Jump to content

Naruto!!


Shai-Hulud
 Share

Recommended Posts

Ό,τι θέλετε να μάθετε, συζητήσετε, κτλ για το Naruto ας γίνει εδώ.

Παρακαλώ, αν υπάρχουν spoilers (αποκαλύψεις :p) στο κείμενό σας, να προειδοποιήτε!

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι πια αυτό το Naruto που ενώ το ξέρουν μόνο δυο άτομα έχει και δικό του τόπικ; ( :p ) Δε μας εξηγεί και εμάς στους κοινούς θνητούς κάποιος; Ποιός τρέχει μέχρι το google τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι πια αυτό το Naruto που ενώ το ξέρουν μόνο δυο άτομα έχει και δικό του τόπικ; ( :p ) Δε μας εξηγεί και εμάς στους κοινούς θνητούς κάποιος; Ποιός τρέχει μέχρι το google τώρα;

Όντως. Τι παίζει με το Naruto, ρε αδέλφια;

 

(Είμαι άσχετος από Anime.)

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω κείμενο δεν περιέχει spoilers

Το Naruto είναι το καλύτερο anime που υπάρχει στον αέρα της ιαπωνικής τηλεόρασης αυτή τη στιγμή...Όποιος δεν ασχολείτε με anime ειναι λογικό να μην το ξέρει, παρόλα αυτα ίσως να το ειχατε ακούσει. Αν είναι να ξεκινήσετε να ασχολείστε με anime δώστε οπωσδήπωτε σημασια στο συγκεκριμένο. Χμ, τώρα τι να πω? Την υπόθεση? Εχμ,βαριέμαι...ας την πει ο Shai-hulud! :D

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω κείμενο περιέχει τις βασικές πληροφορίες που δίνει η εισαγωγή στο πρώτο επεισόδιο

 

"Πριν από κάποια χρόνια, μια δαιμονική αλεπού με 9 ουρές τρομοκρατούσε την Ιαπωνία. Κάποτε λοιπόν έφτασε στο Village of Konoha (Hidden Leaf Village). Οι ηρωικοί νίντζα αυτού του χωριού πολέμησαν για να εμποδίσουν τον δαίμονα από το να καταστρέξει το χωριό τους αλλά η αλεπού ήταν πολύ δυνατή... Τότε, ο 4th Hokage (Πρώτος Νιντζα του χωριού :p ) ήρθε, πολέμησε την αλεπού, νίκησε και την σφράγισε με μία τεχνική στο σώμα ενός μωρού"

 

Τώρα βρισκόμαστε 12 χρόνια μετά και βλέπουμε τις περιπέτειες του Naruto, ενός αγοριού που θέλει να γίνει Hokage...

Edited by RaspK
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ναιιιιιιιι!!!

Είδα τα πρώτα 25 επεισόδια του Naruto!

Κάραπορώθηκα μιλάμε.

Το μόνο σπαστικό ειναι οτι μια μάχη κράτησε σχεδον 8 επεισόδια. Αλλά είχε τόσο απίστευτο τέλος που δεν πειράζει.

Ευτυχώς που θα πάρω και τα αλλά γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το anime δεν λέει και τόσο. Αρκετοί χαρακτήρες βγαίνουν στο περιθώριο, και μέχρι και ο Naruto παρουσιάζεται σαν να είναι ο ηλίθιος του χωριού! Παρά το καταπληκτικό σχέδιο, πιστευω ότι υστερεί σε σχέση με το manga, το οποίο πρέπει να προσθέσω, είναι ελαφρώς πιο κάφρικο...

Link to comment
Share on other sites

Bασικά είναι η κλασσική διαμάχη μεταξύ manga και anime.

Το manga μπορεί να είναι πιο 'γεμάτο' αλλά το anime σου προσφέρει διαφορετικά πράγματα. Συγκρίνονται αυτές οι φοβερές μάχες σε κίνηση? Δεν νομίζω...

 

και μέχρι και ο Naruto παρουσιάζεται σαν να είναι ο ηλίθιος του χωριού!

Δηλαδή στο manga είναι διαφορετικός;

Αν είναι, τότε δεν θέλω να το διαβάσω. Γιατί επειδή ακριβώς είναι 'χαζούλης' και κανείς δεν τον λογαριάζει, είναι αυτό που τον κάνει τόσο ενδιαφέρων σαν χαρακτήρα. Δεν μας έφτανε ενας Sasuke, θέλεις και άλλον;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ωραία όλα αυτά, αλλά μήπως θα μπορούσατε να μας πείτε που στο διάβολο (hayate) θα βρούμε τα τεύχη του naruto; Και τι γίνεται με την Hinata ρε παιδιά!! έχω δεί μέχρι το 100 και θέλω να μάθω και άλλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωριζω οτι οι περισσοτεροι ξενερωνουν με τα γιαπωνεζικα αλλα το συγκεκριμενο αξιζει να του ριξετε μια ματια. Λεγεται Naruto και ειναι ολα τα λεφτα. Οσοι μπορουν αξιζει να το δουν. Δεν θα χασετε. NARUTO RULEZ!!!!!!!!!!!! :icon_yea: :icon_yea: :icon_yea: :cool2:

Edited by RaspK
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ξενερώνουν καθόλου με τα Γιαπωνέζικα!!! :p Αν ξενερώναμε δε θα υπήρχε τέτοιο sub-forum, non? :D

Link to comment
Share on other sites

Το Naruto είναι αρκετά πρωτότυπο με τον τρόπο του κι η ιστορία του, σε αντίθεση με άλλα manga, δε με κουράζει με το κλασικό κοιταζόμαστε για δύο επεισόδια ξεκινάμε τη μάχη στο τέλος του τρίτου.

