Jump to content

22ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Σεξ


mman
 Share

Recommended Posts

Σιγά, ρε παιδιά, βάζετε ψηλά τον πήχη και με αγχώνετε! Τι πρέπει να γράψουμε, δηλαδή; Κάτι δυνατό/φλογερό/σοκαριστικό ΚΑΙ εφ; Ηρεμία! Η δική μου ιδέα δεν έχει τόσο πιπέρι...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    42

  • DinoHajiyorgi

    53

  • mman

    90

  • Eugenia Rose

    69

Top Posters In This Topic

Posted Images

Σιγά, ρε παιδιά, βάζετε ψηλά τον πήχη και με αγχώνετε! Τι πρέπει να γράψουμε, δηλαδή; Κάτι δυνατό/φλογερό/σοκαριστικό ΚΑΙ εφ; Ηρεμία! Η δική μου ιδέα δεν έχει τόσο πιπέρι...

 

Δεν πειραζει το πιπέρι και αλάτι να έχει μια χαρά ειναι.. εγω φοβουμαι γαρ με την δικη μου μην ειναι πολύ προκλητική και τι εικονα θα σχηματίσετε ξένοι ανθρώποι για το άτομό μου.. :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά, ρε παιδιά, βάζετε ψηλά τον πήχη και με αγχώνετε! Τι πρέπει να γράψουμε, δηλαδή; Κάτι δυνατό/φλογερό/σοκαριστικό ΚΑΙ εφ; Ηρεμία! Η δική μου ιδέα δεν έχει τόσο πιπέρι...

 

Δεν πειραζει το πιπέρι και αλάτι να έχει μια χαρά ειναι.. εγω φοβουμαι γαρ με την δικη μου μην ειναι πολύ προκλητική και τι εικονα θα σχηματίσετε ξένοι ανθρώποι για το άτομό μου.. :devil2:

Ενώ εμείς που σε ξέρουμε δε θα παραπλανηθούμε από την υπέρβαση στην οποία σε ωθεί ο ακόλαστος αυτός διαγωνισμός.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά, ρε παιδιά, βάζετε ψηλά τον πήχη και με αγχώνετε! Τι πρέπει να γράψουμε, δηλαδή; Κάτι δυνατό/φλογερό/σοκαριστικό ΚΑΙ εφ; Ηρεμία! Η δική μου ιδέα δεν έχει τόσο πιπέρι...

 

Δεν πειραζει το πιπέρι και αλάτι να έχει μια χαρά ειναι.. εγω φοβουμαι γαρ με την δικη μου μην ειναι πολύ προκλητική και τι εικονα θα σχηματίσετε ξένοι ανθρώποι για το άτομό μου.. :devil2:

 

Την καλύτερη θα σχηματίσουμε,μην αγχώνεσαι...Πότε έρχεσαι σε μυτίγκιο, είπαμε;laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε κι ένα διαγωνισμό science fiction που τρέχει, υπενθυμίζω πως απόψε προβάλλεται η ταινία Mars Attacks! του Tim Burton...

 

Μπορεί να σας βοηθήσει και στην έμπνευση...! wink.gif tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιγά, ρε παιδιά, βάζετε ψηλά τον πήχη και με αγχώνετε! Τι πρέπει να γράψουμε, δηλαδή; Κάτι δυνατό/φλογερό/σοκαριστικό ΚΑΙ εφ; Ηρεμία! Η δική μου ιδέα δεν έχει τόσο πιπέρι...

 

Δεν πειραζει το πιπέρι και αλάτι να έχει μια χαρά ειναι.. εγω φοβουμαι γαρ με την δικη μου μην ειναι πολύ προκλητική και τι εικονα θα σχηματίσετε ξένοι ανθρώποι για το άτομό μου.. :devil2:

 

Την καλύτερη θα σχηματίσουμε,μην αγχώνεσαι...Πότε έρχεσαι σε μυτίγκιο, είπαμε;laugh.gif

 

Αν και μάλλον είμαστε off topic οταν με ενημερωσει ο Nihilio γιατι εγω που να το ξερω.. και μολις περασει και λιγος καιρος απο αυτο το διηγημα.. να ξεχαστουν μερικα πραγματα.. :chinese:

Link to comment
Share on other sites

Mman!!! Η Tiessa μας την κάνει με μικρά πηδηματάκια!! Do something!! :shout:

 

 

Ντίνο, η Tiessa πραγματικά ζορίζεται αυτή τη στιγμή.

