Jump to content

22ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Σεξ


mman
 Share

Recommended Posts

post-1004-128985076626_thumb.jpg

post-1004-128985079101_thumb.jpg

post-1004-128985080365_thumb.jpg

post-1004-128985082961_thumb.jpg

 

Να θυμάστε όμως ότι όλα τα καλά έχουν το ίδιο κλασσικό φινάλε. Το σεξ στα ξεπρίζει προσωρινά για να στα ξαναπρίξει τριπλάσια:

 

post-1004-128985084392_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    42

  • DinoHajiyorgi

    53

  • mman

    90

  • Eugenia Rose

    69

Top Posters In This Topic

Posted Images

Και πραγματικά λυπάμαι που δεν θα διαβάσω ιστορίες φαντασίας και τρόμου με το ίδιο θεμα!

Αυτό διορθώνεται.

 

ΥΓ: Επίσης, προσέχετε τί εύχεστε, ποτέ δεν ξέρετε τι θα διαβάσετε.

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που πέφτει σε SF αντί σε γενικό τέτοιο θέμα.

 

+1 σε αυτο.

Μου άρεσε πάρα πολύ το θέμα αλλά εφ δεν εχω ξαναγράψει και το βλέπω κομματάκι δύσκολο... Και πραγματικά λυπάμαι που δεν θα διαβάσω ιστορίες φαντασίας και τρόμου με το ίδιο θεμα!

 

Εντάξει παιδιά, καταλαβαίνω ότι θα το προτιμούσατε στο είδος σας, αλλά τι να κάνω τώρα; Να πάρω το θέμα πίσω; Δε γίνεται. Μόνο δύο λύσεις βλέπω:

 

1) Όποιος θέλει μπορεί να γράψει σε άλλο είδος με το ίδιο θέμα, εκτός συναγωνισμού φυσικά. Έχει ξαναγίνει αυτό (αν και όχι λόγω είδους αλλά λόγω έκτασης ή προθεσμίας) και κάποιες φορές έβγαλε και πολύ καλά αποτελέσματα.

Αλλά, πραγματικά, δεν νομίζω ότι θα έχει και τόσο πλάκα και μάλλον θα μας αποσπάσει από το κυρίως πάρτυ του διαγωνισμού.

 

2) Βάλτε λίίίγο νεράκι στο κρασί σας. Ένα διήγημα για να είναι Ε.Φ. δεν χρειάζεται απαραίτητα ούτε διαστημόπλοια, ούτε ρομπότ, ούτε κλώνους. Η Ε.Φ. είναι μια τέραστια ομπρέλα που μπορεί να στεγάσει πράγματα που έχουν "υφή" τόσο φάνταζυ και όσο και τρόμου, για να μην πω ρεαλιστικής λογοτεχνίας, χωρίς, όπως βλέπετε, να κάνει καμία έκπτωση στην ποιότητα.

 

Μαντέψτε ποια λύση σας προτείνω.:rolleyes:

 

Άντε, γιατί θ' αρχίσω ν' ανησυχώ ότι δεν μπορείτε να σκεφτείτε ενδιαφέροντα πράγματα σχετικά με το σεξ!:eek:

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

Μας... έκαψες με αυτό το θέμα, man…! tongue.gif

 

Από χθες το βράδυ που έγιναν τα... αποκαλυπτήρια, δεν μπορώ να ησυχάσω! Μιλάμε για... υπερδιέγερση... πάσης φύσεως και μορφής! tongue.gif

 

Σχετικά με το αν θα πάρω μέρος στο όρ στο διαγωνισμό, επιφυλάσσομαι ακόμα...

 

Πάντως, ένα είναι το μόνο σίγουρο! Και 1 εκ. (μία εκατοντάδα, καλέ, πού πήγε το μυαλό σας; ) να βγουν οι συν συμμετοχές, θα διαβαστούν όλες με εξαιρετικό... ενδιαφέρον (λογοτεχνικό πάντα...) και από αυτές θα αντλήσουμε, φυσικά, ιδιαίτερη κα απόλαυση!

 

Καλή επιτυχία στους συμμεΣΕΞοντες!

