Jump to content

22ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Σεξ


mman
 Share

Recommended Posts

Πέντε;! Άλλες πέντε; Μα είστε τελείως για τα σίδερα; Δεν σας είπα από την αρχή ότι δεν θέλω να ερωτοτροπήσουμε με το ρεκόρ της Tiessa; Δεν σας εξήγησα ότι έχουμε και μια ζωή να ζήσουμε; Ότι δεν μπορούμε να τη φάμε πάνω από ξαναμένα διηγήματα που προκάλεσε το θέμα ενός μηχαρακτηρίσω; Φτου! Και νόμιζα ότι είχα ξεμπερδέψει με το μεγαλύτερο μέρος του διαγωνισμού...

Γαμώ τη Laguna Seca μου μέσα!laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    42

  • DinoHajiyorgi

    53

  • mman

    90

  • Eugenia Rose

    69

Top Posters In This Topic

Posted Images

Η ιστορία του γυιου του καφετζή πού είναι, βρε παιδιά;Καλά κουράγια.

Link to comment
Share on other sites

Φτου! Και νόμιζα ότι είχα ξεμπερδέψει με το μεγαλύτερο μέρος του διαγωνισμού...

Αστα... το τελευταίο δίωρο ειδικά έγινε το αδιαχώρητο.

Από παντού έσκαγαν ιστορίες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, διαγωνιζόμενοι και αναγνώστες, δώστε βάση: Στον 3ο (22ο) Διαγωνισμό Σύντομης Ιστορίας Επιστημονικής Φαντασίας με θέμα το ΣΕΞ, συμμετέχουν (κατά σειρά ανάρτησης) οι εξής... (μα είστε με τα καλά σας;!) 21 με τα:

 

Martin Ocelotl - HERMA (The Martians)

Eugenia Rose - ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ

DinoHajiyorgi - Οι Πόρνες του Καστελάν

Solonor - Συναινεση

Mesmer - Ακαταμάχητη

khar - Έρωτα, Αγάπη, Σεξ

aScannerDarkly - Η Γιούμικο των Κόσμων

Big Fat Pig - Σημείο Εισόδου

Stanley - Το Ψάρι της Τελευταίας Ώρας

Lady Nina - Το Κορίτσι της Τριπλανητίας

wordsmith - Μάτια από Σκοτάδι

TheTregorian - Μετά το Χαμόγελο

lizbeth_covenant - Παράταιρη Συμπεριφορά

Eroviana - Οδηγός του Σεξ για Πρωτάρηδες

Soul_walker - Υγρό Άσπρο Χρώμα

Tiessa - Ο Χορός των Μετανυδριτών

Sonya - Urban Legend

Cassandra Gotha - Ανάκαμψη

Naroualis - Το Σχέδιο "Πραξαγόρα"

KELAINO - Αιθέρια Ύπαρξη

dagoncult - Sexy Species

 

Θυμίζω ξανά τα του σχολιασμού και, τώρα που οργανωθήκαμε, κηρύσσω την έναρξη του πραγματικού μπουρδουκλώματος! :lol:

Edited by RObiN-HoOD
updated solonor story title
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=If2gD58aJ-I

 

το punchline του εν λόγω ανέκδοτου νομίζω ταιριάζει στα ηρωικά μέλη που έχουν να διαβάσουν κανα 2 ντουζίνες erotica laugh.gif

Καλη επιτυχίααα

Κάποιοι μόλις τελειώσαμε.

Link to comment
Share on other sites

 

το punchline του εν λόγω ανέκδοτου νομίζω ταιριάζει στα ηρωικά μέλη που έχουν να διαβάσουν κανα 2 ντουζίνες erotica laugh.gif

 

Καλη επιτυχίααα

Κάποιοι μόλις τελειώσαμε.

 

Tι ακριβώς τελειώσατε εσείς? Εγώ έχω ήδη διαβάσει και σχολιάσει τα 10 πρώτα σαν καλό σπασικλάκι. Και εκεί που λέω 3-4 έχω ακόμα, μέχρι να πάω στο Φαεινόν και να έρθω, (πέντε τετραγωνα δηλαδη) έγιναν δέκα! Αλλά ας είναι! Τέτοια επιτυχία που έχει ο διαγωνισμός το αξίζει και πιστεύω πως και τα άλλα 10 θα είναι εξίσου καλά. by the way.. ζήτω το Φεινόν!:thmbup:

Link to comment
Share on other sites

 

το punchline του εν λόγω ανέκδοτου νομίζω ταιριάζει στα ηρωικά μέλη που έχουν να διαβάσουν κανα 2 ντουζίνες erotica laugh.gif

 

Καλη επιτυχίααα

Κάποιοι μόλις τελειώσαμε.

