Jump to content

Θα γεννήσω από τη χαρά μου!!! (έστω κι αν δεν κυοφορώ)


constantinos
 Share

Recommended Posts

Blondbrained sory για την κατάχρηση του τίτλου αλλά δεν μπόρεσα ν’ αντισταθώ..

 

Παιδιά έχω (…) από τη χαρά μου που επιτέλους βρήκαμε το εξώφυλλο του Λέκγουελ και πήρα το θάρρος να το μοιραστώ μαζί σας. Βέβαια μπορεί στα ράφια να φτάσει με κάποιες αλλαγές αλλά στην ουσία είναι έτοιμο! Πείτε μου τη γνώμη σας.

 

Επίσης η χαρά είναι διπλή. Αν κάποιοι από εσάς μπορούν να βρουν αύριο μια Metropolis θα διαβάσουν μια προδημοσίευση της ιστορίας (ελπίζω να μην αλλάξει κάτι τελευταία στιγμή).

 

Λέω σήμερα να ανεβάσω επιτέλους την εισαγωγή του βιβλίου στο site. Πραγματικά θέλω να μάθω τις εντυπώσεις και κυρίως τις παρατηρήσεις σας…

 

 

 

Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος mod, admin, ας μου πει που θα ήταν σωστό να μπει. Είναι περίπου 5000 λέξεις. Να βάλω το κείμενο σε word ή κανονικό post;

 

 

 

Wish me luck guys!

000_λεκγουελ_οι_ξε_ασμενοι_θεοι_cover3.pdf

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρύο, παγωμένο μάλλον, μυστηριώδες και πολύ πολύ όμορφο το εξώφυλλό σου κύριος :)

 

Καλή τύχη (που τη ζήτησες) και μια δική μου ευχή: να το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρύο, παγωμένο μάλλον, μυστηριώδες και πολύ πολύ όμορφο το εξώφυλλό σου κύριος :)

 

Καλή τύχη (που τη ζήτησες) και μια δική μου ευχή: να το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει άλλο :)

 

Ευχαριστώ Nienor.. Αυτές θα ήταν κι οι δικές μου λέξεις κι έχει απόλυτη σχέση με την ατμόσφαιρα που ελπίζω να βγάζει η ιστορία...

Το ευχαριστιέμαι. Νομίζω φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρύο, παγωμένο μάλλον, μυστηριώδες και πολύ πολύ όμορφο το εξώφυλλό σου κύριος :)

 

Πολύ ενδιαφέρουσα επιλογή λέξης, Nienor. Κρύο, πράγματι.

Και όντως, ωραίο.

Σου εύχομαι, constantine, κάθε επιτυχία και να το βλέπεις πολύ-πολύ καιρό, όχι μόνο στα ράφια και στις βιτρίνες, αλλά κυρίως στα χέρια των αναγνωστών.

 

:book:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μυστηριώδες όντως και πολύ πετυχημένο.

Καλή επιτυχία Κωνσταντίνε και να ακούς μόνο θετικά σχόλια για το βιβλίο σου. Best seller σου εύχομαι να γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Κωσταντίνε, και μόλις κατέβω Αθήνα θα πάρω το βιβλίο. (Εκτός βέβαια αν το βρώ σε κάποιο βιβλιοπωλείο στην Ν. Ιωνία, οπότε θα το τσιμπήσω).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολυ!!!! ;)

Tiessa το ελπίζω γιατί τελικά (όπως πολύ καλά ξέρεις) εκεί είναι η ουσία για όλους μας που προσπαθούμε να πούμε μια ιστορία.

 

Mariposa ευχαριστώ. Δώσε μου τα φώτα σου αν μπορείς και για το ζήτημα του κειμένου...

 

Darkchilde ευχαριστώ κι εσένα και λογικά δε θα χρειαστεί να πας μακριά για να το βρεις...

 

Πάντως μεταξύ μας ελπίζω να μη βρείτε "κρύα" όπως το εξώφυλλο και την ιστορία. :D

Link to comment
Share on other sites

5000 λέξεις δεν είναι απαγορευτικό να μπει σε ποστ. Προσωπικά προτιμώ το word. Θα σου έλεγα να κάνεις και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

5000 λέξεις δεν είναι απαγορευτικό να μπει σε ποστ. Προσωπικά προτιμώ το word. Θα σου έλεγα να κάνεις και τα δύο.

