Jump to content

ΕΦ-ΖΙΝ


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Απίστευτο, αλλά το ΕΦ-ΖΙΝ στέλνει προσωποποιημένα cover letters! Αυτό θα πει εξυπηρέτηση!

Ευχαριστώ Λογιώτατε, έχεις χαιρετίσματα από την Πέννυ book.gif (η οποία μάλιστα στην πραγματικότητα είναι έγκυος αυτή την εποχή -ε, μα πήγαινε γυρεύονταςbiggrin.gif ...).

 

 

 

Φυσικά και στέλνουμε προσωποποιημένα cover letters, απλά ο δαίμων του τυπογραφείου διατήρησε το "Penny?" από το προηγούμενο...:dazzled:

Πάντα ευπρόσδεκτοι οι χαιρετισμοί από την αξιολάτρευτη (όσο και απρόσεκτη) Πέννυ, και της ευχόμαστε συγχαρητήρια για το ευτυχές

γεγονός και καλή δύναμη.:thmbup:

post-1153-127928101631_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό το νέο ΕΦ ΖΙΝ Dino, φυσικά αν απουσίαζαν τα δικά μου σκίτσα - εκτρώματα, θα ήταν καλύτερο. Στο επόμενο περιμένω κάτι δικό σου! Καλά να είμαστε!

 

 

Elvis

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα, έδωσα τα χαιρετίσματα στη γιαγιά, ευχαριστώ θερμά Λογιότατε :)

Elvis, για το όνομα της Μύστρα! Τα σκίτσα σου είναι υπέροχα. Ειδικά ο φακίρης τα σπάει...

Link to comment
Share on other sites

Nienor είσαι πάντα καλή, μα ας είμαστε ειλικρινείς... τα συγκεκριμένα σκίτσα ήταν ΤΡΑΓΙΚΑ!

Link to comment
Share on other sites

Elvis, διανύουμε την εποχή της απόρριψης. Γενικά. Απορρίπτω = ξέρω. Το συναντώ παντού.

Συγνώμη που επεμβαίνω στην κουβέντα κιόλας, αλλά γιατί δεν μπορείς να δεχτείς εναν καλό λόγο; Και αφού ήταν τραγικά, γιατί τα έδωσες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να πληγώσω τα αισθήματα του αγαπητού μου Hompre... δε μπορείς να του αρνηθείς αυτού του ανθρώπου...

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα τεύχος και ευχαριστώ. Επανέρχομαι μετά την ανάγνωση...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παίδες, αδύνατο να μην το μοιραστώ: το εξώφυλλο για το χειμωνιάτικο τεύχος είναι γένους θηλυκού και είναι ε κ π λ η κ τ ι κ ό! Το έκανε πάλι ο καλλιτέχνης το θαύμα του! Ας ελπίσουμε ότι ο αξιότιμος Λογιώτατος θα μεριμνήσει να το έχουμε στα χέρια μας το συντομότερο, αν και πληροφορούμαι από έγκυρες πηγές ότι το έχει ρίξει στην dolce vita τελευταία! χιχιχι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε καλά. Δουλειά, γυναίκα και παιδιά δεν έχει;

 

Δεν ξέρω για γυναίκα και παιδιά, αλλά οι συνάδελφοί του έχουν κάνει μαύρα μάτια... Οι ψίθυροι πυκνώνουν, οι φήμες οργιάζουν. Παίζει, ωστόσο, ο αξιότιμος Λογιώτατος σκόπιμα να καλλιεργεί αυτό το κλίμα φημολογίας γύρω από το πρόσωπό του, καθώς είναι συνήθης μαρκετίστικη πρακτική η δημιουργία ντόρου για την προώθηση προϊόντων κι εν προκειμένω του φανζίν... Εξάλλου, οι καιροί που διανύουμε είναι δύσκολοι, η τιμή του τεύχους παραμένει απαράδεκτα υψηλή και αποθαρρυντική για το αναγνωστικό κοινό, που βάλλεται πανταχόθεν και δύσκολα αποφασίζει να διαθέσει το αντίτιμο για την απόκτησή του, παρά την απαράμμιλης ποιότητας ύλη του... Τι να πω; Κι εγώ δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι απαντάται συχνά πυκνά σε καταγώγια της πόλης πλαισιωμένος με υπόπτου προελεύσεως και αμφιβόλου ήθους ευπαρουσίαστες υπάρξεις... Από την άλλη, άβυσσος η ψυχή του εκδότη...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχω πέσει θύμα μιας μικρής παρεξηγήσεως!

Δηλώνω ευθαρσώς πως με τις αιθέριες υπάρξεις

μας συνδέει καθαρά ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΣΧΕΣΗ!!! :whistling:

post-1153-0-70661500-1292330160_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

(Αχούμ-χουμ, μήπως, φίλτατε Λογιώτατε, έπρεπε να κόψεις το δεξιό κομμάτι; Διότι η εκ δεξιών αιθέρια ύπαρξη φέρει μύστακα ωσάν του Κατσαντώνη...tease.gif)

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι για να προσέχει τα κορίτσια βρε!:)

 

Και, επι τη ευκαιρία, να δηλώσω ότι το ΕΦ ΖΙΝ θα έρθει

μαζί με την 3η δόση του Δ.Ν.Τ., τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου.:thmbup:

 

Τα τυπογραφεία με τις υπεραυτόματες εκτυπωτικές μηχανές δουλεύουν ήδη στο φουλ!

post-1153-0-04984200-1292444839_thumb.gif

post-1153-0-25909400-1292445100_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις έλαβα το 18ο τεύχος! Σ' ευχαριστώ πολύ, Λογιώτατε! Πέφτω στο διάβασμα! :D

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ κι ε΄ναι τέλειο. Ευχαριστούμε ω Τρισμέγιστε των Παμπονηροδεστάτων Εκδοτοσυντακτών!

Link to comment
Share on other sites

Νο #18 – Ιανουάριος 2011

 

post-1004-0-95410700-1294733703_thumb.jpg

 

Εξώφυλλο του Λευτέρη Παπαθανάση

Εκδυτ-όριαλ από τον Λογιώτατο Δημήτρη Σπυρίδωνος

«Μάθαμε Από Έγκυρες Πηγές», οι ταινίες που μας έρχονται, από τον Κώστα Γεωργοκίτσο

 

Και Διηγήματα:

 

Ντίνος Χατζηγιώργης «Σειρά Συμβάντων Επιστημονικής Φαντασίας» (σκίτσα Γιάννη Κατσούλη)

Ευθυμία Δεσποτάκη «Η Τελεβιζιόν της Μάντρας»

Γιάννης Στάγκος «Το Πρώτο Κρούσμα»

Φρανκ Ρότζερ «Το αγόρι που, μόλις και με τα βίας, δραπέτευσε από έναν τρόμο πέρα από κάθε περιγραφή» και «Ο άνθρωπος που είχε κολλήσει» (σε μετάφραση Γιάννη Κατσούλη)

Αλέξανδρος Ζωχιός «Χαμένα Ρολόγια» (σκίτσο Γιάννη Κατσούλη)

Θανάσης Μάργαρης «Στη Δίνη του Χρόνου (Η μοναξιά της ουτοπίας)»

Γιάννης Κατσούλης «Νύχτα Ανάλυψης» (σκίτσα Γιάννη Κατσούλη)

 

post-1004-0-21342800-1294733735_thumb.jpg

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το ΕΦ-ΖΙΝ πια που κάνετε τόση φασαρία; Κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να δηλώσω ότι το πήρα κι εγώ (thanks!) και ανυπομονώ να το ξεζουμίσω!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..