 

Tι ακριβώς τελειώσατε εσείς? Εγώ έχω ήδη διαβάσει και σχολιάσει τα 10 πρώτα σαν καλό σπασικλάκι. Και εκεί που λέω 3-4 έχω ακόμα, μέχρι να πάω στο Φαεινόν και να έρθω, (πέντε τετραγωνα δηλαδη) έγιναν δέκα! Αλλά ας είναι! Τέτοια επιτυχία που έχει ο διαγωνισμός το αξίζει και πιστεύω πως και τα άλλα 10 θα είναι εξίσου καλά. by the way.. ζήτω το Φεινόν!:thmbup:

την ανάγνωση και των 21 ιστοριών.

Από αύριο αρχίζω και το σχολιασμό (μετά από μία επανάληψη βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Πέντε;! Άλλες πέντε; Μα είστε τελείως για τα σίδερα; Δεν σας είπα από την αρχή ότι δεν θέλω να ερωτοτροπήσουμε με το ρεκόρ της Tiessa; Δεν σας εξήγησα ότι έχουμε και μια ζωή να ζήσουμε; Ότι δεν μπορούμε να τη φάμε πάνω από ξαναμένα διηγήματα που προκάλεσε το θέμα ενός μηχαρακτηρίσω; Φτου! Και νόμιζα ότι είχα ξεμπερδέψει με το μεγαλύτερο μέρος του διαγωνισμού...

Γαμώ τη Laguna Seca μου μέσα!laugh.gif

 

 

Τέτοιος που είναι ο διοργανωτής και τέτοια θέματα που βάζει, τέτοια επιτυχία του αξίζει, να μάθει άλλη φορά να βάζει τέτοια θέματα :tease:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μερικοί-μερικοί δεν κρατιόνται μιλάμε! Ονομάτα δεν λέμε Ευγενία, υπολήψεις δεν θίγουμε Ντίνο!laugh.gif

Θυμίζω λοιπόν ότι δεχόμαστε ψήφους μετά τα μεσάνυχτα της Δευτέρας προς Τρίτη. Να έχετε προλάβει να τα διαβάσετε και να σκεφτείτε τη σειρά. Και μη βιαστείτε πάλι. Η ψήφος είναι όπως τα διηγήματα. Αν σταλεί, δεν αλλάζει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μερικοί-μερικοί δεν κρατιόνται μιλάμε! Ονομάτα δεν λέμε Ευγενία, υπολήψεις δεν θίγουμε Ντίνο!laugh.gif

Θυμίζω λοιπόν ότι δεχόμαστε ψήφους μετά τα μεσάνυχτα της Δευτέρας προς Τρίτη. Να έχετε προλάβει να τα διαβάσετε και να σκεφτείτε τη σειρά. Και μη βιαστείτε πάλι. Η ψήφος είναι όπως τα διηγήματα. Αν σταλεί, δεν αλλάζει.

 

 

 

Ναι αλλά από ότι είδα μπορούμε να ψηφίζουμε μέχρι το σάββατο, αν θέλουμε να το σκεφτούμε πιο καλά σωστά? Όσο για το υπόλοιπο δεν το σχολιάζω. :tease:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά από ότι είδα μπορούμε να ψηφίζουμε μέχρι το σάββατο, αν θέλουμε να το σκεφτούμε πιο καλά σωστά?

 

Σωστά. Και μάλιστα όχι αυτό το Σάββατο: Το άλλο! Θυμίζω:

 

Λήξη παρ Ψηφοφορία:

από Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου, 11:59 μ.μ.

μέχρι Σάββατο 18 Δεκεμβρίου,11:59 μ.μ.

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

11 Κοκόροι και 10 Νυφίτσες! Όπως και να παιχτεί η ψήφος, βλέπω την προσοχή να την μαζεύουν δύο νίκες και δύο νικητές.

