Jump to content

Write οff #96 (EmberRoar vs gismofbi vs John Ernst vs Nick V. vs Roubiliana vs semiral vs Αρίστος vs Γιώργος77)


Ιρμάντα
 Share

Ποια είναι η αγαπημένη σου ιστορία; (Ψηφίζετε 2 ιστορίες)  

12 members have voted

  1. 1. Οι δύο αγαπημένες μου ιστορίες είναι:

    • Αρκούδα με πράσινα μάτια - gismofbi
    • ΠΕΡΙ ΦΙΛΤΡΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΔΑΙΜΟΝΙΩΝ - Roubiliana
    • Το βιβλίο με τα μαγικά - John Ernst
      0
    • Αν θες να κερδίσεις χίλια Κραν, παίξε μου το τραγούδι της Φατμακού με το Κοχύλι του Σιμίρ. - Nick V.
    • Ανθρώπινη σκιά - semiral
    • Ήρωες και Καταστροφείς - EmberRoar
    • Το Μηδέν του Σκότους - Γιώργος77
    • Ειμαρμένη - Αρίστος

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Πιστεύω να συμφωνούμε να συμμετέχουν και τα νουβελοδιηγήματα έτσι; Είχαμε καιρό να παίξουμε παιχνίδι οπότε θα προτείνω να τα επιτρέψουμε. Αν και ενδεχομένως θα έπρεπε να έχουν ξεχωριστό poll αυτοί οι δύο και ξεχωριστό κονταροχτύπημα...

Εγώ είμαι υπέρ να γίνουν δεκτά ως κανονικές συμμετοχές πάντως, έστω και αυτή μόνο τη φορά. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είδα περισσότερο ως ευκαιρία να εξασκηθώ σε κάτι μεγαλύτερο. Δεν έχει τόσο σημασία αν θα πάρει μέρος σε ψηφοφορία ή όχι, στην τελική είναι 12κ λέξεις που δεν είχα πριν δέκα μέρες. Αυτό για εμένα είναι ό,τι πιο σημαντικό. 😊

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος δεν έχει σημασία. Το θέμα είναι πως το χρησιμοποιείς. (Για κείμενα μιλάω, μην παρεξηγηθούμε)

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Το σωστο είναι να φτιάξουμε δύο poll. Ένα για να ψηφίσουμε ποιό διηγημα μας αρέσει. Και ένα για να αποφασίσουμε εάν το μεγεθπς μετράει (στα διηγηματα). Αντε οι υπολοιποι τι κανετε; εδώ άλλοι γράψανε την Ιλιάδα και την Οδύσσεια σε 1 βδομαδα.

Edited by Roubiliana
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να δω πόσοι θα μπείτε τελικά για να αλλάξουμε και τον τίτλο. Πάντως μάλλον το είχαμε ανάγκη αυτό, αν κρίνω από τον ενθουσιασμό...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγκεντρωτικά οι ιστορίες με σειρά συμμετοχής:

  1. Αρκούδα με πράσινα μάτια - gismofbi
  2. ΠΕΡΙ ΦΙΛΤΡΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΔΑΙΜΟΝΙΩΝ - Roubiliana
  3. Το βιβλίο με τα μαγικά - John Ernst
  4. Αν θες να κερδίσεις χίλια Κραν, παίξε μου το τραγούδι της Φατμακού με το Κοχύλι του Σιμίρ. - Nick V.
  5. Ανθρώπινη σκιά - semiral
  6. Ήρωες και Καταστροφείς - EmberRoar
  7. Το Μηδέν του Σκότους - Γιώργος77
  8. Ειμαρμένη - Αρίστος


Ψηφίζετε τις δύο ιστορίες που σας άρεσαν περισσότερο.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τις ιστορίες με την σειρά συμμετοχής. Μέχρι την 4η ιστορία είχα αποφασίσει να μην ψηφίσω, απλά να σχολιάσω μετά το πέρας της ψηφοφορίας. Η 5η και 6η ιστορία με έκαναν να αλλάξω γνώμη μιας και μου άρεσαν πιο πολύ από τις υπόλοιπες.