Υποσχεται όμως ότι, αν ανακάμψει, θα επανέλθει με ένα μεγάλο πήδημα (υπερδιαστατικά μιλώντας πάντοτε, ε; Μην πάει αλλού το μυαλό σας, καλέ!) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mman!!! Η Tiessa μας την κάνει με μικρά πηδηματάκια!! Do something!! :shout:

 

Ντίνο, σ' ευχαριστώ για την ετοιμότητα αντάξια του τίτλου του επίσημου σαλαγητή του διαγωνισμού, αλλά δυστυχώς η πρώην Πνευματική έχει όντως από χθες το βράδυ ειδική άδεια να μην συμμετάσχει. Κάτι σαν την ειδική άδεια της wordsmith να μην πίνει ένα πράγμα. Μόλις ανακληθεί η μία (I'm working on it) θα ανακληθεί και η άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, σ' ευχαριστώ για την ετοιμότητα αντάξια του τίτλου του επίσημου σαλαγητή του διαγωνισμού

Merci, monseur mman. Να ερωτήσω (καθώς πολλοί δεν ξέρουν ακόμα αν "θα τα καταφέρουν"):

 

Πότε θα ανακοινωθεί το συμβολικό Έπαθλο του Διαγωνισμού; :aufo:

Link to comment
Share on other sites

:doh:

 

Αυτά παθαίνει κανείς όταν επιλέγει ευσυνείδητους σαλαγητές: Σαλαγάνε και τον ίδιο...

 

 

Εεεμμμ, μόλις το βρω και το πάρω... Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν ότι έχω λίγο χρόνο μπροστά μου, αλλά... όχι, ε; ΟΚ. Αρχίζω να το φροντίζω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε προς τα που πέφτει ο Καστελάν;

 

post-1004-129024871954_thumb.jpg

 

"Οι Πόρνες του Καστελάν"

 

Αυτή... δεν είναι η ιστορία τους.

 

[σε διαδικασία ολοκλήρσης]

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Η Lizbeth Covenant ΕΡΧΕΤΑΙ

ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΔΙΗΓΗΜΑ Ε.Φ.

post-1631-129025311617_thumb.jpg

ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ!!!

Σύντομα στη βιβλιοθήκη επιστημονικής φαντασίας

Link to comment
Share on other sites

Τα Kορίτσια του Λωτ

Η ιστορία της Κάντυ

3129785082_00428782e9.jpg

comming soon...

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Εδώ σας θέλω! Όλοι εσείς που ανεβάσατε φωτογραφίες χωρίς να φαίνεται το thumbnail, μπορείτε να μου πείτε ΠΩΣ το κάνετε; (και μην πάει το μυαλό σας αλλού σχετικά με την τελευταία λέξη!) :tongue:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις ένα δωρεάν λογαριασμό σε κάποιο site που σου παραχωρεί δωρεάν χώρο, πχ http://photobucket.com" (υπάρχουν πάρα πολλά αυτού του είδους), και ανεβάζεις τις φωτογραφίες σου εκεί.

 

Όταν δημιουργήσεις τον λογαριασμό σου θα σου βγαλει στην αρχική σελίδα το εξής:

Upload Images & Video

 

και θα σου δώσει τις εξής επιλογές:

 

from:

my computer

web URL

mobile phone

email

 

εσύ επέλεξε απο που θα στείλεις την φωτογραφία στον λογαριασμό σου.Μπορεί να είναι απο αυτές που έχεις αποθηκευμένες στο PC σου ή απο κάποια άλλη διεύθυνση του Internet...

 

Επίσης έχει και επιλογή σχετικά με το μέγεθος που θέλεις να έχει η φωτογραφία.Συνήθως αυτές που τραβάμε είναι πολύ μεγάλες σε pixel.Πρότασή μου είναι να βάλεις την επιλογή:

 

Reduse to 640 X 480 (large)

 

Είναι το κατάληλο μέγεθος για σχεδόν όλα τα site και φορουμ.(σ.σ το μέγεθος της φωτογραφίας που βλέπεις παρακάτω)

 

Με τον ίδιο τρόπο περνάς τις φωτογραφίες που θέλεις μέσα στο δικτυακό σου άλμπουμ.

