Jump to content

Write οff #96 (EmberRoar vs gismofbi vs John Ernst vs Nick V. vs Roubiliana vs semiral vs Αρίστος vs Γιώργος77)


Ιρμάντα
 Share

Ποια είναι η αγαπημένη σου ιστορία; (Ψηφίζετε 2 ιστορίες)  

12 members have voted

  1. 1. Οι δύο αγαπημένες μου ιστορίες είναι:

    • Αρκούδα με πράσινα μάτια - gismofbi
    • ΠΕΡΙ ΦΙΛΤΡΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΔΑΙΜΟΝΙΩΝ - Roubiliana
    • Το βιβλίο με τα μαγικά - John Ernst
      0
    • Αν θες να κερδίσεις χίλια Κραν, παίξε μου το τραγούδι της Φατμακού με το Κοχύλι του Σιμίρ. - Nick V.
    • Ανθρώπινη σκιά - semiral
    • Ήρωες και Καταστροφείς - EmberRoar
    • Το Μηδέν του Σκότους - Γιώργος77
    • Ειμαρμένη - Αρίστος

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Λοιπόν. Όλοι και όλες έτοιμες υποθέτω. (πιστεύω να έβαλα τα σωστά άτομα στον τίτλο)

Spoiler

«Για φέρε»

«Χίλια είχαμε πει.»

«Ξέρω πόσα είχαμε πει. Φέρε να δω τι κουβαλάς.»

Ο νεαρός έσυρε το κορδόνι του σάκου του και τον έφερε στο στήθος. Έλυσε τα κορδόνια, κοιτώντας σταθερά τον μάγο στα μάτια, λες και φοβόταν πως θα μπορούσε να εξαερώσει το βιβλίο χωρίς να τον πληρώσει. Τράβηξε το βιβλίο και το κράτησε με τα δύο του χέρια, ψηλά, ανάμεσά τους.

Ο μάγος έγειρε μπροστά, μισοκλείνοντας τα μάτια. Το εξώφυλλο από δέρμα δράκου. Σχήματα στο εξώφυλλο, κεντημένα με φεγγαρόνημα. Η μυρωδιά του -ο μάγος ρουθούνισε- «για άνοιξέ το» είπε.

«Τι; Να το ανοίξω;¨

«Κουφός είσαι;»

Ο νεαρός άνοιξε το βιβλίο σε μια τυχαία σελίδα και το κράτησε ανοιχτό, για να το βλέπει ο μάγος. Το κρατούσε τόσο σφιχτά στα δάχτυλά του που είχαν ασπρίσει.

Ο μάγος απομακρύνθηκε.

«Λυπάμαι πολύ. Δεν είναι αυτό.»

«Τι πράγμα;»

«Το βιβλίο δεν είναι το σωστό. Είναι κάτι άλλο μέσα στο σωστό εξώφυλλο. Άλλο κείμενο, άλλες σελίδες.» Η φωνή του μάγου έτρεμε από οργή. «Μου έφερες λάθος βιβλίο.»

Θα σας δώσω μέχρι τις 23. Θέλω να γράψετε όσο μπορείτε περισσότεροι. Κατόπιν θα φτιάξουμε και το Poll μας κατά τα γνωστά και ο νικητής κερνάει μπύρες.

Άντε βρε. Καλή επιτυχία. Μακάρι να σας εμπνεύσει το κάτι τις που σας ετοίμασα.

Edited by Ghost
Προστέθηκε το Poll.
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ιρμάντα changed the title to Write Off #96 Roubiliana VS Αρίστος VS EmberRoar VS gismofbi VS Γιώργος77
  • Φάντασμα changed the title to Write οff #96 (Roubiliana vs Αρίστος vs EmberRoar vs gismofbi vs Γιώργος77)

Ωχ, 1800 λέξεις και ακόμη δεν έχει τελειώσει το πρώτο κεφάλαιο από τα περίπου 4 που έχω στο μυαλό. Κάτι μου λέει ότι έχω δρόοοοομο ακόμα...

