Jump to content

18ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμου, Θέμα: Η μάσκα/Η μεταμφίεση


Nihilio
 Share

Recommended Posts

Ψήφισα. Έλαβα υπ όψη δύο παραμέτρους. 1 το πόσο τρόμαξα και 2 το πόσο καλογραμμένη ήταν η ιστορία. Εύχομαι να μην έχω αδικήσει κανέναν. :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    26

  • DinoHajiyorgi

    18

  • DinMacXanthi

    13

  • Adicto

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ψήφισα. Έλαβα υπ όψη δύο παραμέτρους. 1 το πόσο τρόμαξα και 2 το πόσο καλογραμμένη ήταν η ιστορία. Εύχομαι να μην έχω αδικήσει κανέναν. :D

Μπα, κάθε άλλο. Μετά και από την ψήφο σου έγινε ντέρμπυ ο αγώνας (μα καλά, τριπλή ισοβαθμία στην πρώτη θέση ρε παιδίμ; )

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Αυτά είναι! Τρομοντέρμπυ με τα όλα του!!!

Πόσοι έχουν ψηφίσει αραγε;

 

Έλα και οι υπόλοιποι σιγά σιγά!

Link to comment
Share on other sites

Sileon, μέχρι και τα μεσάνυχτα του Σαββάτου 13/3/2010.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Νιχίλιο και Ντίνο. Μάλλον θα προλάβω να ψηφίσω. Ξεκινώ απο απόψε την ανάγνωση. Μια δόση τρόμου πριν τον ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ, σαν καλό παιδί, σχολίασα κι όλες τις ιστορίες και τώρα θα περιμένω με τα ποπ κορν μου τα αποτελέσματα.:eat:

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου του σημερινού meeting (και του ότι θέλω να κραιπαλιάσω κι εγώ ο ξενιτεμένος) τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν (κάποια στιγμή) αύριο. Για αυτό όσοι θέλετε να ψηφίσετε κάντε το μέχρι σήμερα το βράδυ, μεσάνυχτα ώρα Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο Ντίνο!!! Ήταν όντως το καλύτερο διήγημα και σου το είπα απο τη στιγμή που το διάβασα!

Ήταν τιμή μου που ανταγωνίστηκα αυτή την ιστορία!

Μπράβο επίσης και σε όλα τα παιδιά για τις τρομάρες που μας έδωσαν και στους διοργανωτές.

 

Και ένα μεγάλο ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου απο μένα σε όσους μπήκαν στον κόπο να διαβάσουν την ιστορία μου και σε όσους τελικά με ψήφισαν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή, αλλά και σε όλους όσους έλαβαν μέρος, είτε γράφοντας είτε διαβάζοντας. Συγχαρητήρια και στο διοργανωτή Νιχίλιο, που παρόλο που κρεπάλιασε απόψε, κατάφερε κι έδωσε αποτελέσματα στην ώρα του (παρά την σθεναρή μου προσπάθεια να τον παραπλανήσω και να μην ψηφίσω πριν το παρα πέντε).

Link to comment
Share on other sites

Ναρ, δεν τα λες καλά, καθυστέρησα την κραιπάλη για τα αποτελέσματα. Τώρα ετοιμάζομαι για ξύδια, μέταλ και καυτές βρετανίδες.

Link to comment
Share on other sites

Ναρ, δεν τα λες καλά,

 

Hit me.

 

καθυστέρησα την κραιπάλη για τα αποτελέσματα.

 

thmbup.gif

 

Τώρα ετοιμάζομαι για ξύδια,

 

Check.

 

μέταλ

 

Check.

 

και καυτές βρετανίδες.

 

... uh... huh? blink.gif Τι να πω. Καλή επιτυχία στη μάταιη αναζήτηση για το Άγιο Δισκοπότηρο που λέγεται καυτή Βρετανίδα.

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, συγχαρητήρια! :first:(Σε είχαμε γραν-φαβόρο στα προγνωστικά μας με την Sonya στο μυτίγκιο πριν λίγο). Πραγματικά ιστορία άξια ανάγνωσης! (και νομίζω αυτό τα λέει όλα).:thumbsup:

Many thx, to Nihilio & Naroualis και φυσικά όσους και όσες διάβασαν και ψήφισαν!

 

Ναρ, δεν τα λες καλά, καθυστέρησα την κραιπάλη για τα αποτελέσματα. Τώρα ετοιμάζομαι για ξύδια, μέταλ και καυτές βρετανίδες.

