Jump to content

1ος Διαγωνισμός Ποίησης, Kατηγορία: Γενικός, Θέμα: Μύθος


laas7
 Share

Recommended Posts

Θα φανω πολλη χαζη να απορησω?

 

Χαζή όχι, απλά όλοι τώρα αναρωτιούνται κάτω απο ποια πέτρα ήσουν τα τελευταία χρόνια και δεν γνωρίζεις!

Για να φανερωθεί η μασκώτ πρέπει να την φωνάξει με προσκοπική κραυγή η προσωπική του Ερινύα!laugh.gif

 

...γιατί άλλες έχουν το όνομα και άλλες έχουν την χάρη!:rofl:

 

Έλα τώρα, μην την ταλαιπωρείς την κοπέλα.

 

ΧΑ-ΤΖΗ-ΓΙΩΡΓΗΗΗΣ! Προσεχώς και σε νέα έκδοση, με κοντή φουστίτσα! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • laas7

    29

  • KELAINO

    11

  • Mesmer

    11

  • Drake Ramore

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Μπορειτε να γραψετε σε ελληνικα η αγγλικα και το ποιημα δεν μπορει να ξεπερασει τους πενηντα στιχους.

 

 

Είναι αδιαπραγμάτευτος ο όρος για τους πενήντα στίχους;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια λυπαμαι, ο περιορισμος για τους στιχους δεν μπορει να αλλαξει. Πρωτον οι κανονισμοι κανονιζονται απο την αρχη για να ειναι εγκυρος και σωστα οργανωμενος ο διαγωνισμος και δευτερον καποια παιδια εχουν ηδη ποσταρει τα ποιηματα τους με βαση αυτους τους κανονισμους και δεν θα ηταν σωστο στην εξελικτικη πορεια του διαγωνισμου αλλοι να διαγωνιστουν με αλλους κανονες και αλλοι με αλλους που αλλαζουν. Δωσαμε μια μεγαλη παραταση για να δωθει χρονος να γραψουν οσοι ηθελαν αλλα και καποιοι που αποφασισαν τελευταια στιγμη να παρουν μερος, εχετε μπολικο χρονο για να ρετουσαρετε τα ποιηματα σας ωστε να διαγωνιστουν. Χοπ χοπ λοιπον δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Η συμμετοχή μου:

 

House of Joshua

 

 

Μπήκε στην βιβλιοθήκη τρόμου επειδή στην βιβλιοθήκη ποίησης δεν επιτρέπονται attchments.

Link to comment
Share on other sites

Τα ποιήματα έχουν ξεκλειδωθεί. Μπορείτε να αρχίσετε να σχολιάζετε και να ψηφίζετε.

 

Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και ψήφισα. Δεν άφησα σχόλια, γιατί δεν είχα κάτι χρήσιμο να πω. Άφησα μόνο ένα ενθουσιώδες μύνημα στο αγαπημένο μου ποίημα του διαγωνισμού.

 

Να είστε καλά, και να γράφετε. :good:

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω σε όσους ψηφίζουν για το διαγωνισμό ότι θα στέλνετε την ψήφο σας στην laas7 με κοινοποίηση σε μένα. Επειδή ήρθαν κάποιες ψήφοι που είχαν παραλήπτη μόνο εμένα.

 

Συνεχίζετε να διαβάζετε και να ψηφίζετε. :whip:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο! Μόλις αποφάσισα να πάρω μέρος και βλέπω ότι έχει λήξει! Φτου! Εγώ φταίω, η αλήθεια είναι ότι ήμουν λίγο στον κόσμο μου τελευταία :p

 

Edit: Ετοίμασα και συμμετοχή να καταλάβετε αλλά για να δω πότε έληγε η προθεσμία ούτε λόγος :p Διάβασα και θα ψηφίσω πάντως :)

Edited by TheSea IsBurned
Link to comment
Share on other sites

Τhe sea is burned μην στενοχωριεσαι ...ηταν να μην κανουμε την αρχη, τωρα που ξεκινησαμε...της ποιησης θα γινει!

Εγω να δεις πως τρωγομαι με τα ρουχα μου... εχω σκασει που δεν μπορουσα να παρω μερος στον διαγωνισμο πως και πως περιμενω να κανουμε επομενο διαγωνισμο!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω τελειώσει με την ανάγνωση και έχω να σας πω πως με όλα τους πέρασα περίφημα :)

 

Έχω τις εξής απορίες:

 

1) Επειδή δεν είμαι σίγουρη για το πως ακριβώς σχολιάζει κανείς ποίηση (έχω διαβάσει τη συζήτηση κι ακόμα... :p ) παλιότερα έγραφα συνήθως τι μέ έκανε να νιώσω κι αν μου δημιούργησε συναισθήματα και σκέψεις. Φτάνει αυτό? Είναι αποδεκτό?

 

2) Πώς ακριβώς κατατάσσουμε? Θέλω να πω είμαι σίγουρη πως μπορώ να ξεχωρίσω ποιο διήγημα είναι καλύτερο από ποιο άλλο και ποιο απλά εμένα μου αρέσει καλύτερα και να βγάλω ένα πόρισμα :p όμως δε μπορώ να το κάνω αυτό εδώ. Για κάποιο λόγο η ποίηση κάνει την αντικειμενικότητά μου να πηγαίνει περίπατο :p Να μου φτιάξω ένα μπούσουλα? τί να κάνω γιατρέ μου?