Υπάρχει και ένας τίτλος τον οποίο σκέφτομαι:

Spoiler

Ήρωες και Καταστροφείς

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου πιθανος τίτλος 

Spoiler

Περι φίλτρων και άλλων δαιμονίων

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nick V. said:

Ωραίο θέμα και αρκετά ανοικτό. Να παίξω κι εγώ; 
 

Εγώ σε αφήνω. Αν είναι οκ με τους άλλους.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write οff #96 (EmberRoar vs gismofbi vs Nick V. vs Roubiliana vs Αρίστος vs Γιώργος77)

3 συμμετοχες ως τωρα. Για να δουμε. Οι αλλοι τι κανετε; α, και @Ιρμάντα, νομιζω πως προστεθηκε κι αλλη συμμετοχη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write οff #96 (EmberRoar vs gismofbi vs John Ernst vs Nick V. vs Roubiliana vs Αρίστος vs Γιώργος77)
1 hour ago, Roubiliana said:

Οι αλλοι τι κανετε

High fantasy, ~17000 λέξεις, αχτένιστο. 
(και απ' τα συνεχόμενα ξενύχτια
κουτουλάω όλη μέρα απ' τη νύστα)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nick V. said:

High fantasy, ~17000 λέξεις, αχτένιστο. 
 

Αυτό δεν λέγεται high fantasy, λέγεται αχαλίνωτη φαντασία

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχετε υποβάλει τις ιστορίες σας, μπορείτε να το κάνετε σήμερα Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου μέχρι τις 12 τα μεσάνυχτα.

Μερικά λεπτά μετά τις 12 τα μεσάνυχτα θα φτιαχτεί το Poll με τις ιστορίες και θα ξεκινήσει η περίοδος ανάγνωσης και ψηφοφορίας η οποία θα έχει διάρκεια από 7 έως 10 μέρες. Την τελευταία μέρα, το Poll θα κλείσει στις 12 τα μεσάνυχτα. 

Αν συμμετέχουν έως 4 ιστορίες, τότε ψηφίζετε μία ιστορία. Από 5 έως 8 ψηφίζετε δύο.

Σε περίπτωση που κάποιος παίκτης χρειαστεί παράταση, θα πρέπει να ενημερώσει σε αυτό το τόπικ τους συμπαίκτες του και να υπάρξει ομόφωνη συμφωνία.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το δικό μου


Είναι πολλές οι λέξεις... αν κάποι@ βαρεθεί να το διαβάσει δεν θα παρεξηγηθώ.
 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ghost said:

Αν συμμετέχουν έως 4 ιστορίες, τότε ψηφίζετε μία ιστορία. Από 5 έως 8 ψηφίζετε δύο.

Άλλη μια συμμετοχή παιδιά, άλλη μια. και θα μπούμε στην επιλογή των δύο ψήφων. Θα ανέβουμε επίπεδο, δηλαδή. Στο μεταξύ, είμαι το μόνο κορίτσι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται, έρχεται, είναι σε στάδιο συντήρησης η δικιά μου.

Ελπίζω να μην σε στεναχωρήσω Βιβή, αλλά να αναμένεις άλλη μια ιστορία με πάνω από 10κ λέξεις 😅

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό, ρε αγόρια. ΄Αλλες δουλειές δεν έχετε στη ζωή σας; Ναι, οκ ίσως το παιχνίδι να μην όριζε ρητά το είδος, αλλά εννοούσε διήγημα. Όχι μυθιστόρημα. 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αντί για παράταση παράδοσης της εργασίας, θα ζητήσουμε παράταση για να διαβάσουμε/βαθμολογήσουμε 🤪

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχουμε κι άλλη συμμετοχή, τη @semiral και αυτή είναι κορίτσι. Δεν είμαι μόνη. Καλά, τι έκταση πήρε αυτό το write off;;;; θα διαβάζουμε για βδομάδες, όπως πάει. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write οff #96 (EmberRoar vs gismofbi vs John Ernst vs Nick V. vs Roubiliana vs semiral vs Αρίστος vs Γιώργος77)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..