Jump to content

27ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Εξέλιξη


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Guest old#2065

Συγχαρητήρια στον Κώστα για την πανάξια επικράτηση των Μεταλλέξεων .του, ήταν το διήγημα που είχα πρώτο στην λίστα μου.

 

Θέλω να ευχαριστήσω και να συγχαρώ τη Βάσω, τον Άγγελο τον Μιχάλη και τον Ντίνο, για την άψογη διεκπεραίωση του διαγωνισμού.

 

Στη συνέχεια να ευχαριστήσω όλους όσους διάβασαν το διήγημά μου και με τίμησαν με τα σχόλιά η την κριτική τους.

 

Edited by npaps
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    37

  • DinoHajiyorgi

    35

  • Tiessa

    81

  • Eugenia Rose

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Και ένα άκυρο σχόλιο. Δεν έχω διαβάσει ακόμα καμία ιστορία του διαγωνισμού και προφανώς δεν ψήφισα αλλά πώς γίνεται και στο κομοδίνο μου βρίσκονται τυπωμένες οι 4 πρώτες θέσεις και η τελευταία δεν ξέρω . Βρε λες να έχω κληρονομικό χάρισμα; Προς το παρόν συγχαρητήρια σε όλους και θα σας διαβάσω το συντομότερο. :D

Edited by melkiades
Link to comment
Share on other sites

The Number Cruncher at your Service

 

Στο παρακάτω word βρίσκονται τα στατιστικά (τα είχα ετοιμάσει από νωρίς -ελπίζω να είναι σωστά, αλλά ξέρετε τι λένε για της νύχτας τα καμώματα και δεν είμαι και πολύ βραδινός τύπος...)

 

Για τα στατιστικά έχω αφαιρέσει την ψήφο των συγργαφέων (δηλ. τη μονάδα που έχει βάλει ο καθένας στον εαυτό του και έχω χρησιμοποιήσει όλα τα υπόλοιπα). Οι στήλες εκτός από το όνομα και το διήγημα είναι τα κλασικά Τυπική Απόκλιση, Μέσος Όρος, Μέγιστη και Ελάχιστη Βαθμολογία, ενώ στις δυο τελευταίες υπάρχουν οι φορές που ψηφίστηκε μια ιστορία για την πρώτη και για τη δεύτερη θέση.

Οι ιστορίες είναι με τη σειρά υποβολής τους.

 

Stats.doc

 

Edit: Είχα ξεχάσει το αρχείο...

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Κώστα για την ξεκάθαρη νίκη (Νο1 και στη δική μου ψήφο φυσικά)!

Πολλά ευχαριστώ σε Mesmer, Nihilio, DinMacXanthi, σχολιαστές και (πολλούς!) ψηφοφόρους.

 

Όσο για τη διοργανώτρια...

 

[...] τρίλημμμά [...]

 

...μάλλον τα 'χει τσούξει...:drinks::devil2::dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Khar. Η ιστορία του δεν ήταν η αγαπημένη μου, αλλά αναγνωρίζω την ποιότητά της.

 

Ο διαγωνισμός αυτός ήταν από τους πιο δυνατούς όπου έχω συμμετάσχει, πολλά μπράβο για αυτό.Τούτου δοθέντος( tease.gif ) και σε συνδυασμό ότι το θέμα εξαρχής δεν μου άρεσε και με το ζόρι έγραψα σε ένα είδος που καθόλου δεν κατέχω, με κάνει να είμαι σχετικά ικανοποιημένος με τη θέση μου. Ναι, συμβαίνουν κι αυτά!laugh.gif

 

DinMc, κοντά έπεσα.devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, Κώστα, για το πανάξιο πρωτάθλημα! :good:

Σίγουρα ο παρόν διαγωνισμός ήταν ο καλύτερος που έχω συμμετάσχει (μόλις ο τρίτος :p) με απίστευτες ιστορίες.

Δυστυχώς το διήγημά μου δεν γλίτωσε τον υποβιβασμό, αλλά θέλω να πιστεύω ότι είχε καλύτερη ποιότητα από το πρώτο (αν δεν είναι αυτό εξέλιξη...;-)).

