Jump to content

2ος Διαγωνισμός Ποίησης, Kατηγορία: Γενικός, Θέμα: Παιχνίδι


KELAINO
 Share

Recommended Posts

Συγχαρητήρια στην νικήτρια παραμυθού μας! Αξια η νικη της!good.gif

 

Επίσης στον Ασγκαροθ που ήταν η πρώτη προσπάθεια για ποίημα και πήρε την δεύτερη θέση και στον Νίκο που έγραψε το πιο διαφορετικό (μη αναμενόμενο) ποίημα του διαγωνισμού και πήρε την τρίτη θέση.

 

Εγώ δεν ψήφισα, αλλά όπως βλέπω στις πρώτες θέσεις δεν θα άλλαζε η προτίμηση μου τα αποτελέσματα, οπότε δεν έγινε κάτι κακό.

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Ευχαριστούμε την Γεωργία και τον Άγγελο για την διοργάνωση και όλους τους φίλους που διάβασαν και ψήφισαν.

Συγχαρητήρια σε όλους που πήραν μέρος και δυό φιλιά στην Έλενα για την πανάξια νίκη της:good:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στην νικητρια Νινα!

Συγχαρητηρια στους διοργανωτες και τους συμμετεχοντες!

:lol:

:clap:

edit ευχαριστουμε οσους ψηφισαν ειδικα! Χωρις αυτους δεν θα γινοταν!

Edited by laas7
Link to comment
Share on other sites

Eδώ θα ήθελα να συγχαρώ τους διαγωνιζόμενους :drinks: που μοιράστηκαν μαζί μας τα έργα τους και να ευχαριστήσω εκ βάθους καρδίας όσους ψήφισαν, με κάπως έξτρα κρέντιτ σε όσους και όσες σχολίασαν κιόλας.

 

 

Θα ήθελα ακόμα να επισημάνω ότι αυτός ο διαγωνισμός έβγαλε κι άλλα δύο αξιολογότατα ποιήματα, δύο ατυχήσασες κούκλες, τα οποία έμειναν εκτός συναγωνισμού για διάφορους λόγους:

 

Κούκλα Σπασμένη του Drake Ramore, μία γνωριμία με την αβυσαλέα σκοτεινή ψυχή των παιχνιδιών.

 

Και την εξαιρετική Κούκλα του Abuno, ένα εξωφρενικά θεσπέσιο έργο (και μία αξιοπρεπέσταση στάση από μεριάς του ιδίου).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Άντε κι εις ανώτερα, ώ φόρουμ.

Edited by KELAINO
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και σε όλους τους συμμετέχοντες! Ειδικά συγχαρητήρια στην πρώτη τριάδα και φυσικά στη νικήτρια Νίνα!

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα στην Έλενα για τη νίκη της, η οποία παραλαμβάνει και επίσημα το σκήπτρο της διοργανώτριας του επόμενου διαγωνισμού.

 

Συγχαρητήρια και σε όλους όσους συμμετείχαν και γέμισαν το διαγωνισμό με ποιήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε και μερικά στατιστικά του διαγωνισμού.

 

 

 

21 μέλη ψήφισαν συνολικά, τα οποία είναι:

 

deadend

Cassandra Gotha

laas7

Mesmer

Nienor

npaps

Mindtwisted

dagoncult

Oceanborn

Asgaroth

Lady Nina

Ioannis

Tiessa

Sonya

wordsmith

Πυθαρίων

Raven

KELAINO

Craft

Eugenia Rose

Stanley

 

 

Όσον αφορά τα ποιήματα:

 

Το Skipping Time της Lady Nina πήρε 8 φορές την πρώτη θέση, ενώ η χαμηλότερη θέση που βρέθηκε ήταν η πέμπτη.

Το Κρυμμένο του Asgaroth πήρε 4 φορές την πρώτη θέση και η χαμηλότερη κατάταξή του ήταν στην έκτη θέση.

Το Λούμπεν του npaps κατέκτησε 4 φορές την πρώτη θέση, ενώ η χαμηλότερη θέση του ήταν η έβδομη.

