Jump to content

Ποια βιβλία πήρατε/θα πάρετε στις διακοπές σας;


BladeRunner
 Share

Recommended Posts

Διακοπες θα παω την Τριτη Λευκαδα

 

Θα παρω μαζι μου το End of Watch- Stephen King σκληροδετη εκδοση. Το μονο αρνητικο με τον King ειναι οτι ξεκινας να διαβαζεις και ξεχνας να μπεις για μπανιο :o

 

Δεν παιζεται ο μπαγασας στο γραψιμο

είναι αλήθεια αυτό που λες...αλλά οι παραλίες στο Λασίθι δεν μου άφησαν πολύ χρόνο για διάβασμα...αύριο γυρίζω και έχω μόλις την πλαστή Αφροδίτη του γκρουμπερ και το μισό 22 11 63 του Κινγκ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάτι.... δεν ξέρω. Έχω δεχθεί ως δώρο τον Εκατοντάχρονο που πήδηξε από το παράθυρο. Έχω αρπάξει τη Σέρρα του Καλπούζου (don't judge me) και μια λαογραφία του Ποντιακού Ελληνισμού. Τουβλάκια και τα τρία. Θέλω οπωσδήποτε να πατώσω άλλη μια τριλογία φου-ρου, ίσως το War of the Spider Queen, που το είχα και πέρσι στο μάτι.

 

Κι από την άλλη... έχω Σόνυα, Λαγκώνα, Γιώτσα, και άλλες δημοκρατικές δυνάμεις on hold κι έχω και δύο ή τρεις ιδέες για το κατιτί το δικό μου κι έχω και τον επόμενο Κόμπες... Ουφ.

 

Μου φαίνεται θα τα παρατήσω όλα και θα διαβάσω Γεωλογία Ελλάδας. Σοβαρολογώ.

 

 

Καιαιαιαιαιαι... ζερό. Ζιλχ. Ναδα.

 

Είχα όλες τις καλές προθέσεις. Είχα μαζί μου τη Στύγα του Κωνσταντίνου Τσουρέκη (μικρό, ιδανικό, λαχταριστό), είχα Κόμπες (για διορθώσεις), είχα και το τούβλο μου, τους Κήπους του Φεγγαριού, του Έρικσον, μεταφρασμένο, ευγενική παραχώρηση (ψέματα, το βρήκε το αγόρασε και μου το πούλησε ο άαααθλιος) του Nihilio. Και τι κατάφερα;

 

120 σελίδες Έρικσον. σε 10 μέρες. Εγώ. Για μένα μιλάμε τώρα, που στις διακοπές θέλω ένα βιβλίο την ημέρα.

 

:shok:  :shok:

 

Φαντάσου τι κούραση και τι ανάγκη για ΣΤΟΠ-ΦΤΑΝΕΙ-ΣΩΝΕΙ-ΚΑΤΕΒΑΖΩΡΟΛΑ είχα.

 

Τες πα, προβλέπονται μερικές ακόμη μέρες αδείας προς τέλη Οκτώβρη, οπότε ίσως ρεφάρω εκεί. Ναρού όβερ εντ άουτ.

Link to comment
Share on other sites

Ααααα, και έλεγα "ούτε στις διακοπές δεν ξεκουράζεται η Ευθυμία;" Μην αγχώνεσαι, καλέ, πέσε ξερή όσες μέρες θέλεις :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Τι ωραίο τοπικ...το ξεχάσαμε...

Αύριο πρωί πρωί μετά συζύγου και2 νεαρών καταστροφεών ξεκινάμε για το πρώτο μέρος διακοπών που είναι για φέτος 8 μέρες στη σκόπελο...

Για να Μην χαλάει η παράδοση ...αναβίωση του βασιλιά και σε κώμα j .felding

Edited by alanon
Link to comment
Share on other sites

- Τζακ Κέτσαμ/Ρίτσαρντ Λέιμον/Έντουαρντ Λι: Ξεσκαρτάρσιμα

 

- Στίβεν Κινγκ: Κούτζο

 

- Ρέι Μπράντμπερι: Ο Εικονογραφημένος Άνθρωπος

 

- Χ. Φ. Λάβκραφτ: Ο Ίσκιος πάνω από το Ίννσμουθ

 

- Άννα Μαρία Λίλα Μαριότι: Οι Μεγαλύτεροι Φάροι του Κόσμου

 

- Ωρόρα: Ιστορίες από τον Κόκκινο Πλανήτη

 

Τώρα πόσα από αυτά θα προλάβω να διαβάσω, είναι ένα άλλο θέμα. 

Edited by Δημήτρης
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..