 

1. Ποια ομάδα θα κερδίσει τον διαγωνισμό; Τα Κοκόρια ή οι Νυφίτσες;

 

2. Ποιοι από την κάθε ομάδα θα έρθουν πρώτοι;

 

Oh yes, very interesting! : :devil2: :animal_rooster: :devil2:

Link to comment
Share on other sites

[...] Δεν σας είπα από την αρχή ότι δεν θέλω να ερωτοτροπήσουμε με το ρεκόρ της Tiessa; Δεν σας εξήγησα ότι έχουμε και μια ζωή να ζήσουμε; Ότι δεν μπορούμε να τη φάμε πάνω από ξαναμένα διηγήματα που προκάλεσε το θέμα ενός μηχαρακτηρίσω; Φτου! Και νόμιζα ότι είχα ξεμπερδέψει με το μεγαλύτερο μέρος του διαγωνισμού...

Γαμώ τη Laguna Seca μου μέσα!laugh.gif

 

 

Καλά να πάθεις, κύριε!devil2.gif

Δε σε λυπάμαι καθόλου! Μα καθόλου... chinese.gif

Εμάς μας λυπήθηκες δηλαδή, που μας έβαλες να γράφουμε με την ψυχή στο στόμα;

Και σκέψου ότι παρά τους εκβιασμούς, τα καλοπιάσματα και τις δωροδοκίες σου, αποσύρθηκαν και μερικοί συμμετέχοντες.

Link to comment
Share on other sites

Το πραγματικά ίντρεστινγκ είναι: Θα τελειώσουν οι κύριοι πρώτοι ΚΑΙ σε αυτό το σκέλος; Ίδωμεν...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πραγματικά ίντρεστινγκ είναι: Θα τελειώσουν οι κύριοι πρώτοι ΚΑΙ σε αυτό το σκέλος; Ίδωμεν...

:huh:

Η μέχρι τώρα ανάγνωση, in my humble opinion, λέει: Οι κυρίες θα μας πάρουνε τα σόβρακα!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μπει το ποστ 383 (έχει τα λινκ για όλες τις ιστορίες) κάπως πιο κεντρικά;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μπει το ποστ 383 (έχει τα λινκ για όλες τις ιστορίες) κάπως πιο κεντρικά;

Ναι. Έχουμε συνεννοηθεί με τον Nihilio και, μόλις μπορέσει, θα βάλει ένα link γι' αυτό το ποστ στο αρχικό ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μπει το ποστ 383 (έχει τα λινκ για όλες τις ιστορίες) κάπως πιο κεντρικά;

Ναι. Έχουμε συνεννοηθεί με τον Nihilio και, μόλις μπορέσει, θα βάλει ένα link γι' αυτό το ποστ στο αρχικό ποστ.

Έβαλε όλη τη λίστα στο τέλος του αρχικού ποστ ο Νιχίλιος

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μπει το ποστ 383 (έχει τα λινκ για όλες τις ιστορίες) κάπως πιο κεντρικά;

Ναι. Έχουμε συνεννοηθεί με τον Nihilio και, μόλις μπορέσει, θα βάλει ένα link γι' αυτό το ποστ στο αρχικό ποστ.

Έβαλε όλη τη λίστα στο τέλος του αρχικού ποστ ο Νιχίλιος

 

Μπράβο του :tease:!

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν θέλω να αγχώσω κανέναν ή καμία, και ιδαίτερα εκείνους και εκείνες που μόλις χθες ξεαγχώθηκαν από την προθεσμία της συγγραφής, αλλά οι μέρες για να διαβάσουμε, να ψηφίσουμε και να σχολιάσουμε είναι μόλις 14, ενώ τα διηγήματα είναι εεεμμμ, ναι, 21 (ολογράφως: είκοσι ένα...), λες κι όλοι και όλες εσείς που σας πίεζα έπρεπε να με πάρετε στα σοβάρά.

Ευτυχώς που μέρικοί από σας αντί να γράψουν διηγήματα, έγραψαν εμένα. Thx DinMacXanthi, thx Nihilio, thx Nienor!rolleyes.gif

Τέλος πάντων. Είναι πολλά, οπότε, μην τα κοιτάτε! Βουρ στον πατσά!

