Jump to content

Κάλεσμα Σε Ερινύες


DinoHajiyorgi
 Share

Ποια είναι η ερινύα της καρδιάς σας;  

31 members have voted

  1. 1. (ψηφίζετε ΑΥΣΤΗΡΑ τρεις συμμετοχές)


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εδώ είμαι μωρέεεε... (εγώ γιατί οι -μάλλον- 2-3 σελίδες μου είναι στο pc μου στην Αθήνα :p)

Δε μπορώ να σου πω λέξεις, αλλά ναι, ο καιρός φεύγει εύκολα (ακόμα ευκολότερα όταν είναι πολύς) οπότε κι εγώ θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω ότι έχεις να δώσεις από μέρες γιατί επί του παρόντος προσπαθώ να κάνω και κάνα μπάνιο (λέμε τώρα...)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sonya

    33

  • DinoHajiyorgi

    66

  • Cassandra Gotha

    27

  • Eugenia Rose

    46

Εδώ είμαι μωρέεεε... (εγώ γιατί οι -μάλλον- 2-3 σελίδες μου είναι στο pc μου στην Αθήνα :p)

Δε μπορώ να σου πω λέξεις, αλλά ναι, ο καιρός φεύγει εύκολα (ακόμα ευκολότερα όταν είναι πολύς) οπότε κι εγώ θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω ότι έχεις να δώσεις από μέρες γιατί επί του παρόντος προσπαθώ να κάνω και κάνα μπάνιο (λέμε τώρα...)

Καλά, παράταση λοιπόν. Θα ξαπλώσω εδώ, στις πέτρες της ερήμου, κάτω από τον καυτό ήλιο, με τους σκορπιούς και τα φίδια να σουλατσάρουν γύρω μου, και θα σας περιμένω. 10 μέρες σας αρέσουν; Δηλαδή προθεσμία κατάθεσης 25 Αυγούστου;

 

ΠΑΡΑΤΑΣΗ - ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΙΣΤΟΡΙΩΝ 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.

 

:beach:

Link to comment
Share on other sites

Χμ. Υπάρχει μια πιθανότητα να γράψω κι εγώ τότε, αλλά δεν υπόσχομαι τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Κύριε κύριε κύριε εγω που είμαι καλή μαθήτρια και έχω τελειώσει ήδη τα μαθήματά μου και έχω κάνει και λίγα περισσότερα να κρατήσω καμια λέξη παραπάνω? :rolleyes: (αστειάκι ήταν μην βαράτε) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ω, τι σπλαχνικός βεζύρης που είστε, κύριε Χατζηγιώργη! :tease:

 

Ευχαριστούμε πολύ για την παράταση! :holiday:

Link to comment
Share on other sites

*τοποθετώντας μια τέντα κι ένα παγωμένο τσάι δίπλα στο διοργανωτή*

Ευχαριστούμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bad news, guys... :(

 

Χάλασε η οθόνη του laptop μου σήμερα το απόγευμα, με την ιστορία για τις Ερινύες μισοτελειωμένη. Δεν ξέρω πότε θα φτιαχτεί κι αν θα προλάβω να την τελειώσω και να τη διορθώσω, οπότε είναι πολύ πιθανό να μην καταφέρω να λάβω μέρος. Την ιστορία πάντως, θα την ανεβάσω όταν την τελειώσω.

 

Όπως και να'χει, σ'ευχαριστώ πολύ, Ντίνο, για την πανέμορφη εισαγωγή κι εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες! :)

Link to comment
Share on other sites

Bad news, guys... :(

 

Χάλασε η οθόνη του laptop μου σήμερα το απόγευμα, με την ιστορία για τις Ερινύες μισοτελειωμένη. Δεν ξέρω πότε θα φτιαχτεί κι αν θα προλάβω να την τελειώσω και να τη διορθώσω, οπότε είναι πολύ πιθανό να μην καταφέρω να λάβω μέρος. Την ιστορία πάντως, θα την ανεβάσω όταν την τελειώσω.

 

Όπως και να'χει, σ'ευχαριστώ πολύ, Ντίνο, για την πανέμορφη εισαγωγή κι εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες! :)

Κοιτάξτε, η ιδιαιτερότητα αυτού του διαγωνισμού επιτρέπει κάποιες καινοτομίες.

Οι συμμετοχές και η άνεση χρόνου για την ανάγνωση των ιστοριών είναι πιο συμαντικά από την ψηφοφορία.

Από αυτή τη στιγμή, όποια έχει τελειώσει την ιστορία της, όποια πιστεύει ότι η ιστορία της είναι έτοιμη, την ανεβάζει στη Βιβλιοθήκη Fantasy.

 

Μπορούμε να περιμένουμε και όποια μας έρθει καθυστερημένα, όσο καθυστερημένα και να είναι αυτό. Θα κηρύξω περίοδο ψηφοφορίας μόλις σας έχω όλες τις κάργιες εδώ!

 

Γράφτε, κόψτε, σουλουπώστε, δεν την γλιτώνετε!

Link to comment
Share on other sites

Bad news, guys... :(

 

Χάλασε η οθόνη του laptop μου σήμερα το απόγευμα, με την ιστορία για τις Ερινύες μισοτελειωμένη. Δεν ξέρω πότε θα φτιαχτεί κι αν θα προλάβω να την τελειώσω και να τη διορθώσω, οπότε είναι πολύ πιθανό να μην καταφέρω να λάβω μέρος. Την ιστορία πάντως, θα την ανεβάσω όταν την τελειώσω.

