Jump to content

Βρείτε το βιβλίο (Παιχνίδι)


xtapodimimos
 Share

Recommended Posts

<<Εντάξει, ριχ' το. Ποιά σκέφτεσαι Τζο; Τη Σουζάνα Πλέσετ;>>

Πριν προλάβει να απαντήσει ο Ρος, μια διαπεραστική σειρήνα τρένου ήχησε τρομακτικά από την άλλη άκρη των γραμμών. Κι εκείνη τη στιγμή έκανα κάτι που δεν είχα κάνει ποτέ πριν. Φωνάζοντας "Όχι!" έσπρωξα τον Ρος όσο πιο δυνατά μπορούσα. Μάρτυς μου ο Θεός, φοβόμουν τόσο πολύ αυτό που θα έλεγε που είχα ξεχάσει εντελώς που βρισκόμαστε.

 

Με στενοχωρήσατε....

Είναι από τη "Φωνή της Σκιάς μας" - J. Caroll.

 

Βάλε ξανά μπλάκ κατ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • melkiades

    9

  • DinMacXanthi

    9

  • xtapodimimos

    9

  • BlackCatGirl

    6

"Μάλλον πρέπει να γυρίσω. Έχουμε να πάμε για ψώνια. Πρώτα, όμως, ήθελα να ρίξω μια ματιά τριγύρω. Βλέπεις, ποτέ δε ζούσαμε κοντά σε δάσος. Ευχαριστώ Ντέιβιντ. Είχε πλάκα."

Μέχρι να σκεφτώ να τη ρωτήσω βρισκόταν ήδη στο μέσο της σειράς με τις πέτρες.

"Ε, πού πίσω; Πού πας;"

Χαμογέλασε. "Μένουμε με τους Τσάντλερ. Η Σούζαν και εγώ. Η Σούζαν είναι αδερφή μου".

Τότε σηκώθηκα και εγώ, λες και κάποιος είχε τραβήξει κάποια αόρατα νήματα, κάνοντάς με να πεταχτώ όρθιος.

"Με τους Τσάντλερ; Με τη Ρουθ; Τη μαμά του Ντόνι και του Γουίλι;"

Διέσχισε το ποταμάκι, και γύρισε και με κοίταξε. Κι έξαφνα κάτι στην έκφρασή της άλλαξε. Με κοίταξε με επιφύλαξη.

Που μου έκοψε τη φόρα.

"Σωστά. Είμαστε ξαδέλφια. Δεύτερα ξαδέλφια. Νομίζω πως είμαι ανιψιά της Ρουθ".

Link to comment
Share on other sites

death2.gif Ketchum, Το κορίτσι του διπλανού πόρταλ της διπλανής πόρτας. death2.gif Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

" Βωμό θα έστηνα λατρείας

γιορτής, πανίερης θυσίας

το αίμα σου σπονδή

κι η σάρκα σου αμβροσία

κι η χορτασμένη μου κραυγή

θα κράταγε ως την αυγή."

Link to comment
Share on other sites

Αμεεε ;)

Link to comment
Share on other sites

Ουπς, είχα ξεχάσει πως εγώ είχα απαντήσει στο προηγούμενο dazzled.gif. Τέλος πάντων, κοιτάω και ξανακοιτάω τη βιβλιοθήκη αλλά δεν μπορώ να επιλέξω κάτι οπότε ας βάλει κάποιο άλλο μέλος, αν έχει κανένα ωραίο χωρίο! drinks.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώεγώεγώεγώ!

 

Από το μπλοκάκι μου με τις ατάκες:

 

"Είναι τελείως στερημένος φαντασίας και, κατά συνέπεια, ανίκανος για γνώση"

 

Πολύ δύσκολο, κλασικός ρετρό εφ συγγραφέας, αλλά το βιβλίο δεν είναι γνωστό. (ωραία ατάκα, πάντως, σουφουφίτικη, μη μου πείτε)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώεγώεγώεγώ!

 

Από το μπλοκάκι μου με τις ατάκες:

 

"Είναι τελείως στερημένος φαντασίας και, κατά συνέπεια, ανίκανος για γνώση"

 

Πολύ δύσκολο, κλασικός ρετρό εφ συγγραφέας, αλλά το βιβλίο δεν είναι γνωστό. (ωραία ατάκα, πάντως, σουφουφίτικη, μη μου πείτε)

 

Nα το πάρει το ποτάμι;;

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως το εχω γραψει στο μεταξυ σε αλλο τοπικ. Ειναι ο H. G. Wells και η "Τροφη των θεων". Πασα στο Ντινο, αν εχει βρει τιποτα καταλληλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Η φωνή συνέχισε: <<Ο πάτερ Αντόν μπορεί να βγάλει εκείνον τον σταυρό που με καρφώνει εδώ μέσα και να λύσει τα μάγια. Μπορείς να το κάνεις, έτσι δεν είναι πάτερ Αντόν; Θα έκανες τα πάντα για έναν παλιό φίλο, κι εγώ είμαι παλιός σου φίλος. Μπορείς να με πας να βρω τ' αδέρφια μου, πέρα από τη θάλασσα, έτσι δεν είναι; Βελζεβούλ, Λούσιφερ, Μαντιλόν, Σολυμό, Σαρόι, Θόι, Αμεκλό, Σαγραέλ, Πρερεντάν...>>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..