Jump to content

22ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Σεξ


mman
 Share

Recommended Posts

Kοίτα, το θέμα είναι ότι άμα έχεις μια ιδέα που σου ήρθε χθές πχ. στο κεφάλι και θές πολύ άμα προλάβεις να την καταθέσεις? Και έσπασε ο :devil2: το ποδάρι του και δώθηκε παράταση και ίσως τα καταφέρεις? Δεν είναι σημαδι αυτό απο τον:mf_popeanim: να μην αφήσω την ιδέα να πάει χαμένη. Απλά με τρώει ο κ..εχεμμ.. κατάλαβες.. ισως να έχεις και δίκιο όμως, δεν ξέρω.

Μπορείς πάντα να τη γράψεις και να τη σηκώσεις εκτός διαγωνισμού.

 

Ή να πρόσεχες και να έκανες ότι κάνει όλος ο σοβαρός κόσμος (δηλαδή εγώ) να αρχίσεις να γράφεις το τελευταίο διήμερο, όταν πια δε θα έχεις καμία άλλη ιδέα και θα γράψεις της απελπισίας θα είσαι σίγουρος για την ποιότητα της ιστορίας σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    42

  • DinoHajiyorgi

    53

  • mman

    90

  • Eugenia Rose

    69

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ευχαριστώ πολύ! Μας υποχρέωσες :tease: Καλα θα είδω τι θα κάμνω, ή τωρα ή ποτέ μέτα την λήξη του διαγωνισμού. Μέχρι την Κυριακή έχω λίγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω! Αν είναι να γράφετε μέσα στ' άγρια μεσάνυχτα κι ακόμα πιο αργά δεν θα σας προλάβω ποτέ! Λοιπον:

 

Νομίζω ότι την παρέμβαση αυτή πρέπει να την έκανε ο διοργανωτής, αλλά, όπως διαβάζω το θέμα, η κάθε ιστορία πρέπει να έχει σα θέμα το σεξ, όχι απλά σεξ. Θα μπορούσε πχ να έλεγε για κάποιον που είναι μόνος στο διάστημα και του λείπει ή για έναν κόσμο που έχει μόνο άντρες/γυναίκες ή να είχε μια πιο συμβολική/φροϋδική θεώρηση του θέματος

 

Είναι διαγωνισμός ιστορίας ΕΦ, όχι πορνογραφήματος

Συμφωνώ, αλλά για το ζήτημα του ίδιου του σεξ στα διηγήματα και τή συνάφειά τους με το θέμα, δεν απάντησα γιατί νομίζω ότι καλύπτεται από το αρχικό ποστ, τα σχετικά κομμάτια του οποίου αντιγράφω πιο κάτω (με κόκκινα). Ε, πιο σαφές δεν μπορούσα να το κάνω ρε παιδιά, από την πρώτη κιόλας μέρα.

 

Απο ότι θυμάμαι, απο πιο πάνω θεωριτικά πάντα και εφόσον δώθηκε παράτα μέχρι Κυριακή βράδυ, αν προλάβει κάποιος να ολοκληρώσει άλλη μία ιστοριούλα μπορει να την καταθέσει σαν δεύτερη συμμετοχή? Πάντα θεωρητικά mf_sherlock.gif

Το θέμα με το δικαίωμα της δεύτερης ιστορίας νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο από το αρχικό ήδη ποστ (πιο κάτω με μπλε): Έχουμε δικαίωμα να ανεβάσουμε μόνο μία ιστορία. (Άλλος ένας λόγος για να μη βιαζόμαστε να τις σηκώσουμε -τις ιστορίες). Έτσι κι αλλιώς (απ' όσο γνωρίζω) ποτε δεν υποβλήθηκαν δύο ιστορίες από το ίδιο μέλος στον ίδιο διαγωνισμό.

Eugenia, θα χαρούμε να διαβάσουμε τη δεύτερη δικιά σου, εκτός διαγωνισμού. Για την ακρίβεια εθελοντίζεσαι να τη γράψεις!

 

Συνάφεια: Προφανώς και μπορείτε να μην δείξετε απολύτως τίποτα. Η ιστορία σας μπορεί να μην έχει καθόλου σεξ μπροστά στα μάτια του αναγνώστη και να είστε απολύτως εντός θέματος. Επίσης, εννοείται και το αντίθετο, ότι μια σκηνή σεξ δεν βάζει αυτόματα την ιστορία εντός θέματος, αν αυτό δεν προκύπτει απ’ το υπόλοιπο διήγημα. Το σεξ πρέπει να είναι ο κεντρικός άξονας της ιστορίας, άσχετα με το αν θα το δείξετε ή όχι.