Το επίπεδο γραφής μου φάνηκε πολύ καλό και στις 8 ιστορίες. Σε αυτό το σημείο να πω ότι οι κριτικές μου θα είναι απλές και σύντομες, όχι εξειδικευμένες.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και σχολίασα όλες τις ιστορίες και επέλεξα τις 2 που ταίριαξαν λίγο παραπάνω στα γούστα μου καθώς δεν μπορώ να πω ότι ήταν καλύτερες από τις άλλες. Η αλήθεια είναι πως δυσκολεύτηκα διότι όλες τους ήταν αξιόλογες και είχαν η καθεμιά το δικό της στυλ αλλά και πράγματα να δώσουν. Θεωρώ ότι το παιχνίδι ήταν επιτυχημένο, γέννησε υπέροχες ιστορίες και ελπίζω σε επόμενη άσκηση εξίσου εποικοδομητική. 

Edited by gismofbi
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με το φίλο Κοσμά, ότι οι ιστορίες είναι αξιολογότατες και ότι βάζετε δύσκολα. άλλη φορά να γράφετε και τίποτε χειρότερες. Μην μας πονοκεφαλιάζετε στην ψηφοφορία (ακόμα δεν έχω καταφέρει να αποφασίσω, αλλά που θα πάει...).

Θυμίστε μου κάποιος, μέχρι πόσες; Μέχρι έξι ψηφίζουμε;

Edited by Kriton
  • Like 4
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2023 at 8:53 PM, Kriton said:

Θα συμφωνήσω με το φίλο Κοσμά, ότι οι ιστορίες είναι αξιολογότατες και ότι βάζετε δύσκολα. άλλη φορά να γράφετε και τίποτε χειρότερες. Μην μας πονοκεφαλιάζετε στην ψηφοφορία (ακόμα δεν έχω καταφέρει να αποφασίσω, αλλά που θα πάει...).

Θυμίστε μου κάποιος, μέχρι πόσες; Μέχρι έξι ψηφίζουμε;

μέχρι 7 για να μην στο κάνουμε πολύ εύκολο.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήγε στραβά με το poll, ε;
(εξαφανίστηκαν οι ψήφοι)

Edited by EmberRoar
Link to comment
Share on other sites

@Αρίστος @EmberRoar @Roubiliana @Nick V.  @soukelef @semiral @gismofbi

Σας ενημερώνουμε ότι το Poll δημιουργήθηκε εξαρχής (είχαν ψηφιστεί περισσότερες από 2 ιστορίες).

Μπορείτε να ψηφίσετε ξανά τις 2 αγαπημένες σας ιστορίες.

Μας συγχωρείτε για την αναστάτωση.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

:oops:

Παιδιά, να διευκρινίσω ότι για την όλη αναστάτωση φταίω εγώ. Όταν είχα ψηφίσει, είχα παραενθουσιαστεί, μάλλον, και το χέρι μου πάτησε πάνω σε περισσότερες από δύο ιστορίες.

Ζητώ συγνώμη για την αναστάτωση και ευχαριστώ την @Ιρμάντα και τον @Ghost που με επανέφεραν στην τάξη.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε συγχωρώ γιατί επίσης θα ήθελα να ψηφίσω πάνω από δύο ιστορίες. Τρεις τουλάχιστον, μην σου πω τέσσερις. Διορθώθηκε όμως χάρη στο αγαθό πνεύμα του φόρουμ τον @Ghostκαι πιθανώς να μην σου πάρουμε άμεσα το κεφάλι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 6 θα ψηφίσω. Δεν ξέρω τι λέτε. Κάθομαι και ψάχνω να βρω...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα μία από τις νουβέλες και ένα από τα διηγήματα, γιατί πιστεύω ότι είναι άδικο να συγκρίνονται μεταξύ τους τα είδη αυτά. Προτείνω στο μέλλον να υπάρχει ένα ανώτερο όριο στα write-off, έστω στις 5.000 λέξεις.

Πέρασα όμορφα διαβάζοντας τις ιστορίες. Πολλά μπράβο σε όλους και όλες!!!!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..