 

Από σήμερα ο τελευταίος μήνας του χρόνου αλλάζει ονομασία! Καμαρώστε τον ΣΕΞΕΜΒΡΗ! (ΜΗΝ τον μπερδεύετε με το Σεπτέμβρη!!) tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

:hmm:Εντάξει, αν πω ότι δεν φανταζόμουν;) ότι θα αρχίσουμε τα λογοτεχνικά λογοπαίγνια...:whistling:
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε μας πήραν τα ζουμιά......Το δηλώνω:πρώτον θα ψηφίσω όποιον καταφέρει να δώσει σοβαρή ιστορία!

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε μας πήραν τα ζουμιά......Το δηλώνω:πρώτον θα ψηφίσω όποιον καταφέρει να δώσει σοβαρή ιστορία!

Τότε ψήφισε Tiessa -σ' αυτό αναφερόταν πιο πάνω. Και πρέπει να υπάρχουν κι άλλα που δεν τα έχω πρόχειρα. Δεν είναι δύσκολο να γραφτεί κάτι σοβαρό πάνω στο θέμα. Ούτε και αστείο βέβαια.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι θα νικήσει η Σόνυα πάντως, που έχει και προϋπηρεσία. :friends:

Από την άλλη, δεν περίμενα κάτι διαφορετικό από το διοργανωτή :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

"ΟΙ ΠΟΡΝΕΣ ΤΟΥ ΚΑΣΤΕΛΑΝ"

Η συμμετοχή του DinoHajiyorgi

(in production)

 

Είμαι ο μόνος που τον τίτλο τον βρίσκει αφού έχει γράψει αρκετά πρώτα ε;;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ουσιαστική ερώτηση:θεωρείτε την ταινία Μάτια Ερμητικά Κλειστά να έχει κεντρικό άξονά της το σεξ; Γιατί τον έχει!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ουσιαστική ερώτηση:θεωρείτε την ταινία Μάτια Ερμητικά Κλειστά να έχει κεντρικό άξονά της το σεξ; Γιατί τον έχει!

Ναι, τον έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι εντελώς νεα στο Forum και επειδη ειμαι και λίγο εως πολύ άσχετη απο αυτα τα πραματα του διαβολου, θα ήθελα ορισμενες διευκρινησεις. Ετοιμασα μια ιστορια για το θέμα που διαβασα χθες και θα ήθελα να την καταθεσω. Αλλα θα ήθελα να ρωτήσω κατόπιν οι ιστορίες εινα διοκτησία του Forum? Εννοω μπορουμε να τις δημοσιευσουμε και αλλού? Επίσης σας παρακαλώ να δειξετε κατανόηση με την διαδικασία υποβολής και σχολιασμου και ψηφοφοριας καθως στο δικο μου απλοικό μυαλο φανηκε περιπλοκη. Θα προσπαθησω να την ακολουθισω κατα γράμμα αλλα αν κάπου κάνω κάτι λάθος μην διστασετε να με ενημερωσετε... Thanks you και θα τα ξαναπούμε σύντομα. Ευγενία;)

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι εντελώς νεα στο Forum και επειδη ειμαι και λίγο εως πολύ άσχετη απο αυτα τα πραματα του διαβολου, θα ήθελα ορισμενες διευκρινησεις. Ετοιμασα μια ιστορια για το θέμα που διαβασα χθες και θα ήθελα να την καταθεσω. Αλλα θα ήθελα να ρωτήσω κατόπιν οι ιστορίες εινα διοκτησία του Forum? Εννοω μπορουμε να τις δημοσιευσουμε και αλλού? Επίσης σας παρακαλώ να δειξετε κατανόηση με την διαδικασία υποβολής και σχολιασμου και ψηφοφοριας καθως στο δικο μου απλοικό μυαλο φανηκε περιπλοκη. Θα προσπαθησω να την ακολουθισω κατα γράμμα αλλα αν κάπου κάνω κάτι λάθος μην διστασετε να με ενημερωσετε... Thanks you και θα α ξαναπούμε σύντομα. Ευγενία;)

Aποκαλύφθηκε επιτέλους!

