Jump to content

1ος Διαγωνισμός Ποίησης, Kατηγορία: Γενικός, Θέμα: Μύθος


laas7
 Share

Recommended Posts

ευχομαι να εχουμε πολλους και ακομα καλυτερους διαγωνισμους ποιησης!!:D

 

μακάρι

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • laas7

    29

  • KELAINO

    11

  • Mesmer

    11

  • Drake Ramore

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

:trumpet: :trumpet: :trumpet: Ανακοινωσις! Ανακοινωσις! :trumpet: :trumpet: :trumpet:

 

Ο πρωτος διαγωνισμος ποιησης βρισκεται αρκετα κοντα στο τελος του...στις 28 Οκτωβριου-εθνικη εορτη με παρελασεις και τυμπανοκρουσιες (Τυχαιο? Δεν νομιζω!!) ληγει η διωρια για την ψηφοφορια και θα ανακοινωθει ο μεγαλος νικητης!!

Παρακαλω οσοι πιστοι προσελθετε να ψηφισετε!!! Εγω και ο φιλτατος Μesmer αναμενουμε στο ακουστικο μας! :headset:

 

Για την ωρα λοιπον...οι εξελιξεις μας....εχουν ψηφισει περιπου δεκα ατομα...και κονταροχτυπιουνται για την πρωτη θεση δυο υποψηφια ποιηματα!

Οσο για εμενα θα καταρρευσω σαν την Μανωλιδου οταν τελιωσει ο διαγωνισμος, σας προειδοποιω απο τωρα για να με μαζεψετε! :arolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ. Σχόλια σε ποιήματα κάνω σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις και λίγα πράγματα έχω πάντα να πω, οπότε δε θα σχολιάσω. Καλή επιτυχία σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...; Τι γίνεται εδώ; Σαλεύει τίποτις; Ψηφίζει κανείς; Που είναι ηδιοργανώτρια να σκουντήξει λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ψηφίσει μέρες τώρα, αλλά κατάφερα επί τέλους και να σχολιάσω. Δεν μου έχει ξανατύχει σε διαγωνισμό να αισθάνομαι ότι τα σχόλιά μου είναι τόοοοσο άχρηστα για τους συγγραφείς του :p Αλλά και πάλι, καλά είναι να σου λένε μια κουβέντα. Όχι?

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Καλά ε, η καρδιά μου πάει να σπάσει. Λιγότερο από τέσσερεις ώρες πριν το τέλος του διαγωνισμού και η αγωνία χτυπάει κόκκινο. Τα μάτια όλων είναι καρφωμένα εδώ. Και έχει βέβαια δημιουργειθεί και ανάλογο κλίμα. Α πα πα. Κόλαση!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν από την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και η αγωνία έχει φτάσει στα ύψη (νωρίς το θυμήθηκες, θα μου πείτε :p )

 

Δύο ποιήματα έχουν ξεχωρίσει από τα υπόλοιπα δύο και μάχονται για την πρώτη θέση. Η διαφορά τους είναι μόλις ένας βαθμός. Η κάθε ψήφος είναι κρισιμότατη...

 

Περιμένουμε τις τελευταίες ψήφους. Όποιοι σκοπεύετε να ψηφίσετε, βιαστείτε. Η νίκη μπορεί να κριθεί από εσάς... και ποιος δεν θα ήθελε ένα τόσο μεγάλο βάρος στα χέρια του... :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Τηρω σιγη ιχθυος....:devil2:

Μου αρεσει το σασπενς...και δεν λεω τιποτα τιποτα τιποτα!!!

Στις 12 και 1 θα ανακοινωνουσαμε τα αποτελεσματα!!! Κρατηθειτε!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι Κιαρα... μην το λες. Καλα εκανες πολυ καλα που σχολιασες γιατι πιστευω πως ολοι θελουν σχολια και ενδιαφερον για τις προσπαθειες τους! Μακαρι να αυξηθουν τα επικοδομητικα σχολια στην ποιηση! Ειθε!Που θα παει... θα πεισω μια μερα ολο το φορουμ να λατρεψει την ποιηση και να γραφει σχολια και ποιηματα!Πες πες θα σας καταφερω!:p

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα και γω πριν λίγο. Μου άρεσαν πάρα πολύ και τα τέσσερα ποιήματα και δυσκολεύτηκα να τα κατατάξω. Μάλιστα είναι τόσο καλά που θα έλεγα πως και αυτό που έβαλα τέταρτο δεν είναι με τίποτα "τελευταίο", δηλαδή πως δεν μου άρεσε. Κάθε άλλο. Απλά δεν γινόταν να βάλω και τα τέσσερα στην πρώτη θέση! :p

Link to comment
Share on other sites

[...]Που θα παει... θα πεισω μια μερα ολο το φορουμ να λατρεψει την ποιηση και να γραφει σχολια και ποιηματα!Πες πες θα σας καταφερω!:p

 

 

 

Κοίτα, ένα βήμα τη φορά.

Εδώ έπεισες εμένα, που δηλώνω οριζοντίως και καθέτως ότι δεν διαβάζω ποιήματα, να ψηφίσω!

 

Υ.Γ. Ε, βοήθησαν και τα ποιήματα λίγο που ήταν αρκετά κατανοητά. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχεχεχεχε!!!

 

Ετσι ετσι.... Ολοι θα αλλαξετε γνωμη μια μερα...Θα σας μεθυσω μια μερα κερνοντας σας μπυρες και θα υπογραψετε πως θα γραφετε και θα σχολιαζετε ποιηση... ειναι προμελετημενο το εγκλημα!