 

Περιγραφικότητα: (Θυμίζω ότι είναι προαιρετική.) Από το «της πρόσφερε τον κρίνο» («έναν κρίνο να!» όπως μας είχε… εξηγήσει ο πατέρας μου σε μια εθνική εορτή) μέχρι εκεί που ίσως δοκιμαστούν τα όρια ανοχής του φόρουμ. Απλώς θυμηθείτε ότι επειδή, ως γνωστόν, το φόρουμ είναι λογοτεχνικό (εντάξει, άντε να σας πείσω τώρα…) παρά το θέμα, δεν μπορείτε να κλέψετε εντυπώσεις με υπερβολική περιγραφικότητα και μόνο. Σοβαρά δηλαδή.

 

1. Ανεβάζετε την ιστορία σας

2. Αμέσως μετά κάνετε ένα ποστ σε αυτό το τόπικ, δίνοντας τον τίτλο της ιστορίας και το link για το αντίστοιχο τόπικ.

9. [...] Οι συγγραφείς βάζουν υποχρεωτικά τη δική τους ιστορία τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Η συννεφιά τι σχέση έχει;:huh::hmm:[Καλά, δεν είσαι υποχρεωμένη ν' απαντήσεις. Όταν πρόκειται για σεξ, όλα τα γούστα είναι σεβαστά...]

 

Περί συγγραφής πρόκειται. Δεν μπορώ να γράψω με συννεφιά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να γράψω με συννεφιά!

ΟΚ, σεβαστό κι αυτό, αλλά θέλω να μου υποσχεθείς ότι (μόλις τελειώσει ο διαγωνισμός βέβαια) θα το κοιτάξεις.crazy.gif

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Η συννεφιά τι σχέση έχει;:huh::hmm:[Καλά, δεν είσαι υποχρεωμένη ν' απαντήσεις. Όταν πρόκειται για σεξ, όλα τα γούστα είναι σεβαστά...]

 

Περί συγγραφής πρόκειται. Δεν μπορώ να γράψω με συννεφιά!

 

 

Πόσο τυχερή είσαι που ζεις στην Ελλάδα και όχι σε καμία πιο βόρεια χώρα, δηλαδή :)

 

 

Όσο κι αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να βρω ένα διαγωνισμό φάντασυ ιστορίας του Nikosal με θέμα τη δημοκρατία. Στον οποίο ένας μαλάκας είχε κατεβάσει δύο ιστορίες.

 

Oh, the irony.

Link to comment
Share on other sites

Όσο κι αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να βρω ένα διαγωνισμό φάντασυ ιστορίας του Nikosal με θέμα τη δημοκρατία. Στον οποίο ένας μαλάκας είχε κατεβάσει δύο ιστορίες.

Το κάλεσμα.

Και οι σχολιασμοί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μας υποχρέωσες :tease: Καλα θα είδω τι θα κάμνω, ή τωρα ή ποτέ μέτα την λήξη του διαγωνισμού. Μέχρι την Κυριακή έχω λίγο χρόνο.

Δεν πειράζει βρε... Άλλωστε, η δόξα είναι εφήμερη. Σήμερα εσύ, αύριο ένας άλλος! (Για να μη σου πω για αυτά τα ρολόγια τοίχου που είμαι σίγουρος ότι θα πηγαίνουν μονίμως πίσω, θα κάνουν εκνευριστικό θόρυβο, άσε που θά 'ναι τίποτα λαθραία του δρόμου, ξέρεις, απ' αυτά που θα κυνηγάει ο κ. Αδωνις με το σπρέι.)

 

Κι εγώ έγραψα περισσότερες από μία και όλο και κάτι θα ανεβάσω, αλλά μάλλον μετά τη λήξη του διαγωνισμού.

 

 

Solonor... πιπέρι! ohmy.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μας υποχρέωσες tease.gif Καλα θα είδω τι θα κάμνω, ή τωρα ή ποτέ μέτα την λήξη του διαγωνισμού. Μέχρι την Κυριακή έχω λίγο χρόνο.

