Jump to content

45ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμος, Θέμα: Κληρονομιά


DinMacXanthi
 Share

Επιλέξτε το θέμα  

23 members have voted

  1. 1. Επιλέξτε το θέμα

    • Κληρονομιά
      8
    • "Ζει μέσα στο σπίτι"
      7
    • "Ένα αστείο ήταν..."
      8


Recommended Posts

Σε ξέρουμε εσένα, 2 ώρες πριν τιν διορία θα ξεκινήσεις και θα μας πατήσεις σαν σκουλήκια!

Ωραία τα λες μοδεράτορα. Πες κι άλλα μπας και την ματιάσουμε και δεν γράψει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα σκάει η ηλίθια ερώτηση του μοδεράτορα... 3850 λέξεις δεν είναι το όριο; :p

Link to comment
Share on other sites

Μοδεράτορας από τα λιντλ  :p

Ναι...

Edited by jjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ, αυτός ο διαγωνισμός εξελίσσεται σε μαρτύριο.

 

Έγραψα μία ιστορία, την ολοκλήρωσα, την διάβασα μία φορά και σκέφτηκα "ΤΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ".

 

Την άφησα στην άκρη και ξεκίνησα καινούργια.

Ένα πράγμα απερίγραπτο το οποίο μπορεί να μην βγάλει πολύ νόημα, αλλά το προτιμάω από το πρώτο.

 

Οπότε θα ανεβάσω αυτό. Μάλλον. Δεν ξέρω.

Θα μεταναστεύσω με τους Μασάι και την Κοκκίνου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να πας!

Θα 'χουν και καλές ιστορίες με βουντού και τέτοια να σε πουν  για έμπνευση. Κι η Κοκκίνου τώρα που το σκέφτομαι φέρνει λίγο σε μούμια τελευταία ... :mf_sherlock:

 

Τέσπα, χαζομάρες τέλος, νομίζω είμαι σε καλό δρόμο με την ιστορία μου. Δεν έχω φιλοδοξίες για πολύ ψηλά αφού και η ιστορία δεν κάνει για διαγωνισμό γενικότερα και είναι η έκτη μου συμμετοχή (οι άρτιες συμμετοχές μου βλέπε  και πήραν τον μπούλο με συνοπτικές διαδικασίες), αλλά νομίζω δεδομένων των πραγμάτων είναι μια καλή ιστορία, τελείως διαφορετική απ'ό,τι έχω γράψει μέχρι τώρα, αφού ως γνωστόν σε κάθε διαγωνισμό βγαίνει από μέσα μου ο συγγραφικός χαμαιλέοντας(τρομάρα του :p). Δεν έκανα πολύ δουλειά σήμερα, αλλά θα προσπαθήσω να κάνω τώρα πριν κοιμηθώ στην τελευταία σκηνή.   Τίτλο πραγματικά δεν μπορώ να βρω οπότε  εκτός  απροόπτου πάλι με κάνα Δεν Ξέρω θα  βρεθούμε.

 

εδιτ: Παπάρια δουλειά έκανα αλλά τέλος πάντων :p Ακούω ένα ep και κοιμάμαι... Ciao

 

Υ.Γ Μόνο για μεταλλάδες:

black metal δίσκος της χρονιάς(ή μέχρι να μου περάσει η πόρωση :p) με  συνοπτικές διαδικασίες 

https://www.youtube.com/watch?v=5qQl7-i1vQw

Δημήτρη (SymphonyX13)  τσέκαρε.Τρομερό πάντρευμα heavy/black και το λέω εγώ που δεν μου άρεσε ποτέ το heavy metal( δεν ξέρω π.χ ούτε ένα τραγούδι Iron Maiden πέρα από το fear of the dark  :mf_sonne:

Τόσο air guitar στα σόλοζ είχα καιρό να ρίξω. Και οι ριφφάρες δεν πιάνονται γιαμ-γιαμ

 

 

εδιτ: Χρόνια Πολλά στην Άννα μας  :holiday:  Πολύχρονη! Ό,τι επιθυμείς!

Edited by jjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, ευχαριστώ! :kissing:

 

Γράφτε, καλέ, μη θεωρηθώ γρουσούζα, πρώτη φορά σε διαγωνισμό μετά από χρόνια και... πάτος οι συμμετοχές. Που θα το βάζουν ως όρο στους επόμενους "να μην πάρει μέρος η Cassandra Gotha".

 

:clover:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όχι μη ανησυχεις,θα ανεβάσω, δεν το βάζω κάτω.