Αυτό θα κάνω. Θα το βάλω στις ιστορίες φαντασίας

thanks Μ

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μου και να φτάσεις πολύ σύντομα και στο... τέταρτο βιβλίο (και να το ξεπεράσεις, βεβαίως, βεβαίως!)

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μου και να φτάσεις πολύ σύντομα και στο... τέταρτο βιβλίο (και να το ξεπεράσεις, βεβαίως, βεβαίως!)

 

Ευχαριστώ αλλά τέσσερα παιδιά...!!! εχμμ βιβλία ήθελα να πω. Βαριά η καλογερική :D

Να 'σαι καλά tetarte

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά τέσσερα παιδιά...!!! εχμμ βιβλία ήθελα να πω. Βαριά η καλογερική :D

Να 'σαι καλά tetarte

 

Θα είσαι και πολύτεκνος,τι άλλο θες; :lol:

Περιμένω να διαβάσω το απόσπασμα...

Link to comment
Share on other sites

Θα είσαι και πολύτεκνος,τι άλλο θες; :lol:

Περιμένω να διαβάσω το απόσπασμα...

 

Επίδομα δε βλέπω... :whistling:

be a little patient my dear... ;)

Link to comment
Share on other sites

Και ολίγον από νυχτερινή Καππαδοκία μου κάνει. Οπωσδήποτε μυστηριώδες! Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Και ολίγον από νυχτερινή Καππαδοκία μου κάνει. Οπωσδήποτε μυστηριώδες! Με το καλό!

 

Νομίζω ότι η κοπελιά στο DTP κάτι πρέπει να χρησιμοποίησε από Καπαδοκία. Επί ευκαιρίας Ν ακόμα τραβάω τα μαλλιά μου με τα word αρχεία του Κόμπες. Δεν ανοίγουν.... Τί κάνω λάθος; :huh:

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Κωνσταντίνε, μ'έκανες και γέλασα!

:)

 

Για το εξώφυλλο, δεν ξέρω πώς νιώθουν οι άλλοι, εμένα αυτά είναι απο τα πολύ αγαπημένα μου χρώματα (αυτό το ένα δηλαδή στην ουσία :p ) και με ηρεμεί αφάνταστα. Τα ψυχρά χρώματα με χαλαρώνουν. Αφού μού'ρχεται να κάνω διαλογισμό με το εξώφυλλό σου!

Σίγουρα θα το αγόραζα απο αυτό και μόνο, και εύχομαι πολλοί να νιώσουν ακριβώς έτσι, και να μην προλαβαίνετε να βγάζετε νέες εκδόσεις!

ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩΜΕΝ! :)

Καλή επιτυχία...(δεν έτυχε, πέτυχε)

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Κωνσταντίνε, μ'έκανες και γέλασα!

:)

 

Για το εξώφυλλο, δεν ξέρω πώς νιώθουν οι άλλοι, εμένα αυτά είναι απο τα πολύ αγαπημένα μου χρώματα (αυτό το ένα δηλαδή στην ουσία :p ) και με ηρεμεί αφάνταστα. Τα ψυχρά χρώματα με χαλαρώνουν. Αφού μού'ρχεται να κάνω διαλογισμό με το εξώφυλλό σου!

Σίγουρα θα το αγόραζα απο αυτό και μόνο, και εύχομαι πολλοί να νιώσουν ακριβώς έτσι, και να μην προλαβαίνετε να βγάζετε νέες εκδόσεις!

ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩΜΕΝ! :)

Καλή επιτυχία...(δεν έτυχε, πέτυχε)

 

Χαίρομαι που σου αρέσει Blondbrained αλλά μη σε πάρει κι ο ύπνος. Το λέω περισσότερο για την ιστορία. Μου βγήκε και λίγο μεγάλη….

 

Ευχαριστώ κυρία μου..