 

[...]Κι εγώ έγραψα περισσότερες από μία και όλο και κάτι θα ανεβάσω, αλλά μάλλον μετά τη λήξη του διαγωνισμού.

 

 

 

Κι εγώ έχω δυο. Τώρα εδώ γελάμε laugh.gif γιατί αυτή την ώρα δεν έχω ούτε πρώτη.

Λέω πάντως να ανεβάσω την πρώτη το απόγευμα (την εκτός διαγωνισμού) για να εξευμενίζουμε όποιους βιάζονται να κάνουν σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

[...]

Λέω πάντως να ανεβάσω την πρώτη το απόγευμα (την εκτός διαγωνισμού) για να εξευμενίζουμε όποιους βιάζονται να κάνουν σχόλια.

 

Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι. Δεν είναι κακή ιδέα. Λες; ΟΚ, μπορεί να σου κάνω παρέα αν και οι απορριφθήσες είναι ουσιαστικά first drafts που λέμε και στα ελληνικά.

 

Εδιτ: εκτός κι αν κάποιος για κάποιο λόγο δεν το θεωρεί σωστό. huh.gif

Edited by Big Fat Pig
Link to comment
Share on other sites

OK, αλλά δεν ήταν διαγωνισμός. Σε κάθε περίπτωση ισχύει το ένα διήγημα για κάθε συμμετέχοντα.

 

Solonor... πιπέρι! ohmy.gif

Ακριβώς. Ο Solonor βέβαια χαρακτήρισε τον εαυτό του. Αν και δεν είμαι moderator, νομίζω ότι καλό θα ήταν να το αποφεύγουμε ακόμα κι αυτό, για ευνόητους λόγους.

 

[...]

Λέω πάντως να ανεβάσω την πρώτη το απόγευμα (την εκτός διαγωνισμού) για να εξευμενίζουμε όποιους βιάζονται να κάνουν σχόλια.

 

Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι. Δεν είναι κακή ιδέα. Λες; ΟΚ, μπορεί να σου κάνω παρέα αν και οι απορριφθήσες είναι ουσιαστικά first drafts που λέμε και στα ελληνικά.

 

Εδιτ: εκτός κι αν κάποιος για κάποιο λόγο δεν το θεωρεί σωστό. huh.gif

Προφανώς, εκτός διαγωνισμού, μπορεί κανείς να ανεβάσει όσες ιστορίες θέλει και όποτε θέλει. Ο διαγωνισμός δεν αναστέλλει την κανονική λειτουργία του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Solonor... πιπέρι! ohmy.gif

Ακριβώς. Ο Solonor βέβαια χαρακτήρισε τον εαυτό του. Αν και δεν είμαι moderator, νομίζω ότι καλό θα ήταν να το αποφεύγουμε ακόμα κι αυτό, για ευνόητους λόγους.

 

 

 

Ναι, ομολογώ ότι κατάλαβα το σχόλιο του Solonor μετά το link του Dino.

A ρε Solonor, με ψάρωσες!

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι μια πιο επίσημη:

 

Η προθεσμία για υποβολή διηγημάτων παρατείνεται μέχρι την Κυριακή 5 Δεκεμβρίου, 11:59 μ.μ.

Μερικά επιλεγμένα διαδικαστικά και πάλι. Παρακαλώ (ξανα)διαβάστε προσεκτικά.

 

Κανονισμοί - Οδηγίες

 

1. Ανεβάζετε την ιστορία σας στη Βιβλιοθήκη / Ιστορίες Επιστημονικής Φαντασίας. Κάτω από τον τίτλο πρέπει να υπάρχει η ένδειξη «για τον 3ο (22ο) Διαγωνισμό Ε.Φ.».

2. Αμέσως μετά κάνετε ένα ποστ σε αυτό το τόπικ, δίνοντας τον τίτλο της ιστορίας και το link για το αντίστοιχο τόπικ.

4. Οι συμμετέχοντες πρέπει να σχολιάσουν όλα τα διηγήματα. Προσπαθήστε να το κάνετε πριν το τέλος της ψηφοφορίας. Μονολεκτικά σχόλια δεν είναι ιδιαίτερα χρήσιμα στους συγγραφείς. Καλύτερο είναι να αφιερώσουμε μερικές γραμμές για να εξηγήσουμε τι μας άρεσε και τι όχι σε κάθε ιστορία.