Έγραψα μία ιστορία ολόκληρη, την διάβασα δεν μου άρεσε καθόλου, την πέταξα.

Ξεκίνησα καινούργια και μου αρέσει. Ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι από δουλειά να την δουλέψω. Μπορεί να ανέβει και σήμερα αργά το βράδυ αλλιώς το αργότερο αύριο :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη να το προσέξεις αυτό, το έκανα και γω στο φαντασίας και δε μου βγήκε σε καλό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. αλλά βγήκε καλό σ'εμας :p

Γιαννάρα μην ακούς κανέναν....

Ανέβασε και τώρα αν είναι :p :P :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σωπάστε ρε, θα ανεβάσω κι αν δεν σας αρέσει χέστηκα :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να πας!

Θα 'χουν και καλές ιστορίες με βουντού και τέτοια να σε πουν  για έμπνευση. Κι η Κοκκίνου τώρα που το σκέφτομαι φέρνει λίγο σε μούμια τελευταία ... :mf_sherlock:

 

Τέσπα, χαζομάρες τέλος, νομίζω είμαι σε καλό δρόμο με την ιστορία μου. Δεν έχω φιλοδοξίες για πολύ ψηλά αφού και η ιστορία δεν κάνει για διαγωνισμό γενικότερα και είναι η έκτη μου συμμετοχή (οι άρτιες συμμετοχές μου βλέπε  και πήραν τον μπούλο με συνοπτικές διαδικασίες), αλλά νομίζω δεδομένων των πραγμάτων είναι μια καλή ιστορία, τελείως διαφορετική απ'ό,τι έχω γράψει μέχρι τώρα, αφού ως γνωστόν σε κάθε διαγωνισμό βγαίνει από μέσα μου ο συγγραφικός χαμαιλέοντας(τρομάρα του :p). Δεν έκανα πολύ δουλειά σήμερα, αλλά θα προσπαθήσω να κάνω τώρα πριν κοιμηθώ στην τελευταία σκηνή.   Τίτλο πραγματικά δεν μπορώ να βρω οπότε  εκτός  απροόπτου πάλι με κάνα Δεν Ξέρω θα  βρεθούμε.

 

εδιτ: Παπάρια δουλειά έκανα αλλά τέλος πάντων :p Ακούω ένα ep και κοιμάμαι... Ciao

 

Υ.Γ Μόνο για μεταλλάδες:

black metal δίσκος της χρονιάς(ή μέχρι να μου περάσει η πόρωση :p) με  συνοπτικές διαδικασίες 

https://www.youtube.com/watch?v=5qQl7-i1vQw

Δημήτρη (SymphonyX13)  τσέκαρε.Τρομερό πάντρευμα heavy/black και το λέω εγώ που δεν μου άρεσε ποτέ το heavy metal( δεν ξέρω π.χ ούτε ένα τραγούδι Iron Maiden πέρα από το fear of the dark  :mf_sonne:

Τόσο air guitar στα σόλοζ είχα καιρό να ρίξω. Και οι ριφφάρες δεν πιάνονται γιαμ-γιαμ

 

 

εδιτ: Χρόνια Πολλά στην Άννα μας  :holiday:  Πολύχρονη! Ό,τι επιθυμείς!

Ότι και να λες Γγιάννη, την θέση που έχω πάρει και στα τρια write-off που έχω πάρει μέρος, την έχω ήδη καπαρωμένη και για τον διαγωνισμό!  :)

Τσέκαρα, άκουσα και γούσταρα. Ωραίο το "I smell blood", θα πέσει ακρόαση, ολόκληρου του δίσκου.

Υ.Γ. Τους Hoth, τους άκουσες τελικά;

 

Γιάννη, ευχαριστώ! :kissing:

 

Γράφτε, καλέ, μη θεωρηθώ γρουσούζα, πρώτη φορά σε διαγωνισμό μετά από χρόνια και... πάτος οι συμμετοχές. Που θα το βάζουν ως όρο στους επόμενους "να μην πάρει μέρος η Cassandra Gotha".

 

:clover:

Καταρχάς, πολύχρονη Άννα, να τα χιλιάσεις! Αν το λες εσύ αυτό για τις συμμετοχές, τι να πω και εγώ, στην πρώτη μου συμμετοχή σε διαγωνισμό; Αν είναι λίγες(που ευελπιστώ πως θα έχουμε ντεμαράζ τις τελευταίες μέρες) θα πρέπει να αλλάξω το όνομα από "SymphonyX13" σε "Περονόσπορος!" :lol:

 

 

Όχι μη ανησυχεις,θα ανεβάσω, δεν το βάζω κάτω.