Να'στε όλοι καλά και θα τα πιούμε στον επόμενο ΕΦ.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από μένα στον Khar, αλλά και σε όσους συνέβαλαν για τον διαγωνισμό αυτό! Διάβασα πάρα πολύ καλές ιστορίες και τουλάχιστον αυτή την φορά δεν πήρα το βατόμουρο, όπως στον flash!!! Σιγά σιγά ανεβαίνουμε... Ανυπομονώ για τον επόμενο!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Όσο για τη διοργανώτρια...

 

[...] τρίλημμμά [...]

 

...μάλλον τα 'χει τσούξει...:drinks::devil2::dazzled:

 

Μα γιατί το λες αυτό; Αφού το δίλημμα γράφεται με δυο μ, το τρίλημμμα πρέπει να γράφεται με τρία. :tease:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τα συγχαρητήρια. Ευχαριστώ την διοργανώτρια και για το θέμα και για τον σπόρο της ιδέας. Στο εισαγωγικό post αναφέρει την εξέλιξη της κοινωνίας. Ο συνειρμός ήταν: κοινωνία, dna της κοινωνίας είναι η γλώσσα, τα γονίδια της γλώσσας είναι οι λέξεις και το ένα έφερε το άλλο. Συγχαρητήρια σε όσους έγραψαν και φυσικά σε αυτούς που διάβασαν. Το ωραίο με τους διαγωνισμούς είναι ότι φτάνουμε όλοι μαζί στην "Ιθάκη" και το κλίμα είναι πάντα εορταστικό. Καλή συνέχεια σε όσους περιμένουν τον επόμενο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφηγε η γρουσουζιά της τελευταίας θέσης!!!!! :lol: Συγχαρητήρια παιδιά!!!

Edited by Tattoman
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για τις Μεταλλέξεις khar, ήταν υπέροχη ιστορία, στην κορυφή και της δικής μου ψήφου.

Συγχαρητήρια Βάσω, για τις 365 μέρες μουρμούρας που μας χάρισαν τη Μόνα.

Συγχαρητήρια Ντίνο, για το Παγωτό με τη γλυκόπικρη γεύση.

Συγχαρητήρια σε όλους όσους έγραψαν και ολοκλήρωσαν ιστορίες.

Συγχαρητήρια Tiessa (και DinMac), ήταν ωραίος διαγωνισμός!

Edited by Big Fat Pig
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή (που δεν ήταν καθόλου έκπληξη) στους υπόλοιπους συμμετέχοντες και στους διοργανωτές.

Link to comment
Share on other sites

Εύγε Κώστα! drinks.gif Συγχαρητήρια σε όλες και όλους σας. Ήταν ένας ευχάριστος διαγωνισμός με ομολογουμένως υψηλό επίπεδο και μπράβο γι'αυτό. Σε λίγο καιρό ελπίζω να έχουμε έναν εξίσου ήρεμο και... μισό λεπτό... πότε σκοτείνιασε έτσι; Κάποιος, κάτι είναι απ'έξ

 

 

...

 

 

Αυτός ο ηλίθιος θνητός νομίζει πώς θα τρέξει κάποιο απλό παιχνιδάκι; Αν είχαμε χείλη, θα γελούσαμε.

Ξεμπερδέψτε με τον ΕΦ. Τελειώστε τις Ερινύες και τα ρακόρ και τα ποιήματα και ό,τι άλλο τρέχετε.

Τα πράγματα σοβαρεύουν. Σε ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εύγε Κώστα! drinks.gif Συγχαρητήρια σε όλες και όλους σας. Ήταν ένας ευχάριστος διαγωνισμός με ομολογουμένως υψηλό επίπεδο και μπράβο γι'αυτό. Σε λίγο καιρό ελπίζω να έχουμε έναν εξίσου ήρεμο και... μισό λεπτό... πότε σκοτείνιασε έτσι; Κάποιος, κάτι είναι απ'έξ

 

 

...

 

 

Αυτός ο ηλίθιος θνητός νομίζει πώς θα τρέξει κάποιο απλό παιχνιδάκι; Αν είχαμε χείλη, θα γελούσαμε.

Ξεμπερδέψτε με τον ΕΦ. Τελειώστε τις Ερινύες και τα ρακόρ και τα ποιήματα και ό,τι άλλο τρέχετε.

Τα πράγματα σοβαρεύουν. Σε ένα μήνα.

