Jump to content

22ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Σεξ


mman
 Share

Recommended Posts

bonk, The Curious Coupling of Science and Sex

 

Έπρεπε να μας το είχες αναφέρει νωρίτερα. Κάτι σαν προαπαιτούμενο διάβασμα για να γράψουμε για το διαγωνισμό.

Πού ξέρεις, μπορεί να παίρναμε και καμιά έμπνευση τι να γράψουμε, αντί να βουλιάζουμε σε Λογοτεχνικές αβύσσους! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    42

  • DinoHajiyorgi

    53

  • mman

    90

  • Eugenia Rose

    69

Top Posters In This Topic

Posted Images

Το δωράκι μπόνους είναι ένα ρολόι τοίχου. Ο νικητής μπορεί να διαλέξει από μια ποικιλία σχεδόν... 30.000 θεμάτων και επειδή πολλά έχουν σαν θέμα το σεξ και κάποια είναι αρκετά... ιδιαίτερα στο λεκτικό ή το οπτικό περιεχόμενο, ο νικητής (ή η νικήτρια, μην ξεχνιόμαστε) διατήρει το δικαίωμα της μη δημοσιοποίησης της επιλογής του/της.:rolleyes: (Αν και, στην περίπτωση αυτή, οι υπόλοιποι θα σκάσουν από περιέργεια.)

 

Μερικά σπαρταριστά παραδείγματα:

 

Αν ο νικητής είναι ο/η:

 

Mesmer:

 

 

post-1396-129097382873_thumb.jpg

 

 

Tiessa:

 

 

post-1396-129097385867_thumb.jpg

 

 

DinoHajiyorgi:

 

 

post-1396-129097422532_thumb.jpg

 

 

DinMacXanthi:

 

 

post-1396-129097434791_thumb.jpg

 

 

khar:

 

 

post-1396-129097443356_thumb.jpg

 

 

Sonya:

 

 

post-1396-12909744593_thumb.jpg

 

 

Eroviana:

 

 

post-1396-12909745427_thumb.jpg

 

 

Διγέλαδος:

 

 

post-1396-129097457553_thumb.jpg

 

 

Solonor:

 

 

post-1396-129097463348_thumb.jpg

 

 

Edit: Κάτσε να το βάλω από τώρα, γιατί θα με πρήξει:

 

wordsmith:

 

 

post-1396-129097499086_thumb.jpg

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

OMG! Δεν το πιστεύω!

 

 

Tiessa:

 

 

post-1396-129097385867_thumb.jpg

 

 

 

Να υποθέσω ότι αυτή είναι η πιο ενήλικη εκδοχή του "Τραβάτε με κι ας κλαίω" που λέγαμε σε πιο αθώες εποχές; :devil2:

 

(Τώρα ξέρω ότι πρέπει να προσπαθήσω περισσότερο)

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΟΥΧΟΥΧΟΥ!!!!

Το ένα καλύτερο από το άλλο/μόνο του DinMacXanthi δε μ'αρέσει, προχτές έφαγα χταπόδι/για τον Αντώνη δε βρήκες με κατσίκες, ε;/να πάρω και της Βάσως; Είναι πολύ ωραίο!/του Χατζηγιώργη ροζ! Να κολλάει με τη Σταχτοπούτα, να υποθέσω;

Link to comment
Share on other sites

Ούτ' εμένα μ'άρεσε το δικό μου -για κανέναν animeoverlord θα 'ταν- αλλά τ' άλλα σπέρνουν!

Έγραψα κι εγώ, και δε μ' άρεσε το αποτέλεσμα, οπότε το γύρισα σε ένα καθαρό horror. Din και ΕΦ don't mix πια. Καλή επιτυχία σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι γαμΑ+0 !!! Το θέλω! laugh.gif

 

Κι εγώ το θέλω αυτό! ΠΟΛΥ!

Βάσω, χάσουμε-κερδίσουμε, μπορούμε να μαζευτούμε οι ενδιαφερόμενοι και να κάνουμε μια ομαδική παραγγελία... επειδή, όπως και να 'χει, είμαστε... ∫exy devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι,του Διγέλαδου δεν μπορεί να υπάρχει!!!!!:lol::lol::lol:

 

Εμένα, πάλι,του Σκωτσέζου μου αρέσει...Είναι ό,τι πρέπει για έναν τερατογράφο!;):devil2:

Link to comment
Share on other sites

Α! το δικό μου το θέλω σε στάμπα πάνω σε tee! hee hee!!!!

 

Κι ένα για τον Mr M.