Έγραψα μία ιστορία ολόκληρη, την διάβασα δεν μου άρεσε καθόλου, την πέταξα.

Ξεκίνησα καινούργια και μου αρέσει. Ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι από δουλειά να την δουλέψω. Μπορεί να ανέβει και σήμερα αργά το βράδυ αλλιώς το αργότερο αύριο :)

Πάντως, αυτό το "γράφω ολόκληρη ιστορία, την διαβάζω, δεν μου αρέσει, την πετάω στον κουβά και ξεκινάω από την αρχή" με ξεπερνάει παιδιά! Εγώ, σπάω το κεφάλι μου να βρω μια ιδέα να μου κάνει "κλικ" και προσπαθώ να την αναπτύξω όσο καλύτερα μπορώ. Δεν μπορώ να το κάνω αυτό με τίποτα!

Edited by SymphonyX13
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σωπάστε ρε, θα ανεβάσω κι αν δεν σας αρέσει χέστηκα :p

 

Ανέβασε πασάκα μου :p

 

Υ.Γ. Τους Hoth, τους άκουσες τελικά;

 

Όχι πολύ και καλά που μου το θύμησες. Είμαι λίγο τα ζώα μου αργά σε τέτοια θέματα. Θα έχεις νέα σύντομα...

 

---------------

Το λοιπόν σήμερα έριξα μια υπερωρία στην δουλειά   όχι γιατί είμαι λαρτζ αλλά γιατί  αυτοί που  ήρθαν πριν από μένα δεν έλεγαν να ξεκουμπιστούν.

Δώστε μου ένα διωράκι να συνέλθω πλιζ.

---------------

Λοιπόν, Άννα, λέω να φάω μια πίτσα στην υγειά σου(και εις βάρος της δικιάς μου   :D) και να ξεκινήσω :)

Πάω να την αγοράσω :) :)

Ωχ, αμάν...μου έκατσε βαριά...

Edited by jjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να αποσυρθώ από το διαγωνισμό, όσο ήταν η δουλειά μόνο την πάλευα αλλά κατάφερα να αρρωστήσω κιόλας (τη γλίτωσα όλο το χειμώνα και αρρώστησα τώρα που έχει 30 βαθμούς) οπότε δεν βλέπω να ολοκληρώνω ως αύριο το βράδυ. Καλή τύχη στους υπόλοιπους συμμετέχοντες.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στον Γουιλλιαμ και καθυστερημενα χρονια πολλα στην Αννα μας!

 

Παιδια, προσπαθω. Αληθεια.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να αποσυρθώ από το διαγωνισμό, όσο ήταν η δουλειά μόνο την πάλευα αλλά κατάφερα να αρρωστήσω κιόλας (τη γλίτωσα όλο το χειμώνα και αρρώστησα τώρα που έχει 30 βαθμούς) οπότε δεν βλέπω να ολοκληρώνω ως αύριο το βράδυ. Καλή τύχη στους υπόλοιπους συμμετέχοντες.

post-1837-0-60994900-1494434423.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να αποσυρθώ από το διαγωνισμό, όσο ήταν η δουλειά μόνο την πάλευα αλλά κατάφερα να αρρωστήσω κιόλας (τη γλίτωσα όλο το χειμώνα και αρρώστησα τώρα που έχει 30 βαθμούς) οπότε δεν βλέπω να ολοκληρώνω ως αύριο το βράδυ. Καλή τύχη στους υπόλοιπους συμμετέχοντες.

 

Περαστικά William. Περίμενα πάντως να διαβάσω την ιστορία σου, γιατί δεν νομίζω να έχω ξαναδιαβάσει κάτι δικό σου σε τρόμο.  Θα την ολοκληρώσεις τουλάχιστον όταν γίνεις καλά για να την διαβάσουμε έστω και καθυστερημένα; :)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που ταλαιπωρούμαι τόσο σε έναν διαγωνισμό / συγγραφικό παιχνίδι. Πρώτη φορά που γράφω ολόκληρη ιστορία 3800 λέξεων και την πετάω στην άκρη γιατί δεν μου κάνει καθόλου κλικ.

Αλλά τελικά τα κατάφερα. Νιώθω ήδη κομμάτια και σκέφτομαι να κοιμηθώ με τις κότες.

Το ανοσιούργημα μου είναι έτοιμο, στις 2671 λέξεις και με ένα θέμα που μου ήρθε κυριολεκτικά πριν 2 μέρες.

 

Απολαύστε ανεύθυνα.

