Jump to content

Δήλωση πρόθεσης συμμετοχής στα Παιχνίδια του SFF.gr


aScannerDarkly
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Write-off
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ρακόρ
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Πλοτς!
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ατάκα/εικόνα κι επί τόπου
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Flash Fiction Live (FFL)
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

Recommended Posts

Χρήστο, Ειρήνη και Μπάμπη, η ψηφοφορία για τον διαγωνισμό λήγει την άλλη Παρασκευή και νομίζω μπορούμε σιγά-σιγά να ανασκουμπωθούμε για το παιχνιδάκι μας. Επιβεβαιώστε την πρόθεση συμμετοχής, ας δηλώσει ενδιαφέρον και όποιος άλλος θέλει (υπενθυμίζω, θα τρέξουμε εικόνα και επί τόπου), και θα σας δώσω εικονίτσα από Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να δηλώσω συμμετοχη στο επόμενο, αλλά σαν διοργανωτής;

Έξι χρόνια που λέτε  είμαστε στο σφφ και δεν έχουμε διοργανώσει ποτέ μας τίποτα :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μπορείς! Έχουμε Μπάμπη και Γιάννη, λοιπόν, αναρωτιέμαι αν θα εμφανιστούν η Ειρήνη και ο Χρήστος. Όπως και να έχει, εγώ την εικόνα σας την έχω έτοιμη. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δώσει ακόμα, θα ανεβάσω αύριο το θρεντ σας :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γγιάννη ετοιμάζουμε κάτι σπέσιαλ για μετά το εικόνα και επί τόπου, λογικά σήμερα ή αύριο θα ανακοινωθεί. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Ερινύες 2017 ή κάτι άλλο Καλοκαιρινό αντίστοιχο;

 

Παίζει να παίξω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακούγεται πολύ ενδιαφέρον, αναμένουμε ευγενεστάτη πυργοδέσποινα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα θέλαμε να παίξουμε ένα write off με τον Sigma. Αν υπάρχει ήδη κάποιο παιχνίδι προγραμματισμένο, ας γίνει πρώτο, απλά ενημερώνω κι εδώ...

 

Αν θέλει κανείς άλλος να συμμετέχει, ευπρόσδεκτος/η!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο jjohn εχει δηλωσει προθεση να δωσει εισαγωγη!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό!

 

Λοιπόν, Μάγδα και Θοδώρη σε πρώτη φάση μου  λέτε τι είδος  θέλετε(νταξ,  το παίζω Πυθία και λέω φάντασι, αλλά μου το επιβεβαίωνετε  απλώς για τα τυπικά)

 

Το φιλοσοφώ λιγουλάκι και  θαρρώ πως η  Παρασκευή είναι μια καλή μέρα για να ανοίξει το τόπικ, αφού και ο διαγωνισμός φαν-φικ θα είναι στα τελειώματα του!

 

 

Θα 'ναι τιμή μου :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα μιλήσαμε, τα συμφωνήσαμε, και καταλήξαμε με συνοπτικές διαδικασίες στο contemporary fantasy.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Θα ήθελα να παίξω κι εγώ κάτι. Κάτι μικρό κατά προτίμηση, αλλά δε με πολυνοιάζει τι. Κάτι χαριτωμένο και σουλούδικο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι σουλούδικο, αλλά αν θέλετε σας διοργανώνω. Εισαγωγή, απόσπασμα, δεν ξέρω τι μυστήριο έχεις κατά νου. Χαριτωμένο πάντα. Να παίξω δεν παίζει. .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι σουλούδικο, αλλά αν θέλετε σας διοργανώνω. Εισαγωγή, απόσπασμα, δεν ξέρω τι μυστήριο έχεις κατά νου. Χαριτωμένο πάντα. Να παίξω δεν παίζει. .

Ναι, ναι!

 Όλοι (φαντάζομαι) θα ήθελαν να δουν κάτι χαριτωμένο από τα χεράκια σου ή τέλος πάντων κάτι που εσύ θεωρείς  χαριτωμένο (και χωρίς ουρά…)

Disclaimer: Αυτό δεν σημαίνει πρόθεση συμμετοχής, μόνον ανάγνωσης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σουλούδικο:

 

Υλικά

1/2 πακέτο κριθαράκι
3 φρέσκιες ντομάτες ή μία κονσέρβα ντοματάκια
1/2 φλιτζάνι λάδι
4 φλιτζάνια νερό
αλάτι και πιπέρι


Εκτέλεση

- Βάζετε σε μία κατσαρόλα το λάδι να κάψει
- Ρίχνετε την ντομάτα
- Αλατοπιπερώνετε
- Προσθέτετε το νερό και αφήνετε να βράσει
- Ρίχνετε το κριθαράκι και χαμηλώνετε τη φωτιά να σιγοβράσει
- Προσοχή να μην είναι πηχτό

 

:dazzled:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι και ονομασία για ορφανό γιουβέτσι αλλά σουλούδικο είναι και κάθε φαγί που τα έχει τα ζουμάκια του κι έχει χυλώσει κι όμορφα. Σουλούδικο, ρε παιδί μου.

 

Λοιπόν, κουμπαρούλα, για πες :) Θέλεις να βάλουμε τον Ηφ να μας ψάχνει τίποτα εικόνες; Θέλεις να μας δώσει παράγραφο (σκέψου το αυτό πρώτο πριν το απαντήσεις :p) Θέλεις ό,τι (φάντασυ) να 'ναι; Άντε και κάναν τρόμο, δεν είμαι για εφ μόνο αυτές τις μέρες, δεν έχω μυαλά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα έπαιζα μια εικόνα, νομίζω δεν έχω παίξει ποτέ. Είδος δεν έχω θέμα, φάνταζι, τρόμο, ό,τι έχει όρεξη ο διοργανωτής μας. Εικόνα από γιουβετσάκι μη μας βάλει μόνο ^_^

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χουμ χουμ. Εικόνα λοιπόν. Εκτός αν θέλετε και εικόνα και παράγραφο (και τραγούδι και βίντεο). Έχω διάθεση να σας παιδέψω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..