 

Το Μικρό ξύλινο κουτί του Mindtwisted βρέθηκε στην πρώτη θέση 2 φορές, ενώ έπεσε και μέχρι την έβδομη θέση.

Το Ηφαίστειο της deadend πήρε 2 πρωτιές και 1 φορά βρέθηκε στην τελευταία θέση.

 

Οι Βώλοι της Cassandra Gotha πήραν 1 φορά την πρώτη θέση και 2 φορές την τελευταία.

 

Ο Αφεντης κι η σκια της laas7 έφτασε 1 φορά μέχρι τη δεύτερη θέση και 2 φορές στην τελευταία.

Το Χωρίς Ρολόγια του Ioannis πήρε 1 φορά την τέταρτη θέση και 8 φορές την τελευταία.

Edited by Mesmer
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η διοργανώτρια με είχε στα όπα-όπα και δεν με έτρεχε πολύ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια ποιητές και διοργανωτές :)

 

Συγχαρητήρια μικρή νεραϊδένια νικήτρια, νομίζω ήταν αναμενόμενο :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει άλαλη... lmaosmiley.gif

woot_jump.gificon_yea.gif

 

Παιδιά, σας ευχαριστώ όλους πολύυυυυ!! :D

 

Τα συγχαρητήριά μου:

στην KELAINO, για το θέμα της -παρ'ότι πραγματικά μόλις το είδα, δεν πίστευα ότι θα μου ερχόταν έμπνευση...

στον Mesmer, για την άξια συνδιοργάνωση -ελπίζω να κρατήσεις αυτό το πόστο και στον επόμενο! ;-)

στους συμπαίκτες για τις υπέροχες συμμετοχές τους, αλλά και στους ποιητές των δύο... κουκλών, που δεν τα κατάφεραν να διαγωνιστούν.

και φυσικά, σε όσους ψήφισαν ή/και σχολιάσαν!

Για να απαντήσω στα σχόλια στο ποίημά μου, περίμενα να λήξει ο διαγωνισμός και θα απαντήσω από αύριο.

Τώρα θα πάω να χοροπηδήξω με την ησυχία μου σε όλο το σπίτι χτυπώντας παλαμάκια και γελώντας σαν μικρό παιδάκι!!clap.gif

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια μικρούλα! Και συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να ψηφίσω και να σχολιάσω, σας παρακολούθησα όμως από μακριά chinese.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στην νικήτρια και στους διοργανωτές. συχαρητήτρια και στους συμμετέχοντες. Αξία η νικήτρια !

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους.

Πολλά-πολλά συγχαρήτρια στους διοργανωτές, στους ποιητές και ιδιαιτέρως στην Έλενα για το σκοτεινό παραμύθι που μας πρόσφερε σε ποίημα!

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου συγχαρητήρια στην Lady Nina first.giffirst.gif κι έξτρα μπράβο στους KELAINO και Mesmer για τη διοργάνωση.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω πως περασα πολυ ωραια και ψοφαω για συνεχεια! :clap:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ, παιδιά!! drinks.gif Μακάρι να πάω έτσι και στην εξεταστική... :p

 

Ξεχασα να σας πω πως περασα πολυ ωραια και ψοφαω για συνεχεια! :clap:

Οπωσδήποτε θα έχει και συνέχεια! Το θέμα είναι να ξέρουμε πότε πέφτει... Ποιος καλός συνδιοργανωτής θα κάνει έναν πρόχειρο υπολογισμό, να μας πει...; happy.gif

Γιατί αν πέσει πάνω σε εξεταστική ο επόμενος, κούνια που με κούναγε...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο Ελενάκι και χίλια μπράβο σε όσους πήρατε μέρος! wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιος καλός συνδιοργανωτής θα κάνει έναν πρόχειρο υπολογισμό, να μας πει...; happy.gif

Εγώ... εγώ... :p

 

Μάλλον προς αρχές Απριλίου τον κόβω να έρχεται. Μακριά από εξεταστικές.

Κι αν δεν το πάρω απόφαση να προσπαθήσω να γράψω ποίηση, θα χαρώ να συνδιοργανώσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..