Jump to content

FFL #4 (Naroualis vs Nova vs dinosxanthi vs mariposa vs Nienor vs Adinol vs Electroscribe vs DinoHajiyorgi vs kitsos vs heiron vs Dain)


Oberon
 Share

Recommended Posts

Έτσι κι αλλιώς αφού θα χάσω στο write off

 

Θυμάσαι το λαγό και τη χελώνα; Για μιμήσου τη δεύτερη...

Link to comment
Share on other sites

Cesar έχεις μαντικές δυνάμεις και βλέπεις στο μέλλον; Τίποτα δεν έχει τελειώσει πριν ψηφίσουν και οι τελευταίοι. Και εδώ δεν έχει ψηφίσει ούτε ένας.

 

Όσο για το Flash... Αν έχω δίκτυο, θα λάβω μέρος...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αν έχω δίκτυο θέλω να πάρω μέρος. Άρα δεν θέλω να αναλάβω την ευθύνη του θέματος.

Αν κάποιος άλλος θέλει, με μεγάλη μου χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!! Ναι!!! πάμε και μια τρίτη φορά: ΝΑΙ!!! επιτέλους ένα φλας που θα μπορέσω να πάρω μέρος :) :) :)

 

(Μόλις έβαλα και ειδοποίηση στο κινητό μου!!!)

 

 

edit: Θα το διοργάνωνα κιόλας... με ξέρετε δεν έχω πρόβλημα με αυτά, αλλά θέλω για μια φορούλα να παίξω κι εγώ σ'αυτό :)

Edited by Nienor
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν προκύψει κάποιος άλλος, να βάλω ευχαρίστως θέμα, αν συμφωνείτε, καθώς δεν με ενδιαφέρει σε αυτή τη φάση να γράψω. Αλλά αν προσφέρεται άλλος ας δηλώσει κατευθείαν ότι παίρνει από μένα τη σειρά, χωρίς να με ρωτήσει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Να βάλεις! Να βάλεις! Προτιμώ και γω να γράψω! Αλλά εύκολο θέμα, μην ψαχνόμαστε και έχουμε γκρίνιες (Κάτι λίγο πιο δύσκολο από το "Πώς πέρασα την Κυριακή μου στη Μέση Γη" και πολύ πιο εύκολο από "...Και έτσι εγκατέλειψε τη Γη το σομόν χρώμα!") :atongue2:

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή βράδυ...χμμ, οκ είμαι κι εγώ μέσα.

Edited by Dinosxanthi
Link to comment
Share on other sites

Θαυμάσια Ντίνο.

 

Σημείωνω και δω το update που έγραψα στο πρώτο ποστ, στην περίπτωση που κάποιος δεν το γνωρίζει:

 

Οι ιστορίες πρέπει να είναι αποκλειστικά φαντασίας/μυθοπλασίας/παραμύθια, επιστημονικής φαντασίας, ή τρόμου! Και οπωσδήποτε ολοκληρωμένες!

Link to comment
Share on other sites

Kαι μια εξέλιξη της τελευταίας στιγμής: Ένας δωρητής που επιθυμεί να παραμείνει ανώνυμος θα δωρήσει το βιβλίο Centaur Ιsle του Piers Anthony από τη σειρά Xanth στον συγγραφέα της νικήτριας ιστορίας του Flash Fiction Live. Αν ο νικητής έχει ήδη το βιβλίο τότε θα δούμε τι και πώς θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Χαχ,ο δωρητής στέλνει και ταχυδρομικώς;Γιατί αν κωλύεται,να μην βάλω τα δυνατά μου!Κι ας μην έχω διαβάσει Piers Anthony...

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω πως σήμερα είναι η μέρα του Flash Fiction Live!!

 

Στις δέκα παρά το βράδυ να είμαστε όλοι εδώ. Το θέμα, θα ανακοινώσει ο Νίκοσαλ στις 10 και θα έχουμε ακριβώς ΜΙΑ ΩΡΑ να γράψουμε μια ιστορία πάνω στο θέμα.