 

Αφού δημιουργήσεις το άλμπουν σου θα δεις οτι σε κάθε φωτογραφία σου απο κάτω βγάζει τα εξής:

 

Email & IM

Direct Link

HTML Code

IMG Code

 

Εσύ κάνεις απλώς αντιγραφή και επικόλληση το τελευταίο (IMG code) στο μήνυμα που γράφεις στο φόρουμ.το αποτέλεσμα πρέπει να είναι κάπως έτσι:

 

P5091263.jpg

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Em... egw to kapsero de dhlwsa summetoxh, aplws sxoliasa to 8ema... den 3erw akoma kai de mou aresei na lew oti 8a summetasxw prin na exw kati apto sta xeria mou. Epomenws, emeinan 18?

 

Sorry gia ta greekglish, o upologisths pou vriskomai den exei ellhnika.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... δεν είμαι σίγουρη πώς θα λειτουργούσε σαν Θέμα το σεξ σε μια ιστορία. Θα το δω στην πράξη βέβαια. Άρχισαν να σχηματίζονται κάποιες ιδέες αλλά... επιστημονική φαντασία, ε; Είσαι σίγουρος; Μήπως να κάναμε τη διαφορά και να το κάναμε "παντός είδους"; Όχι; Εντάξει λοιπόν :mf_sherlock:

Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός κορμός της ιστορίας ολοκληρώθηκε στα 29,40 εκ. Αυτό μου δίνει αρκετά εκ. ακόμη για να βάλω κάποια επιπλέον πραγματάκια που ήθελα από την αρχή, καθώς και να την καλλωπίσω λιγάκι, επειδή το χρειάζεται. Βρίσκομαι, δηλαδή, σε καλό δρόμο, αν και μπόλικες διορθώσεις πρόκειται να γίνουν.

 

Πάντως, έρχεται σύντομα να σας αιχμαλωτίσει και να σας κατακτήσει, επειδή είναι...

 

Ακαταμάχητη

post-2199-129027238011_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... δεν είμαι σίγουρη πώς θα λειτουργούσε σαν Θέμα το σεξ σε μια ιστορία. Θα το δω στην πράξη βέβαια. Άρχισαν να σχηματίζονται κάποιες ιδέες αλλά... επιστημονική φαντασία, ε; Είσαι σίγουρος; Μήπως να κάναμε τη διαφορά και να το κάναμε "παντός είδους"; Όχι; Εντάξει λοιπόν :mf_sherlock:

Στα υπόλοιπα είδη παρα-λογοτεχνίας το σεξ έχει παράδοση. Λίγο η Καρμίλλα που μάθαινε την άλλη πλευρά του έρωτα σε αθώα κορίτσια, λίγο ο Κόναν που σε κάθε δεύτερη ιστορία ήταν και με διαφορετική καλλονή, ε, η ΕΦ είναι η πρόκληση, που περίμενε μεταγραφές όπως τη Λεγκέν (Αριστερό Χέρι του Σκότους) και τον Μάθεσον (Ζωντανός Θρύλος) για να αρχίσει να ασχολείται με το θέμα...

 

ΥΓ: Όχι, δεν άντεξα ο σεμνότυφος πουριτανός...

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις ένα δωρεάν λογαριασμό σε κάποιο site που σου παραχωρεί δωρεάν χώρο, πχ http://photobucket.com" (υπάρχουν πάρα πολλά αυτού του είδους), και ανεβάζεις τις φωτογραφίες σου εκεί.

 

Όταν δημιουργήσεις τον λογαριασμό σου θα σου βγαλει στην αρχική σελίδα το εξής:

Upload Images & Video

 

και θα σου δώσει τις εξής επιλογές:

 

from:

my computer

web URL

mobile phone

email

 

εσύ επέλεξε απο που θα στείλεις την φωτογραφία στον λογαριασμό σου.Μπορεί να είναι απο αυτές που έχεις αποθηκευμένες στο PC σου ή απο κάποια άλλη διεύθυνση του Internet...

