Jump to content

45ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμος, Θέμα: Κληρονομιά


DinMacXanthi
 Share

Επιλέξτε το θέμα  

23 members have voted

  1. 1. Επιλέξτε το θέμα

    • Κληρονομιά
      8
    • "Ζει μέσα στο σπίτι"
      7
    • "Ένα αστείο ήταν..."
      8


Recommended Posts

Ύπουλη επίθεση από Μορφέα, εκεί που είχαμε επαναπαυτεί ότι η Αταλάντη σε θα ανεβάσει κι εγώ με τον τζτζον θα νικούσαμε τους Βούλγαρους και τα δόντια, ΤΣΑΚ! πάρτο στη μούρη :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Υπάρχει κανένας που να πιστεύει ότι όντως η γραφή έχει πέσει σε  επίπεδα Δημοτικού;

Link to comment
Share on other sites

Πυργοδέσποινα ευχαριστώ για τα περαστικά, δεν αρρώστησα τόσο χειμώνα και αρρώστησα τώρα αλλά αυτός ο καιρός είναι ύπουλος, έχει πολλές μεταβολές. Περιμένουμε να δούμε την δική σου συμμετοχή, σίγουρα μπορείς!

 

Γιάννη να' σαι καλά παιδί μου, περιμένω να δω τι θα έχεις σκαρφιστεί. Τι εννοείς με το επίπεδο δημοτικού;

 

Άννα σε ευχαριστώ πολύ για το γλυκύτατο αρκουδάκι! Χρόνια Πολλά κιόλας για τα γενέθλιά σου, παρέλειψα να σου ευχηθώ μέσα στο τρελοκομείο των τελευταίων ημερών.

 

Δημήτρη ευχαριστώ, ναι θα την ολοκληρώσω και θα την ανεβάσω. Δεν έχεις ξαναδιαβάσει τρόμο από' μένα γιατί δεν έχω ξαναγράψει, είναι η πρώτη μου απόπειρα και είμαι περίεργος να δω τι θα καταφέρω.

Edited by WILLIAM
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το

Κριτικές:

εδώ εδώ κι εδώ


ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΣΑΠ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΕ Ε ΑΠΟΛΥΟΥΕ ΜΑΛΛΟΝ
Ολα gg

 

------

 

 Καλή επιτυχία σε όσους γράφους

 

Θεωρία γράφων <3

Edited by jjohn
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το νταμπλ ποστ αλλά κάνω νέο επειδή θέλω να βεβαιωθώ ότι θα το δει κόσμος

 

Ε... μπορεί κανείς να επιβεβαιώσει ότι τα γράμματα στο pdf  της ιστορίας μου εμφανίζονται νορμάλ; Γιατί κατέβασα τώρα το έγγραφο, το άνοιξα και μου φαίνονται όπως να 'ναι. Πιθανώς να φταίει ρόλο  το ότι εβρίσκομαι σε λίνουξ.  

 

Τι εννοώ:

post-2671-0-27904400-1494499212_thumb.png

 

Επί της ευκαιρίας, όποιος θέλει στέλνει και μήνυμα viber. Φάρσα δεν μπορείτε να μου κάνετε, σόρρυ,  γιατί έχω άλλο νούμερο στο κινητό.

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στο pdf φαινονται οπως να ναι. Στο word ειναι κομπλε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε τι είστε εσείς, μέχρι να γυρίσει κάποιος πλευρό, έχετε γράψει 8 σελίδες σχόλια.
Εγώ είχα κλειστεί εκτός φόρουμ για μερικές μέρες και τον τελευταίο μήνα έμπλεξα με Κοπεγχάγες, 8ωρες δουλειές, ένα βιβλίο ενός πρώην φυλακόβιου, κι ένα paper για ισλαμικο νεοπλατωνισμό που μεταφράζω, και δεν είμαι πολύ καλά. Εντωμεταξύ έχω στα pending κάτι σχόλια στον ΜακΞάνθη που του είχα υποσχεθεί από τον Γενάρη, μια μετάφραση της πυργοδέσποινας, ένα ριβιού για έναν γνωστό που εκδόθηκε, που ούτε καν έχω βρει χρόνο για δικά μου διαβάσματα (και δεν είμαι μάλλον καθόλου καλά).

