Jump to content

Write off #52 (AftPeakTank)


Nihilio
 Share

Recommended Posts

Όταν άνοιξε τα μάτια του, βρισκόταν σε ένα στενό σοκάκι. Ψηλοί τσιμεντένιοι τοίχοι τον περιέβαλλαν, ενώ ένας τεράστιος κάδος σκουπιδιών πίσω του άφηνε ως μόνη έξοδο από το στενό έναν φαρδύ δρόμο που όμως έμοιαζε έρημος.

Πού να βρέθηκα πάλι; αναρωτήθηκε και αμέσως κοίταξε το ρολόι του.

Η μικρή οθόνη στον καρπό του έδειχνε ότι ακόμα αναλύει τα δεδομένα. Τέλεια, άλλη φορά να μάθω να μη τσιγκουνεύομαι.

Ίσιαξε το παλτό του και κατευθύνθηκε προς το άνοιγμα. Βγαίνοντας στον δρόμο κοίταξε δεξιά και αριστερά, αλλά η μόνη κίνηση που είδε ήταν ένα τσαλακωμένο φύλλο χαρτί που το παράσερνε ο άνεμος.

Δεν είχε προλάβει να εξετάσει καν τον χώρο, ψάχνοντας κάποιο σημάδι για το πού είχε καταλήξει αυτή τη φορά, όταν άκουσε το ρολόι του να κουδουνίζει. Αυτό ποτέ δεν είναι για καλό, σκέφτηκε.

 

Και είχε δίκιο.

-------------

Οι κανονισμοί γνωστοί, έχετε μία εβδομάδα να ολοκληρώσετε τις ιστορίες σας.

 

Συμμετέχει μόνο η ιστορία του AftPeakTank.

Edited by Ghost
Προστέθηκε η μία ιστορία.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα ε όχι δα... Πάντως έχω ιδέες, τώρα να βρω ποιός θα μου την γράψει...

 

Για να στρωνόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να ανεβάσω το κείμενο μου..

 

Οπότε νάτο...

52.doc

Link to comment
Share on other sites

Από πότε θα αρχίσετε να ποστάρετε κριτικές; Και πού είναι ο cesar?

Τελευταία μέρα σήμερα !!!

Edited by AftPeakTank
Link to comment
Share on other sites

Από πότε θα αρχίσετε να ποστάρετε κριτικές; Και πού είναι ο cesar?

Τελευταία μέρα σήμερα !!!

Τελευταία μέρα είναι αύριο. Η εισαγωγή μπήκε στις 13, και οι συγγραφείς έχουν 7 μέρες να ποστάρουν. Λογικά στις 20 του μηνός, τα μεσάνυχτα - προς 21.

 

Οι κριτικές θα δοθούν όταν διαβαστούν και οι δύο συμμετοχές.

 

Φέεεεεεετααα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ που με κάνετε να νιώθω τόσο άνετα,σκλαβώνομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ που με κάνετε να νιώθω τόσο άνετα,σκλαβώνομαι!!!

 

Έ;;;

 

Δεν πήγαινε σε εσένα...

Κάθε εβδομάδα, γίνεται ένα 1vs1 ενίοτε 1vs1vs1 . Κάποιος γράφει μια εισαγωγή και οι αγωνιζόμενοι με την ίδια εισαγωγή, γράφουν τις ιστορίες τους. Μερικά από τα πιο όμορφα διαμάντια τα έχω διαβάσει σε write off.

 

Ά παρέλειψα πως όποιος θέλει τα διαβάζει, γράφει την άποψή του και ψηφίζει.

Edited by AftPeakTank
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το βλέπω αυτό, καλό φαίνεται... δηλαδή γράφω την ιστορία και την τοποθετώ σαν reply σε αυτό το τοπικ? μια βοήθεια;biggrin.gif

 

Κάθε βδομάδα βγαίνει κάτι τέτοιο;

Edited by Tattoman
Link to comment
Share on other sites

Ε,είπα κι εγώ.Όποιος καεί στον χυλό,φυσάει και το γιαούρτι!! Τρομερά ενδιαφέρον...Και πώς βγαίνουν τα ζευγάρια,στην τύχη..;

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει πηγαίνει εδώ:

http://community.sff.gr/topic/8270-write-off/

 

και δηλώνει οτι ψάχνει αντίπαλο. Επειτά περιμένει να δει ποιος θα σηκώσει το γάντι.

Όταν βρεθούν οι δύο μονομάχοι ζητούν κάποιον για εισαγωγή. Μπορεί να έχουν αποφασίσει ήδη για κάποιον ή κάποιος να αυτοπροταθεί. Μόλις δοθεί η εισαγωγή έχουν 7 μέρες να γράψουν μια ιστορία με εκείνη την εισαγωγή και με το όριο λέξεων που θέτει το write off στο πρώτο ποστ του νήματος.

 

Στις 7 μέρες και με την λήξη της προθεσμίας αρχίζει ο σχολιασμός και η ψηφοφορία για άλλες 7 μέρες.

There can be only one (εκτός απο τις ελάχιστες φορές που έρχεται ισοπαλία ακόμη και μετά απο παράταση και πέναλτυ!)

Link to comment
Share on other sites

η μια βδομάδα πέρασε και εγώ δεν έχω καταφέρει να γράψω το κομμάτι μου, δεν υπάρχει δικαιολογία. AftPeakTank νίκησες, συγνώμη σε όλους παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

η μια βδομάδα πέρασε και εγώ δεν έχω καταφέρει να γράψω το κομμάτι μου, δεν υπάρχει δικαιολογία. AftPeakTank νίκησες, συγνώμη σε όλους παιδιά.

 

Όχι ρε συ... κρίμα... δεν το μετράω σαν νίκη φυσικά αν είναι δυνατόν. Το πρώτο μου write off δεν πήγε όπως περίμενα...(δηλαδή 99% να χάσω από ένα άλλο διήγημα και 1% πιθανότητα να κερδίσω).

 

Πάντως περιμένω κριτικές... Και ίσως ένα πολ που αντί να έχει Aft vs cesar να έχει "Μου άρεσε" vs "Δεν μου άρεσε".

 

Τουλάχιστον να χάσω με αξιοπρέπεια ρε παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μεταφέρεις την ιστορία σου στην αντίστοιχη βιβλιοθήκη.

 

υγ Εγώ από Δευτέρα υπόσχομαι να σχολιάσω πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #52 (AftPeakTank)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..