 

Όχι, οι ιστορίες παραμένουν ιδιοκτησία σου και μπορείς να τις δημοσιεύσεις και αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρωταω τον κοσμο στο Forum και παααλι εσυ βγαινεις βρε? Εσυ εισαι ολο το Forum? Κρυβεσαι πίσω απο όλα και εισαι ο άρχοντας των πάντων? :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι εντελώς νεα στο Forum και επειδη ειμαι και λίγο εως πολύ άσχετη απο αυτα τα πραματα του διαβολου, θα ήθελα ορισμενες διευκρινησεις. Ετοιμασα μια ιστορια για το θέμα που διαβασα χθες και θα ήθελα να την καταθεσω. Αλλα θα ήθελα να ρωτήσω κατόπιν οι ιστορίες εινα διοκτησία του Forum? Εννοω μπορουμε να τις δημοσιευσουμε και αλλού? Επίσης σας παρακαλώ να δειξετε κατανόηση με την διαδικασία υποβολής και σχολιασμου και ψηφοφοριας καθως στο δικο μου απλοικό μυαλο φανηκε περιπλοκη. Θα προσπαθησω να την ακολουθισω κατα γράμμα αλλα αν κάπου κάνω κάτι λάθος μην διστασετε να με ενημερωσετε... Thanks you και θα τα ξαναπούμε σύντομα. Ευγενία;)

 

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες

 

Για τη μια απορία σου απάντησε ήδη ο Nihilio. Οι ιστορίες παραμένουν δικές μας -μην ανησυχείς.

 

Για τη διαδικασία, μπορεί να φαίνονται λίγο πολύπλοκα τα πράγματα, αλλά μην ανησυχείς. Όλοι την έχουμε βρει την άκρη.

 

Προς το παρόν, κράτα την ιστορία μέχρι τα μεσάνυχτα της 21ης Νοεμβρίου, ανέβασέ τη στη βιβλιοθήκη Επιστημονικής Φαντασίας και περίμενε την επόμενη φάση, διαβάζοντας στο μεταξύ ό,τι άλλο ανεβαίνει. Σίγουρα με τη λήξη θα υπάρξουν και άλλες οδηγίες.

Μπορείς να ρίξεις και μια ματιά στους προηγούμενους διαγωνισμούς. Λίγο-πολύ οι κανόνες είναι παρόμιοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρωταω τον κοσμο στο Forum και παααλι εσυ βγαινεις βρε? Εσυ εισαι ολο το Forum? Κρυβεσαι πίσω απο όλα και εισαι ο άρχοντας των πάντων? :devil2:

 

Όπως και να το κάνεις, είναι mod...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι εντελώς νεα στο Forum και επειδη ειμαι και λίγο εως πολύ άσχετη απο αυτα τα πραματα του διαβολου, θα ήθελα ορισμενες διευκρινησεις. Ετοιμασα μια ιστορια για το θέμα που διαβασα χθες και θα ήθελα να την καταθεσω. Αλλα θα ήθελα να ρωτήσω κατόπιν οι ιστορίες εινα διοκτησία του Forum? Εννοω μπορουμε να τις δημοσιευσουμε και αλλού? Επίσης σας παρακαλώ να δειξετε κατανόηση με την διαδικασία υποβολής και σχολιασμου και ψηφοφοριας καθως στο δικο μου απλοικό μυαλο φανηκε περιπλοκη. Θα προσπαθησω να την ακολουθισω κατα γράμμα αλλα αν κάπου κάνω κάτι λάθος μην διστασετε να με ενημερωσετε... Thanks you και θα α ξαναπούμε σύντομα. Ευγενίαwink.gif

 

Καλησπέρα και καλώς όρισες στο forum! smile.gif

 

Για να αναρτήσεις την ιστορία σου (μα καλά, βρε θηρίο, πότε πρόλαβες και την ολοκλήρωσες; wink.gif ) στα πλαίσια του διαγωνισμού, θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τις 23:59 το βράδυ της ερχόμενης Κυριακής, 21 Νοεμβρίου. Όλες οι πληροφορίες για το διαγωνισμό βρίσκονται στο πρώτο post αυτού του θέματος, που βρίσκεται πάνω-πάνω σε κάθε σελίδα.

