Jump to content

2ος Διαγωνισμός Ποίησης, Kατηγορία: Γενικός, Θέμα: Παιχνίδι


KELAINO
 Share

Recommended Posts

Ανακοινωθέν το δύο-μέρες-μας-έμειναν:

 

 

 

 

Στην κορυφή δεν άλλαξε τίποτα, ενώ από το μπάχαλο που ακολουθούσε, αναδύθηκε ένα ποίημα, που άραξε νωχελικά στην τρίτη θέση, χωρίς κανένα ίχνος πρόθεσης να το κουνήσει από εκεί.

 

Ή...;

 

Θα παραμείνει το πρώτο ποίημα στη θέση που έπιασε από την αρχή; Θα καταφέρει το δεύτερο να το ξεπεράσει; Θα κάνει καμιά έκπληξη το τρίτο;

 

 

 

Ψηφίστε, ψηφίστε και όλα τα αγωνιώδη ερωτήματα θα απαντηθούν συντόμωςςς...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και για τα στατιστικά της υπόθεσης (αλλά και ως κίνητρο :boxing: για να ψηφίσετε): μένουν μόνο μερικές ψήφοι για να ισοφαριστεί ο αριθμός του προηγούμενου διαγωνισμού.

 

Ψηφίστε, λέμεεε...

 

Και μιας και μιλάμε για ψήφους... KELAINO :whip:

Link to comment
Share on other sites

Aφιερωμενη αγκαλιτσα στην Βασω που παντα ψηφιζει και ας μην σχολιαζει...:friends:

Ελα να βλεπω κινηση και απο αλλους! Μια μερα εμεινε ακομα! Χοπ! Χοπ! Χοπ!:clapping:

Link to comment
Share on other sites

Ζητώντας συγγνώμη απ' τους συμμετέχοντες, καθώς:

 

α) δεν κατέχω την τύφλα μου από ποίηση

β) (εξαιτίας του α) δε θα σχολιάσω τις συμμετοχές

 

ενημερώνω, εντούτοις, πως έριξα τον οβολόν μου εις την κάλπην κι εύχομαι σε όλους καλά αποτελέσματα. :)

 

Υ.Γ Μια πολύ γενική παρατήρηση που έχω να κάνω, με κάθε επιφύλαξη, γνωρίζοντας πως η ποίηση παρακάμπτει πολλούς απ' τους κανόνες της λογοτεχνίας, είναι πως η απουσία σωστής στίξης (και τόνων, Μαριάντζελλα :Ρ) με δυσκόλεψε και στην ανάγνωση και στην κατανόηση κάποιων ποιημάτων.

Edited by Sonya
Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ δεν με καταλαβαινουν στην εποχη μου... τελεια! Εχω πολλες πιθανοτητες μετα θανατον να αναγνωριστω!

Θυμαστε την Φοιβη απο τα φιλαρακια σε ενα επεισοδειο που ζηλευει τον Ρος για την μουσικη του(ο θεος να την κανει) και ειπε το αμιμητο ... δεν τον εκτιμουν στην εποχη του! Πως θα θελα να μην με εκτιμουν στην εποχη μου!

ΧΑαχΑΧχαΑΑΑ :bleh:

Link to comment
Share on other sites

Η βαθμολογία που θα δώσω είναι σχετική με την προσωπική μου ευχαρίστηση και προτίμηση. Αντί σχολίων, σημειώνω τον στίχο (ή τους στίχους) που μου άρεσε (άρεσαν) περισσότερο από το κάθε ποίημα.

Edited by Πυθαρίων
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα κι εγώ, αν και δεν είμαι σίγουρη αν αδίκησα κάποιον. Τα ποιήματα που δε σχολίασα δεν τα κατάλαβα αρκετά για να έχω να πω κάτι ουσιαστικό. Εδώ που τα λέμε, και που κατάλαβα ο,τιδήποτε από ποίηση, ευχαριστημένοι να είστε:p.

