Jump to content

The Write off (Παλιοί κανόνες)


northerain
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Οι νέοι κανόνες του Write off έχουν μεταφερθεί εδώ.

Recommended Posts

Ναι, γράψε ένα πρόλογο (όποτε μπορείς), αλλά να είναι μικρός (γιατί είπαμε να γράψουμε μέχρι 1500 λέξεις). Επίσης αν μπορείς, είπαμε μαζί με τον πρόλογο να υπάρχει κι ένα θέμα για να μη γράψουμε τελείως διαφορετικά μεταξύ τους αλλά να κινούνται στο ίδιο πνεύμα. Αυτά...

Συγνώμη και πάλι αλλά είδα αυτό και έγραψα ένα πολύ μικρό πρόλογο που χωρίς το θέμα δε θα καταλάβουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Deodonus

    9

  • Nienor

    25

  • kitsos

    8

  • cesar_cy

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εγώ, μιας και έχω καμμιά βδομάδα στο φόρουμ, θα ήθελα να πάρω μέρος σ'αυτό το παιχνίδι. Άλλωστε πάντα ψάχνω ευκαιρία για να γράψω κάτι καινούργιο.

Μου θυμίζει λίγο τον κανόνα στο fight club.

If this is your first night in fight club...you have to fight.

 

Οπότε, παίρνω θέση και περιμένω να μου πείτε πότε θα έρθει η σειρά μου και ποιόν φίλτατο θα συναγωνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τον Cesar_cy που έχει ήδη ζητήσει αντίπαλο :)

 

Έχουμε και λέμε λοιπόν:

Πρώτο ζευγάρι: Guardian εναντίον Guardian. Γράφει πρόλογο ο Kitsos (ρίξε μια ματιά αν θέλεις σε προηγούμενα ολοκληρωμένα write off να δεις λιγάκι τους προλόγους) μόλις του δώσουν τα παιδιά το οκ.

Δεύτερο ζευγάρι: Cesar_cy εναντίον Dinosxanthi. Σας γράφω πρόλογο εγώ μόλις τελειώσει το write off των Guardian αν δε θελήσουν τελικά να το αλλάξουν.

 

Είμαστε οκ? Το πάμε? :p

Link to comment
Share on other sites

Οκ οκ

 

EDIT: Για αυτούς που είδαν το προηγούμενο μήνυμα, τελικά καλύτερα πρώτα εμείς.

EDIT2: Συγγνώμη για το μπέρδεμα.

Edited by Guardian of the RuneRing #2
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει η Nienor . Κίτσο για δώσε τον πρόλογο στους αδερφούς να ξεκηνήσουν και αρκετά χρονοτρηβούμε .

Link to comment
Share on other sites

Αν το επιθυμούν οι guardian είμαι έτοιμος.

 

 

 

Να ανοίξω τόπικ;

Link to comment
Share on other sites

Αν το επιθυμούν οι guardian είμαι έτοιμος.

 

 

 

Να ανοίξω τόπικ;

 

Ναι άνοιξε . Το επιθυμούν . Μόλις τώρα το δήλωσαν . Πολύ ψαχνόμαστε και αργούμε και δεν κρατιέμαι να μπω και εγώ στον αγώνα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, kitsos, ας μη χρονοτριβούμε άλλο, που λέει και ο κ. cesar_cy. Περιμένουμε από τον περασμένο Σεπτέμβρη! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

:gerbil: φίλε kitso νομίζω πως λίγο δύσκολος είναι ο πρόλογος που τους έβαλες :gerbil: αλλά δεν πειράζει ας μάθουμε στα δύσκολα :witch3:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος ή όποια θέλει να κάνει write off με τον cesar (και όποιος/α προσφέρεται να τους γράψει τον πρόλογο) μπορεί να το δηλώσει εδώ, ασχέτως αν τώρα τρέχει το write off των αδελφών Guardian.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος ή όποια θέλει να κάνει write off με τον cesar (και όποιος/α προσφέρεται να τους γράψει τον πρόλογο) μπορεί να το δηλώσει εδώ, ασχέτως αν τώρα τρέχει το write off των αδελφών Guardian.

 

Φίλε συγνώμη που θα στο πω έτσι αλλά είσαι αλλού ξημερωμένος :rofl2: :rofl2: :rofl2: . Για διάβασε τα προηγούμενα ποστ και θα δεις τη αποφασίσαμε

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον να εκφράζεσαι λίγο πιο κόσμια.

 

Δεύτερον όντως δεν είχα διαβάσει τα προηγούμενα ποστς.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον να εκφράζεσαι λίγο πιο κόσμια.