6. Δεν αποτελεί κανονισμό του διαγωνισμού, αλλά η πράξη έχει δείξει ότι για λόγους πρακτικούς, δεοντολογίας και fair play είναι πολύ καλύτερα όταν οι συγγραφείς απαντούν στα σχόλια επί των δικών τους διηγημάτων συγκεντρωτικά, μετά το τέλος της ψηφοφορίας, και όχι όσο τρέχει ο διαγωνισμός. Παρακαλούμε λοιπόν, όπως και στους προηγούμενους διαγωνισμούς, κρατηθείτε μέχρι το τέλος και απολαύστε τη διάρκεια.wink.gif

7. Ψηφοφορία: Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη που έχουν διαβάσει όλες τις ιστορίες του διαγωνισμού.

8. Για να συμμετέχει κανονικά το διήγημά σας πρέπει να ψηφίσετε. Διηγήματα που οι συγγραφείς τους δεν ψήφισαν εντός προθεσμίας, βγαίνουν αυτόματα εκτός διαγωνισμού. Επίσης προσπαθήστε να σχολιάσετε πριν το τέλος της ψηφοφορίας.

9. Συγγραφείς και αναγνώστες ψηφίζουν κατατάσσοντας τις ιστορίες από αυτήν που τους άρεσε περισσότερο προς αυτήν που τους άρεσε λιγότερο. Οι συγγραφείς βάζουν υποχρεωτικά τη δική τους ιστορία τελευταία.

10. Θερμή παράκληση για να κάνετε την καταμέτρηση ευκολότερη, στο format της ψήφου σας να αναφέρετε και τον συγγραφέα και τον τίτλο του διηγήματος, ως εξής:

 

αα. Όνομα Συγγραφέα – Τίτλος Έργου

Π.χ.:

1. Sonya – Τι σου κάνω μάνα μουwhistling.gif

2. mman – Μάνα μου τουρκογύφτισσαwhistling.gif

κλπ.

 

11. Η ψήφος σας πρέπει να σταλεί εντός προθεσμίας ταυτόχρονα με pm σ’ εμένα με κοινοποίηση στον Nihilio. Τα μηνύματα μπαίνουν έτσι σε κοινό pm και είναι εύκολο να κάνουμε την καταμέτρηση. Οτιδήποτε άλλο θα μας μπέρδευε.

12. Η ψηφοφορία είναι μυστική. Μην αναρτήσετε τα αποτελέσματα της κατάταξής σας.

 

Για τα νέα μέλη, το link προς το τόπικ του διηγήματός σας (σημείο 2 παραπάνω) γίνεται ως εξής:

α) Μαρκάρουμε τον τίτλο του διηγηματός μας στο ποστ μας.

βου) Πατάμε το scroll down βελάκι δίπλα στο "Others styles" και επιλέγουμε Topic Link

γάμμα) πληκτρολογούμε τον αριθμό του τόπικ του διηγήματός μας (τον οποίο έχουμε δει από πριν στο address bar του τόπικ εκείνου)

δου) Πατάμε Add και προετοιμαζόματε ψυχολογικά για το κράξιμο.devil2.gif

 

Εδίτιον το και καλά τυπογραφικόν: Προσθήκη ενός (πολύ) κρίσιμου "μ"...

 

Συμπληρώνω τα εξής σημαντικά:

 

1) Παρακαλώ, μην αφήσετε την υποβολή του διηγήματός σας κυριολεκτικά για την τελευταία στιγμή, καθώς κάποιο απρόοπτο μπορεί να σας στερήσει, μετά από τόσο κόπο, τη συμμετοχή στον διαγωνισμό.

 

2) Το βράδυ της Κυριακής θα βρίσκομαι στην ανάγνωση του "Χιροσίμα Μπαχαλάκι" του DinoHajiyorgi, οπότε από το απόγευμα και μετά δεν θα μπορώ να βοηθήσω σε τίποτα.

 

3) Για να εκληφθεί ένα διήγημα ως εμπρόθεσμο πρέπει

α) να έχει αναρτηθεί μέχρι τις 11:59 μ.μ. ώρα φορουμ

β) να αναφέρεται σ' αυτό ότι προορίζεται για τον διαγωνισμό

γ) να μην έχει γίνει edit, ιδιαίτερα μετά τα μεσάνυχτα, και

δ) να έχει ακολουθήσει, αμέσως, το αντίστοιχο ποστ στο παρόν τόπικ με το σχετικό link προς το διήγημα.