Να σημειώσω, για να υπάρχει κάπου, και ποιο ήταν το παιχνίδι σε κάθε ποίημα(απ'ό,τι κατάλαβα εγώ, δηλαδή):

 

Ο αφέντης και η σκιά- laas7=κρυφτό

Βώλοι- Cassandra Gotha=πλάσιμο της λάσπης (σε βώλους)

Λούμπεν- npaps=χαρτιά

Χωρίς Ρολόγια- Ioannis=σκάκι

Το ηφαίστειο- deadend=ποδόσφαιρο

Μικρό ξύλινο κουτί- Mindtwisted=μολυβένιο στρατιωτάκι(; )

Κρυμμένο - Asgaroth=κρυφτό

Skipping Time- Lady Nina=σκοινάκι

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Επιτρέψτε μου να ευχαριστήσω και να συγχαρώ τον Γιώργο (Πυθαρίων) για τον διακριτικό τρόπο που επέλεξε για να τιμήσει όλες τις συμμετοχές:good:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο,

ευγενής, λεπτός, καλός, είναι εκείνος που βρίσκει μια καλή κουβέντα για τους άλλους. Σ' ευχαριστώ λοιπόν εγώ, γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα μεσάνυχτα τελειώνει ο 2ος Διαγωνισμός Ποίησης. Όσοι σκοπεύετε να ψηφίσετε, βιαστείτε! (Άλλοι δυο ψήφοι για να ξεπεράσουμε τον προηγούμενο διαγωνισμό... άιντε! :p )

 

Καλό θα ήταν οι ψήφοι να έρθουν μέχρι τις 11 το βράδυ, για να προλάβουμε με την KELAINO να κάνουμε τον έλεγχο και να βγουν τα αποτελέσματα στην ώρα τους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ. Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες.

Τώρα ψήφισες εσύ; :p Ή απλά τώρα το έγραψες;

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα ακόμα μαγειρεύονται. Οι συμμετέχοντες μάς έχουν ταράξει στις δωροδοκίες. Πάμε πολύ καλά έως τώρα, αλλά, παιδιά, μπορείτε και καλύτερα.

 

Αναμένουμε καλύτερες προσφορές.

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ. Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες.

Τώρα ψήφισες εσύ; :p Ή απλά τώρα το έγραψες;

 

Μόλις τώρα, φυσικάdirol.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ. Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες.

Τώρα ψήφισες εσύ; :p Ή απλά τώρα το έγραψες;

 

Μόλις τώρα, φυσικάdirol.gif

Άρα ξέρουμε ποιος θα είναι ο υπαίτιος για την αργοπορία των αποτελεσμάτων! :p

Link to comment
Share on other sites

E, παρά το γεγονός ότι για συναισθηματικούς λόγους (Πελέ είναι αυτός) είχα ρίξει το χρυσό στην Τέτη, δεν είχα την παραμικρή αμφιβολία ότι η παραμυθού νεράιδα θα το σήκωνε το κύπελλο. Πάντα τέτοια, Νίνα! :)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Νίνα!!!:good: Και μπράβο σε όλους του συντελεστές του διαγωνισμού! Άντε και στον επόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Έλενά μου συγχαρητήρια! Πραγματικά μου άρεσε ο διαγωνισμός και δε το μετανιώνω καθόλου που πήρα μέρος. Να ναι καλά τα παιδιά για τη διοργάνωση και ευχαριστώ πολύ για τις ψήφους (που δε τις περίμενα):drinks:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κοριτσάκι!!!! :friends:Το δούλεψες πολύ και σου άξιζε γιατί ήταν ένα πολύ καλό ποιήμα.

Και με δική σου συλλογή παραμυθιών όπως είπαμε σου εύχομαι. ;-)

Άντε να δούμε τι θέμα θα κεταβάσει το πανούργο κεφαλάκι σου στον επόμενο διαγωνισμό! :lol:

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Ζήτω η νεραϊδούλα, που βρήκε επιτέλους το είδος που της ταιριάζει καλύτερα!:yahoo:

Ζήτω η διοργανώτρια, που και ρεμπέτικα εμπνέει!

Ζήτω η νικητήρια τριάδα, που την πέτυχα!

Άντε να μαζευόμαστε για τον επόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..