 

Οι ιστορίες πρέπει να είναι αποκλειστικά φαντασίας/παραμύθια/μυθοπλασίας, επιστημονικής φαντασίας ή τρόμου.

 

Δεν υπάρχει ανώτατο όριο λέξεων, αλλά η ιστορία πρέπει να είναι ολοκληρωμένη!

 

Κατώτατο όριο οι 400 λέξεις. (ΟΚ, αν είναι 370 δεν τρέχει τίποτα).

 

Οι ιστορίες θα μπουν στο παρόν τόπικ για τη διάρκεια του διαγωνισμού και ΟΧΙ στις ειδικές Βιβλιοθήκες! Δηλαδή θα τις ποστάρετε εδώ, να είναι μαζεμένες! (Αργότερα μπορείτε αν θέλετε να τις διορθώσετε, επεκτείνετε κλπ και να τις βάλετε στις Βιβλιοθήκες. It's up to you).

 

Όταν τελειώσει η μία ώρα, το τόπικ θα κλείσει για λίγο μέχρι να ανοίξουμε ένα πολλ εδώ. Ο καθένας θα ψηφίσει 1 ιστορία, αυτή που του άρεσε περισσότερο. Θεωρείται θέμα "τιμής" να μην ψηφίσει κάποιος τη δική του ιστορία (ή του κολλητού του κλπ επειδή είναι κολλητός του κλπ) αλλά αυτό δεν ελέγχεται, εξ ού και το θέμα "τιμής"!

 

Το πολλ θα παραμείνει ανοιχτό για 48 ώρες (οι ιστορίες είναι πάντα μικρές, οπότε δεν θα κουραστεί κάποιος να τις διαβάσει), οπότε και θα ανακοινωθεί η νικήτρια ιστορία. Ο/η συγγραφέας της νικήτριας ιστορίας έχει το δικαίωμα να θέσει το θέμα σε επόμενο Flash Fiction Live.

 

Eπίσης, αν ο νικητής/νικήτρια ζει εκτός Αθήνας θα του αποσταλεί ταχυδρομικά το δώρο του ευγενούς, και ανώνυμου, δωρητή! To βιβλίο Centaur Isle του Piers Anthony από τη σειρά Xanth!

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε όλοι έτοιμοι; Είναι 20:00 και σε δυο περίπου ώρες θα ανακοινώσω το θέμα. Για όλα τα υπόλοιπα, παρακαλώ διαβάστε προσεκτικά το μήνυμα του Dain παραπάνω.

 

Καλή προθέρμανση.

Link to comment
Share on other sites

22:02! Μας δουλεύουν! Τα λεφτά μας πίιιισω, τα λεφτά μας πίιιισω! :-p

Link to comment
Share on other sites

Tzouf!

 

Βάλτε μια μπύρα παιδιά, ένα ποτήρι κρασί. Η προσφορά του πεντάλεπτου είναι από εμένα. Χαλαρώστε.

 

Το θέμα σε 5 λεπτά ακριβώς.

Edited by nikosal
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Ούτως ή άλλως ο χρόνος θα αρχίσει να μετρά από τη στιγμή που θα μπεί το θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Το τσάι μου ήδη κρύωσε! Από το τόστ έχουν μείνει μόνο ψίχουλα! (προλαβαίνω να παω wc?)

Link to comment
Share on other sites

Tzouf!

 

Βάλτε μια μπύρα παιδιά, ένα ποτήρι κρασί. Η προσφορά του πεντάλεπτου είναι από εμένα. Χαλαρώστε.

 

Το θέμα σε 5 λεπτά ακριβώς.

Μα τι;! Στο φούρνο το έχεις;! :death:

Link to comment
Share on other sites

Θέμα του Διαγωνισμού:

 

Η συνάντηση

 

Καμία άλλη διευκρίνιση

 

Χρόνος: 60 λεπτά από τους διοργανωτές και 10 από εμένα. Αυστηρά λοιπόν το τόπικ θα κλείσει στις 11:18.

 

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to FFL #4 (Naroualis vs Nova vs dinosxanthi vs mariposa vs Nienor vs Adinol vs Electroscribe vs DinoHajiyorgi vs kitsos vs heiron vs Dain)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..