 

4) Για πολύ ακραίες περιπτώσεις υποβολής διηγήματος λίγο πριν τα μεσάνυχτα, το ποστ στο παρόν τόπικ μπορεί να γίνει και μετά τα μεσάνυχτα, αρκεί το διήγημα να είναι αναρτημένο πριν τις 11:59 μ.μ. Προσπαθείστε να το αποφύγετε αυτό.

 

5) Αν κάποιο μέλος, παρά τις παραπάνω οδηγίες, δεν καταφέρει να κάνει το link προς το διήγημα, ας το γράψει στο ποστ στο παρόν τόπικ, αφού έχει αναρτήσει την ιστορία του. Θα κάνω το link εγώ και, αν η ιστορία είναι αναρτημένη εμπρόθεσμα, θα συμμετάσχει κανονικά στο διαγωνισμό.

 

Τέλος, σχετικά με το λεπτό ζήτημα του σχολιασμού:

 

1) Είμαστε ευγενικοί ως αναγνώστες με τους συγγραφείς που έχουν κάνει τον κόπο να γράψουν, και ως συγγραφείς με τους αναγνώστες που έχουν κάνει τον κόπο να σχολιάσουν.

 

2) Προσπαθούμε να εξηγήσουμε τι μας άρεσε και τι δεν μας άρεσε σε κάθε ιστορία και κυρίως γιατί.

 

3) Ως αναγνώστες, δεν χαρακτηρίζουμε άτομα και κυρίως, δεν ξεχνάμε ποτέ ότι σχολιάζουμε και κριτικάρουμε την ιστορία και όχι τον άνθρωπο που την έγραψε.

 

4) Ως συγγραφείς, δεν αρπαζόμαστε όταν τηρείται το 3.

 

5) Είμαστε ευγενικοί.

 

Συγνώμη, αν σε μερικούς φαίνεται να επαναλαμβάνω τα προφανή, αλλά όπως ισχύει και στο γνωστό ανέκδοτο καλό είναι "να οργανωθούμε, ρε παιδιά"...laugh.gif

 

Υ.Γ.: Η Εμού Μεγαλειότης ο Διοργανωτής θα σχολιάσει όσο πιο αργά μπορεί, αλλά πριν την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων.

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μας υποχρέωσες tease.gif Καλα θα είδω τι θα κάμνω, ή τωρα ή ποτέ μέτα την λήξη του διαγωνισμού. Μέχρι την Κυριακή έχω λίγο χρόνο.

 

[...]Κι εγώ έγραψα περισσότερες από μία και όλο και κάτι θα ανεβάσω, αλλά μάλλον μετά τη λήξη του διαγωνισμού.

 

 

 

Κι εγώ έχω δυο. Τώρα εδώ γελάμε laugh.gif γιατί αυτή την ώρα δεν έχω ούτε πρώτη.

Λέω πάντως να ανεβάσω την πρώτη το απόγευμα (την εκτός διαγωνισμού) για να εξευμενίζουμε όποιους βιάζονται να κάνουν σχόλια.

 

Γιατί εκτός διαγωνισμου? :mf_sherlock:

 

Ευχαριστώ πολύ! Μας υποχρέωσες :tease: Καλα θα είδω τι θα κάμνω, ή τωρα ή ποτέ μέτα την λήξη του διαγωνισμού. Μέχρι την Κυριακή έχω λίγο χρόνο.

Δεν πειράζει βρε... Άλλωστε, η δόξα είναι εφήμερη. Σήμερα εσύ, αύριο ένας άλλος! (Για να μη σου πω για αυτά τα ρολόγια τοίχου που είμαι σίγουρος ότι θα πηγαίνουν μονίμως πίσω, θα κάνουν εκνευριστικό θόρυβο, άσε που θά 'ναι τίποτα λαθραία του δρόμου, ξέρεις, απ' αυτά που θα κυνηγάει ο κ. Αδωνις με το σπρέι.)

 

Κι εγώ έγραψα περισσότερες από μία και όλο και κάτι θα ανεβάσω, αλλά μάλλον μετά τη λήξη του διαγωνισμού.

