Jump to content

Διαγωνισμός Mainstream/Συμβατικής Λογοτεχνίας


mariposa
 Share

Recommended Posts

Κόρες του sff, το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι να κλείσω τον Διαγωνισμό την Κυριακή στις 18:00.

Ελπίζω να έχετε προλάβει!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kitsos

    12

  • mariposa

    15

  • Adinol Doy

    4

  • Tiessa

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κόρες του sff, το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι να κλείσω τον Διαγωνισμό την Κυριακή στις 18:00.

Ελπίζω να έχετε προλάβει!

 

Ευχαριστούμε θερμά δεσποινίς :)

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Τελειώνει σήμερα η προθεσμία ή πάλι θα έχουμε άλλα;

Ψηφίσανε/διαβάσανε όλοι;

Άντε γιατί ψώφισε η κίνηση τόσες μέρες ... το (ΜΠΙΠ) μου μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα πλέον τελείωσε ο Διαγωνισμός Mainstream/Συμβατικής Λογοτεχνίας με θέμα "Η Απόδραση".

 

Έλαβαν μέρος 5 ιστορίες και ψήφισαν στον διαγωνισμό 15 άτομα.

 

Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Κώστα για την ιστορία του και στην Μαρία για τη διοργάνωση. Πήραμε, λοιπόν, μια γεύση ότι οι συγγραφείς εδώ μπορούν να γράψουν εξίσου καλά και nonSFF ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για τα διηγήματα παιδιά. Συγχαρητήρια για τον Κώστα για την ιστορία και για την νίκη. Και συγχαρητήρια στο ξαδερφάκι μου την Βιβή για την πρώτη ιστορία της!

 

Εγώ δεν πήρα μέρος στην ψηφοφορία λόγω συγγένειας αλλά παρακολούθησα τον διαγωνισμό με ενδιαφέρον.

 

Αντε σιγά σιγά να βάζουμε μπρος για τον επόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Κώστα και μπράβο Μαρία για την άψογη διοργάνωση!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στους συμμετέχοντες, στη διοργανώτρια και στο νικητή! :)

Edited by Spock
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κι ἀπὸ ἐμένα στὸν Κίτσο καί, φυσικά, σὲ ὅλους τοὺς συμμετέχοντες. Ἦταν μιὰ πολὺ ὄμορφη ἐμπειρία, ποὺ προσωπικὰ εὐχαρίστως θὰ ἐπαναλάμβανα. Μπράβο στὴν Mariposa γιὰ τὴν πρωτοβουλία της καὶ τὴν ἄψογη διοργάνωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά πότε ανακοινώθηκαν κιόλας τα αποτελέσματα;;; Έπρεπε να ταλαιπωρήσουμε τους συμμετέχοντες περισσότερο! :balance: :evil:

 

Συγχαρητήρια στον νικητή Κίτσο, ήταν πολύ ωραία ιστορία! :thumbsup:

Και φυσικά ένα μπράβο σε όσους συμμετείχαν και στην διοργανώτρια που εμπνεύστηκε και το επίκαιρο θέμα!

Είχε ενδιαφέρον να διαβάζουμε τέτοιες ιστορίες εδώ μέσα! Ήταν και μια αλλαγή!

Link to comment
Share on other sites

Και εις ανώτερα! (δηλ. και εις νίκη απέναντι σε περισσότερους :D )

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πραγματικά μια αλλαγή. Μπράβο σου Κίτσο και μη μασάς. Σήμερα στο σφφ, αύριο ποιος ξέρει; ;)

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια στον νικητή!

ήταν ωραία εμπειρία και ανυπομονώ για την επόμενη ευκαιρία κονταροχτυπήματος!

