Jump to content

Vampire Anime


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

Νέα βουρδουλιάρικη σειρά στη γιαπωνέζικη τηλεόραση ονόματι trinity blood. Πρώτα ο θεός θα έχω στο σκληρό μου το πρώτο επεισόδιο αύριο, οπότε και θα σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Darkchilde

    6

  • Nihilio

    16

  • RaspK

    7

  • Atrelegis

    9

Το Vampire Hunter D είναι μία δημοφιλής σειρ΄ζ με νουβέλες στην Ιαπωνία που άρχισε το 1985. Η πρώτη και δεύτερη ταινία βασίζονται αντίστοιχα στο 1ο και 3ο βιβλίο της σειράς. Έχω προσωπικά ανακαλύψει μερικά αποσπάσματα από μεταφράσεις θαυμαστών, που ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέροντα!

Τώρα για το Hellsing. Ελπίζω να μη συνεχιστεί. That is all.

Τσέκαρε και το Zombie Power, Nihilio! Μιλάμε έχει απίστευτο γέλιο, ειδικά στην εισαγωγική σκηνή!

Link to comment
Share on other sites

Το Trinity blood είναι κάτι μεταξύ Hellsing & Vampire hunter D. Κάπου στο μέλλον μια εξωγηίνη φυλή βρυκολάκων έχει εισβάλει στη γη και το βατικανό τους πολεμάει. Πρωταγωνιστής είναι ένας φαινομενικά ακίνδυνος ιερέας του Βατικανού. Ο σχεδιασμός των χαρακτήρων θυμίζει πάρα πολύ Hellsing ενώ εντύπωση μου έκαναν τα πολλά computer generated grafics τοπίων και σκαφών.

Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω βέβαια σε αντίθεση με το Hellsing να έχει περισσότερο σενάριο και λιγότερη άμυαλη βία για αλλαγή... :bangin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Το Trinity blood είναι κάτι μεταξύ Hellsing & Vampire hunter D. Κάπου στο μέλλον μια εξωγηίνη φυλή βρυκολάκων έχει εισβάλει στη γη και το βατικανό τους πολεμάει. Πρωταγωνιστής είναι ένας φαινομενικά ακίνδυνος ιερέας του Βατικανού. Ο σχεδιασμός των χαρακτήρων θυμίζει πάρα πολύ Hellsing ενώ εντύπωση μου έκαναν τα πολλά computer generated grafics τοπίων και σκαφών.

 

To Trinity είναι Gonzo, witch means καλή ποιότητα και εφέ και music. Έχουνε κάνει και το Hellsing, αν αυτό λέει κάτι.

 

Πάντως η ψήφος μου για Vampire anime μάλλον θα πρέπει να πάει στο Shingetsutan Tsukihime. Ακριβώς όπως πρέπει. :)

 

Μόλις μου έρεθει και το Melty Blood θα σας πω εντυπώσεις...

 

ΥΓ: Μετράει το Negima για vampire anime? :) :) Eva forever!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Εκατσα και είδα χθες το Hellsing, και τα 13 επεισόδια μονοκοπανιά. Πολύ μου άρεσε. Το σχέδιο, η μουσική, οι χαρακτήρες -όλα-

 

Πάντως την ταυτότητα του Alucard την σιγούρεψα στο τέλος όταν αποτελείωσε τον Incognito. Απ' ότι θυμάμαι αυτή ήταν η αγαπημένη του τιμωρία για τους εχθρους του (όσο ήταν ζωντανός).

 

Ετσι όπως τελειώνει νομίζω ότι αφήνει χώρο για σίκουελ. Τι θα γίνει με την Integra?

