Jump to content

6o Φεστιβάλ Επιστημονικής Φαντασίας Ερμούπολης


Recommended Posts

1. Ο Νιου Ριάλιτι σώζει την παρτίδα. Η οικογένεια θα μπορέσει να... με κοιτάξει ξανά στα μάτια.

 

2. Και με επιτυχίες ελπίζω.

 

1. :rofl:

 

2. :drinks:Ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nikosal

    45

  • DinoHajiyorgi

    22

  • mman

    13

  • wordsmith

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Είκοσι μέρες έμειναν για το φεστιβάλ και να ενημερώσω ότι έχουν ήδη ληφθεί ήδη τρία «ρομποτικά» διηγήματα, όπως τα είχαμε ζητήσει. Η προθεσμία υποβολής λήγει την 1η Μαΐου, περισσότερες ανακοινώσεις για τη συγκεκριμένη εκδήλωση στις 9 Μαΐου.

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι κι εγώ με τον αδερφό μου...

 

ΝΑΙ, ρε φίλε, ΝΑΙ! :yahoo:

 

A, δε σου 'φτανε το Εργαστήριο, ε; Ήθελες κι επιδόρπιο, ε; 'Ντάξει, έδεσες!:lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Είκοσι μέρες έμειναν για το φεστιβάλ και να ενημερώσω ότι έχουν ήδη ληφθεί ήδη τρία «ρομποτικά» διηγήματα, όπως τα είχαμε ζητήσει. Η προθεσμία υποβολής λήγει την 1η Μαΐου, περισσότερες ανακοινώσεις για τη συγκεκριμένη εκδήλωση στις 9 Μαΐου.

τα διηγήματα που θα επιλεγούν θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα μας

Δηλαδή πόσα θα "επιλεγούν" από 3 διηγήματα; 2; Κι αν γίνουν 4, θα επιλεγούν 3; Κι αν γίνοτν 5, θα επιλεγούν 4; Κι αν... :tease:

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι κι εγώ με τον αδερφό μου...

 

ΝΑΙ, ρε φίλε, ΝΑΙ! :yahoo:

 

A, δε σου 'φτανε το Εργαστήριο, ε; Ήθελες κι επιδόρπιο, ε; 'Ντάξει, έδεσες!:lol::rofl:

 

Το ορεκτικό λείπει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν υπάρχει δρομολόγιο από Πειραιά για Σύρο την Παρασκευή 11/5 το απόγευμα;;; Τουλάχιστον τέτοιο που να βολεύει το ΦΕΦΕ και να μη χάνεις όλη την Παρασκευή. Εγώ μόνο αυτά βρήκα. Τα γρήγορα, που πήγαιναν σε 2 ώρες, τι έγιναν; Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση; Παίρνουμε άδεια την Παρασκευή; (Κι αν δε γίνεται; )

Link to comment
Share on other sites

Παίρνουμε άδεια την Παρασκευή;

 

Πάρε άδεια. Έλα με το πρωινό των 8. Παρέα με τον μπατίρη σου. Για κανα 5άωρο!! :tease:

Link to comment
Share on other sites

Παίρνουμε άδεια την Παρασκευή;

 

Πάρε άδεια. Έλα με το πρωινό των 8. Παρέα με τον μπατίρη σου. Για κανα 5άωρο!! :tease:

 

Το ζήτημα είναι αν θα μου δώσουν άδεια. Αν μου δώσουν, θα πάω από το απόγευμα της Πέμπτης, που φεύγει πιο λογική ώρα. Ευχαριστώ για την πρόσκληση, αλλά θα είναι μεγάλη ταλαιπωρία να είμαι στις 7.35 το πρωί στο λιμάνι(5 ώρες κάνει;!).

Link to comment
Share on other sites

Παίρνουμε άδεια την Παρασκευή;

 

Πάρε άδεια. Έλα με το πρωινό των 8. Παρέα με τον μπατίρη σου. Για κανα 5άωρο!! :tease:

 

Το ζήτημα είναι αν θα μου δώσουν άδεια. Αν μου δώσουν, θα πάω από το απόγευμα της Πέμπτης, που φεύγει πιο λογική ώρα. Ευχαριστώ για την πρόσκληση, αλλά θα είναι μεγάλη ταλαιπωρία να είμαι στις 7.35 το πρωί στο λιμάνι(5 ώρες κάνει;!).

post-1004-0-60412900-1335463198_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Management

11/05/2012 07:35 ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΣΥΡΟΣ BLUE STAR ITHAKI 11/05/2012 11:35

13/05/2012 16:00 ΣΥΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑΣ BLUE STAR ITHAKI 13/05/2012 20:00

 

Δεν έχω κλείσει αλλά τα παραθέτω πληροφοριακά. Δείτε εδώ: http://www.bluestarf...ntent.asp?loc=1

 

Αν χάνω κάτι πείτε το μου και εμένα.

 

 

Επίσης όποιος έχει πληροφορίες ή το οργανώνει ας το πει και στους άλλους ... αν και κάτι μου λέει οτι όλοι την τελευταία στιγμή θα το κάνουνε ... χε χε

Link to comment
Share on other sites

11/05/2012 07:35 ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΣΥΡΟΣ BLUE STAR ITHAKI 11/05/2012 11:35

13/05/2012 16:00 ΣΥΡΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑΣ BLUE STAR ITHAKI 13/05/2012 20:00

07:35 αναχωρεί το πλοίο την Παρασκευή πρωί;!