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πρόλαβα να συμμετάσχω με κανένα τρόπο, συγχαρητήρια σε νικητή-συμμετέχοντες! Ελπίζω να τα καταφέρω στον επόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έγραψαν και στη Μαρία για την άψογη διοργάνωση ενός διαφορετικού διαγωνισμού. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Προσωπικά πιστεύω πως την πρώτη θέση άξιζαν περισσότερες από μία ιστορίες. Είμαι πολύ χαρούμενος και καβάλα στο καλάμι (για λίγα λεπτά) θα αφιερώσω το διήγημα και τη νίκη του στο χωριό που φιλοξενεί την τελική σκηνή. Το λιβάδι, η βρύση, ο Μπαρμπα-Αποστόλης, όλες οι περιγραφές της περιοχής, το μικρό κοιμητήριο καθώς και το εκκλησάκι του Αη Θανάση με το εικονοστάσι του είναι υπαρκτά. Σε αυτή τη γωνιά έχω περάσει αμέτρητες ώρες ξεγνοιασιάς τα περισσότερα από τα καλοκαίρια της ζωής μου και για να μην ξεχνιόμαστε, αν ποτέ βρεθείτε στην περιοχή και θελήσετε να ανάψετε ένα κερί το κλειδί είναι στο εικονοστάσι. :)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους σας: διοργανώτρια, γράφοντες και νικητή (που -ω! πόσο περίεργο- ήταν και η δική μου πρώτη επιλογή:p) :)

Αυτό που μου έκανε εντύπωση πιο πολύ από όλα είναι ότι ο συγκεκριμένος διαγωνισμός μου έχει ανοίξει τρελά την όρεξη για τον επόμενο φαντασίας. Περισσότερο από κάθε άλλον διαγωνισμό φαντασίας :p Και δε θέλω να πω πως "άμα δεν είναι φάντασυ δεν το ευχαριστιέμαι" καθόλου. Ίσα ίσα που είχε πλάκα να σας βλέπω να αγωνιάτε να ΜΗΝ γράψετε κάτι φανταστικό. Ειδικά στην περίπτωση του Κίτσου, στην τελευταία γραμμή γέλασα πολύ, ειδικά με αυτό. Από κει που πήγε να βάλει ένα τόσο δα θρυλάκι μέσα στην ιστορία, έσπευσε αμέσως να το δικαιολογήσει ρεαλιστικά *χι* :)

 

Επίσης, με παραξενεύει που κανείς δεν έγραψε την ιστορία του Παλαιοκώστα. Αν είχα προλάβει να γράψω (πράγμα που δε θα το σχολιάσω καν, είμαι καταπράσινη από τη ζήλια μου εδώ και μέρες που δε μπόρεσα να γράψω σε κανέναν από τους δύο τρέχοντες διαγωνισμούς....) θα είχα γράψει για αυτόν, αρχίζοντας από το σημείο που τον πιάνουν την πρώτη φορά και καταλήγοντας στη δεύτερη πανομοιότυπη απόδραση :)

Link to comment
Share on other sites

Και απο εμένα τα συγχαρητήριά μου για τον νικητή αλλά και για την διοργάνωση του διαγωνισμού. Μπράβο!

 

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να ψηφίσω αν και διάβασα τις ιστορίες. Τουλάχιστον ας δηλώσω την συμφωνία μου για την νίκη του Κίτσου.

Link to comment
Share on other sites

Κίτσο Τι σου λέγα; Δεν με πίστευες ε;

Συγχαρητήρια σε όλους, στη διοργανώτρια, τους διαγωνιζόμενους για τις ιδέες τους και τον Ρορίκο που για μία από τις πολυθορυβημένες ιστορίες!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, αν και πολύ θα ήθελα, δεν κατάφερα ούτε να συμμετάσχω, αλλά ούτε και να ψηφίσω για αυτό το διαγωνισμό... Θα κοιτάξω να διαβάσω τις ιστορίες, έστω και κατόπιν εορτής. Συγχαρητήρια πάντως, σε Κίτσο και όλους τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Κίτσο για την πρώτη θέση και φυσικά σε όλους που κατάφεραν να γράψουν και εκτός φανταστικού.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Κίτσο κι από μένα και σε όλους σας που πήρατε μέρος. Εξαιρετικά ενδιαφέρουσες και το κυριότερο διαφορετικές μεταξύ τους προσεγγίσεις. Ευτυχώς που είχε παράταση η ψηφοφορία γιατί παραλίγο να τη χάσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..