 

Δεύτερον όντως δεν είχα διαβάσει τα προηγούμενα ποστς.

 

Μα δεν είπες τίποτα off Διονύση. Οι Guardian έχουν ξεκινήσει και ακολουθούν οι cesar_cy με τον Dinoxanthi νομίζω. Μόνο ποιος θα γράψει τον πρόλογο των δεύτερων δεν είναι επίσημο, ίσως η Nienor. Υπάρχει κανένα αόρατο ποστ που λέει κάτι τελείως διαφορετικό; Απλώς ζήτησες να δηλωθούν οι παίκτες του επόμενου αγώνα.

 

Ο 16χρονος φίλος μας από την άλλη είναι καινούργιος στο γράψιμο και τώρα γράφει μάλλον όπως μιλάει. Μέχρι και το "Φίλε" διαβάζεται λίγο σκληρό και αγενές. Είχα μαντέψει την ηλικία του από τις πρώτες του αντιδράσεις σε κριτικές, αλλά no hard feelings...yet.

Link to comment
Share on other sites

δεκτόν, σβήνω το post μου και το στέλνω σε private message στον dino δεν είναι ανάγκη το θέμα να υφίσταται καν.

 

Καλή επιτυχία στα παιδιά και περιμένουμε τα γραπτά τους!

Edited by Dinosxanthi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ρηλάξ. Δεν έγινε και τίποτα, και ας μη γίνει, εκ του μη όντος κιόλας, οκ? DinosX μπορείς άνετα αν θέλεις να μιλήσεις με το Ντίνο για το "συμβάν", να τα πείτε με ΠΜ, ιδιωτικά δηλαδή. :) :catjapan: :catplay:

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι όλα καλά. Ας μην χαλάμε τις καρδιές μας και ένα πολύ όμορφο τοπικ. Στο κάτω κάτω έχουμε ένα write off που τρέχει και δεν είναι σωστό να αποσπάμε την προσοχή των διαγωνιζόμενων σε αυτό. Το επόμενο ζευγάρι ας ξύνει μολύβια γιατί η Νιενορ δεν φημίζεται για τα εύκολα της θέματα.

 

edit :Ουπς δεν είχα δει το ποστ του Dain.

Edited by kitsos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παρατηρητή αν θέλεις να πάρεις μέρος στο διαγωνισμό και δεν έχεις αντίπαλο έλα να συναγωνιστείς με εμένα και τον Dinosxanthi , τριπλή μάχη ( το πιο πάνω είναι μια πρόταση ) . Αν θέλεις δηλαδή και αν γίνετε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόκληση αλλά μάλλον δεν γίνεται να παλέψουν πάνω από 2 άτομα. Ίσως παλέψω με τον νικητή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόκληση αλλά μάλλον δεν γίνεται να παλέψουν πάνω από 2 άτομα. Ίσως παλέψω με τον νικητή

 

Οκ . Ο νικητής (δηλαδή εγώ ) θα σε αντιμετωπίσει , αλλά αν νικήσει ο Dinosxanthi μπορεί να μην θέλει να σε παίξει . Επίσης ο χαμένος θα δώσει εισαγωγή . Deal ?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογώ ότι δεν θα γίνει αποδεκτό, ο νικητής να παίξει με τον Παρατηρητή γιατί θα θέλουν να παίξουν κι άλλοι στο παίγνιον, και θα είναι άδικο να παίξει ξανά ένας απο τους δυο μας, ω Καίσαρ. Περιμένοντας τους 2 Φύλακες να τελειώσουν την δική τους ομηρική μάχη, θα έρθει η δική μας σειρά και θα συναγωνιστούμε. Ο χαμένος θα πρέπει να γλύψει τις πληγές του κι ο νικητής να κατέβει από το καλάμι μετά τα επινίκια οπότε, έτσι κι αλλιώς, καλό είναι να ξεκινήσει αμέσως το επόμενο παιχνίδι χωρίς εμάς.

Ακόμη και η εισαγωγή είναι μέρος του παιχνιδιού γι'αυτό καλό να την κάνει κάποιος τρίτος.