 

 

34168913v2147483647_480x480_Front.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Α! το δικό μου το θέλω σε στάμπα πάνω σε tee! hee hee!!!!

Για να γίνεται πιο κατανοητό το μύνημα;

 

Επίσης, να σας ανακοινώσω ότι ο κύριος Μανωλιός με πλησίασε πρόσφατα και με ικέτευσε να γράψω κι εγώ. Φυσικά έθεσα ως προειδοποίηση ότι θα γράψω ότι χειρότερο μπορώ να κατεβάσω στο κεφάλι μου, αν και τώρα που το ποτό έχει εξατμιστεί δεν ξέρω αν θέλω να σας το κάνω αυτό.

Ειλικρινά.

Τόσα χρόνια κρατιέμαι και λογοκρίνω τον εαυτό μου και δε θέλω να σταματήσω να το κάνω τώρα, ιδίως σε διαγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Α! το δικό μου το θέλω σε στάμπα πάνω σε tee! hee hee!!!!

Για να γίνεται πιο κατανοητό το μύνημα;

 

Αχ, το εξηγείς δεν έχει πλάκα. Μπλουζάκι ντε! τύπου t-shirt. Don't you know the lang of today's American teenagers? τς τς τς!

Link to comment
Share on other sites

Α! το δικό μου το θέλω σε στάμπα πάνω σε tee! hee hee!!!!

Για να γίνεται πιο κατανοητό το μύνημα;

 

Αχ, το εξηγείς δεν έχει πλάκα. Μπλουζάκι ντε! τύπου t-shirt. Don't you know the lang of today's American teenagers? τς τς τς!

Όπως είπατε δεσποινίς, το να το εξηγείς δεν έχει πλάκα. Σας αφήνω λοιπόν να σκεφτείτε μόνη τί εννοούσα με το σχόλιό μου, γιατί φυσικά και ξέρω τι έστι tee-shirt.

Link to comment
Share on other sites

Ούτ' εμένα μ'άρεσε το δικό μου [...]

Χίλια σόρρια για το ξεκάρφωμα, Ντίνο, αλλά όπως και για τον Solonor, αυτά που πραγματικά σας ταίριαζαν δεν γινόταν ν' ανέβουν. Όχι σ' αυτό το φόρουμ.:D

 

Α! το δικό μου το θέλω σε στάμπα πάνω σε tee! hee hee!!!!

Deal! Αν κερδίσεις εσύ, το ρολόι γίνεται (δικαιωματικά) T-shirt!

 

Τόσα χρόνια κρατιέμαι και λογοκρίνω τον εαυτό μου και δε θέλω να σταματήσω να το κάνω τώρα, ιδίως σε διαγωνισμό.

ΟΚ, εσύ θα το κρίνεις αυτό. Πάντως η ποταπή δωροδοκία ισχύει.:D

Link to comment
Share on other sites

Χίλια σόρρια για το ξεκάρφωμα, Ντίνο, αλλά όπως και για τον Solonor, αυτά που πραγματικά σας ταίριαζαν δεν γινόταν ν' ανέβουν. Όχι σ' αυτό το φόρουμ.biggrin.gif

 

Ει, πες μας τουλάχιστον αν υπάρχουν στο link με τα ρολόγια κι άσε μας να φανταστούμε ποιο θα ταίριαζε. tease.gif

Link to comment
Share on other sites

Α! το δικό μου το θέλω σε στάμπα πάνω σε tee! hee hee!!!!

Για να γίνεται πιο κατανοητό το μύνημα;

 

Αχ, το εξηγείς δεν έχει πλάκα. Μπλουζάκι ντε! τύπου t-shirt. Don't you know the lang of today's American teenagers? τς τς τς!

 

Εγώ λέω να μείνουμε στο all this μέχρι νεωτέρας. :holiday::chinese:

Link to comment
Share on other sites

Α! το δικό μου το θέλω σε στάμπα πάνω σε tee! hee hee!!!!

Για να γίνεται πιο κατανοητό το μύνημα;

 

Αχ, το εξηγείς δεν έχει πλάκα. Μπλουζάκι ντε! τύπου t-shirt. Don't you know the lang of today's American teenagers? τς τς τς!

 

Εγώ λέω να μείνουμε στο all this μέχρι νεωτέρας. :holiday::chinese:

 

Γρουμφ θα σου πω μόνο. Δεν είδαμε ένα ερωτηματικό και μας βγήκε το όνομα!