 

Και το πλοίο... μάλλον δεν είναι απέναντι από το ΗΣΑΠ πλέον ε; Πρέπει να πάρουμε το λεωφορείο του λιμανιού;

 

Αν τα πράγματα εξελιχθούν καλώς, και έρθω τελικά, όσοι φεύγουμε μαζί να συνεννοηθούμα μιας συνάντησης στο λιμάνι εκτός καραβιού.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Αυτό με το πρωινό δε το πρόσεξα ... γι αυτό σας λέω .. μιλάτε γιατί τη βλέπω τη δουλειά κολυμπώντας :p

 

Θα πρέπει να σκεφθώ εναλλακτικές ... :mf_sherlock:

Link to comment
Share on other sites

Το πρωινό πλοίο, το Blue Star Ιθάκη συγκεκριμένα, είναι απέναντι από τον ηλεκτρικό, ναι. Δεν κάνει -φυσικά- πέντε ώρες, αλλά τέσσερις, και είναι άνετο και ωραίο πλοίο. Συνιστώ θέση αριθμημένη, έχει 2-3 ευρώ περισσότερα από την κοινή, κάτι τέτοιο τέλος πάντων, αλλά κάθεσαι σίγουρα.

 

Δυστυχώς, τα ταχύπλοα δεν έχουν μπει ακόμα (ή τουλάχιστον δεν έχει ανακοινωθεί πότε ξεκινούν) λόγω της κρίσης, της μειωμένης κίνησης και της αύξησης της τιμής των καυσίμων. Σε διαφορετική περίπτωση θα υπήρχε κάποιο νωρίς το απόγευμα, που το περιμέναμε πάντα για να ξεκινήσουμε, αφού έφτανε εδώ κατά τις 19:00. Δυστυχώς αυτή η πολυτέλεια φαίνεται ότι χάθηκε για φέτος και (δυστυχώς ξανά) οι ταξιδιώτες έχουν δύο επιλογές.

 

(α) άδεια την Παρασκευή, κάτι που για αρκετούς (πχ. τους εκπαιδευτικούς, αλλά και άλλους πολλούς) φοβάμαι ότι θα είναι δύσκολο.

(β) χάνουν την πρώτη μέρα, με τις πέντε εκδηλώσεις της... Δεν θα είναι ευχάριστο, αλλά τι να κάνουμε;

 

Τέλος πάντων, ό,τι μπορεί βέβαια ο καθένας. Στην περίπτωση του απογευματινού ταξιδιού, μάλλον δεν συμφέρει το Ιεράπετρα αλλά το Blue Star 2 που (με τα σημερινά δεδομένα) φεύγει μια ώρα αργότερα, αλλά είναι ταχύτερο. Συνήθως μπαίνουν μαζί στο λιμάνι.

 

Ως τις 11 Μαΐου πάντως ίσως υπάρξουν αλλαγές, οπότε επιβεβαιώστε πιο κοντά στην ημερομηνία.

 

Με την ευκαιρία που μιλάμε για το βράδυ της Παρασκευής: Ανακοινώθηκε εδώ η πιο σημαντική εκδήλωση της βραδιάς.

Edited by nikosal
Link to comment
Share on other sites

Υπενθύμιση:

 

Την 1η Μαΐου κλείνει η προθεσμία για την υποβολή «ποζιτρονικών» διηγήματων.

 

Την ίδια μέρα θα ανακοινωθεί (κάποια στιγμή νωρίς το απόγευμα) στην ιστοσελίδα redworlds.gr η short list για το καλύτερο διήγημα του 2011, όπως είχε προκηρυχθεί εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθουμε κι εμείς, ο Rhayader κι εγώ.

Ντίνο, δε μας βολεύει το πρωινό πλοίο, δυστυχώς (ή ευτυχώς, αν το δει κανείς από τη δική σου πλευρά!)

Καλή μας αντάμωση!

Link to comment
Share on other sites

εγώ, πάλι, δεν μπορώ :( είναι γραφτό να ξαναεπισκεφτώ την όμορφη Σύρο άλλη φορά. καλά να περάσετε και τρελή επιτυχία στο ΦΕΦΕ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που ΔΕΝ μπορώ, είναι να περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, δε μας βολεύει το πρωινό πλοίο, δυστυχώς (ή ευτυχώς, αν το δει κανείς από τη δική σου πλευρά!)

"Δυστυχώς" Γιώργο. Και από τη δική μου πλευρά. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθουμε κι εμείς, ο Rhayader κι εγώ.

 

:good: :drinks:

 

Νίκο (για έκτη φορά γκρινιάρης) πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Ο αντιπρόσωπος της οικογένειας θα φύγει με το πρωινό πλοίο. :boat:

Εγώ πάλι... :asad:

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που ΔΕΝ μπορώ, είναι να περιμένω...

 

τυχερούλα! :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν μπορώ με το πρωινό οπότε θα φτάσω το βράδυ της Παρασκευής. Ελπίζω να μην έχετε τελειώσει όοοοολα τα παγωτά μόνοι σας.:huh:

 

 

Link to comment
Share on other sites

mman δεν έχω πρόγραμμα ακόμα. Αλλά τι ρωτάς τώρα και εσύ ο παλιός; Από «απόγευμα Παρασκευής ως μεσημέρι Κυριακής», δεν σου αρκεί αυτό για πρόγραμμα;

 

Μελκιάδες... Το παγωτό θα το προλάβεις. Αλλά κάποια πράγματα θα τα χάσεις. Το ταξίδι πρωί Παρασκευής θα ήταν η καλύτερη περίπτωση για τους ταξιδιώτες μας (και εμάς), αλλά καταλαβαίνω ότι πολλοί δουλεύουν...

Edited by nikosal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..