Jump to content

Τα χρονικά του Δρακοφοίνικα


Nihilio
 Share

Recommended Posts

(Oμολογώ πως τα 3 πρώτα τεύχη τα είχα αγοράσει αλλά τα πούλησα σε second hand μαγαζί γιατί χρειαζόμουν λεφτά...)

Έστω,στα δικά μας τώρα...

Το σκίτσο είναι ΑΨΟΓΟ!!!

Δεν πρόσεξα τις παρατηρήσεις των παραπάνω,και εδώ που τα λέμε δεν με νοιάζει κιόλας...Με καλύπτει πλήρως!

Το σενάριο τώρα...

 

(γκουχ γκουχ)

 

Δυστυχώς αδυνατώ να πω έναν καλό λόγο...Πραγματικά κρίμα...

...Μέσα σ'αυτό το forum,στην βιβλιοθήκη μπορεί κάποιος να βρεί τέλειες,και το βασικότερο ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΣ ιστορίες φαντασίας,που αν συνδιάζοταν με το παραπάνω ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ σχέδιο,θα έβγαινε ένα αριστούργημα!!!

Το θεωρώ λίγο άδικο,αν με καταλαβαίνετε...

Έστω...Ελπίζω η συνέχεια της ιστορίας να με εκπλήξει ευχάριστα.

(αν και απ'την στιγμή που είδα τα "ομάδα με 7 ήρωες έναν από κάθε φυλή",τον "σατανικό αρχικακό αυτοκράτορα",την "προφητεία",τα ξωτικά,τους νάνους,τον άλα Ευρώπη χάρτη κλπ κλπ έχω απογοητευτεί τόσο που δύσκολα θα αλλάξω γνώμη...)

 

...(Πάω να αγοράσω τα παλιά τεύχη,καθώς και το #3 που μου λείπει.)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mistseeker

    9

  • Lord_Velkion

    8

  • Nihilio

    7

  • Atrelegis

    9

Ο Χάρος με εκφράζει πλήρως. Μακάρι το σενάριο να μας δώσει κάποια στιγμή κάτι καινούργιο και έξω από τα εντελώς fantasy cliche.

Link to comment
Share on other sites

Nienor, βγήκε το σαββατοκύριακο. Το έχω διαβάσει ήδη και γίνονται διάφορα ωραία στο σενάριο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εγω δεν αγορασα αλλα ξεφυλλισα ωρα το πρωτο τευχος για να σχολιασω!(ευτυχως δεν μου ειπαν τιποτα)

Το σχεδιο ηταν καλο αλλα οχι κατι ιδαιτερο.Οι αντρες ηταν καλοφτιαγμενοι,οι γυναικες...οχι τοσο.

Με χαλασε λιγο ο σχεδον καθολου φανταστικος χαρτης και τα κλισε.Αλλα αν βαζεις αλλα μπαχαρικα μετα οκ.Θα δουμε.

Γενικα να πω πως σου παει το στυλ τετοιων κομικ.Και με τα Χρονικα βελτιωσες την εικονα σου στα ματια μου γιατι τα περισσοτερα εξωφυλλα στον Αιολο δεν μου πολυαρεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Πομ πομ πομ πομ!

Αυριο, πρωί πρωί (καθότι το jemma είναι δίπλα στο φροντιστήριο μου) πομ πομ πομ πομ

 

 

Xeiron, το σκίτσο στα επόμενα, είναι σαφέστατα κλάσεις ανώτερο. Δες τα κι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

"Xeiron, το σκίτσο στα επόμενα, είναι σαφέστατα κλάσεις ανώτερο. Δες τα κι αυτά."

Μολις ευκαιρεσω.Μπορει και να τα αγορασω αλλα δε συνηθιζω να αγοραζω κομιξ.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρονικά είναι ΜΑΣΤ!!! Πάρτε το όλοι! Ταύτα! Το δικό μου τεύχος "0" είναι το καλύτερο, γιατί έχει αφιέρωση από το δημιουργό μια γυμνή και επικίνδυνη.

 

 

Γενικά Τα Χρονικά του Δρακοφοίνικα, είναι ό,τι θα έπρεπε να έχει και μια πετυχημένο campaign: 2 session roleplay (αλλά σοβαρό roleplay) και 2-3 session με ξύλο (αλλά σοβαρό ξύλο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..