Jump to content

5o φεστιβάλ επιστημονικής φαντασίας Ερμούπολης


Recommended Posts

Γιατί;

Ο χρόνος πιέζει, οι υποχρεώσεις πολλές, γίνεται όμως να μην το κάνουμε; Ποιος ακούει μετά το Ντίνο;

Τι;

Πολλές καινούργιες ιδέες για το καλύτερο φεστιβάλ που έγινε ποτέ (από τα δικά μας, εννοώ). Stay tuned.

Πού;

Στην... Ερμούπολη. Το όνειρό μου να το διοργανώσει κάποιος άλλος, κάπου αλλού, και εγώ να είμαι χαλαρός θεατής, το αφήνω για το μέλλον.

Πότε;

Θα ήθελα πολύ να γίνει την Άνοιξη. Δεν αλλάζω με τίποτα τη συνάντηση στο νταϊντάντι. Είναι αδύνατο όμως. Πολλοί πρακτικοί λόγοι με εμπόδισαν να ξεκινήσω την προετοιμασία του νωρίτερα. Πάμε λοιπόν για το πρώτο δεκαήμερο του Οκτωβρίου, που ο καιρός είναι ακόμα καλοκαιρινός και το... παγωτό διαθέσιμο. Και πάλι θα περάσουμε καλά, σας το υπόσχομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nikosal

    26

  • SpirosK

    11

  • DinoHajiyorgi

    64

  • mman

    30

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ Nikosal:

Ο Ντίνος δεν είναι τίποτα.

:whistling: :whistling: :whistling: Σε ενημερώνω πως έχει ανοίξει μυστική λίστα χορηγών (κοινώς ρεφενές) για να πληρωθεί διακεκριμένος ελεύθερος σκοπευτής με εξαιρετικό βιογραφικό έτσι και δεν γίνει το Φεστιβάλ... :whistling: :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ααα, χαίρομαι πολύ που θα γίνει Οκτώβριο, αυξάνονται αρκετά οι πιθανότητες να μπορέσω να έρθω! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη επιλογή από τις αρχές του Φθινοπώρου, δεν υπάρχει για μένα.

Τώρα δεν έχω καμιά δικαιολογία να μην έρθω!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, είναι πολύ ευχάριστη είδηση και αυξάνει και τις δικές μου πιθανότητες! (Αν ήταν Σεπτέμβριο θα ήταν ακόμα καλύτερα!)

 

Μπράβο, Νίκο!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι τρελά που θα γίνει! Αυτό είναι το μόνο που μετράει! Δεν πα' να τό 'κανες και 32 Φεβρουαρίου; Εμείς οι άρρωστοι πειραγμένοι φανατικοί λάτρεις της ΕΦ πάλι εκεί θα ήμασταν. :thmbup:

Δεν βλέπω την ώρα για το καλύτερο από τα 5!

Link to comment
Share on other sites

Θενκ γιου. Αντικαθιστώ μια κοπέλα στη δουλειά μέχρι και τον Ιούλιο κι ε΄ναι δύσκολο έως ακατόρθωτο να πάρω άδεια την άνοιξη. (Συν το ότι μπορεί να είμαι άνεργη τον Οκτώβρη, οπότε περισσότερος χρόνος...:p )

Link to comment
Share on other sites

Οκτώβριο δεν ξέρω αν θα μπορέσω μιας και είναι οι ημερομηνίες για τις εξετάσεις στο Open University. Μέχρι να βγεί η ημερομηνία εξεταστικής για το μάθημα, και οι ημερομηνίες για το φεστιβάλ δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα μπορέσω. Εαν οι ημερομηνίες του φεστιβάλ είναι μετά από την εξεταστική θα έρθω.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε λοιπόν για το πρώτο δεκαήμερο του Οκτωβρίου.

 

post-1004-1238241029_thumb.jpg

Gulp...!

 

Τέλος σταθερότητας...αρχή παρακμής;

 

Ας γίνει αιτία να έρθουν περισσότεροι, και του sff, και τότε θα πω χαλάλι! :asad:

Link to comment
Share on other sites

post-1004-1238245925_thumb.jpg

Ώστε αυτή είναι η Σύρος;

 

post-1004-1238245935_thumb.jpg

Έπεσα στο σωστό νησί;

post-1004-1238245955_thumb.jpg

Θα έρθει και ο Κθούλου!

 

 

 

post-1004-1238246131_thumb.jpg

Το ΦΕΦΕ... τον Οκτώβριο;

Link to comment
Share on other sites

Μια εκστρατεία για τόνωση του τουρισμού του νησιού κατά τη χειμερινή περίοδο?!?