Link to comment
Share on other sites

Το εξώφυλλο είναι κάτι παραπάνω από ελκυστικό. Εύχομαι επιτυχία και ευτυχία. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο. Μυστηριώδες, παγερό, ελκυστικό. Σίγουρα θα σήκωνα να ξεφυλλίσω το βιβλίο μόνο από το εξώφυλλο και τον τίτλο! :)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν διαβάζω τα free έντυπα (βλέπε εφημερίδες 24 σελίδων στο μετρό), αλλά σήμερα έτυχε να πέσει στα χέρια μου η Metropolis και στη σελίδα 12 ο φίλος μας ο Λέκγουελ έχει ολοσέλιδη καταχώρηση! Δυστυχώς δε βρήκα πουθενά ηλεκτρονική μορφή του άρθρου.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, πολύ καλό το εξώφυλλο, Constantinos.

Είναι η τελική του μορφή? Δηλαδή, έχει πάρει τον δρόμο για εκτύπωση?

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια κι από εμένα για την έκδοση! Η εικόνα στο εξώφυλλο είναι τέλεια μυστηριώδης.

Περιμένουμε να βγει και στα βιβλιοπωλεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις γύρισα από τη δουλειά και ξέρω ότι θα με βρίσετε που θα γκρινιάξω, αλλά θα γκρινιάξω! Είχα μια σκατένια εργασιακή μέρα. Εντελώς αποκαρδιοτική και καταθλιπτική…

 

Συνέρχομαι και κρυφοχαμογελώ για δυο λόγους.

 

Ο πρώτος είναι αυτός που έγραψε η Naroualis. Η Διόπτρα μου έκανε μια πολύ καλή προδημοσίευση στη Metropolis που αν μη τι άλλο με κάνει να αισθάνομαι για δεύτερη φορά πολύ τυχερός που συνεργάζομαι μαζί τους. Το πρώτο και νομίζω περισσότερο το καινούργιο βιβλίο είναι μεγάλα εμπορικά ρίσκα (όλοι καταλαβαίνουμε γιατί) αλλά αποφάσισαν να προχωρήσουν. Ελπίζω να κάνουν επιτέλους το ίδιο κι άλλοι οίκοι που έχουν κολλήσει στα ίδια και τα ίδια. Όχι τίποτε άλλο, αλλά μια ματιά να ρίξει εδώ μέσα κάποιος μπορεί να βρει τουλάχιστον υποσχόμενη γραφή.

 

Ο δεύτερος και πολύ πιο κολακευτικός λόγος να χαίρομαι είναι τα ενθαρυντικά σας λόγια. Το να ακούω ευχές από εσάς παιδιά δίνει πολύ κουράγιο.

 

Πολλά ευχαριστώ λοιπόν και ανταποδίδω τις ευχές σε όλους όσους γράφουν…

 

 

 

Sileon το εξώφυλλο είναι σχεδόν στην τελική του μορφή. Ίσως υπάρξουν μικρές αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε, το εξώφυλλο είναι υπέροχο, ΠΑΡΑ πολύ καλή δουλειά. Δημιουργεί ατμόσφαιρα, χωρίς να είναι καθόλου φορτωμένο και κουραστικό. Αυτό που "φοβάμαι" είναι μήπως ο τίτλος ακούγεται παιδικός. Δηλαδή, σκέτο Λέγκουελ ή σκέτο οι ξεχασμένοι θεοί, θα ακουγόταν πιο "ενήλικο" (ασυναίσθητα, τέτοιος τίτλος ίσως θυμίσει "ο Χάρι Πόττερ και το μονόφθαλμο φυστίκι").

 

Παρ' όλ' αυτά, με τέτοιο εξώφυλλο, δε νομίζω κανείς να το περάσει για παιδική ιστορία, είναι πολύ μυστηριακό και πραγματικά πανέμορφο.

 

Καλή τύχη κι άντε, να παίρνουμε σειρά κι άλλοι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις γύρισα από τη δουλειά και ξέρω ότι θα με βρίσετε που θα γκρινιάξω, αλλά θα γκρινιάξω! Είχα μια σκατένια εργασιακή μέρα. Εντελώς αποκαρδιοτική και καταθλιπτική…

 

Γι'αυτό σου εύχομαι μία μέρα να ζείς μόνο απο αυτά που αγαπάς, συγγραφή, κι οτιδήποτε άλλο. Εϊναι μία ευχή που κάνω για όλους μας ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..