Jump to content

The Write off (Παλιοί κανόνες)


northerain
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Οι νέοι κανόνες του Write off έχουν μεταφερθεί εδώ.

Recommended Posts

Bring it on, μπας και στρωθώ επιτέλους και γράψω τίποτα.

 

Έι!Σ'αγαπάω! :thmbup: :thmbup: :thmbup:

 

 

...για πρόλογο με ψήνει κάτι σε fantasy, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς...Ας πει κ ο Μιχάλης τι έχει στο μυαλό του...

 

 

 

Τα λεμ!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Deodonus

    9

  • Nienor

    25

  • Naroualis

    8

  • cesar_cy

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
Και οι ιστορίες τι έγιναν;

Εεεεέρχονταιιιι (τη δικιά μου ακόμα τη γράφω, ο Χάρος δεν ξέρω αν έχει τελειώσει ή όχι). Καλό θα ήταν να ορίσουμε ως οριστικό deadline την Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Σάββατο καλύτερα, έχω τρελό πρόγραμμα εις την σχολή...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και λοιπόν, ο Ιούνης μπορεί να έχει περάσει, αλλά λέμε να πάρουμε σειρά!

 

Trillian! *παφ* (το γάντι που έπεσε στο σκονισμένο δρόμο ήταν αυτό, όχι χαστουκάκι, για να εξηγούμαστε έτσι... :p)

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που κοιμόμουν, στην ήρεμη και ζεστή αγκαλιά του Μορφέα, ξαφνικά ένας ήχος ήρθε να κόψει τη σιγαλιά: παφ! "Τι ήταν αυτό;" ρώτησα τον Μορφέα. Εκείνος, αγουροξυπνημένος, ούτε που δέησε να μου απαντήσει. Με πέταξε θυμωμένος απο το κρεβάτι μουρμουρίζοντας "Άντε δες το pc σου και τα λέμε πάλι το βράδυ."

 

Έτσι λοιπόν δεσποινίς μου, δε με πιάσατε στον ύπνο :tongue: Σηκώνω το γάντι και το ξαναπετάω με ένα πουφ! (είχε νερά ο δρόμος)

 

Κανείς για πρόλογο; :) (φάνταζοειδές ε; μην ξεχνιόμεθα :tongue: )

Link to comment
Share on other sites

Dune,

 

αν δε σας πειράζει θα προτιμούσαμε κάποιον που να γράφει φάντασυ και ο ίδιος.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε θέλουμε και οι δυο Ωραία Γαλάτισσα, πρόλαβε να μου πει ναι κι η Άλεξ πριν φύγει για δουλειά :)

 

...μα όχι, δεν το εννοούσαμε έτσι... μα... αφήστε να σας εξηγήσουμε... ξέρετε... να μας γράψει τον πρόλογο εννοούσαμε... μα φυσικά... μόνο αυτό... ΤΙ ΑΛΛΟ ΔΗΛΑΔΗ????? :tease:

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντάξει απόψε το βράδυ; (Να δω και τα ραντεβού μου, γιατί έχω κι άλλες προτάσεις :p )

Link to comment
Share on other sites

:rofl2: Δεν το σώζετε με τίποτα μετά από την απάντηση της Ευθυμίας! :bleh:

 

Σοβαρά τώρα, θα περιμένω με αγωνία να δω τι θα κάνετε...

 

Εχμ... όχι, μα... ξέρετε, δεν εννοούσα... Βοήθειααα!!

Link to comment
Share on other sites

Με μένα είναι οκ κοπελιά, μια χαρά. Περίμενε να το δει κι η Άλεξ κι αν είναι δώστον και το βράδυ :)

Link to comment
Share on other sites

Dune,

 

αν δε σας πειράζει θα προτιμούσαμε κάποιον που να γράφει φάντασυ και ο ίδιος.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

Γιατί να με πειράξει; Φάντασυ είναι κάτι σαν τον Κόμπε by the way? Αρχοντας των δακτυλιδιών κλπ;

 

Εντιτ: Γιατι είχα κάτι ωραίο υπ'όψη μου σ'αυτό το στυλ

Edited by Dune
Link to comment
Share on other sites

Dune, αν θέλετε δείτε το εξής τόπικ που είναι και επίκαιρο. Θα πάρετε μια καλή ιδέα για το τι είναι φάντασυ και ίσως βρείτε και κάτι που να θέλετε να διαβάσετε ανάμεσα στις προτάσεις των παιδιών.

Link to comment
Share on other sites

Dune, αν θέλετε δείτε το εξής τόπικ που είναι και επίκαιρο. Θα πάρετε μια καλή ιδέα για το τι είναι φάντασυ και ίσως βρείτε και κάτι που να θέλετε να διαβάσετε ανάμεσα στις προτάσεις των παιδιών.

 

Nienor, ευχαριστώ, θα πάω να αυξήσω και τις εγκυκλοπαιδικές μου γνώσεις περί του θέματος. Πάντως πήγα, πρίν απαντήσω, στην κατηγορία Φανταστική λογοτεχνιά της Βιβλιοθήκης σας και νόμιζα ότι αυτά ήταν. Εχω και δύο δικά μου κείμενα άλλωστε εκεί το ενα με ένα ξωτικο και το άλλο καθαρά αλληγορικό.

Link to comment
Share on other sites

Mesdames Naroualis & Nienor:

 

Να προτείνω να ανέβει ο πρόλογος αφού λήξει το προηγούμενο write off? Δηλαδή στις 2 Οκτωβρίου; Εγώ δεν έχω πρόβλημα, αν μπορεί και η Κιάρα, νομίζω θα είναι καλύτερα, να μην τα μπλέξουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Χμ, λέγαμε εγώ και ο αδερφός μου να παίρναμε σειρά και να διαγωνιστούμε ο ένας ενάντια στον άλλο (μετά των παραπάνω φυσικά) σε ένα write-off.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, λέγαμε εγώ και ο αδερφός μου να παίρναμε σειρά και να διαγωνιστούμε ο ένας ενάντια στον άλλο (μετά των παραπάνω φυσικά) σε ένα write-off.

Θα θέλατε έναν πρόλογό μου; Αν ναι, σε τι είδος/ύφος τον προτιμάτε;

Link to comment
Share on other sites

Θα θέλατε έναν πρόλογό μου; Αν ναι, σε τι είδος/ύφος τον προτιμάτε;

 

Ευχαριστούμε για την προσφορά. Δεν έχουμε πρόβλημα με είδος/στυλ, αλλά σκεφτόμαστε τα διηγήματα να είναι σχετικά μικρά, οπότε θέλουμε και μια σχετικά μικρούλα εισαγωγή. Όλα τα υπόλοιπα κάνε τα όπως νομίζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Write off (Παλιοί κανόνες)
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..