Jump to content

Write off #88 (Silvertooth vs Sigma)


jjohn
 Share

Write-Off #88 (Silvertooth vs Sigma)  

5 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία από τις δύο σας άρεσε περισσότερο;

    • Ντραγκόμιροφ (Silvertooth)
      2
    • Όνομα (Sigma)
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μπα δεν παίζει :p

 

 

Τέσπα. Το είπαμε και χθες. Η ψηφοφορία είναι να λήξει αύριο, αλλά μπορούμε να  δώσουμε και καμία μερούλα παραπάνω αν το επιθυμεί κανένας σιωπηλός -μέχρι τώρα- παρατηρητής. Αλλά ας το πει!!!

 

Οι ιστορίες είναι καλές, μεγάλες, μπαμπάτσικες και αξίζουν. Άντε φτάνει, σταματήστε να κυνηγάτε αυτά τα  ροζ φλαμίνγκο φλαμένγκο πώς στο κόρακα  τα λένε  και ξεκινάτε να διαβάζετε

Edited by jjohn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε κανείς στην ιστορία μου ότι ο Ερμής είναι ειδικός φρουρός και 42 ετών — πράγμα που δε γίνεται; Σας ξεγέλασα όλους.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε γίνεται;

 

Θέλω παράταση αφεντικό, δεν πρόλαβα ακόμα να διαβάσω. (αμα πεις να σταματήσω να γράφω, θα έρθω εκεί πάνω κακομοίρη μου!)

Link to comment
Share on other sites

Ο λαός μίλησε! Εγώ νίπτω τας χείρας μου :p

 

Δύο μέρες παράταση!

 

Λήξη ψηφοφορίας την ερχόμενη Κυριακή  στις  τριάντα του μηνός στις 23:59:59

 

 

Πρόσεξε κανείς στην ιστορία μου ότι ο Ερμής είναι ειδικός φρουρός και 42 ετών — πράγμα που δε γίνεται; Σας ξεγέλασα όλους.

 

Γιατί ρε μαν... Τι σε κάναμε και μας φέρεσαι  με τέτοιον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρέπει κατά την πρόσληψη να μην έχει συμπληρώσει τα 28, και από εκεί και πέρα η θητεία κρατάει λίγο (όχι 14 χρόνια — άλλωστε οι ειδικοί φρουροί υπάρχουν εδώ και μόνο 18 χρόνια).

 

 

 

Γιατί ρε μαν... Τι σε κάναμε και μας φέρεσαι  με τέτοιον τρόπο;

 

Ξέρω, ξέρω. Ξηγήθηκα σκουληκιάρικα.

 

Η ουσία του πράγματος είναι ότι έγραψα το διήγημα σκεπτόμενος μια ηλικία γύρω στα 28 — φαίνεται και από λέξεις όπως «νεαρός» σε άλλα σημεία, καθώς και από το ότι σύχναζε για ποτό στο χιπστεροτζαζάδικο, η χήρα τον έλεγε «παιδί», κλπ. Εν τέλει, λίγο πριν την παραδώσω πρόσθεσα μια ηλικία σε κάποιο διάλογο (επειδή θεώρησα ότι χρειαζόταν), αλλά την επέλεξα αυθαίρετα χωρίς να λάβω υπ' όψιν τα υπόλοιπα. Ουπς.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή/Ιωάννη/Γιεχόαναν ή όπως τέλος πάντων σε λένε τελικά, ΕΥΓΕ παιδί μου - σε δίδαξα καλά.

 

Παιδιά, ευχαριστούμε πολύ που μας διαβάσατε!

 

Και φυσικά Γγιάννη ήσουν ένας φανταστικότατος διοργανωτής - θα σε ξαναπροτιμήσουμε!

 

:holiday:  :holiday:  :holiday:

 

ΥΣ: Θοδωρή, την επόμενη φορά που θα βρεθούμε περιμένω να μου δείξεις την πρόοδό σου στο φλάουτο, από τα μαθήματα του συνονόματού σου.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τέλος!

 

Συγχαρητήρια Θόδωρη για την νίκη σου! 

Ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα τριάντα ωρών για το σακουχάτσι σε περιμένει.  Πληροφορίες  αφού μάθω πώς σκατά πρέπει να φυσήξω  για να βγει ήχος από τη μαλακία  :p

 

Δυστυχώς πέσαμε στα μέσα του Καλοκαιριού όπου η  κίνηση και η όρεξη για  ανάγνωση είναι πάντοτε πεσμένη, αλλά όπως και να 'χει ευχαριστούμε τον κόσμο που ψήφισε!

 

Αντιλ νεξτ τάιμ.

Edited by jjohn
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Να κάνετε ντουέτο και να το ανεβάσετε στο ιδερνέτι να σας καμαρώσουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα! Έχω και όνοματακι για το πρότζεκτ.

 

The Write-Offs  ήτοι οι ξεγραμμένοι :8):

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ο νικητής έχει κρυφτεί :D

 

 

Έλα, φανερώσου,  μην φοβάσαι... θα τα ακυρώσουμε τα μαθήματα :p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μην το κάνουμε σαν τα φίδια που πρέπει να παίξω φλάουτο για να σε βγάλω από τη τρύπα :p

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω κι εγώ, με τη σειρά μου, τον κόσμο που μας διάβασε, τη Μάγδα που είχε την ιδέα να κάνουμε write-off, και φυσικά το διοργανωτή μας (για την καθόλου απαιτητική εισαγωγή που μας έβαλε).

 

Γενικώς δυσκολεύτηκα, μιας και ήταν η πρώτη μου φορά, αλλά διασκέδασα επίσης. Ελπίζω να συμμετάσχω ξανά σύντομα σε κάτι αντίστοιχο.

 

Και τώρα, πρέπει αναγκαστικά να πάω για μαθήματα «shakuhachi», το οποίο απ' όσο ξέρω έχει δύο νοήματα — και μόνο το ένα αναφέρεται σε μουσικό όργανο. 

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

 

Τσεκ εδώ για παρανοϊκο σακουχάτσι από έναν τρομερό δίσκο  φολκ/τζαζ απευθείας από το Τζαπάν!

 

https://www.youtube.com/watch?v=-EAjEQMJPlY

 

 

Εντάξει, αυτό είναι για το εισαγωγικό μάθημα. Για το επόμενο δεν έχεις τίποτα πιο δύσκολο;

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

 

 

Τσεκ εδώ για παρανοϊκο σακουχάτσι από έναν τρομερό δίσκο  φολκ/τζαζ απευθείας από το Τζαπάν!

 

https://www.youtube.com/watch?v=-EAjEQMJPlY

 

 

Εντάξει, αυτό είναι για το εισαγωγικό μάθημα. Για το επόμενο δεν έχεις τίποτα πιο δύσκολο;

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=aUrsHMTOwvg

 

Εδώ θα γρατζουνίσουμε κια καμιά κιθάρα

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, έδωσα και τα (ελπίζω μόνο χρονικά, και όχι χρόνια) καθυστερημένου σχόλια και ξεχρέωσα!

Ας επανέλθω για το «πλην» αφού σας ενδιαφέρει κι εσάς: Νομίζω (ας μας διαφωτίσει κάποιος ειδικός) ότι συντάσσεται με Γενική. Δηλ. «πλην του υπνοδωματίου» και γι’ αυτό μου χτύπησε άσχημα…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στο  σημείο αυτό να αναφέρουμε ότι η  εισαγωγή γράφτηκε περίπου  μέσα σε ένα τέταρτο σ'ένα άδειο και καταθλιπτικό δωμάτιο  καθόσο  ο υποφαινόμενος περίμενε  για να έρθουν και να παραλάβουν  τα κλειδιά και να τον πετάξουν έξω από το ενοικιαζόμενο δωμάτιο του.

 

Κοινώς  μην βαράτε!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κοινώς  μην βαράτε!

Δεν βαράω μωρέ, κουβέντα κάνουμε μπας και μάθουμε κάτι τις. Ούτε εγώ είμαι 100% σίγουρος. :dazzled:

Εγώ είμαι καλός άνθρωπος, δεν σηκώνω ποτέ χέρι σε κανέναν. (Βάζω τους μπράβους μου, θα το διαπιστώσεις όταν μάθω που μένεις…) :bangin:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ δεν ξέρω πού μένω πια :p

Να μάθεις και να μου πεις :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #88 (Silvertooth vs Sigma)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..