 

Έχε χάρη που έφτασα στις 2500 λέξεις μόλις κι είμαι χαρούμενη. Ελπίζω να τελειώσει το διήγημα σύντομα γιατί δεν την παλεύω να γράφω τέτοια πράγματα πρωί πρωί! Μ' έκοψε κι η δουλειά στη μέση δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Χίλια σόρρια για το ξεκάρφωμα, Ντίνο, αλλά όπως και για τον Solonor, αυτά που πραγματικά σας ταίριαζαν δεν γινόταν ν' ανέβουν. Όχι σ' αυτό το φόρουμ.biggrin.gif

 

Ει, πες μας τουλάχιστον αν υπάρχουν στο link με τα ρολόγια κι άσε μας να φανταστούμε ποιο θα ταίριαζε. tease.gif

 

Υπάρχουν. Καλή διασκέδαση.:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αχ, αχ, δεν έχω χρόνο να ανασάνω αυτή τη βδομάδα, θα στρωθώ το Σάββατο να τελειώσω την ιστορία!!!!!!!

 

Ελπίζω να μην τύχει κάτι...

 

Αλλιώς δεν θα γίνει κάτι...

 

Στα πόδια του θεού

post-2151-129107477275_thumb.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ, αχ, δεν έχω χρόνο να ανασάνω αυτή τη βδομάδα, θα στρωθώ το Σάββατο να τελειώσω την ιστορία!!!!!!!

 

Ελπίζω να μην τύχει κάτι...

 

Αλλιώς δεν θα γίνει κάτι...

 

Στα πόδια του θεού

post-2151-129107477275_thumb.jpg

 

 

WOW! Στραβώθηκα! Κυριολεκτικα!B)

Link to comment
Share on other sites

Αχ, αχ, δεν έχω χρόνο να ανασάνω αυτή τη βδομάδα, θα στρωθώ το Σάββατο να τελειώσω την ιστορία!!!!!!!

 

Ελπίζω να μην τύχει κάτι...

 

Αλλιώς δεν θα γίνει κάτι...

 

Στα πόδια του θεού

post-2151-129107477275_thumb.jpg

 

 

WOW! Στραβώθηκα! Κυριολεκτικα!B)

 

Χαχα!

 

Αν δεν ήμουνα τόσο κουρέλι, θα την σήκωνα τώρα. Θα την σηκώσω αύριο.

Την ιστορία! Την ιστορία!

(Νισάφι μ' αυτό το θέμα πια. Πρέπει να απολογούμαστε λέξη παρά λέξη. Μη καταλάβει νομίσει κανείς ότι είμαστε τίποτα λιγούρια... dry.gif )

Link to comment
Share on other sites

5. [...] καλό είναι να αρχίσετε να διαβάζετε πριν την έναρξη του σχολιασμού και της ψηφοφορίας. Γράψτε και αποθηκεύστε τα σχόλιά σας ώστε να τα ποστάρετε όταν επιτρέπεται ο σχολιασμός.

 

OK, πέντε μέρες πριν τη λήξη, έχουμε φτάσει τις εφτά συμμετοχές. Αν και παραδοσιακά, ξέρουμε ότι αρκετοί και αρκετές θα καταφθάσουν την τελευταία στιγμή λόγω συγγραφής και διορθώσεων, παρακαλούνται όσοι και όσες είναι ακόμη στα προκαταρτικά να αναβάζουν σιγά-σιγά ρυθμούς . Και πού είναι οι κυρίες του φόρουμ; Έχουν αφήσει μόνη της την καινούρια Eugenia στο κοτέτσι και δεν είναι σωστό.happy.gif

 

Υ.Γ.: Κάτι εξίσου, αν όχι πιο σημαντικό. Οι ιστορίες είναι (πολύ!) καλύτερες απ' ότι περίμενα. [Ναι, εγώ το είπα αυτό... Όχι, δεν είμαι άρρωστος...]

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: έχουμε ένα περιθώριο 9 λέξεων πάνω, σωστά;Δηλαδή με 3509 είμαι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: έχουμε ένα περιθώριο 9 λέξεων πάνω, σωστά;Δηλαδή με 3509 είμαι οκ;

1) Εεεμμμ, όχι. Το κείμενο του ίδιου του διηγήματος χωρίς το όνομα του συγγραφέα, τον τίτλο και τη λέξη "ΤΕΛΟΣ" (αν υπάρχει) πρέπει να είναι το πολύ 3500.

2) Αν κατάφερες να κόψεις μέχρι τις 3509, καταλαβαίνεις ότι περιμένουμε να κόψεις και μέχρι τις 3500.rolleyes.gif

3) Αυτό το 9 από πού προέκυψε;mellow.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..