 

 

Solonor... πιπέρι! ohmy.gif

 

Όσο για την δεύτερη ιστορία, αφενός χτυπάω το κεφάλι μου στον τοιχο :dazzled:που είμαι βιαστικός τύπος και δεν περιμένω, αφετέρου επειδη στο μυαλό μου έχει πολύ τρέλα και πλακα ίσως να την κρατήσω κάβα να την χρησιμοποιήσω σε κάποιον άλλο διαγωνισμό με τις απαραίτητες μετατροπές φυσικα :devil2:

Link to comment
Share on other sites

[...]Λέω πάντως να ανεβάσω την πρώτη το απόγευμα (την εκτός διαγωνισμού) για να εξευμενίζουμε όποιους βιάζονται να κάνουν σχόλια.

 

Γιατί εκτός διαγωνισμου? :mf_sherlock:

 

Αφού μόνο μια μπορεί να είναι εντός και επέλεξα να διαγωνιστώ μ' αυτήν που προσπαθώ να τελειώσω σημέρα και αύριο, η άλλη αναγκαστικά είναι εκτός. Παίζει βέβαια να την πατήσω (και ν' ανεβάσω εκτός την καλή και εντός την πατάτα), αλλά δε χάλασε κι ο κόσμος.

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

[...]Λέω πάντως να ανεβάσω την πρώτη το απόγευμα (την εκτός διαγωνισμού) για να εξευμενίζουμε όποιους βιάζονται να κάνουν σχόλια.

 

Γιατί εκτός διαγωνισμου? :mf_sherlock:

 

Αφού μόνο μια μπορεί να είναι εντός και επέλεξα να διαγωνιστώ μ' αυτήν που προσπαθώ να τελειώσω σημέρα και αύριο, η άλλη αναγκαστικά είναι εκτός. Παίζει βέβαια να την πατήσω (και ν' ανεβάσω εκτός την καλή και εντός την πατάτα), αλλά δε χάλασε κι ο κόσμος.

 

Μην την ακούς, Ευγενία, αυτή που λέει πατάτα την έχω διαβάσει και είναι πολύ καλή. Απλώς η Βάσω είναι πολύ σκληρή με τον εαυτό της ως συγγραφέα... Και για να είμαστε on topic:

 

ΔΥΟ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!; ΔΥΟ!; Εγώ ακόμα τρέχω για να τελειώσω τη μία! Με αγχώνετεεεεεεε!

Link to comment
Share on other sites

Aπλώς δοκίμαζα πώς μπαίνει το link. Ok, τώρα το ξέρω.

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

Aπλώς δοκίμαζα πώς μπαίνει το link. Ok, τώρα το ξέρω.

Αχααχααχα! Έχουμε λιγουλάκι άγχος και φοβόμαστε μήπως τα θαλασσώσουμε με την τεχνολογία;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Aπλώς δοκίμαζα πώς μπαίνει το link. Ok, τώρα το ξέρω.

Αχααχααχα! Έχουμε λιγουλάκι άγχος και φοβόμαστε μήπως τα θαλασσώσουμε με την τεχνολογία;:lol:

 

Understatement! Δε λες τίποτα!:cold: (αμέσως να με δουλέψεις, ε; Μήπως θέλεις να πω από πού εμπνεύστηκε η Βάσω το "Mόνο στο σπίτι";:devil2:)

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε τι αναφέρεστε κυρία μου, αλλά καλά θα κάνετε να επικεντρωθείτε στη συγγραφή της ιστορίας σας. Άιντε! :whip:Ακόμα δεν έχουμε διήγημα, δοκιμάζουμε και τα links! :D

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Η συννεφιά τι σχέση έχει;:huh::hmm:[Καλά, δεν είσαι υποχρεωμένη ν' απαντήσεις. Όταν πρόκειται για σεξ, όλα τα γούστα είναι σεβαστά...]

 

Περί συγγραφής πρόκειται. Δεν μπορώ να γράψω με συννεφιά!

 

 

Πόσο τυχερή είσαι που ζεις στην Ελλάδα και όχι σε καμία πιο βόρεια χώρα, δηλαδή :)

 

Πού ξέρεις; Μπορεί να φταίει η Ελλάδα για το κόλλημα αυτό :beer:

Link to comment
Share on other sites

Πάμε ένα τραγουδάκι όλοι μαζί να εμψυχώσουμε όσους απόμειναν

 

 

 

Edit: Πωπω, που να 'θελα να σας αποκαρδιώσω κιόλας... ohmy.gif

Edited by Big Fat Pig
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..