 

Αχ ανυπομονειτε για τα αποτελεσματα μικρα μου sff-ακια?

 

Τριβω τα χερια μου ολο σατανικη χαρα!!!:yahoo:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μαγειρεύουμε λίγο τα αποτελέσματα, σύμφωνα με τις τελευταίες επιταγές που λάβαμε, και σε 2-3 λεπτά η laas ξεκινάει την ανακοίνωση...

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Μπράβο Γεωργία, πανάξια στην πρώτη θέση, ήταν και η δική μου επιλογή.

Εγώ όπως στοιχημάτισα ήδη ήμουν στα τέσσερα πρώτα:yahoo:

Συνχαρητήρια στην Μαριάντζελλα και τον Άγγελο για την άψογη διεξαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στην Μπάμπης για τη νίκη της.

 

Συγχαρητήρια, επίσης, σε όλους όσους συμμετείχαν. Αν και οι συμμετοχές ήταν λίγες, αυτό που κατάφεραν, να ξεκινήσουν ένα νέο είδος διαγωνισμών στο sff, είναι πολύ σημαντικό.

 

Και μερικά στατιστικά:

 

Στο διαγωνισμό ψήφισαν 19 άτομα:

 

Cassandra Gotha

npaps

Mesmer

laas7

Αιθεροβάμων

TheTregorian

Mindtwisted

Nienor

TheHunter-Writer

KELAINO

Oberon

deadend

TheSea IsBurned

Tiessa

Stanley

dagoncult

Drake Ramore

Yuuko Ichihara

Eugenia Rose

 

Το Σιμά του Πύργου της KELAINO πήρε 7 φορές την πρώτη θέση και 1 φορά την τελευταία. (Απ' τις τελευταίες θέσεις αφαιρείται η ψήφος του ποιητή)

Το House of Joshua του Drake Ramore πήρε 7 φορές την πρώτη θέση και 1 φορά την τελευταία. Φαίνεται ότι η νίκη κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Το Ο «Άρχοντας των συνθημάτων» της deadend πήρε 3 φορές την πρώτη θέση και 6 φορές την τελευταία.

Το Έρως και Ψυχή του npaps πήρε 2 φορές την πρώτη θέση και 7 φορές την τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω για δυο βαθμούς λέμε!

Γιούπι!

Λαας, ένα μεγάλο μπράβο σε σένα που μας έβαλες μπρος.

Κι από ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους/-ες τους/-ις εμπλεκόμενους/-ες.

Link to comment
Share on other sites

Να πω επισης πως τα δυο πρωτα ποιηματα κονταροχτυπηθηκαν πραγματικα για την πρωτη θεση με διαφορα ενος βαθμου τις περισσοτερες φορες και ..... καλε ξεχασα να καταρρευσω οπως ειχα υποσχεθει!!! Μα να μην μου θυμιζετε τι πρεπει να κανω?:dazzled:

 

Ο διαγωνισμος ποιησης τελιωσε.......... θα καταρρευσω!!

 

Κοριτσι και παλι μπραβο μπραβο!!

Εχω να σου πω πως πολυ σε συμπαθω χωρις να σε ξερω οχι μονο εχεις για nick ενα απο τα πιο αγαπημενα μου αρχαιοελληνικα ονοματα αλλα και το μπαμπης ειναι το ονομα του αγαπημενου μου γατουλη (που ομως μου τον εκλεψαν) απιστευτο?

Edited by laas7
Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Ξαφνικά σήμερα το μεσημέρι, με έπιασε μια αυτοκατασεροφική τάση και αποφάσισα να συμμετάσχω στο διαγωνισμό, Τέσσερεις ώρες μετά έχω έτοιμο ένα ποίημα (;) σύμφωνο με τους όρους του διαγωνισμού και το εκθέτω στα ακονισμένα δοντάκια σας.

Το κάνω πρώτον γιατί δεν έχω ξαναγράψει ποίημα πέραν κάτι στίχων για τραγούδι και ένα ποίημα στην 6η δημοτικού. Δεύτερον για να απαντήσω στην Μαριάντζελλα έμπρακτα ότι δεν φοβάμαι την κριτική και τρίτον για να κάνω το κέφι μου.

Παραμένω πιστός στην αρχή μου (που δεν το προτείνω βέβαια σε κανέναν σας) να μην επεξεργάζομαι καθόλου κάτι που γράφω, μιας και είμαι της θεωρίας ότι το πρώτο που βγαίνει, το αφθόρμητο είναι και το αυθεντικό. Και το αυθεντικό είναι το πλησιέστερο προς την τέχνη που έχω εντοπίσει μέχρι σήμερα.

Μερσί :chinese:

 

 

Επειδή η ομάδα που υποβιβάζεται συνηθίζει να επικαλείται τη διαιτησία, τον καιρό την παράγκα κλπ ε να μην επικαλεστώ και εγώ ελαφρυντικά.

Ρε Άγγελε, ποιοί δύο με ψήφισαν πρώτο να στείλω κανένα γλυκό:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε Άγγελε, ποιοί δύο με ψήφισαν πρώτο να στείλω κανένα γλυκό:lol:

Η ψηφοφορία είναι μυστική... :hitler:

 

...αλλά κάτι μπορεί να κανονιστεί, με το αζημίωτο, βέβαια :p

 

Παρόλ' αυτά, αυτοί που σε ψήφισαν, μπορούν να το πουν, αν θέλουν, είτε φανερά, είτε κρυφά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..