Ορφέα (Ορφέας)

11 Isis vs King Volsung

12 Atrelegi vs Asgaroth(Atrelegis)

13 Nihilio vs Rikochet

14 Esteldor vs Panos (Panos)

15 Nihilio vs Nienor

16 Atrelegis vs Panos

17 Drowvarius vs King Volsung

18 Isis vs Month

19 Atrelegis vs Nienor

20 Balidor vs RaspΚ(Balidor)

21 Bardoulas© vs Morgoth_dark_lord_of_Angbad

22 Month vs Rikochet(Κανείς)

23 Anadeleth vs Balidor

24 Nihilio vs heiron

25 Isis vs Rikochet(Κανείς)

26 drowvarius vs Balidor(Balidor)

27 Nienna vs Nihilio(Κανείς)

28 Nienor vs Heiron(Κανείς)

29 Naroualis vs Deodonus

30 Balidor vs Month

31 Anergos Xaros vs Nihilio

32 DinoHajiyorgi vs nikosal

33 Nienor vs Trillian(Κανείς)

34 Guardian_1 vs Guardian_2

35 Cesar_cy vs Dinosxanthi

36 cesar_cy vs month

37 Araquel vs Tetartos

Nienor

Αντιγράφω και κουοτάρω τον Κύριο Χατζηγιώργη από το προηγούμενο τόπικ για να κρατήσουμε τον αριθμό πρωτοκόλλου (ο οποίος παρεπιπτόντως είναι ο 38) :p

Στην τελευταία Χριστουγεννιάτικη συνάντηση, οι τρεις ψυχογδάρτησες, Nienor, Sonya και Naroualis, προσγειώθηκαν στους ώμους μου, έχωσαν καλά τα μαύρα τους νύχια στην πλάτη μου και μου επέβαλαν μια πρόταση.

Ένα τριπλό Write-Off: Nienor vs Sonya vs Naroualis!

Και την εισαγωγή…θα την έγραφα εγώ!

Σκοπός του Write-Off, πέραν της νίκης, να χύσει ο DinoHajiyorgi μαύρο δάκρυ διαβάζοντας τα τρία διηγήματα.

Πρόκληση αποδεκτή.

Εισαγωγή έτοιμη! (Είναι κάπου 320 λέξεις και παρακαλώ να μου επιτραπεί. Η κάθε διαγωνιζόμενη θα μπορεί να γράψει μέχρι και 3000 λέξεις.)

Δηλώνω εδώ αριθμό πρωτοκόλλου. Γιατί πριν ξεκινήσουμε εμείς, πρέπει πρώτα να λήξουν τα δύο write-off που εκκρεμούν. Παρακαλώ να τα φροντίσουν οι υπεύθυνοι τους, κατά σειρά, η Naroualis και η aristofanoula.

Ευχαριστώ, και αναμένω με τα χαρτομάντιλα έτοιμα.

cesar_cy

Προκαλώ τον Dinosxanthi σε ένα write off μόλις τελειώσουν τα υπόλειπα write off για να πάρω το αίμα μου πίσω, αν ο κύριος Dinosxanthi δεν αποδεχτεί την πρόκληση μου τότε μπορώ να πενοχτυπηθώ με όποιον ενδιαφέρεται.

Edited by cesar_cy

cesar_cy

Λοιπόν αφού ο κ.Dinosxanthi έχει κάποιες άλλες υποχρεώσεις (αυτό θα πει σύμπτωση) η πρόκληση μου είναι ανοικτή για όλους όταν τελειώσουν όλα τα υπόλοιπα.

Naroualis

Μου ζητήθηκε να δώσω το παρόν για το τριπλό write-off μεταξύ εμού, Σόνυας και Νίενορ, σε εισαγωγή Χατζηγιώργη. Οι άλλες δυο κυριές;

northerain

Θα ανοίξω το thread εν ολίγοις. Είστε όλοι έτοιμοι για το #38? Θέλετε να ξεκινήσετε απο την Παρασκευή?