Ούτε καν τα απαιτούμενα σχόλια για να ψηφίσω κανονικά δε με βλέπω να μαζεύω πάλι.

Άντε να διαβάσω τις συζητήσεις και να διαβάσω κάποιες ιστορίες. Υποβιβάζομαι κατευθείαν σε σιχαμερό forum lurker, το παραδέχομαι. Βέβαια όταν παίξει ωραία συζήτηση για τη φύση του τρόμου, εκεί θα τραβηχτώ αυτόματα σαν τη μύγα στο σκατό.

Καλή επιτυχία σε όλους!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στο pdf φαινονται οπως να ναι. Στο word ειναι κομπλε

 

ok, merci,

Θα την βγάλετε με word  και online προβολή (προς το παρόν...)

----

Ευχαριστώ πολύ Αταλάντη!!!

Πιο γρήγορη κι από τζίνι είσαι στην εκπλήρωση επιθυμιών :)

Edited by jjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στις 700 λέξεις. Γελάνε κι οι πέτρες. Think happy thoughts.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

We believe in you!

 

Έχεις ακόμα 9μισή ώρες και  θα σου δώσουμε και μια παρατασούλα αν είναι να μας παίξεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Πυργοδέσποινα είμαι σίγουρος ότι μέχρι να πέσει ο ήλιος θα είσαι έτοιμη με μια ιστορία που - τι πρωτότυπο - θα θρονιαστεί στην κορυφή του βάθρου.

 

Κώστα κάνεις μεταφράσεις;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στις 700 λέξεις. Γελάνε κι οι πέτρες. Think happy thoughts.

Happy thoughts at you! (Τώρα, μην ψάχνεις σωστό συντακτικό στα αγγλικά από 'μένα... )

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ζηταω απο τωρα μια ταπεινη παρατασουλα ενος διωρου και ευχομαι να μην τη χρειαστω.

 

Υ.γ. γουιλλιαμ, ναι, ο κωστας ειναι μεταφραστης και επιμελητης.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα πληροφορία (θυμάσαι τις προσπάθειές μου να γράψω στα Αγγλικά!)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Update: είμαι στις 1817. Εκείνη την παρατασούλα μερικών ωρών θα τη δώσουμε, πολυχρονεμένε μας διοργανωτή;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αναγνώστρια θα ειμαι στο συγκεκριμένο, η πολλή δουλειά τρώει την αφέντρα (και οι κοινωνικές υποχρεώσεις και οι κτηνιατρικές επισκέψεις και η κούραση).

 

Θα σας διαβάσω με καλη διάθεση και καθαρό μυαλό και θα ψηφίσω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Update: είμαι στις 1817. Εκείνη την παρατασούλα μερικών ωρών θα τη δώσουμε, πολυχρονεμένε μας διοργανωτή;

Ο διαγωνισμός λήγει στις 11.59 και αυτο είναι ακατέβατο.

11.59, τέλος.

 

ΤΕΛΟΣ.

 

Οπότε τώρα ειναι 23:34 άρα έχεις/έχετε λιγο λιγότερο απο δωδεκάμισι ώρες ακόμη.

 

Τελική ευθεία! Τα λέμε αύριο το μεσημερι!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Θεός, ευχαριστώ! Θα ανεβάσω, υπόσχομαι, είμαι στην τελική ευθεία!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για δες, μπορεί, λέω, μπορεί...

Έλα, το χεις!! Δεν εχω διαβασει ποτε ιστορια σου σε διαγωνισμο που να συμμετεχω κι εγω ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά, παιδιά, εμένα με έπιασε αγωνία με αυτά τα τελευταία. Θα με κάνετε να μη δουλέψω και να κοιτάω το ρολόι.

 

 

 

ΥΓ. Ναι, William, τέτοιος είμαι! Ό,τι είπε η πυργοδέσποινα. Κάτι παραπάνω, κάτι παρακάτω, ανάλογα την περίσταση.  :mf_trombone: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..