 

Όσον αφορά τις ιστορίες, όχι, δεν είναι ιδιοκτησία του forum και, φυσικά, μπορείς να τις δημοσιεύσεις και αλλού!

 

Είναι απλή η διαδικασία για το διαγωνισμό!

1. Ανεβάζεις την ιστορία σου.

2. Διαβάζεις όλες τις ιστορίες που ανέβηκαν στα πλαίσια του διαγωνισμού αυτού.

3. Ετοιμάζεις τα σχόλια και τις κατατάσσεις ξεκινώντας από αυτή που σου άρεσε περισσότερο. Τελευταία στην κατάταξη βάζεις τη δική σου ιστορία.

4. Ανεβάζεις τα σχόλια στην κάθε ιστορία αντίστοιχα, όταν αρχίσει η περίοδος ανάγνωσης, κρίσης και ψηφοφορίας των ιστοριών.

5. Παράλληλα στέλνεις και την κατάταξή σου με προσωπικό μήνυμα (π.μ.) σε δύο άτομα ταυτόχρονα, στον mman και σε όποιον άλλο οριστεί εν καιρώ.

 

Όταν έλθει ο καιρός, αν έχεις κάποια άλλη απορία, μπορεί άνετα να την εκφράσεις και πάλι!

 

Καλώς ήλθες και πάλι! Καλές συζητήσεις να έχουμε! smile.gif

 

ΥΓ: Α, καλά... Με πρόλαβαν άλλοι! :tongue:

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ! Να και ενας αλλος χριστιανος πέραν του γνωστού αγνωτου :mf_sherlock:

Την εγραψα σημερα στην δουλεια γιατι pc υπαρχει και καμια φορα ξεφευγεις... Ευχαριστω για τις πληροφοριες θα προσπαθησω να ανταποκριθω όσο το δυνατον καλυτερα.

Καλό απόγευμα!:thmbup:

Link to comment
Share on other sites

μα καλά, βρε θηρίο, πότε πρόλαβες και την ολοκλήρωσες; wink.gif

Η κοπέλα μπορεί και τελειώνει γρήγορα, κακό είναι;

Άλλοι ιδρώνουμε και ιδρώνουμε αλλά η ολοκλήρωση αργεί.

Link to comment
Share on other sites

μα καλά, βρε θηρίο, πότε πρόλαβες και την ολοκλήρωσες; wink.gif

Η κοπέλα μπορεί και τελειώνει γρήγορα, κακό είναι;

Άλλοι ιδρώνουμε και ιδρώνουμε αλλά η ολοκλήρωση αργεί.

 

Άντε καλέ...! Ποιός είπε ότι είναι κακό; tease.gif

 

Μη σου πω ότι θα στρωθώ κι εγώ σήμερα για να... ολοκληρώσω! devil2.gif

 

Καλό απόγευμα, Ευγενία! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχε χάρη που δεν ξερω ακομα να κανω παραθέσεις.. αλλιως θα σου λεγα... ειδες εσυ οτι θεμα ειναι το σεξ και ειπες να την πεταξεις την μπιχτη σου :tease:

By the way γιατι εμένα οταν κανω comment δεν μου βγαζει την photo που εχω για προφιλ? Πάλι βλακεια εκανα? :dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Εχε χάρη που δεν ξερω ακομα να κανω παραθέσεις.. αλλιως θα σου λεγα... ειδες εσυ οτι θεμα ειναι το σεξ και ειπες να την πεταξεις την μπιχτη σου :tease:

By the way γιατι εμένα οταν κανω comment δεν μου βγαζει την photo που εχω για προφιλ? Πάλι βλακεια εκανα? :dazzled:

Παραθέσεις κάνεις πατώντας το κουμπί: Reply.

 

Επίσης, άλλο η φώτο του προφίλ και άλλο αυτή που έχεις για avatar.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρωταω τον κοσμο στο Forum και παααλι εσυ βγαινεις βρε? Εσυ εισαι ολο το Forum? Κρυβεσαι πίσω απο όλα και εισαι ο άρχοντας των πάντων? :devil2:

 

Όπως και να το κάνεις, είναι mod...

 

Μαλλον Ροκ ειναι αν μιλαμε για Nihilio... :dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..