Όπως και να'χει είναι νωρίς...δεν ξέρω που θα είμαι και τι θα κάνω τότε.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, παρατηρώ πως όλοι αντιμετωπίζουμε με τον σωστό τρόπο το ζήτημα... :beerchug:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κοντά

Να μην στεναχωρηθούν πολύ οι φίλοι της space opera, έχει ο καιρός γυρίσματα. Το θέμα του 5ου ΦΕΦΕ θα είναι «τώρα κοντά» και οι περισσότερες εκδηλώσεις / δραστηριότητες θα επικεντρωθούν στην επιστημονική φαντασία του κοντινού μέλλοντος.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κοντά

Να μην στεναχωρηθούν πολύ οι φίλοι της space opera, έχει ο καιρός γυρίσματα. Το θέμα του 5ου ΦΕΦΕ θα είναι «τώρα κοντά» και οι περισσότερες εκδηλώσεις / δραστηριότητες θα επικεντρωθούν στην επιστημονική φαντασία του κοντινού μέλλοντος.

 

post-1004-1238684765_thumb.jpg

- Τα νέα... "κοφ" ...γίνονται όλο και καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

κοφ?

 

Cough. Αγγλιστί, "γκουχ". (Στην περίπτωση, επιθανάτιος ρόγχος).

 

Σαν την τελευταία ταινία Star Trek ένα πράμα, είναι στο χέρι σου να ρίξεις τόσο marketing στους επόμενους 6 μήνες, να κάνεις το 5ο ΦΕΦΕ το ΦΕΦΕ που δεν θα θέλει να χάσει κανένας.

 

Εγώ είμαι πολύ γκρινιάρης για να βοηθήσω θετικά. ΦΕΦΕ του κοντινού μέλλοντος; Κοντινό μέλλον είναι...περιβάλλον, η σημερινή κυβέρνηση, η οικονομική κρίση... Oh God! Θα γίνει του PiKei και του Παπαδόπουλου το συμπόσιο! Πρόσεξε όμως. Έχουμε και τους μετανάστες. Θα γίνει και του Στάγκου!

 

Τον...Οκτώβριο...

post-1004-1238744913_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cough. Αγγλιστί, "γκουχ". (Στην περίπτωση, επιθανάτιος ρόγχος).

 

Σαν την τελευταία ταινία Star Trek ένα πράμα, είναι στο χέρι σου να ρίξεις τόσο marketing στους επόμενους 6 μήνες, να κάνεις το 5ο ΦΕΦΕ το ΦΕΦΕ που δεν θα θέλει να χάσει κανένας.

 

Εγώ είμαι πολύ γκρινιάρης για να βοηθήσω θετικά. ΦΕΦΕ του κοντινού μέλλοντος; Κοντινό μέλλον είναι...περιβάλλον, η σημερινή κυβέρνηση, η οικονομική κρίση

 

Έλα ρε Ντίνο. Ξέρουμε ότι έχεις αρκετή φαντασία για να αποδείξεις ότι κοντινό μέλλον δεν είναι μόνο αυτά.

 

... Oh God! Θα γίνει του PiKei και του Παπαδόπουλου το συμπόσιο!

 

Μόλις αποκάλυψες τη συνομωσία που έγινε στο παρασκήνι. :rolleyes: Καλά ο PiKei,αλλά ο Παπαδόπουλος είναι σίγουρα κοντινό μέλλον; Διατηρώ σοβαρές αμφιβολίες.

Edited by khar
Link to comment
Share on other sites

Καλά ο PiKei,αλλά ο Παπαδόπουλος είναι σίγουρα κοντινό μέλλον; Διατηρώ σοβαρές αμφιβολίες.

 

:lol: Αν ο nikosal του αφαιρέσει το space opera, ο Παπαδόπουλος έχει ταλέντο να "εκδώσει" το "Χρηματιστήριο του Άρη" που θα είναι για μένα τόσο ενδιαφέρον όσο το άλλο, εκείνο της Σοφοκλέους!

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον να έχει ιπτάμενα αυτοκίνητα και ομιλούσες συσκευές-σαν τον Ντικ δηλαδή.Αλλιώς δε λέει...

Link to comment
Share on other sites

Έχω να προτείνω διάφορους ύπουλους τρόπους παράκαμψης του "Τώρα Κοντά", αλλά λέω να μην ξεκινήσω να τους διαδίδω από τώρα γιατί θα μας πάρει χαμπάρι ο ο διοργανωτής και θα αλλάξει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοντινό μέλλον είναι...περιβάλλον, η σημερινή κυβέρνηση, η οικονομική κρίση...

 

H σημερινή κυβέρνηση, μέλλον; Έλα ρε φίλε, επιστημονική φαντασία είπαμε, όχι τρόμο και σπλάτερ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..