Jump to content

Write off #97 (Nick V. vs Roubiliana vs silag vs Αρίστος vs Ιρμάντα)


Γιώργος77
 Share

Ποιες είναι οι αγαπημένες σου ιστορίες; (Ψηφίζετε 2 ιστορίες)  

8 members have voted

  1. 1. Οι δύο αγαπημένες μου ιστορίες είναι:

    • Αρίστος - Λυπημένος Μπόμπι
    • Roubiliana - Τσέρνομπιλ 2086
    • Nick V. - Μεταξύ ζωής και θανάτου
    • Ιρμάντα - Η παπαρούνα στο βράχο
    • silag - Λάσπη
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Spoiler

Θα σας ομολογήσω κάτι. Παρά τον ενθουσιασμό μου για το Μίροκοου και τα μυστήριά του, ιδίως για τη σχέση του τόσο με τον Δόκτωρα Θωςς όσο και με τα δικά μου τα ενδιαφέροντα ως ερευνητή, φανταζόμουν το ταξίδι μου εκεί μουδιασμένος και με ένα συναίσθημα βαθιάς κατάθλιψης. Για πολλά χρόνια, από τον καιρό που πήγαινα στο πανεπιστήμιο, υπέφερα απ’ αυτή την μαύρη αρρώστια, αυτή την απελπισία που με κυρίευε όποτε το χιόνι κάλυπτε τη γη και οι ουρανοί γέμιζαν σύννεφα. Παρ’ όλα αυτά, επισκέφτηκα το Καρναβάλι του Μίροκοου, με την ελπίδα ότι θα μου έφευγε αυτή η αβάσταχτη μελαγχολία. Στο Μίροκοου θα γίνονταν παρελάσεις και γιορτές, και θα είχα για μια ακόμη φορά την ευκαιρία να κάνω τον Κλόουν...

Write-off #97. Τρελοί επιστήμονες και άρρωστοι σαλτιμπάγκοι. Μελαγχολία και Καρναβάλι, Κλόουν και Θάνατος.

Θα τολμήσεις να μπεις σ' αυτό τον σκοτεινό κόσμο;

Σε προειδοποιώ πάντως. Μπορεί να το μετανιώσεις...

 

Edited by Ghost
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #97

 Υπενθυμίζω πως όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν, μπορούν να το δηλώσουν στο παρακάτω τόπικ.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πω ότι το θέμα δεν βγαίνει ξενέρωτα. Κάτι ζητάει, μπύρα, τσίπουρο, μανιτάρια, κάτι. 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να αγχώσω τις φίλτατες, αλλά λίγο που μου άρεσε η εισαγωγή, λίγο που είχα να γραψω καιρό κάτι καινούριο....είναι σχεδόν ετοιμοπαράδοτο....το νου σας 😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #97 (Roubiliana vs Αρίστος vs Ιρμάντα)

Απόσπασμα από τους κανόνες του Write off 
Η περίοδος συγγραφής είναι 7 μέρες αλλά δύναται να αλλάξει μετά από συνεννόηση των παικτών. Προτείνουμε να μην ξεπερνάει τις 10 μέρες, προς χάριν όσων παρακολουθούν το παιχνίδι.
Την τελευταία μέρα, υπάρχει διορία αποστολής των ιστοριών μέχρι τις 12 τα μεσάνυχτα.


Αν σας εξυπηρετεί, θα πρότεινα να ξεκινήσει επίσημα η συγγραφική περίοδος την Δευτέρα 26 Ιουνίου μέχρι Τετάρτη 5 Ιουλίου (σύνολο: 10 μέρες).

Αν για κάποιο λόγο δεν είναι αυτό βολικό για εσάς, μπορείτε να το συζητήσετε για να το προσαρμόσετε όπως εσείς θέλετε. 

Edited by Ιρμάντα
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Απόσπασμα από τους κανόνες του Write off 

Όριο Λέξεων: Το ελάχιστο όριο λέξεων είναι 1.500 έως ένα ανώτατο όριο που θα επιλέξουν οι παίκτες. Σας προτείνουμε, ανάλογα με το πλήθος των ιστοριών, οι ιστορίες να μην ξεπερνούν τις 4.500-5.000 λέξεις για τη διευκόλυνση των αναγνωστών.