 

Υ.Γ.: Κάτσε-κάτσε! Αυτό το τελευταίο είναι από μόνο του μια ιδέα τρόμου!:rofl2:

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου συγχαρητήρια στον DinMacXanthi για την ιστορία τουfirst.gif, σε όσους έγραψαν και στους Nihilio και Naroualis για την οργάνωση. Ευχαριστίες σε όσους διιάβασαν/σχολίασαν/ψήφισαν.thmbup.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε νικητές, διοργανωτές και αναγνώστες-ψηφοφόρους! Ό,τι επιθυμείτε, στους εφιάλτες σας να το βρείτε! :devil2:

 

Το βραβείο αμφιλεγόμενης ιστορίας (αυτής με τη μεγαλύτερη τυπική απόκλιση) το παίρνει ο Adicto, με 7 πρωτιές, μια τελευταία θέση και τυπική απόκλιση 2.46 (ενδεικτικά, ο DinMacXanthi τον πλησιάζει πολύ με 2.39, ενώ τη χαμηλότερη τυπική απόκλιση την είχε η deadend, με τιμή 1,63)

Είναι στατιστικώς αδόκιμο να συγκρίνεις τυπικές αποκλίσεις που διαφέρουν ως προς τον μέσο όρο. Οι μεγάλοι μέσοι όροι έχουν γενικά και μεγάλες τυπικές αποκλίσεις. Προτίμησε τα μη παραμετρικά στατιστικά (π.χ. IQR, MAD ή όπως έκανες μετρώντας πρώτες και τελευταίες θέσεις) ή τουλάχιστον κάτι σε Coefficient of Variation.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την πρωτιά σου, μικρέ γκρινιάρη Σκωτσέζε! :Ρ Και, βέβαια, σ' όλους τους συμμετέχοντες κι όλους τους αναγνώστες! Ειδικά εύσημα στον Αντίκτο που ανεβαίνει σταθερά τόσο στην ποιότητα των ιστοριών του, όσο και στην απολαυστική ανάγνωση του κοινού. :)

Link to comment
Share on other sites

To όσκαρ η νίκη (καλά ντε, πρόσφατα ήταν, μπερδεύτηκα) είναι αφιερωμένη στον αδερφό μου, που, προ αρκετών μηνών, μου έστειλε ένα βίντεο του Dr. Ramachandran στο TED ο οποίος μιλούσε για το σύνδρομο του Phantom Limb "για έμπνευση". It worked, bru, keep them coming! friends.gif

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ψήφους και την 1η θέση, ένα μπράβο σε όλους τους συν-συγγραφείς για την δουλειά που μοιράστηκαν , στα μέλη που διάβασαν τις ιστορίες και ευελπιστώ ότι τους "σκιάξαμε" και λίγο! devil2.gif Τέλος, ένα (άντε, δυο) μπράβο στον Μιχάλη και στην Ευθυμία για την οργάνωση του διαγωνισμού!

 

holiday.gif Thank you all dear all! holiday.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Ντίνο, μπράβο σε όλους. Λυπάμαι που δεν πρόλαβα να σας ψηφίσω (δεν έχω διαβάσει καν όλες τις ιστορίες ακόμα), αλλά έτρεχα στα επείγοντα με το στομάχι στα χέρια (σιγά που σας αηδίασα, μετά από διαγωνισμό τρόμου είστε :devil2: ) και μετά δεν υπήρχε το ανάλογο κέφι για εργασία...

Πάντως, σχολιασμό θα έχετε.

 

Νιχίλιο, καυτές βρετανίδες; :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[spam] Καλά ρε αθεόφοβοι, ποιος μου έβαλε reputation που είπα την καυτή Βρετανίδα Holy Graal;roflmao.gif [definately /spam]

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Ντίνο για την πολύ καλή ιστορία που μας έδωσε και επάξια κατέκτησε την πρώτη θέση!

Συγχαρητήρια σε όλους για την συμμετοχή, και ειδικά για τους εκ Ε.Φ ορμώμενους.

Συγχαρητήρια και στον Adicto για την δεύτερη θέση και τις επτά πρωτιές. Υπάρχει κοινό εκεί έξω για αυτά που γράφεις.

 

Over all ένας πολύ επιτυχημένος διαγωνισμός!thmbup.gif

Link to comment
Share on other sites

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους, μα θερμότερα στον Mac της Ξάνθης! :beer:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..