 

2) Η συνήθης συμβουλή για την κατάταξη, κυρίως για τα πιο νέα μέλη: Δεν βαθμολογούμε γιατί θα πνιγούμε στις ισοβαθμίες. Ειδικά με 21 διηγήματα η δεκαβάθμια, ακόμα και η εικοσαβάθμια κλίμακια είναι πρακτικά άχρηστες. Δεν βαθμολογούμε λοιπόν. Κατατάσσουμε:

-- Αν θεωρούμε την ιστορία Άλφα καλύτερη απ' τη Βήτα, τότε η κατάταξή μας μέχρι εδώ είναι: 1) Άλφα 2) Βήτα.

-- Διαβάζουμε την ιστορία Γάμμα. Αν μας αρέσει λιγότερο από την Βήτα τότε η κατάταξή μας γίνεται: 1) Άλφα 2) Βήτα 3) Γάμμα.

-- Αν η Γάμμα είναι καλυτερη από τη Βήτα, τότε τη συγκρίνουμε με την Άλφα. Αν η Άλφα είναι καλύτερη από τη Γάμμα, τότε έχουμε: 1) Άλφα 2) Γάμμα 3) Βήτα.

-- Αν η Γάμμα είναι καλύτερη και από την Άλφα, τότε έχουμε: 1) Γάμμα 2) Άλφα 3) Βήτα.

 

Συνεχίζουμε με κουράγιο και αυταπάρνηση μέχρι την Φι.

 

3) Μη μ' ακούτε που γκρινιάζω. Στην πραγματικότητα έχω σκάσει απ' τη ζήλια μου:aangry:: Ο μεγαλύτερος διαγωνισμός Ε.Φ. και ο δεύτερος μεγαλύτερος ever του φόρουμ, με ένα θέμα που προφανώς με ενδιαφέρει (το επέλεξα, διάολε!) κι εγώ τι κάνω; Βαστάω το φανάρι!:asad: ΓμτLgnScμμσ!

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

Τρελέ επιστήμονα! Ξέχασες να (ξανα)γράψεις ότι οι συγγραφείς δεν απαντάμε στα σχόλια πριν το τέλος της ψηφοφορίας, μη μαλλιοτραβηχτούμε εδώ μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες να (ξανα)γράψεις ότι οι συγγραφείς δεν απαντάμε στα σχόλια πριν το τέλος της ψηφοφορίας, μη μαλλιοτραβηχτούμε εδώ μέσα...

 

Αλήθεια αυτό το να μην απαντάμε πριν το τέλος, γιατί το κάνουμε;; Τόσο πολύ κινδυνεύουμε να μαλλιοτραβηχτούμε;;; Ήταν πιο ωραία όταν λέγαμε και κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια αυτό το να μην απαντάμε πριν το τέλος, γιατί το κάνουμε;; Τόσο πολύ κινδυνεύουμε να μαλλιοτραβηχτούμε;;; Ήταν πιο ωραία όταν λέγαμε και κάτι...

Trust me on this:

 

6. Δεν αποτελεί κανονισμό του διαγωνισμού, αλλά η πράξη έχει δείξει ότι για λόγους πρακτικούς, δεοντολογίας και fair play είναι πολύ καλύτερα όταν οι συγγραφείς απαντούν στα σχόλια επί των δικών τους διηγημάτων συγκεντρωτικά, μετά το τέλος της ψηφοφορίας, και όχι όσο τρέχει ο διαγωνισμός. Παρακαλούμε λοιπόν, όπως και στους προηγούμενους διαγωνισμούς, κρατηθείτε μέχρι το τέλος και απολαύστε τη διάρκεια.wink.gif

Τονίζω (και πάλι) ότι δεν είναι κανονισμός, αλλά και ότι (βλέπε bold) παρακαλώ θερμά να το τηρήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Για τους ίδιους λόγους, θα 'πρεπε κατά τη γνώμη μου να μην ανέβαιναν και σχόλια ΓΕΝΙΚΑ πριν τη λήξη της ψηφοφορίας. Όσο επηρεάζω εγώ κι ο κάθε εγώ που απαντάω σε κάτι, άλλο τόσο επηρεάζει κι ο καθένας που σχολιάζει. Αυτή είναι η γνώμη μου και τ' αφήνω εκεί γιατί έχει συζητηθεί άπειρες φορές. Απλά επειδή δεν είχε τύχει να εκφέρω γνώμη στο παρελθόν. Ας γίνει μια φορά δοκιμαστικά, να δούμε πως θα πάει προτείνω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..