Jump to content

46ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Fantasy, Θέμα: Κατάρα


elgalla
 Share

Recommended Posts

Ολεεεεε!!!
Συγχαρητήρια σε όλους, διαγωνιζόμενους και μη και πάνω απ' όλα στον Αντώνη για την ΔΙΗΓΗΜΑΤΑΡΑ που έγραψε, το οποίο λάτρεψα κι εγώ.
Ήταν πολύ ωραία φάση, πέρασα καλά, έγραψα κάτι που μου άρεσε και ελπίζω να άρεσε και σε εσάς (λιγότερο ή περισσότερο).

Άντε και του χρόνου :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

OMG!

 

Δεύτερη θέση; Μουά;;;;

Λοιπόν δεν ξέρω τι να πω!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, στον Αντώνη που τον ψήφισα και εγώ πρώτο...στον Μορφέα και στην Αταλάντη που μας έβαλε σε σκέψεις με το καταραμένο της θέμα!

Θερμές ευχαριστίες και στον Μέσμερ που συμμέτρησε με την πυργοδέσποινα και βέβαια σε όλους όσους διάβασαν/ ψήφισαν /σχολίασαν!

Και εις άλλα με υγεία!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

:D

Συγχαρητήρια σ' όλα τα παιδιά, μπορεί να μην είχαμε πολλές συμμετοχές αλλά είχαμε αρκετούς που σχολίασαν και ψήφισαν!

Θενξ στους σχολιαστές λοιπόν και στην Αταλάντη που μας έδωσε την ιδέα (σε μένα έστειλε το μυαλό στην αγαπημένη συνήθεια να βρίζουμε από Χριστοπαναγίες ως και dvd κι έτσι προέκυψε το διήγημα).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Solonor said:

Θενξ στους σχολιαστές λοιπόν και στην Αταλάντη που μας έδωσε την ιδέα (σε μένα έστειλε το μυαλό στην αγαπημένη συνήθεια να βρίζουμε από Χριστοπαναγίες ως και dvd κι έτσι προέκυψε το διήγημα).

Σε φάση, γ*** τη θάλασσα; :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στους αγαπητούς συνδιαγωνιζομένους και ειδικά στους νικητές μας, ευχαριστούμε το κοινό που μας διάβασε και μας ψήφισε ή και καταψήφισε! 

Περίμενα την έβδομη θε΄ση για εμένα κρίνοντας από τα σχόλια οπότε δεν ξαφνιάστηκα με την έκτη. Οι 3850 λέξεις είναι στενό περιθώριο και θέλει επιδεξιότητα για να στήσεις μέσα εκεί μια πλήρη και άρτια ιστορία, που θα πάει θα την αποκτήσω!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, Solonor, και μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες.

:sorcerer:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους τους συγγραφείς, και φυσικά πολλά μπράβο στον Αντώνη!;-)

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους, νικητές και μη. Ήταν μια αφορμή να γεννηθούν ιστορίες και αυτό είναι πάντα καλό.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Αντώνη για την πρώτη θέση, που του έφερε η υπέροχη ιστορία του ( πρώτη θέση στις προτιμήσεις μου) στα άλλα δύο παιδιά που συμπληρώνουν το βάθρο, σε όλους ανεξαιρέτως τους συμμετέχοντες, καθώς και στην Αταλάντη για την διοργάνωση και τον Μesmer για την βοήθεια.

Συγχαρητήρια επίσης σε όσους διάβασαν, σχολίασαν και ψήφισαν. Με χαροποίησε πολύ η συμμετοχή της κοινότητας, αφού οι μη συμμετέχοντες που σχολίασαν όλες τις ιστορίες, ήταν πολύ παραπάνω του ενός  αντίστοιχου, στον διαγωνισμό τρόμου. Τελικά οι "τρομάδες" δυστυχώς δεν είμαστε τόσο πολλοί όσο νόμιζα, αφού και εκείνος ο ένας είναι δηλωμένος "φαντασάς", έτσι Γρηγόρη; :) Αυτό φυσικά φάνηκε και στις ψήφους με 9-2.

Χάρηκα επίσης πολύ, που η Αταλάντη έκανε το αυτονόητο, και διάβασε και σχολίασε τις ιστορίες που αυτή ήταν η αφορμή για να γεννηθούν. Πολλά respects Aταλάντη!:hi:

Y.Γ. Άσχετο, αλλά μερικά πράγματα δουλεύουν ακόμα σωστά στην Ελλαδίτσα. Οι επιτυχόντες των εξετάσεων του Ιουνίου, όπως ο ανηψιός μου π.χ., ήδη φοιτούν στα πανεπιστήμια. Αλλού στην Ευρώπη, ακόμα διορθώνουν κείμενα! :lol:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια στον νικητή, αλλά και σε όλους τους συμμετέχοντες για τις ιστορίες, για το κέφι και για την όμορφη ατμόσφαιρα.

Έπιασα σωστά όλο το πόντιουμ, πράγμα που μου συμβαίνει σπάνια.

Ευχαριστούμε την Αταλάντη για την εξαιρετική ιδέα και όλους τους συμμετέχοντες για τις όμορφες ιστορίες. Και προφανώς, ευχαριστούμε πάντα τους αφανείς εργαζόμενους που βάζουν πλάτη για να πηγαίνει καλά ο κάθε διαγωνισμός.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Συχγαρητήρια κι από μένα στον μεγάλο νικητή Solonor (πραγματικά μια εξαιρετική ιστορία που στέκεται άνετα κι εκτός διαγωνισμού), αλλά και σε όλα τα παιδιά που έγραψαν, διάβασαν, σχολίασαν, μόχθησαν πίσω και μπροστά από τις κάμερες.

Το βάθρο ομολογώ πως δεν το περίμενα (τα προμηνύματά μου έλεγαν για 5η θέση, οπότε κάποιος ονειροκρίτης θα απολυθεί προσεχώς) και σας ευχαριστώ! Ήταν ένας γεμάτος διαγωνισμός, ιδίως από σχόλια και αναγνώστες, κι αυτά είναι που στο τέλος μένουν.

Καθυστέρησα λίγο, αλλά έφταιγε που κάποιος με καταράστηκε προσφάτως, κι απ' ό,τι φαίνεται οι κατάρες δεν γνωρίζουν σύνορα. :p

Άντε, περιμένουμε τον σάι-φάι τώρα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..