Jump to content

Κάλεσμα Σε Ερινύες


DinoHajiyorgi
 Share

Ποια είναι η ερινύα της καρδιάς σας;  

31 members have voted

  1. 1. (ψηφίζετε ΑΥΣΤΗΡΑ τρεις συμμετοχές)


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τώρα, το ότι έχει μακριά πόδια, απλά το μαντεύεις; Γιατί είναι η μόνη που δεν φαίνονται τα πόδια της! :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sonya

    33

  • DinoHajiyorgi

    66

  • Cassandra Gotha

    27

  • Eugenia Rose

    46

Πολύ όμορφη... :good: Με κάνει να ταξιδεύω...

 

Ήδη μου έρχονται αναλαμπές για τη συνέχισή της! Θα τις αφήσω να ενσταλάξουν μέσα μου και σε ένα δεκαπενθήμερο περίπου -εξεταστική γαρ- θα την ξεκινήσω.

 

Κι αν δε χριστώ Ερινύα, θα μου έχει μείνει μια πολύ όμορφη ιστορία! :)

Link to comment
Share on other sites

Κι αν δε χριστώ Ερινύα, θα μου έχει μείνει μια πολύ όμορφη ιστορία!

Ωχ, άρχισε να της βγαίνει η γλύκα πάλι. Βγάλε νύχια μπρε! Τσαντίσου!! Μια αγριάδα, κάτι!

Link to comment
Share on other sites

:lol: ΟΚ, νομίζω πως αρχίζω να αγριεύω σιγά-σιγά...! :devil2:

 

 

post-2500-0-47784300-1307959691_thumb.jpg

Ουπς! Λάθος φωτογραφία!

 

post-2500-0-01970600-1307959716_thumb.jpg

Εχμμ... Ούτε αυτή είναι σωστή!

 

post-2500-0-40870500-1307959747_thumb.jpg

Νομίζω πως αυτή είναι ό,τι πρέπει!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Και αυτό πρέπει να οδηγήσει σε σπαραξικάρδιο φινάλε; Εμένα πιο πολύ μου φαίνεται να πηγαίνει σε επικό-αιματηρό-ντάπα-ντούπα διήγημα. Εν πάση περιπτώσει, εγώ βάζω την εικονογράφηση (της εισαγωγής)

 

post-2372-0-44055000-1307963449_thumb.jpg

 

(δε φταίω εγώ που κολλάει σε πολλά αυτή η εικόνα)

και το εγχειρίδιο

 

post-2372-0-99711900-1307963480_thumb.jpg

 

edit: Και ο διοργανωτής κυνηγημένος από τις Ερινύες (γι' αυτό αδυνάτισε έτσι!:devil2::rofl:)

 

post-2372-0-50799200-1307963843_thumb.jpg

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλούμε, δεσποινίς... Εμείς μπορούμε να βγάλουμε σπαραξικάρδιο φινάλε και στα παπάκια! Ή είμαστε Ερινύες, ή δεν είμαστε! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η περδικόστηθη με τον πυρσό στο χέρι που τον κράζει πιό πολύ απο όλες είναι η Σόνυα! :tease:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή θα διάλεγα κι εγώ, με τα βυζά όξω... :Ρ

 

;-) ;-)

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Και αυτό πρέπει να οδηγήσει σε σπαραξικάρδιο φινάλε; Εμένα πιο πολύ μου φαίνεται να πηγαίνει σε επικό-αιματηρό-ντάπα-ντούπα διήγημα.

Κέλλυ, είσαι μα τόσο... χλιαρή και άνοστη!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Και αυτό πρέπει να οδηγήσει σε σπαραξικάρδιο φινάλε; Εμένα πιο πολύ μου φαίνεται να πηγαίνει σε επικό-αιματηρό-ντάπα-ντούπα διήγημα.

Κέλλυ, είσαι μα τόσο... χλιαρή και άνοστη!

 

:atongue: Να μου ρίξεις αλατοπίπερο και ξαναζέσταμα.

Link to comment
Share on other sites

Πω πωωω... Ωραία εισαγωγή, πραγματικά. Σκληρή από την αρχή της αυτή η ιστορία (όχι, παίζουμε), με την αρμύρα να τρώει τα βράχια και τον ήλιο να ξεραίνει...

Σταματάω! :lol:

 

Πολύ με έφτιαξε όμως, αλήθεια!