 

Επίσης έχει και επιλογή σχετικά με το μέγεθος που θέλεις να έχει η φωτογραφία.Συνήθως αυτές που τραβάμε είναι πολύ μεγάλες σε pixel.Πρότασή μου είναι να βάλεις την επιλογή:

 

Reduse to 640 X 480 (large)

 

Είναι το κατάληλο μέγεθος για σχεδόν όλα τα site και φορουμ.(σ.σ το μέγεθος της φωτογραφίας που βλέπεις παρακάτω)

 

Με τον ίδιο τρόπο περνάς τις φωτογραφίες που θέλεις μέσα στο δικτυακό σου άλμπουμ.

 

Αφού δημιουργήσεις το άλμπουν σου θα δεις οτι σε κάθε φωτογραφία σου απο κάτω βγάζει τα εξής:

 

Email & IM

Direct Link

HTML Code

IMG Code

 

Εσύ κάνεις απλώς αντιγραφή και επικόλληση το τελευταίο (IMG code) στο μήνυμα που γράφεις στο φόρουμ.

 

Σ'ευχαριστώ, Drake! Ήσουν κατατοπιστικότατος! :)

 

Με τα πνευματικά δικαιώματα τί γίνεται όμως;

Link to comment
Share on other sites

Em... egw to kapsero de dhlwsa summetoxh, aplws sxoliasa to 8ema... den 3erw akoma kai de mou aresei na lew oti 8a summetasxw prin na exw kati apto sta xeria mou. Epomenws, emeinan 18?

 

Sorry gia ta greekglish, o upologisths pou vriskomai den exei ellhnika.

 

Να σου πω Μαρίνα, όλη αυτή η κουβέντα θα πάει τσάμπα δηλαδή; Έλα να στρωνόμαστε σιγά-σιγά!:whip:

 

post-1396-129027813573_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποια πνευματικά δικαιώματα;

Ένα teaser ποστερ βάζουμε σε ένα ποστ που δεν μπορεί να συσχετιστεί με τις ιστορίες μας, παρα μόνο για να κάνουμε χαβαλέ εδω μέσα μεταξύ μας.

Με την ίδια λογική δηλαδή, τι να πουν και όσοι γράφουν fanfiction με γνωστούς ήρωες απο γνωστά έργα που διαδραματίζονται σε γνωστούς τόπους...θα έπρεπε όλοι να είναι στην φυλακή!laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω Μαρίνα, όλη αυτή η κουβέντα θα πάει τσάμπα δηλαδή; Έλα να στρωνόμαστε σιγά-σιγά!:whip:

 

post-1396-129027813573_thumb.jpg

Εδώ προσέξτε το σατανικό χαμόγελλο του Ρόμπιν που καιροφυλακτεί να επέμβει στη συζήτηση με το πρώτο στραβοπάτημα.

Φυλαχτείτε λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Να σου πω Μαρίνα, όλη αυτή η κουβέντα θα πάει τσάμπα δηλαδή; Έλα να στρωνόμαστε σιγά-σιγά!:whip:

 

P1020529-small.jpg

Εδώ προσέξτε το σατανικό χαμόγελλο του Ρόμπιν που καιροφυλακτεί να επέμβει στη συζήτηση με το πρώτο στραβοπάτημα.

Φυλαχτείτε λοιπόν.

 

Αφού να φανταστείς στις συναντήσεις που γίνονται κυκλοφορώ με κασετοφωνάκι και καταγράφω τις συνομιλίες για μελλοντική χρήση. Ταυτόχρονα μαζί με την φωτογραφική (γι αυτό και οι πολλές φωτογραφίες τελευταία) αγόρασα και μια κάμερα που έχω βάλει πάνω στο αμάξι μου και κάνω το google-car (γνωστό και ως sff-car) και μεταδίδω στο μέλλον για ιστορικούς λόγους, έτσι με πληρώνουν με ειδικούς μεταλλαγμένους ορούς που με κρατάνε νέο για πάντα :tease:. Όπως κατάλαβες ο Μιχάλης απλά ζηλεύει :lol:

 

 

Πάντως σε οποιαδήποτε περίπτωση μπορείτε να δείτε http://photobucket.com/terms .

 

Να δω τι άλλο θα ειπωθεί σε αυτό το topic … :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..