Link to comment
Share on other sites

2) Να σου πω τι έκανα εγώ, χωρίς να ξέρω αν έπραξα σωστά: τα έβαλα με τη σειρά αρεσκείας μου. Εφόσον ο συγκεκριμένος διαγωνισμός δεν έχει αυστηρό θέμα (μυθοπλασία, είναι τελείως ελεύθερο), νομίζω πως δεν έχουμε κάτι άλλο να κάνουμε. Ποιο βρήκαμε πιο ωραίο; Ποιο μας θύμισε πιο πολύ ποίημα; (Όλα ήταν, αλλά λέμε τώρα. Αν ήταν κάποιο που φλέρταρε αρκετά με το πεζό, ε, θα έχανε). Τι άλλο, ξέρω 'γω;

Link to comment
Share on other sites

Τhe sea is burned μην στενοχωριεσαι ...ηταν να μην κανουμε την αρχη, τωρα που ξεκινησαμε...της ποιησης θα γινει!

Εγω να δεις πως τρωγομαι με τα ρουχα μου... εχω σκασει που δεν μπορουσα να παρω μερος στον διαγωνισμο πως και πως περιμενω να κανουμε επομενο διαγωνισμο!!

 

 

 

Χιχιχι... Ωραίαααα :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόλις ψήφισα. Ας μου επιτραπεί να μην κάνω σχόλια γιατί δεν κατέχω καθόλου το είδος. Έκρινα εντελώς με ένστικτο! Ελπίζω να μην ενοχλεί αυτό!:huh:

 

Καλή επιτυχία σε όλους και μπράβο για την προσπάθεια!!!!!;-)

Link to comment
Share on other sites

Dear Nienor νομιζω πως δεν μπορει καποιος να σου πει ακριβως πως μπορεις να κρινεις την ποιηση...νομιζω πως η Κασσανδρα εχει δικιο παντως...Προσπαθησα να υπαρχει ελευθερια στο θεμα και στα σχολια, γιατι η ποιηση ειναι τοσο ιδιαιτερη και δεν εχει αυστηρους κανονες-ουτε θα επρεπε να εχει κατα την γνωμη μου.

 

Ισως εν τελει το πιο σημαντικο ειναι τι σου κανει κλικ στην καρδια...για εμενα η ποιηση που σου ταιριαζει ειναι αυτη που σε χτυπαει στην καρδια και γραφει μεσα σου.

 

Ασε που ειμαι σιγουρη πως ολοι σας εχετε ψηφισε η θα ψηφισετε με τον καλυτερο δυνατο τροπο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Προσπαθησα να υπαρχει ελευθερια στο θεμα και στα σχολια,

Τί εννοείτε ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Dear Nienor νομιζω πως δεν μπορει καποιος να σου πει ακριβως πως μπορεις να κρινεις την ποιηση...νομιζω πως η Κασσανδρα εχει δικιο παντως...Προσπαθησα να υπαρχει ελευθερια στο θεμα και στα σχολια, γιατι η ποιηση ειναι τοσο ιδιαιτερη και δεν εχει αυστηρους κανονες-ουτε θα επρεπε να εχει κατα την γνωμη μου.

 

Ισως εν τελει το πιο σημαντικο ειναι τι σου κανει κλικ στην καρδια...για εμενα η ποιηση που σου ταιριαζει ειναι αυτη που σε χτυπαει στην καρδια και γραφει μεσα σου.

 

Ασε που ειμαι σιγουρη πως ολοι σας εχετε ψηφισε η θα ψηφισετε με τον καλυτερο δυνατο τροπο!

 

 

 

Όραιτ :p

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ!!! Τα έβαλα ανάλογα με την αίσθηση που μου προκάλεσε το καθένα, δεν σχολιάζω γιατί δεν ξέρω τι να πω.:hmm:

 

Ειδικά για τα δύο που έχω πρώτα ήταν πολύ δύσκολη η επιλογή.

 

Θα έχουμε teasers πιστεύω για το πως εξελίσεται η ψηφοφορία, έ;:gossip:

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Npaps τι δεν καταλαβατε ακριβως?

 

 

Δεν κατάλαβα εκείνο το "προσπάθησα". Δηλαδή τι ακριβώς αν δεν κάνατε θα στερούμασταν ελευθερίας στο θέμα και το σχόλιο, και τώρα που προσπαθήσατε το έχουμε. Αυτό ρώτησα, αλλά καλύτερα να μην το κουράσουμε και να αφήσουμε τα ποιήματα να κάνουν τα ταξίδια τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία και από εμένα! Έριξα και εγώ την ψήφο μου στην ποιητική μας κάλπη.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπραβο npaps .... δεν χρειαζεται να συμπληρωσω κατι.:8):

 

Πολλη καλη επιτυχια στους συμμετεχοντες και ευχομαι να εχουμε πολλους και ακομα καλυτερους διαγωνισμους ποιησης!!:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..