Link to comment
Share on other sites

Sequel του Hellsing ετοιμάζεται από όσο ξέρω. Απλά δε ξέρω τι ακριβώς θα είναι, επειδή στο comic από την εισβολή στα αρχηγεία και μετά η ιστορία είναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετική

Link to comment
Share on other sites

Spoiler: Όσοι διαβάζουν το Μanga ξέρουν ότι

οι κακοί θα είναι ναζί βρικόλακες που εισβάλλουν στο Λονδίνο

 

 

Πάντως ελπίζω να έχει την κορυφαία φάση όπου ο Alucard πολεμάει (ή μήπως καλύτερα σφαγιάζει αλύπητα;) ειδικές δυνάμεις χώρας της Λατινικής Αμερικής, εκτοξεύοντας και παλουκώνοντας τα σώματα τους σε στύλους από σημαίες (ναι, more Dracula inside jokes...)

Link to comment
Share on other sites

Bασικά ναι, τη δείχνει στο trailer.

Δεν ξέρω γιατί, αλλά όσο προχωρ;aei αυτή η σειρά μου δίνει την εντύπωση b-movie...

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κυκλοφόρησε σήμερα σε fansub το πρώτο επεισόδιο του Blood+, συνέχεια του Blood: the last vampire. Αν κάποιος το δει ας γράψει γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε σήμερα σε fansub το πρώτο επεισόδιο του Blood+, συνέχεια του Blood: the last vampire. Αν κάποιος το δει ας γράψει γνώμη.

To Κατεβαζω και σου λεω.

Link to comment
Share on other sites

Τα σπάει το Blood+, αν και δέν εχω νιώσει ακόμα την σκοτεινια του Blood TLV, μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου ότι είναι prequel δηλαδή η Saya δεν είναι βρικόλακας στην αρχή. Μάλλον για αυτό λείπει η σκοτείνια. Εγώ πάντως θα κατεβάσω τη σειρά μόλις βγουν αρκετά επεισόδια να καούν σε DVD (μάλλον στο 13ο) επειδή δεν έχω χώρο στο δίσκο για χύμα μισοτελειωμένες σειρές.

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 χρόνια που θα τελειώσει ναι. Ακόμα δεν άρχισε ρε και θες να σου την αντιγράψουμε κιόλας

(Η σειρά βγαίνει σε fansub άρα αντιγράφεται ελεύθερα μέχρι να γίνει licenced)

Link to comment
Share on other sites

51 είναι.

Επίσης σήμερα έπεσε στη συλλογή μου και το Tsukuyomi - moon phase. Δεν έχω δει ακόμα τι είναι, αλλά πρέπει να είναι vampire/comedy/echii/romance (η βαμπίρισσα είναι και cat girl). Δε ξέρω τι ακριβώς λέει, όταν το μάθω όμως (προβλέπω να αργεί η στιγμή που θα το κάνω) θα σας πω περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τσέκαρα τα περί Hellsing, και διαπίστωσα τα κάτωθι: τα νέα OVA που θα βγουν θα είναι όντως 35', δε θα έχουν συγκεκριμένη, προσχεδιασμένη κατάληξη, θ' ακολουθούν το manga (που τα σπάει, όπως είδα από τους 6 πρώτους τόμους) σα να μην υπήρχε η σειρά, ενώ ο δημιουργός θα είναι κύριο μέρος του νέου troupe!

Link to comment
Share on other sites

Ο πόνος! Ο πόνος!

 

To Excell Saga έκανε το ίδιο και δεν ήταν και το ΠΙΟ σαοβαρό anime...

Link to comment
Share on other sites

Το Excell Saga είχε σαν μέρος του cast τον δημιουργό στις ΠΙΟ βλακώδεις φάσεις (αν και όλο το anime ήταν βλακώδεις φάσεις). Λαμβάνοντας υπόψη ότι το Hellsing δεν απέχει και τόσο πολύ απλά το μοτίβο χαχαχαχαχμπούχα οφείλεται σε αίμα και εντόσθια και όχι σε chibi, ε, πάνω κάτω το ίδιο θα έχουμε

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα ότι θα είναι μέρος στη λήψη αποφάσεων και στη σχεδίαση, όχι στην ομάδα του Hellsing! ROFLMAO, PWneD από μόνος μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

vasika apo to Hellsing exw ta prwta 3 dvd.exei kaneis idea pou mporoun na vrethoun ta alla?ektos apo paraggelia mesw internet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..