Πόσες ιστορίες μπορώ να ψηφίσω;

  • Αν συμμετέχουν 2 έως 3 ιστορίες, τότε, το κάθε μέλος ψηφίζει μία ιστορία.
  • Αν συμμετέχουν 4 έως 5 ιστορίες, τότε, το κάθε μέλος ψηφίζει δύο ιστορίες.
  • Αν συμμετέχουν 6 έως 7 ιστορίες, τότε, το κάθε μέλος ψηφίζει τρεις ιστορίες.
  • Αν συμμετέχουν 8 έως 9 ιστορίες, τότε, το κάθε μέλος ψηφίζει τέσσερις ιστορίες.

------------------------------------------------------------------------------------------------


Αν υποθέσουμε ότι υπάρξει συμμετοχή 2 διηγημάτων και 2 νουβελοδιηγημάτων, τότε, θα μπορούσε να υπάρξει ξεχωριστό poll για τα διηγήματα και ξεχωριστό για τα νουβελοδιηγήματα. Σε αυτή την περίπτωση, στο ένα poll θα ψηφίσετε το 1 διήγημα και στο άλλο 1 νουβελοδιήγημα.
Παρόλο που στο παραπάνω παράδειγμα είναι 4 ιστορίες στο σύνολο, ο ίδιος κανόνας του Write off θα 
ισχύει ξεχωριστά για τα νουβελοδιηγήματα.


1. Τι θα προτιμούσατε;
α) Τα νουβελοδιηγήματα (όσα συμμετέχουν) να είναι στο ίδιο poll με τα διηγήματα
β) Τα νουβελοδιηγήματα (εφόσον είναι πάνω από ένα) να είναι σε ξεχωριστό poll

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια μικρή ιδέα και έκανα ένα δοκιμαστικό γράψιμο. Δεν προβλέπω να ξεπεράσει τις 4Κ λέξεις, στην τελική (που λέει ο λόγος) μορφή του… ελπίζω να περνάει ως διήγημα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #97 (mouxlagirl2 vs Nick V. vs Roubiliana vs Αρίστος vs Ιρμάντα)
On 6/24/2023 at 12:11 AM, Ghost said:

σας εξυπηρετεί, θα πρότεινα να ξεκινήσει επίσημα η συγγραφική περίοδος την Δευτέρα 26 Ιουνίου μέχρι Τετάρτη 6 Ιουνίου (σύνολο: 10 μέρε

@Ιρμάντα

Edited by Roubiliana
Link to comment
Share on other sites

Ναι, Τετάρτη επτά Ιουλίου προφανώς....?

Edited by Ιρμάντα
Link to comment
Share on other sites

Πέντε Ιουλίου Τετάρτη. Οκ. Μία εβδομάδα ακόμη. Έχω στείλει pm στον @Ghostκαι το διόρθωσα εγώ στο μεταξύ.

Edited by Ιρμάντα
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την αναστάτωση παιδιά.

Εκ παραδρομής είχα γράψει σε αυτό το πόστ Τετάρτη 6 Ιουνίου ενώ το σωστό είναι Τετάρτη 5 Ιουλίου.

Αν κάποιος παίκτης χρειαστεί παράταση λίγες μέρες για να ολοκληρώσει την ιστορία του, μπορεί να το συζητήσει με τους συμπαίκτες του.

Edited by Ghost
Προσθαφαιρέσεις λέξεων.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2023 at 12:24 PM, Γιώργος77 said:

Θα τολμήσεις να μπεις σ' αυτό τον σκοτεινό κόσμο;

Σε προειδοποιώ πάντως. Μπορεί να το μετανιώσεις...

:mf_surrender:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε ένα πρωινό γράφτηκε. Ελπίζω να έχω δώσει κι εγώ την προσωπική μου ματιά στην ιστορία. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2023 at 7:15 PM, Ghost said:


1. Τι θα προτιμούσατε;
α) Τα νουβελοδιηγήματα (όσα συμμετέχουν) να είναι στο ίδιο poll με τα διηγήματα
β) Τα νουβελοδιηγήματα (εφόσον είναι πάνω από ένα) να είναι σε ξεχωριστό poll

Θα έλεγα στο ίδιο Poll...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα πολύ και νουβελίζει ελαφρώς.
Ελπίζω να διαβάζεται (μάλλον δεν διαβάζεται, είναι νομίζω ό,τι πιο αλλόκοτο έχω γράψει.)
 

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #97 (Nick V. vs Roubiliana vs silag vs Αρίστος vs Ιρμάντα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..