Άλλωστε, βάσει υπολογισμών, σε περίπου 2 εβδομάδες από σήμερα θα έχει τελειώσει το δικό μας παιχνίδι, οπότε ακόμη κι αν είμαι εγώ ο νικητής του παιχνιδιού, δεν θα μπορούσα να λάβω μέρος στον επόμενο διαγωνισμό μιας και θα λείπω από την Ξάνθη, προετοιμάζοντας το έδαφος για την ορκομωσία μου, δίχως χρόνο και υπολογιστή μπροστά μου για να δημιουργήσω.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογώ ότι δεν θα γίνει αποδεκτό, ο νικητής να παίξει με τον Παρατηρητή γιατί θα θέλουν να παίξουν κι άλλοι στο παίγνιον, και θα είναι άδικο να παίξει ξανά ένας απο τους δυο μας, ω Καίσαρ. Περιμένοντας τους 2 Φύλακες να τελειώσουν την δική τους ομηρική μάχη, θα έρθει η δική μας σειρά και θα συναγωνιστούμε. Ο χαμένος θα πρέπει να γλύψει τις πληγές του κι ο νικητής να κατέβει από το καλάμι μετά τα επινίκια οπότε, έτσι κι αλλιώς, καλό είναι να ξεκινήσει αμέσως το επόμενο παιχνίδι χωρίς εμάς.

Ακόμη και η εισαγωγή είναι μέρος του παιχνιδιού γι'αυτό καλό να την κάνει κάποιος τρίτος.

Άλλωστε, βάσει υπολογισμών, σε περίπου 2 εβδομάδες από σήμερα θα έχει τελειώσει το δικό μας παιχνίδι, οπότε ακόμη κι αν είμαι εγώ ο νικητής του παιχνιδιού, δεν θα μπορούσα να λάβω μέρος στον επόμενο διαγωνισμό μιας και θα λείπω από την Ξάνθη, προετοιμάζοντας το έδαφος για την ορκομωσία μου, δίχως χρόνο και υπολογιστή μπροστά μου για να δημιουργήσω.

 

 

Σπουδές ή στρατός; Χαιρετίσματα στην Ξάνθη από κάποιον που υπηρέτησε εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογώ ότι δεν θα γίνει αποδεκτό, ο νικητής να παίξει με τον Παρατηρητή γιατί θα θέλουν να παίξουν κι άλλοι στο παίγνιον, και θα είναι άδικο να παίξει ξανά ένας απο τους δυο μας, ω Καίσαρ. Περιμένοντας τους 2 Φύλακες να τελειώσουν την δική τους ομηρική μάχη, θα έρθει η δική μας σειρά και θα συναγωνιστούμε. Ο χαμένος θα πρέπει να γλύψει τις πληγές του κι ο νικητής να κατέβει από το καλάμι μετά τα επινίκια οπότε, έτσι κι αλλιώς, καλό είναι να ξεκινήσει αμέσως το επόμενο παιχνίδι χωρίς εμάς.

Ακόμη και η εισαγωγή είναι μέρος του παιχνιδιού γι'αυτό καλό να την κάνει κάποιος τρίτος.

Άλλωστε, βάσει υπολογισμών, σε περίπου 2 εβδομάδες από σήμερα θα έχει τελειώσει το δικό μας παιχνίδι, οπότε ακόμη κι αν είμαι εγώ ο νικητής του παιχνιδιού, δεν θα μπορούσα να λάβω μέρος στον επόμενο διαγωνισμό μιας και θα λείπω από την Ξάνθη, προετοιμάζοντας το έδαφος για την ορκομωσία μου, δίχως χρόνο και υπολογιστή μπροστά μου για να δημιουργήσω.

 

Οκ φίλε φέρθηκε λιγάκι εγωιστικά :selfcentered: :selfcentered: :selfcentered: . Απλός μου ήρθε μια ιδέα και την είπα . Απολογούμε και πάλι για την αναστάτωση .

Link to comment
Share on other sites

Αν οι συγγραφείς δεν ήταν εγωιστές, φίλε Καίσαρα, δεν θα πίστευαν ότι έχουν να πούνε κάτι καλό και δεν θα έγραφαν. Συνέχισε έτσι και θα αποκτήσεις σιγά σιγά το μέτρο μέσα από τις εμπειρίες ώστε αυτός ο εγωισμός να είναι καθαρά δημιουργικός. Όλοι αυτό προσπαθούμε να κάνουμε.

 

18 Ιουλίου έχει ορκομωσία το τμήμα Αγγλικής όπου θα λάβω το πτυχίο μου, και η manstredin επίσης. Δεν θα ήταν διόλου άσχημο άλλη μια συνάντηση στην Θεσσαλονίκη μια απο εκείνες τις ημέρες, άλλωστε δεν είχα την ευκαιρία να παω χθες, όντας "αλυσοδεμένος" στην Ξάνθη.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Write off (Παλιοί κανόνες)
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..