Παρόλα αυτά, το anime είναι κλασσική κοτσάνα με τραβηγμένα επεισόδια και fillers για να βγει η ρημαδοσεζόν και υστερεί σε artwork.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει μεχρι το 140episode και και τα 140 ηταν υπεροχα :icon_yea:

Edited by RObiN-HoOD
Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται ρητώς να δίνονται διευθύνσεις για παράνομα downloads κλπ. Όποιο μήνυμα βλέπω με τέτοιες διευθύνσεις ή που ζητούνται αντιγραφές κλπ. θα σβήνονται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση.

 

Είναι κανόνας του forum. Κι επειδή ήδη έσβησα μερικά τέτοια μηνύματα ας μην επαναλαμβανόμαστε με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και εντάξει, για fansubs ίσως κάνουμε λίγο την πάπια. Αλλά το naruto είναι πλέον licenced, άρα το κατέβασμα του παράνομο.

Link to comment
Share on other sites

ematha prosfata, oti apo to teuxos 220 kai to epeisodio peripou ekato, to manga kai to anime ksexorizoune. An isxiei auto pou mou eipane gia ti anime, DEN proxoraei gia treia xronia, alla sinexizei apo ekei pou xasane ton sasuke...

An to kanei auto einai i megaliteri patata stin plasi! Oi xaraktires termatizane oloi se auto to simeio, kai den eixe noima na sinexisei xoris na perasei kapoios kairos... Ektos an theloun na to kanoun dragonball, opote milame gia olo kai pio kainourgia kai isxira Jutsus (texnikes). An exei ginei auto, ego egataleipo to anime!! Long live the manga!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διάβασα το manga μέχρι και το σημείο που το ακολουθεί το anime.

Αρχικά μου άρεσε. Είχε χαβαλέ, ξύλο, kewlές κινήσεις, ένα εξελισόμενο σενάριο, ότι και ότι για λίγη χαλαρή διασκέδαση (σας είπα βέβαια ότι το καλοκαίρι είδα το Kanon, έτσι δεν είναι;).

Και μετά άρχισε το τελευταίο arc, αυτό με τον Orichimaru και τον Sasuke. Οπότε και σιχάθηκα τη ζωή μου. Πόσες φορές μπορεί κάποιος να ακούσει τη φράση: "Πρέπει να τον νικήσω"; Πόσες φορές πρέπει να δει την τραυματική παιδική ηλικία του Sasuke; Πόσοι σχεδόν ίδιοι εσωτερικοί μονόλογοι μπορούν να ακουστούν από διαφορετικούς χαρακτήρες; Δε ξέρω, τελείωσα βιαστικά το arc, περνόντας στα γρήγορα τα συνεχή flashbacks και δεν ασχολήθηκα περαιτέρω.

Αν σας άρεσε το Dragonball όταν ήσασταν μικροί, λογικά θα σας ξετρελάνει και το Naruto.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε το Dragonball.

Το Naruto έχει αρχίσει να κάνει τις λακαμίες του Dragonball και το κόβω να εμφανιστεί κανένας Super-Nin 32 και να ενώνονται.

Αν δεν κόψουν τις μαϊμουδιές και δεν στρώσουνσ το σενάριο, η σειρά θα καταλήξει για τα μπάζα σε 2 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σωστός αλλα τι να κάνουμε και εμεις. Τα fillers θα συνεχισουν για 16 ακομα βδομαδες παιδια sorry αλλα αυτη ειναι η αληθεια. Οποιος αντεξει, αντεξε.

Αλλιως το γυρναμε σε Bleach!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Xμ κι εγω ακουσα οτι μεχρι την ανοιξη του 2006 θα εχει fillers. Μερικα ενταξει, τρωγονται αλλα [μικροspoiller]

 

 

 

μερικα αλλα, οπως εκεινο με τους ψευτοGai και ψευτοLee ηταν απιστευτες πατατες και εκαναν τον Nruto υπερβολικα πανηλιθιο.

 

 

Αλλα yay, αυριο θα εχουμε διαθεσιμο το επ. 166.

Link to comment
Share on other sites

Αλλιως το γυρναμε σε Bleach!

 

Και το σκέφτεσαι? Bleach χωρίς δεύτερη σκέψη! Animation σχεδόν ίδιο, αλλά κλάσης ανώτερο το σενάριο, και πολύ καλύτερες οι μάχες.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Σκεφτόμαστε να αγοράσουμε τα manga από Αμερική. Ακούσαμε, όμως, ότι έχουν φάει λίγη λογοκρισία σε σχέση με τα ιαπωνικά πρωτότυπα. Αληθεύει αυτό; Έχει ακούσει κανείς άλλος τίποτα παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η λογοκρισία είναι συχνό φαινόμενο. Ψάξτε το, επειδή μπορεί να βρείτε κάποια uncensored έκδοση (όπως, αντιστοίχως, υπάρχουν οι "original orientation" εκδόσεις, όπως αυτή του Kaze no Tani no Naushika, που είναι σχεδόν διπλάσιο το μέγεθος της σελίδας και διαβάζεται από τα δεξιά προς τ' αριστερά).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..