 

O.T.

@Lady Nina:

Με συγχωρείς πολύ Κυρά μου, αλλά αυτή η δράκαινα είμαι ΕΓΩ. (Το avatar μου παλιά σε δύο forums, ένα ελληνικό και ένα ξένο). devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι το ντάπα-ντούπα διήγημα;

Αν στα διαστημικά, τα ακτινοπίστολα πάνε "πίου-πίου", αντίστοιχα στο Φάνταζυ, τα ρόπαλα στα κεφάλια πάνε "ντάπα-ντούπα!" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ααα... εγώ είχα την εντύπωση ότι πάνε πάτα-κιούτα, αλλά εντάξει...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αργκ... αυτό πόνεσε ήδη... Νομίζω πως ξέρουμε όλοι το τέλος αυτής της ιστορίας κι εγώ τουλάχιστον δε μπορώ να φανταστώ τα νταπα-ντούπα της :p

 

Υπέροχη Ντίνο, πραγματικά υπέροχη :)

Link to comment
Share on other sites

O.T.

@Lady Nina:

Με συγχωρείς πολύ Κυρά μου, αλλά αυτή η δράκαινα είμαι ΕΓΩ. (Το avatar μου παλιά σε δύο forums, ένα ελληνικό και ένα ξένο). devil2.gif

 

O.T.

Πωπω σύμπτωση...

Και... αν και τώρα κανονικά θα έλεγα πως δεν πειράζει... Θα βρω άλλο δράκο... Επειδή θα διαγωνιστώ για Ερινύα και αρχίζω να μπαίνω στο πετσί της, λέω πως...

Έλα να μου τον πάρεις, αν τολμάς!! :tease:

 

Πάντως, στ'αλήθεια κάποιος δράκος (name him Dino) έχει βάλει φωτιά στην έμπνευσή μου! Ποιός ξύπνησε τον Ξασμαράκ, ώρε;; Εσύ, πονηρέ Ερινυοκαλεστή;; :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Κύριε! Κύριε! Να πω μια ιδέα; :D

 

Ντίνος: :huh:

 

Καλά, δεν τη λέω...

 

Ντίνος: :huh:

 

Εχμμ... Γιατί δε δοκιμάζουμε, σε αυτόν το διαγωνισμό, αυτό που λέγαμε να στέλνουμε τις ιστορίες στο διοργανωτή, χωρίς να ξέρουμε ποιος έγραψε τι;

Και μάλιστα, χωρίς να ανακοινωθεί καν ποιες διαγωνίζονται για Ερινύες; :chinese:

 

Την είπα την ιδέα τελικά! :devil2:

 

Εσείς τι λέτε;

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Έλενα,

 

Θα έλεγα ότι δεν έχεις άσχημη ιδέα, αλλά, είναι η ιδιαιτερότητα του διαγωνισμού τέτοια - λίγες συμμετοχές, συγκεκριμένες αγωνίστριες, μονόπλευρη θεματολογία - που δεν νομίζω ότι εδώ παίζονται συμφέροντα ή άλλοι λόγοι για την συγκομιδή ψήφων. Το πείραμα δηλαδή δεν θα είχε δυνατές ενδείξεις για να καθιερώσει, ή όχι, την αναγκαιότητα του.

 

Μου πέρασε όμως από τον νου, να εφάρμοζα το πείραμα της ανωνυμίας στον επερχόμενο Καλοκαιρινό Διαγωνισμό Διηγήματος. Ίσως εκεί, λόγω αυτού του πειράματος, να αυξάνονταν και οι συμμετοχές. Καταλαβαίνω ότι βασικά θα θέλεις να παίξεις κι εσύ, εύχομαι όμως αυτό να μη σημαίνει ότι θα σε χάσουμε από τις Ερινύες.