Sonya

Βεβαίως, θα είμεθα στις επάλξεις... :)

Nienor

Και για μένα εντάξει ήταν, και χτες και σήμερα. Απλά απέτυχα να δώσω στη Λουθ να καταλάβει πως θα δήλωνε και για τις δυο μας :p Μπαρντόν.

northerain

Παιδιά το βάζω απόψε στις 12, δηλαδή θα ξεκινήσει Κυριακή και θα τελειώσει Κυριακή.

ΟΚ?

Naroualis

΄Περιμένω (όλες περιμένουμε...) :Ρ

cesar_cy

Ποιος με θέλει να ανταγωνιστούμε ???? Έχω όρεξε τον τελευταίο καιρο !

Nienor

Από τις 27 έχει ρωτήσει καλέ το παιδί και έχουμε σχεδόν 3 του άλλου μήνα. Τον φοβόσαστε? Δε δαγκώνει!

Άμα δηλώσει κι άλλος συμμετοχή κι άμα με θέλετε σας γράφω πρόλογο :)

month

Να δηλώσω; Θα είναι η δεύτερη μου αναμέτρηση με τον κύριο. Αν και τα αποτελέσματα της προηγούμενης φοράς δεν ήταν... ικανοποιητικά. (5-4 ο Cesar στην παράταση).

Άντε, να δηλώσω συμμετοχή. Και να δούμε τι θα βγεί.

cesar_cy
Να δηλώσω; Θα είναι η δεύτερη μου αναμέτρηση με τον κύριο. Αν και τα αποτελέσματα της προηγούμενης φοράς δεν ήταν... ικανοποιητικά. (5-4 ο Cesar στην παράταση).

Άντε, να δηλώσω συμμετοχή. Και να δούμε τι θα βγεί.

Επιτέλους !!!!

κ.Nienor εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να γράψετε τον πρόλογο, εσείς κ.Month ?

month

Μερχ. Ας είναι. Όλοι ξέρουμε άλωστε πόσο ατάλαντη είναι η Κιάρα. :o :wacko: :o (πάλι μαλακίες πετάω πωί πρωί).

cesar_cy

Θα πρότινα να ξεκινήσουμε αύριο την Δευτέρα αν δεν έχει η κ.Nienor πρόβλημα.

Θα περιμένω απάντηση.

Waylander

Θελω αντιπαλο-Θελω αντιπαλο!!! Το εξης το φωναζε ενας γερακος το καλοκαιρι στις διακοπες και τωρα το δανειζομαι εγω... ^_^ Οποιος θελει :rolleyes:

cesar_cy
Θελω αντιπαλο-Θελω αντιπαλο!!! Το εξης το φωναζε ενας γερακος το καλοκαιρι στις διακοπες και τωρα το δανειζομαι εγω... ^_^ Οποιος θελει :rolleyes:

Είσαι μέσα για μια τριπλή μάχη? Εσύ,εγώ και ο month. Ενδιαφέρον θα έχει. Τί λες ?

Waylander

ΟΚ συμφωνω :cool2: :cool2: :cool2: Αρα πλεον αναμενεται ο προλογος απο την Nienor...

cesar_cy
ΟΚ συμφωνω :cool2: :cool2: :cool2: Αρα πλεον αναμενεται ο προλογος απο την Nienor...

Θα ζητήσω μια χάρη :selfcentered: :blush: αν γίνετε. Ο πρόλογος να μην ανεβεί σήμερα. pls :cold: !!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

:gerbil:

Waylander

Εγω δεν εχω προβλημα να αρχισουμε αυριο.....Month?

northerain

Λοιπόν επειδή τον πρόλογο τον βάζει η Nienor που ξέρει απ' αυτά, ας ανοίξει αυτή τοπικ μόνη της όταν είναι έτοιμος ο πρόλογος. Δεν θα ήταν κακή ιδέα δε να ξεκινήσετε την δευτέρα.

Όριο 1 εβδομάδα, μην το ξεχάσετε. Ρίξτε και μια ματιά στους κανόνες για να τους φρεσκάρετε.

month

Οκ τριπλή μονομαχία. Μόνο να ετοιμάσω λίγα πρόσθετα όπλα.

Η πυτινική βόμβα είναι έτοιμη.

Nienor

Αύριο πουρνό θα τον έχετε :)