Jump to content

Naruto!!


Shai-Hulud
 Share

Recommended Posts

Δυστυχώς η λογοκρισία είναι συχνό φαινόμενο. Ψάξτε το, επειδή μπορεί να βρείτε κάποια uncensored έκδοση (όπως, αντιστοίχως, υπάρχουν οι "original orientation" εκδόσεις, όπως αυτή του Kaze no Tani no Naushika, που είναι σχεδόν διπλάσιο το μέγεθος της σελίδας και διαβάζεται από τα δεξιά προς τ' αριστερά).

 

Το Naruto, συγκεκριμένα, βγήκε μόνο σε έκδοση από τα δεξιά προς τα αριστερά. Για τη λογοκρισία το μόνο που έχουμε ακούσει είναι αόριστες φήμες ότι κάποιοι συγκρίνανε τα πρωτότυπα με τα αμερικάνικα και βρήκαν διαφορές. Λες να μάθουμε τίποτα αν στείλουμε κανένα e-mail στη Viz, την εταιρία που το εκδίδει;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Αχέμ, τα fillers τελείωσαν και μαζί τους η σειρά Naruto. Σύντομα αρχίζει το Naruto Chronicles που θα εξιστορεί τα γεγονότα μετά το timeskip.

 

Rejoice!!

 

:clap: :clap: :clap: :clap:

:woot_jump:

Edited by Guardian of the RuneRing #1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Εγώ τώρα άρχισα να το βλέπω. Μπορώ να πώ ότι είναι άκρως διασκεδαστικό τουλάχιστον στα πρώτα επεισόδια. Ναί, ακόμα δεν έχω δεί ούτε την πρώτη δεκάδα... Περισσότερα όταν δώ και τα άλλα 200+ επεισόδια συν τα Naruto Shipuuden! (ή ίσως και πιο νωρίς).

 

Αλλά μέχρι τον Δεκέμβριο με βλέπω να έχω δεί ότι ιαπωνικό anime έχω και μπορώ να βρώ... Και αυτό επειδή τον Δεκέμβριο δίνω το 4kyuu στα Ιαπωνικά (το πρώτο επίπεδο δηλαδή). Αν και δεν καταλαβαίνω ακόμα τι λένε, τουλάχιστον προσπαθώ να πιάσω λέξεις και απλές φράσεις. Και μέχρι στιγμής όλο και κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το παρόν είναι ουσιαστικά τεύχος με μουσική που έβαλε κάποιος πορωμένος και είναι στο τεύχος 37κάτι. Μην το δείτε αν δε έχεται περιέργια να δείτε τι γίνεται με την Hinata.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ybd97TJm5HU

 

edit: Μούφα! το τσέκαρα λίγο παραπάνω, και με ξεγέλασε το καλό σκίτσο. Αν και θα ήθελα να γίνει πραγματικότητα, οπότε μάλλον με τύφλωσε ο ενθουσιασμός μου. Παρόλα αυτά, αξίζει να το δείτε.

Edited by month
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα είμαι στο επεισόδιο 40... Οπότε δεν πρόκειται να δώ τι γίνεται με την Hinata ακόμα.

 

Και επίσης πρέπει να πώ... Hatake Kakashi rules! Νομίζω ότι ο Kakashi είναι από τους καλύτερους χαρακτήρες. Και δεν θα με πείραζε καθόλου να δώ πίσω από την μάσκα... :tongue:

Edited by Darkchilde
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα επεισόδιο που το αναρωτιούνται και οι τρείς μαθητές του, τι παίζει κάτω απο την μάσκα. Η πρώτη (και η μόνη; δεν θα σου πώ) φορά που ο Sasuke γίνετε μέλος της ομάδας σε κάτι άλλο πέραν της αψωγίλας που βγάζει!

Link to comment
Share on other sites

Αψωγίλα... μ'άρεσε αυτό. Θα περιμένω να δώ το συγκεκριμένο επεισόδιο. Θα πρέπει να έχει αρκετό γέλιο, να προσπαθούνε να του βγάλουνε την μάσκα! Επίσης μου την δίνει αφάνταστα ο Gai, και θα ήθελα να δώ τον Kakashi να του σπάει τα μούτρα (άλλωστε υποτίθεται ότι έχουν κάποια αντιπαλότητα....)