 

Κάτω από τις ράγες (κρύβονται οι ραγάδες... κακό)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Για να μη κάνω καμιά πατάτα...αύριο τα μεσάνυχτα είναι η λήξη σωστά ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι, Βασίλη, αύριο τα   μεσάνυχτα, καλά άκουσες, αν και κάτι πήρε το αυτί μου ότι επειδή γνωστή γραφική φυσιογνωμία του φόρουμ θέλει να πάει να δει θρασο/μεταλ/πανκ/χαρντκορ συναυλία   αύριο το βράδυ παίζει να παίξει μικρή παρατασούλα  μερικών ωρών  γιατί έχει να γράψει και την διαθήκη του μέχρι το απόγευμα που θα πάει....

 

Πέρα από την πλάκα, θα προσπαθήσω να το τελείωσω σήμερα κιόλας Αν  πάντως όντως δω ότι δεν προλαβαίνω -και θέλω ακόμη να συμμετάσχω- θα ενημερώσω για την παρατασούλα μερικών ωρών.

 

 

εδιτ: Είχα γράψει μια μαλακία αλλά όπως το σκέφτομαι είναι ακόμη μεγαλύτερη μαλακία απ'ό,τι είχα υποθέσει αρχίκα. Κρίμα που με διάβασαν και δύο άτομα τουλάχιστον και δεν μπορεί να κρυφτεί η ντροπή..

 

εδιτ: Είμαι gg με κριτικές.  Αφήστε με να περάσω μία τελευταία τώρα πριν κοιμηθώ και βλέπουμε αν θα σκάσει σήμερα ή αύριο. Μάλλον αύριο

 

εδιτ:  Αύριο τελικά. Έχω θέματακι με το τέλος μου  και δεν ξέρω πώς να το φτιάξω γιατί είμαι  μόλις στις 3.779 και εικάζω ότι θέλω για να γίνει σωστά άλλες 500 λέξεις και δεν υπάρχει κάτι για να σβήσω(Δηλαδή υπάρχει, αλλά άμα σβήσω εκείνα, σβήνω αυτά που πραγματικά μου αρέσουν στο διήγημα)

 

Σας αφήνω με την αγωνία για το αν θα τα καταφέρω ή όχι(ευτυχώς που κοιμάστε ήδη και δεν διαβάζετε το εν λόγω ποστ  γιατί διαφορετικά γιοκ ύπνος :p) και πάω ν την πέσω αφού σε  πεντέ-μιση ώρες θα πρέπει να  ξυπνήσω για να πάω να βγάλω την μπαγκέτα μου 

 

Να είστε stand-by για παράταση μερικών ωρών.  Ελπίζω να μην χρειαστεί, αλλά για καλού και για κακού  ένα διωράκι έξτρα καλό θα μας έκανε. Είμαστε φιλόμουσοι τι να κάνουμε :p

 

εδιτ: Ξέχασα να πω ότι τελικά τίτλο  δεν βρήκα άρα θα βομβαρδίσω με Δεν Ξέρω. Ο ρε βουάρ

Edited by jjohn
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία στιγμή εμφανίζομαι (απρόσκλητος, ναι) με την ιστορία μου. Δεν τη διαφήμισα νωρίτερα γιατί αφενός ξεκίνησα τις τελευταίες μέρες κι αφετέρου δεν με ικανοποιούσε ούτε πριν ούτε τώρα (σαφώς δεν φταίει το πολύ καλό θέμα, αλλά το κούφιο μου κεφάλι που γύρισε στο επίπεδο δημοτικού). Ενιγουεϊ, την ανεβάζω για το παιχνίδι, λογικά η τελευταία μου (και 2η) ιστορία κατά την ΕΣ περίοδο, ελπίζω από Ιούλη-Αύγουστο-φθινόπωρο-κάποτε όσο ζω να με ξαναεπισκεφτεί η κυρά-Μούσα.

 

Τέρμα οι φλυαρίες:

Ό,τι δεν είναι πια νεκρό

Και καλό είναι να μην ξεθάβεται.

 

Και οι 3 κριτικές: 1, 2, 3

 

Υ.Γ. Είμαι πτώμα, ελπίζω να τα ανέβασα όλα σωστά. Καλή επιτυχία σε όσους γράφους και καλό διαγωνισμό να έχουμε! :)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο πριν τις 8 και ειμαι ακομη με 200 λεξεις που δεν ξερω καν αν θα κρατησω. Τα λεμε το βραδυ. Αφου μας εκανε sneak attack ο συζυγος, ομως, νιωθω ηθικα υποχρεωμενη να το παλεψω, τουλαχιστον.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..