 

Όπως και να'χει, σ'ευχαριστώ πολύ, Ντίνο, για την πανέμορφη εισαγωγή κι εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες! :)

Σύνδεσε οθόνη υπολογιστή στον λάπτοπ για να τελειώσεις τη δουλειά σου ή να μεταφέρεις το κείμενο σε στικάκι/άλλο υπολογιστή μέχρι να την τελειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Άντε σε συγχωρώ γιατί είσαι γλυκούλης και γιατι εγω έχω τελειώσει την ιστορία και απλά κόβω... :lol:

 

Και για να συνεχισω την σκέψη μου.. εν ευθέτω χρόνω έρχεται το...

 

ΜΑΥΡΟ ΡΟΔΟ (BLACK ROSE)

 

07e9ae260d27bc88ee9a77f32a6ecb51.jpg

 

Σε δευτερη σκέψη μήπως να έβαζες και τους άντρες που λέγαμε να γράψουν; Έστω και με περούκες βρε αδερφέ.... :tease:

Link to comment
Share on other sites

Απ' τις 25 του μηνού κι όποτε μου πείτε, θα έχω έτοιμη την ιστορία.

 

Σύντομα σε μια γωνιά φαντασίας...

 

 

Άρωμα λωτού

 

710200840111PM_DesertWoman1B-600x400.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δυσκολεύομαι απίστευτα με την εισαγωγή σου Ντίνο. Δεν το περίμενα ότι δεν θα μπορούσα με τίποτα να συνδέσω όλα τα στοιχεία. Πέταξα δύο σκελετούς μέχρι τώρα, γιατί μου έβγαιναν τεράστιες, με πήγαιναν τελείως αλλού, και το πιο σημαντικό: δεν υπήρχε χώρος ούτε λόγος για την ύπαρξη της πρωταγωνίστριας και τα δωράκια της. :dazzled:

 

Ήθελα να σου πω ότι τα παρατάω (γιατί έτσι κι αλλιώς δεν με νοιάζει ο πολυπόθητος τίτλος :tease:, ούτε νιώθω Ερινύα ούτε θέλω να είμαι, για τον χαβαλέ έλεγα να παίξω), αλλά τώρα βλέπω ότι θα σου κάνουμε την καρδιά πατσαβούρα αν δεν προσπαθήσουμε να την κάνουμε σουβλάκι.

 

Τι να πω; Εύχομαι να μου έρθει η φώτιση και να ξεχυλίσει η οθόνη μου κλάμματα. Πάντως αν μαζευτούν οι ιστορίες των άλλων wanna-be-cruel κοριτσιών και δεν έχω ανεβάσει, παίξτε χωρίς εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Αρα τελικά η ημερομηνία κατάθεσης δεν είναι μέχρι 25 Αυγούστου αλλά από 25 Αυγούστου. :book:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, να προσθέσω ότι νιώθω πάρα πολύ άσχημα που η Ευγενία πρέπει να κάνει κοπτοραπτική κι ίσως να χαλάσει μια πολύ όμορφη ιστορία, οπότε, αν είναι οκ κι απ' τις υπόλοιπες κάργιες υποψήφιες Ερινύες (και τον διοργανωτή, βεβαίως βεβαίως), ας αφήσουμε πιο χαλαρό το όριο λέξεων για να βγουν οι ιστορίες όπως τις θέλει η καθεμιά.

 

(Μ' αγαπάς ακόμα, Έρωτα Νο3; :))

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπεις τώρα αλλα κόβω τις φλέβες μου κοιτάζοντας την φωτογραφία σου... ;-) αυτήν που με χουφτώνεις συγεκριμένα έρωτα :wub:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, να προσθέσω ότι νιώθω πάρα πολύ άσχημα που η Ευγενία πρέπει να κάνει κοπτοραπτική κι ίσως να χαλάσει μια πολύ όμορφη ιστορία, οπότε, αν είναι οκ κι απ' τις υπόλοιπες κάργιες υποψήφιες Ερινύες (και τον διοργανωτή, βεβαίως βεβαίως), ας αφήσουμε πιο χαλαρό το όριο λέξεων για να βγουν οι ιστορίες όπως τις θέλει η καθεμιά.

Εγώ θα την άφηνα να λάβει μέρος με τις λέξεις που είχε και... αλλά η αντίδραση σου Sonya ήταν που... και τώρα... χρρρ... γκκκκ... oh kill-kill-kill... :death: :death: :death:

 

Ήθελα να σου πω ότι τα παρατάω (γιατί έτσι κι αλλιώς δεν με νοιάζει ο πολυπόθητος τίτλος :tease:, ούτε νιώθω Ερινύα ούτε θέλω να είμαι, για τον χαβαλέ έλεγα να παίξω), αλλά τώρα βλέπω ότι θα σου κάνουμε την καρδιά πατσαβούρα αν δεν προσπαθήσουμε να την κάνουμε σουβλάκι.

Ήδη έκανες την καρδιά μου σουβλάκι Άννα. Πας να κερδίσεις τον τίτλο με πλάγιο τρόπο βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Ντινο, αυτο το καλοκαίρι σε έχουν ξετινάξει!laugh.gif

 

Eμ, Ερινύες τις βάφτισε. Αυτές φταίνε που παίζουν το ρόλο τους τέλεια; :lol:

 

 

Άντε, κορίτσια, να διαβάσουμε και καμμια καλή ιστορία τώρα προς το τέλος του καλοκαιριού! (Αν και με τα παραπάνω μηνύματα σήμερα, το τόπικ έγινε πιο hot κι από καύσωνα τον Ιούλιο) :p

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..