Από την άλλη ο Orochimaru είναι ενδιαφέρον χαρακτήρας αν και τελείως σιχαμερός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και έχω φτάσει στα επεισόδια με τον Jiraiya (τι χαρακτήρας κι αυτός!!!!) και την Tsunade (άλλη παλαβιάρα...). Μου αρέσουν αυτοί οι δύο χαρακτήρες. Μπορώ να πώ ότι στην αρχή μου την έδωσε αφάνταστα ο Jiraiya, αλλά μετά τον συμπάθησα. Έχει τους λόγους του και τους τρόπους του.

 

Η μάχη μεταξύ των 3 Sannin (σημ. Sannin στα γιαπωνέζικα σημαίνει 3 άνθρωποι. Δνε θα μπώ σε λεπτομέρειες για την γραμματική της λέξης), ήταν αρκετά καλή. Το filler με τα Hot Springs ήταν ψιλοπατάτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει καιρός που θα το νοσταλγήσεις αυτό το filler, αν δεις όλα τα fillers στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το filler με την μάσκα του Kakashi ήταν καλό. Ξεράθηκα στο γέλιο!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

NAruto Shippuuden: Μέχρι στιγμής δεν έχω χάσει επεισόδιο. Και εαν συνεχίσει όπως το σημερινό, σίγουρα δεν θα χάνω επεισόδιο! Η πρώτη ιστορία στο Shippuuden με τον Gaara ήταν πολύ καλή, απλά οι μάχες της Team Gai ήταν ψιλοάθλιες. Στο 29-30 που ήταν διπλό και τέλειωσε αυτό το Arc ήταν πολύ καλό και αρκετά συγκινητικό. Από το 31 και μετά έχουμε αρχίσει να μπαίνουμε και στα πιο καυτά θέματα του Anime: Sasuke, Orochimaru και Akatsuki! Και εαν κρίνω από το manga τα επεισόδια που έρχονται θα είναι πάρα μα πάρα πολύ καλά. Αρκεί να μην ξανακάνουν τα λάθη με τα fillers που κάνανε στην πρώτη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν, το manga διαφημίζεται από την Anubis... Πότε θα κυκλοφορήσει? Αλεξάνδρα, τα φώτα σου!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, με τις τελευταίες διακοπές της ΔΕΗ, τα φώτα μου είναι λίγο πεσμένα :tongue:

 

Σοβαρά, τώρα, όμως, και να ήξερα πότε ακριβώς θα κυκλοφορήσει, μάλλον δε θα ήταν η θέση μου να πω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Θα έρθει καιρός που θα το νοσταλγήσεις αυτό το filler, αν δεις όλα τα fillers στο τέλος.

 

Κάτι που έμαθα πρόσφατα: Το επεισόδειο αυτό ΔΕΝ ήταν filler. Είχε βγει και σε τευχάκι σε manga.

 

Για το Shippuuden τι έχετε να πείτε;

Εμένα μου φαίνεται άψογο. Πολύ κάλύτερο και επιβλητικό soundtrack, απίστευτη σκηνοθεσία. Υπάρχει το μείον ότι είναι πιο αργό από την original σειρά, αλλά αυτό ήταν επιλογή των δημιουργών, για να μη γεμίσουν τη σειρά με fillers.

 

Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι η ίδια κουταμάρα του δύο χρόνια μεγαλύτερου Naruto που καταντάει εκνευριστική σε μερικά επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Σουνενιά του κερατά είναι. Μη περιμένετε "πραγματικούς" χαρακτήρςες και λογική σε ότι βλέπετε.

Αυτό το αποδέκτηκα από το πρώτο κι όλας επεισόδιο που ο αρχάριος ακόμα Ναρούτο έκλεψε έναν σούπερ σπουδαίο / φυλαγμένο πάπυρο ή που οι κλώνοι του δέρνανε εύκολα και υψιλού επιπέδου νίντζα ενώ αυτό δεν ξαναέγινε ποτέ.

 

Από τα καλά ανιμέ αλλά είναι και αυτό τίγκα στις ασυναρτησίες που πρέπει να αποδεχτείς αν είναι να το χαρείς.

Link to comment
Share on other sites

Δύο-τρεις λεπτομέρειες: όταν διαβάζεις Romaji, το "ou" διαβάζεται «ω» και όχι «ου» (έτσι προφέρεται το "u"), δηλαδή «Σσώνεν.»

 

Επίσης, μέχρι πού έχεις δει; Πρακτικά σου εξηγεί άνετα το γιατί τα κατάφερε, ανεξαρτήτως του αν είναι περισσότερο... δικαιολογία.

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Μωρέ ότι σχεδόν έχει βγει είδα αλλά οι ασυναρτησίες πάνε κι έρχονται συνέχεια, όσο κι αν είδα. Είναι μέρος του μύθου των "Σσώνεν"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..