Κόλλησες Ντινίτιδα.

 

Και βέβαια ο διαγωνισμός τρόμου πρέπει να αρχίζει κανονικά με το Halloween, αν και έχουμε βρει κάτι τρομαχτικότερο για τότε...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είσαι ρε ξενέρωτος; εεεμ, γκουχ, Σιωπή! ανόητο πλάσμα. Το τι δυνάμεις έχουν καταλύσει αυτό το σαρκίο είναι πολύ πάνω από την αντίληψη σου. Θα περιμένεις όπως και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

[...] Συγχαρητήρια Βάσω, για τις 365 μέρες μουρμούρας που μας χάρισαν τη Μόνα. [...]

267. Μην υπερβάλλουμε.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Khar, το διήγημά σου ανήκει ξεκάθαρα στην κορυφή.

Μπράβο σε όλους, ήταν ένας πολύ δυνατός διαγωνισμός, από όλες τις απόψεις (και ας γκρινιάζουν μερικοί-μερικοί, Ντίνο εσένα λέω).

 

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Ο διαγωνισμός ΕΦ εξελίχθηκε και τελείωσε με επιτυχία. Τα παλιότερα μέλη ξέρουν τι ακολουθεί μετά την ΕΦ. Τα νεότερα θα το μάθουν σύντομα... Απ' ό,τι φαίνεται ο DinMacXanthi μας προετοιμάζει για τον τρομακτικότερο διαγωνισμό Τρόμου. Κι όσοι τον ξέρετε σαν συγγραφέα, μάλλον έχετε αρχίσει ήδη να κρύβεστε κάτω απ' τις κουβέρτες σας...

 

Ο διαγωνισμός Τρόμου προγραμματίζεται να ξεκινήσει κάπου μέσα στο τελευταίο δεκαήμερο του Νοεμβρίου. Μέχρι τότε έχετε αρκετό καιρό για να ασχοληθείτε και να ανεβάσετε δικές σας ιστορίες. Να διαβάσετε και να σχολιάσετε ιστορίες που σας τράβηξαν την προσοχή αλλά δεν προλάβατε να το κάνετε. Και να παίξετε πολλά-πολλά παιχνίδια (write-off, Ρακόρ, Πλοτς!, ατάκα/εικόνα κι επί τόπου, είναι ανοιχτά και σας περιμένουν).

 

Για όσους θέλουν να ζορίσουν παραπάνω τον εαυτό τους, μην ξεχνάτε πως ο Νοέμβριος είναι μήνας NaNoWriMo. Κι όταν θα έχετε ξεμπερδέψει μ' αυτόν και τις 50.000 λέξεις του, και πάλι θα έχετε χρόνο να ασχοληθείτε με το διαγωνισμό Τρόμου, για να χαλαρώσετε λίγο :devil2:

 

Μέχρι το διαγωνισμό Τρόμου, λοιπόν, γράφουμε, διαβάζουμε, σχολιάζουμε, παίζουμε... και καλού-κακού κοιτάμε να δούμε τι υπάρχει κάτω απ' το κρεβάτι μας. Μετά τα πράγματα σοβαρεύουν...

Edited by Mesmer
σουλούπωμα
Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο καθυστερημένα, συγχαρητήρια στον Khar για την πολύ καλή του ιστορία και τη νίκη, συγχαρητήρια (ίσως πάνω απ' όλα) και στους 21 συγγραφείς που έγραψαν και εξ' αιτίας τους έτρεξε αυτός ο διαγωνισμός! Μπράβο και σ' όλους όσους ψήφισαν! Last but not least, συγχαρητήρια στη Βάσω για το θέμα και τον Ντίνο για τη βοήθεια!

 

Άντε και εις άλλα!!;-)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Khar αλλά και σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος με τόσο καλές ιστορίες στον διαγωνισμό! :lol:

Βάσσω και Ντίνο συγχαρητήρια για την πετυχημένη διοργάνωση:lol:

 

Περισσότερα σύντομα! :book::good:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή, ήταν και η δική μου πρώτη επιλογή. Ηταν ο πρώτος μου διαγωνισμός και μου έμειναν οι καλύτερες εντυπώσεις! Εξακολουθείτε να ροκάρετε:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..