 

Εγώ απλά θα θέσω κατ'αρχήν το ερώτημα, και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο,

 

αφού μάλλον δε θα γίνει αυτό με τις ανώνυμες συμμετοχές για τις Ερινύες, μπορώ νομίζω να το πω! Από τις Ερινύες δεν πρόκειται να με χάσετε, όσοι φούρνοι κι αν γκρεμιστούν!! Τώρα που έχω αρχίσει να σκέφτομαι την ιστορία...; Απαπα! Με τίποτα! :drinks:

 

Μολαταύτα, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να λάβω μέρος και στον Καλοκαιρινό Διαγωνισμό. (Ολόκληρο καλοκαίρι στην Αθήνα, διαβάζοντας, θα χρειάζομαι μερικά ευχάριστα διαλείμματα και αφορμές για γράψιμο!) Και όσον αφορά την πρότασή σου, ένα μεγαλειώδες "Ναι! Ναι! ΝΑΙ!" από μένα! :yahoo:

 

 

Και μη συνδέετε τα πολλαπλά "ναι" με τις συνομιλίες (ο Θεός να τις κάνει!) του προηγούμενου Σαββάτου... :devil2:

 

 

Τέλος, συγγνώμη που σας έχω πρήξει με τα spoiler σήμερα!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις τώρα, θα ήταν χαζό :p Οι τρεις από τις διαγωνιζόμενες (υποθέτωντας πάντα πως θα γράψουμε και οι τρεις :p λέω εγώ τώρα) μπορούμε να αναγνωρίσουμε η κάθε μία τα κείμενα των άλλων δύο σχεδόν αλάνθαστα, εγώ πλέον σχεδόν βάζω το χέρι μου στη φώτια ότι μπορώ να αναγνωρίζω επίσης Κασσάνδρα και Βάσω, ίσως και τα δικά σου :p Βέβαια θα μπορούσαμε να το κάνουμε για να πέφτουν στοιχήματα από άλλους, αλλά κάτσε να μας πει πρώτα ο Μιχάλης την απόδοση και βλέπουμε :p

 

 

edit: Και τώρα που το σκέφτομαι, εντυπωσιακά εύκολα θα ξεχώριζα και της Κέλυς. Κι επίσης, να μην ξεχνάμε και τον κύριο διοργανωτή ο οποίος ενδεχομένως να μπορεί να το κάνει αυτό από μια ατάκα και μόνο, ούτε καν ολόκληρο κείμενο :)

Edited by Nienor
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις τώρα, θα ήταν χαζό :p Οι τρεις από τις διαγωνιζόμενες (υποθέτωντας πάντα πως θα γράψουμε και οι τρεις :p λέω εγώ τώρα) μπορούμε να αναγνωρίσουμε η κάθε μία τα κείμενα των άλλων δύο σχεδόν αλάνθαστα, εγώ πλέον σχεδόν βάζω το χέρι μου στη φώτια ότι μπορώ να αναγνωρίζω επίσης Κασσάνδρα και Βάσω, ίσως και τα δικά σου :p Βέβαια θα μπορούσαμε να το κάνουμε για να πέφτουν στοιχήματα από άλλους, αλλά κάτσε να μας πει πρώτα ο Μιχάλης την απόδοση και βλέπουμε :p

 

 

edit: Και τώρα που το σκέφτομαι, εντυπωσιακά εύκολα θα ξεχώριζα και της Κέλυς. Κι επίσης, να μην ξεχνάμε και τον κύριο διοργανωτή ο οποίος ενδεχομένως να μπορεί να το κάνει αυτό από μια ατάκα και μόνο, ούτε καν ολόκληρο κείμενο :)

 

Μα αυτό ακριβώς είναι το ζήτημα σε έναν διαγωνισμό με ανώνυμες συμμετοχές: μπορείς να πειραματιστείς με διαφορετικό ύφος γραφής, να παραλλάξεις το γράψιμό σου (αν υποθέσουμε ότι ξέρεις ποια είναι τα αναγνωρίσιμα χαρακτηριστικά του τρόπου που γράφεις) και να δεις αν και πάλι θα σε γνωρίσουν οι άλλοι. Κι εγώ θα αναγνώριζα, νομίζω, το γράψιμο του εκατόνταρχου Τριγλυκερίδιους, αν δεν έκανε καμιά προσπάθεια να το αλλάξει... Παρ' όλα αυτά συμφωνώ να μη γίνει ανώνυμος αυτός ο διαγωνισμός, ο με τις Ερινύες. Ας γίνει ο καλοκαιρινός, που θα είναι και περισσότερες οι συμμετοχές, γιατί εγώ μάλλον δε θα μπορέσω να γράψω σε κανέναν από τους δύο.

Ώστε εντυπωσιακά εύκολα θα ξεχώριζες το δικό μου γράψιμο; Για κάτσε να βάλω μέσα μερικά ορθογραφικά λάθη και θα μου πεις μετά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..